صفحه 2 از 83 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

پیش فرض پاسخ: نیازهای سخت افزاری برای پردازش عکس ها

خوب خدارو شكر كه اين تاپيك مجددا رونق گرفت ... با پيشنهاد آقاي فخار در مورد تعويض نام تاپيك كاملا موافقم... اين يك
    و دوم اينكه اجمالا اين دو سايت زير را هم براي اطلاع از قيمت سيستم ها داشته باشيد

http://www.lioncomputer.ir
    www.rayansaba.ir
    قيمت هايي كه در اين سايت ها مطرح شده تا حد 99 درصد به قيمت هاي واقعي نزديك هستند
    سايت http://www.rayaneh.com هم هست كه البته قيمت هاي آن به دقيقي دو سايت بالا نيست.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط Nader Kohansal نمایش پست ها
    محمد جان اگر بخواهیم نظیر این سیستم نازنین شما را به طور کامل بدون مانیتور تهیه کنیم حدودا" چقدر آب می خورد؟
    Graphic :8600 Gt 256MB
    اين دقيقا كاربردش توي تاريكخانه ي عكاسي چيه؟
    .....

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

سلام
    سایت هایی که جناب بهمن آبادی گفتند هم سایت های خیلی خوبیه بخصوص رایان صبا که تقریبا قیمتهای روز هست منتهای مراتب با با اختلاف 5 الی 10 تومان افزایش قیمت نسبت به بازار

اما جناب کهنسال عزیز . سیستم ما قابل شما رو نداره .
    من تقریبا 1 ماه ونیم پیش خریدم چیزی در حدود 830 تومن بدون مونیتور در اومد .
    که البته در حال حاضر 100% ارزانتر شده .

اما در مورد گرافیک نمیدونم چه توضیحی بدم چون کاملا مشخصه که کارت گرافیک با 256 مگ رم یکی از بدیهی ترین مواردی است که میشه روی چنین سیستمی بست .
    مشخصه که هم در تاریکخانه کاربرد داره هم در کارهای گرافیکی دیگه نظیر corel یا Ulead و یا اگر زمانی خواستید خدای نکرده بشینید بازی Half-Life 2: Episode One با تمام جزییات اجرا کنید حداقل رم گرافیک 256 نیازه در غیر این صورت برای کارهای حرفه ایی تر شما نیاز به هزینه بیشتر و خرید کارتی پیشرفته تر با رم 512 ( قیمتی درحدود 500 هزار تومان ) و یا بالاتر دارید .
    Nader Kohansal تشکر می‌کند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    سلام
    سایت هایی که جناب بهمن آبادی گفتند هم سایت های خیلی خوبیه بخصوص رایان صبا که تقریبا قیمتهای روز هست منتهای مراتب با با اختلاف 5 الی 10 تومان افزایش قیمت نسبت به بازار

اما جناب کهنسال عزیز . سیستم ما قابل شما رو نداره .
    من تقریبا 1 ماه ونیم پیش خریدم چیزی در حدود 830 تومن بدون مونیتور در اومد .
    که البته در حال حاضر 100% ارزانتر شده .

اما در مورد گرافیک نمیدونم چه توضیحی بدم چون کاملا مشخصه که کارت گرافیک با 256 مگ رم یکی از بدیهی ترین مواردی است که میشه روی چنین سیستمی بست .
    مشخصه که هم در تاریکخانه کاربرد داره هم در کارهای گرافیکی دیگه نظیر corel یا Ulead و یا اگر زمانی خواستید خدای نکرده بشینید بازی Half-Life 2: Episode One با تمام جزییات اجرا کنید حداقل رم گرافیک 256 نیازه در غیر این صورت برای کارهای حرفه ایی تر شما نیاز به هزینه بیشتر و خرید کارتی پیشرفته تر با رم 512 ( قیمتی درحدود 500 هزار تومان ) و یا بالاتر دارید .
    حرفتون متين اما در گرافيك 2 بعدي فقط و فقط بايد روي قطعاتي مثل cpu , ram سرمايه گزاري كرد .
    من فكر ميكنم حالا بحث بازي جداست اما دوستاني كه دنبال سيستم با قيمت مناسب + كارايي بالا هستند بايد برند سراغ مادربردهايي با گرافيك انبرد كه قيمت خود مادربرد تقريبا 1/2 قيمت كارت گرافيكي هست كه شما پيشنهاد داديد . به جاش ميتونند روي پرازنده هاي قوي تر + حجم رم بالاتر + پاور قدرتمندتر براي پايداري بيشتر سيستم و .... سرمايه گذاري كنند . علاوه بر اون فكر ميكنم كه يك فتوشاپيست بايد به ابزارهايي مثل ماوس هاي ليزري با دقت بالا مثل محصولات logitech , razor فكر كنه تا بتونه بهترين كارايي و لذت رو از سيستمش ببره .
    .....

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

راستش من ترجیح میدم پول بالای کامپیوتر خونگی ندم و یک لپ تاپ بهتر بگیرم.
    الان 2 سال است که توشیبا ام2 دستمه و ازش راضیم اما باید یک بهترش را بگیرم.
    توشیبا را دوست دارم اما تعصبی هم ندارم . اگر لپ تاپ مناسبی میشناسید لطفا پیشنهاد بدین.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    راستش من ترجیح میدم پول بالای کامپیوتر خونگی ندم و یک لپ تاپ بهتر بگیرم.
    الان 2 سال است که توشیبا ام2 دستمه و ازش راضیم اما باید یک بهترش را بگیرم.
    توشیبا را دوست دارم اما تعصبی هم ندارم . اگر لپ تاپ مناسبی میشناسید لطفا پیشنهاد بدین.
    سلام

علیرضا جان من DELL INSPIRON 6400 D را انتخاب کردم. و به زودی میخرم. فکر میکنم نسبت به مشخصات , قیمتش ارزش داشته باشه. اگه شما مدل بهتری پیدا کردید ممنون میشم مرا مطلع سازید.

http://www.payam-gostar.com/index.ph...id=44&Itemid=1
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

حاجی جان اگر صرفا فقط برای فتوشاپ سیستم ببندید مشخصا نیاز خاصی به گرافیک بالا ندارید . ولی تجربه شخصی که خود من بهش رسیدم اینه اکثریت فقط با فتوشاپ کار نمیکنیم و حتی شاید کنجکاوی ما برای بررسی نرم افزارهای 3 بعدی و یا کپچرینگ و یا .... با یک گرافیک آنبورد باعث بشه افسوس بخوریم و بگیم کاش من که این همه خرج کردم یک کارت گرافیکم میذاشتم تنگش .

اما راجع علیرضا
    علی جون درسته که لپ تاپ خوبه و هم جمع و جوره و همه جا میشه استفاده کرد
    اما از لحاظ پرفورمانس خیلی نمیشه با pc خانگی مقایسه اش کرد . البته این نظر منه چون یک dell Inspiron 510m دارم که سرعتش قابل قبوله ولی مقایسه با سیستم فعلی هرگز ...

اما دوباره من بگم که هیچ تعصبی روی هیچ برندی ندارم .
    ولی در حال حاظر دو هسته ایی های توشیبا با 2 گیگ رم و 1.7 سنترینو یا Dothan با 160 GB هارد و 4 مگ کش رو فکر میکنم بتونی با 1.100 تهیه کنی .

این لینکهارم یک نگاهی بنداز ضرر نداره

http://forum.teamphotoshop.com/showthread.php?t=14513

http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00B8gv

راستی 6400 dell هم از پرفروشترینهای بازاره
    فکر میکنم امیر سوکی هم همینو داره و کلی باهاش حال میکنه .
    Ali Shaterian تشکر می‌کند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

به نظر من الان فصل خوبی برای ارتقاء سیستم هست چون قیمت قطعات کمی افت کرده
    من هم 20 روز پیش سیتمamd 3000 رو اپگرید کردم فقط با 150 تومن سردادن یک مادر بورد MB Abit NF-M2 nView 80 با گرافیک انبرد 266 و پورت dvi که به نظر من ارزشش رو داره
    cpu:amd *2 4200
    ram 2gig gsx ddr2 800
    که به نظر من با این قیمت مناسب بسیار به صرفه تر هست در مقابل اینتل
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

در خصوص كارت گرافيكي نظرتون چيه ؟ اكثرا سئوال ميكنم ميگن اين كارت همه بازي هارو اجرا ميكنه و نميدونم Game Technology هستش و .......
    اما من يه كارت ميخوام فقط براي پروسس عكس خوب جواب بده و اصلا بازي و اين چيزا تو كارم نيست هم قيمت مناسب و هم كارايي خوب داشته. باشه پيشنهاد چيه ؟
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

حالا اگر دوستان مایل بودند میتونیم تاپیکی داشته باشیم برای راهنمایی سخت افزاری برای خرید و ارتقا سیست
    چه جايي بهتر از همين تاپيك. بسم الله!

اما سیستمی که من بستم اینه البته بعد از دوهفته تحقیق در انواع و اقسام فرومهای ایرانی و خارجی و بازارهای جمهوری و ایران و پایتخت و ...
    محمد عزيز، خريد آن برد اصلي و حافظه رم، دليل خاصي داشته است؟

در خصوص كارت گرافيكي نظرتون چيه ؟ اكثرا سئوال ميكنم ميگن اين كارت همه بازي هارو اجرا ميكنه و نميدونم Game Technology هستش و .......
    اما من يه كارت ميخوام فقط براي پروسس عكس خوب جواب بده و اصلا بازي و اين چيزا تو كارم نيست هم قيمت مناسب و هم كارايي خوب داشته. باشه پيشنهاد چيه ؟
    بابك عزيز، همانطور كه دوستان گفتند، نيازي به كارت گرافيك قوي نيست. بهتر است هزينه اش را صرف رم و هارد و سي پي يو كني.
    مگر آنكه بخواهي گاهي دمي به خمره ديگري بزني!
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 2 از 83 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین