صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47
Like Tree5تشکر

موضوع: گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

سلام به همه دوستان عزیز...
    هدف از ایجاد این تایپیک اینه که دوستان اهل فن نظرها و راهنماییاشون رو راجب این سخت افزار بیان کنن تا فقر اطلاعاتی که در این مورد هست از بین بره
    راستش من این سخت افزار را نمی شناختم.وقتی با سایت عکاسی اشنا شدم و متوجه شدم در تالار گفتگو این سایت راجب کپچر کردن صحبت میشه و درصدد بر امدم که مشکلات خودمو در این مقوله با این سایت حل کنم
    ابتدا در تایپیک (کمک از اهالی فن کمک)گفتم که وقتی با 1394فیلم های دوربینم<Sony Trv140> با فرمت DV,AVI به هارد منتقل می کنم کیفیت تصویر عالیه.ولی این فرمت 2تا مشکل بزرگ داره:
    1-حجم خیلی زیاد
    2-عدم قابلیت پخش در دستگا های خانگی
    از اونجا که من می خواهم البوم خانوادگی بسازم مورد دوم خیلی مهمه.پس من بایدDVD or VCD بسازم ...
    نرم افزار های زیادی امتحان کردم ولی کیفیت dvd,vcd ها نا امید کننده بود.در اون تایپیک بعضی از دوستان لطف کردن و منو راهنمای کردن.برخی از دوستان مگفتن کیفیت از این بهتر نمیشه ولی این منو قانع نکرد چون فیلم های dvd,vcd تو بازار هست که کیفیتاشون عالیه.
    در اون تایپیک اقای عکاسباشی عزیز بشتر از همه سوالای منو جواب دادن که گفتن بدون کارت انکدینگ به کیفیت قابل قبول یاLossless در Dvd.Vcd نمی رسم و دنبال یه نرم افزار که بدون کارت انکدینگ معجزه کنه نگردم که نیست
    توضیحات اقای عکاسباشی هر چند مفید امها خیلی مختصر بود ونتونست همه سوالای منو بر طرف کنه.برای اطلاعات بیشتر شرکت ها و فروشگاهای سخت افزار سر زدم .هیچکس هیچی نمی دونست
    بنده ساکن شیراز هستم و متاسفانه باید اعتراف کنم در این مقوله در شیراز کمتر کسی چیزی میدونه
    از دوستانی که می خوان اینجا نظر بدهند خواهش می کنم ابتدا به تایپیک (کمک از اهالی فن کمک) نگاهی بندازن.چون اونجا نتیجه های بدست اومد که می تونه به تعالی علمی این تایپیک کمک کنه:biggrin:
    ممنونم

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

دوست عزیزم بحث در مورد کارتهایی که به صورت سخت افزاری عمل دیجیتالیزه کردن رو برای شما انجام میدن مبحثی است که دوستان دیگه قطعا علم و تجربه ای بالاتر از من دارند اما چند نکته در حرف های شما برام جالب بود

شما در وی سی دی و دی وی دی هرگز و ابدا به حالت Lossless
    نخواهید رسید چرا که فرمت
    Mpeg1 & Mpeg2
    هر دو کدک های
    Lossy
    هستند و در فرایند تبدیل فیلمتان به این فرمتها قطعا مقداری از اطلاعات را از دست خواهید داد
    البته این قضیه در مورد دی وی دی کمتر به چشم میاد چون در دی وی دی نرخ بیتی متغیر به جای نرخ بیت ثابت وجود داره از طرفی دی وی دی دارای اندازه بزرگ و نرخ بیت بسیار بالاست که میتونه کیفیت قابل قبولی برای شما بوجود بیاره که البته حجم اون هم بالاست البته نه به اندازه فرمت
    DV25
    که اندازه اون معمولا یک پنجم فیلم فشرده نشده است

اما در مورد وی سی دی به علت اندازه بسیار کوچک یعنی 288 در 352 در بالاترین اندازه پال و بیت ریت بسیار پائین اون یعنی 1152 کیلو بیت برای هر ثانیه کیفیت فیلم بسیار افت میکنه به طوری که شما قادر نیستید حتی با استفاده از برترین سخت افزار های موجود کیفیت فیلم اصلی رو حفظ کنید
    مسئله اینجاست که حتی اگر شما از یک فرمت فشرده نشده هم استفاده کنید ولی اندازه فیلمتون رو تا
    352*288
    پائین بیارید باز هم کیفیت تصویرتون افت میکنه چه برسه به اینکه بخواید اونو به حالت وی سی دی هم در بیارید که بیت ریت بسیار پائینی داره

من فکر میکنم منظور شما اینه که چطور عمل تبدیل به وی سی دی یا دی وی دی رو انجام بدیم تا کیفیت به اندازه قابل قبولی حفظ بشه
    در اینجا باز به دو حالت اشاره میکنم
    اگر شما نیاز دارید که به صورت
    Real time
    یا در واقع زنده فیلمتون رو تبدیل به مثلا وی سی دی کنید و حوصله سر و کله زدن با نرم افزار رو هم ندارید استفاده از کارت های کپچر سخت افزاری پیشنهاد خوبیه چرا که خیلی بی درد سر این کار رو برای شما انجام میده و وقتتون رو هم هدر نمیده . در اینجا کیفیت وابسته به سخت افزار شما میشه و هر چی سخت افزار شما خوبتر و گرانقیمت تر باشه کیفیتی هم که شما بدست میارید بالاتر خواهد بود

اما اگه شما میتونید فیلمتون رو به صورت
    DV
    به کامپیوتر انتقال بدید و کمی هم حوصله دارید اونوقت میتونید با یک برنامه خوب و قدرتمند به همه اونچه مورد نیازتون هست برسید و مطمئن باشید کیفیت
    Convert
    کردن همواره بالاتر از کیفیت
    Capture
    کردن است و باز هم مطمئن باشید که تمام فیلم های تجاری که به صورت وی سی دی و دی وی دی به بازار ارائه میشن همگی بر اساس
    convert
    فیلم اصلی بدست اومدن نه بوسیله کپچر

یکی از برنامه های خوب که عمل تبدیل به وی سی دی رو برای شما به خوبی انجام میده برنامه ایست به نام
    TMPGEncoder
    که میتونید از اینترنت دانلود کنید .این نرم افزار بالاترین کیفیت رو نسبت به رقیبانش در تبدیل به وی سی دی داره و حداقل کیفیت وی سی دی شما برابر با کیفیت سوپر وی سی دی در دیگر نرم افزار هاست البته به شرطی که تنظیمات این برنامه رو به خوبی انجام بدید
    اما برای تبدیل به دی وی دی نرم افزارهای خوب زیادند و خیلی هم تفاوتی بین اونها نیست که فکر میکنم تو همین سایت هم چند نرم افزار برای این کار معرفی شده

نکته دوم اینکه امروزه اکثر دی وی دی پلیر ها قابلیت پخش طیف وسیعی از کدک های معروف مثل
    DivX , Xvid , Mpeg-4 , ...
    وحتی فرمت های
    RealMedia ,WMV ,...
    رو دارند که اگر شما از دی وی دی پلیری با این خصوصیات استفاده میکنید من پیشنهادم استفاده از این کدک ها برای تبدیل فیلم انتقال یافته است تا بتونید علی رغم حجم کم از کیفیت بالا و روان فیلم ها استفاده کنید

متاسفانه فرمت دی وی دی فرمتی غیر قابل انعطافه و علی رغم کیفیت بالایی که ارائه میده معمولا پیشنهاد میشه که فقط در مرحله آخر و فقط برای نمایش از این فرمت استفاده بشه

من دو نمونه وی سی دی که توسط نرم افزار
    TMPGEncoder
    تبدیل شده اند رو اینجا میذارم
    اولی رو ااز کانال
    ZDF
    آلمان ابتدا به صورت فشرده نشده کپچر کردم و بعد با برنامه گفته شده تبدیل به وی سی دی کردم
    دومی رو ابتدا با پریمیر ساختم و به صورت فشرده نشده رندر کردم و بعد با این نرم افزار تبدیل به وی سی دی کردم

http://www.filehigh.com/viewvid.php?f=37804&i=423710

http://www.filehigh.com/viewvid.php?f=37804&i=423709

البته اونی که از شبکه آلمانی کپچر شده فکر میکنم کمی روشن شده که شما میتونید حین تبدیل به وی سی دی تغییرات رنگ و روشنایی و غیره رو انجام بدید و همه چیز رو مطابق میل خودتون در بیارید

اما اگه از این کیفیت ها هم ناراضی هستید باید بگم که اصلا طرف وی سی دی نرید چرا که حتی هیچ کپچر کننده سخت افزاری هم نمیتونه کیفیتی از این بالاتر به شما بده

البته یه نکته رو اینجا در نظر بگیرید که برخی از کپچر کننده های سخت افزاری غیر از عمل کپچر کردن دارای چند ورودی صدا و تصویر هستن که شما میتونید از اونها برای میکس زنده و بسیاری کارهای دیگه هم استفاده کنید اما من اینجا از این موضوع صرف نظر کردم و فقط کیفیت فیلم نهایی رو مد نظر قرار دادم وگرنه اگر شما چنین چیزی نیازی دارید که بحث جداست
    mazdakam تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    50

سلام..
    در ابتدا از توضیحات دوست عزیزم ممنون

البته حجم اون هم بالاست البته نه به اندازه فرمت
    DV25
    که اندازه اون معمولا یک پنجم فیلم فشرده نشده است
    لطفا در مورد این قسمت توضیح بیشتری بدید

من فکر میکنم منظور شما اینه که چطور عمل تبدیل به وی سی دی یا دی وی دی رو انجام بدیم تا کیفیت به اندازه قابل قبولی حفظ بشه
    یکی از برنامه های خوب که عمل تبدیل به وی سی دی رو برای شما به خوبی انجام میده برنامه ایست به نام
    TMPGEncoderکه میتونید از اینترنت دانلود کنید
    بله شما به همون چیزی که منظورمه اشاره کردید.لطفا اگه ممکنه لینک دانلود این نرم افزار برام بذارید چون تو شیراز هر چی گشتم گیرم نیومد

اما برای تبدیل به دی وی دی نرم افزارهای خوب زیادند و خیلی هم تفاوتی بین اونها نیست که فکر میکنم تو همین سایت هم چند نرم افزار برای این کار معرفی شده

برای تبدیل به دیودی هم یک نرم افزار قوی بگید

نکته دوم اینکه امروزه اکثر دی وی دی پلیر ها قابلیت پخش طیف وسیعی از کدک های معروف مثل
    DivX , Xvid , Mpeg-4 , ...
    وحتی فرمت های
    RealMedia ,WMV ,...
    رو دارند که اگر شما از دی وی دی پلیری با این خصوصیات استفاده میکنید من پیشنهادم استفاده از این کدک ها برای تبدیل فیلم انتقال یافته است تا بتونید علی رغم حجم کم از کیفیت بالا و روان فیلم ها استفاده کنید

دی وی دی من قابلیت پخش این فرمت ها رو نداره.اتفاقا وقتی wmv کپچر می کنم کیفیت خوبه.ولی من دی وی دی پلیر ندیدم که این فرمت را پخش کنه.شاید جدیدا اومده تو بازار

اگه من بخوام فایل های تصویریمو اول ادیت کنم بعد به dvdv or vcd تبدیل کنم کیفیت تصاویر نسبت به حالتی که بدون ادیت تبدیل انجام بدم فرقی داره یا افت می کنه؟

تشکر کرده
    50

[QUOTE=delbaz;44479]دوست عزیزم بحث در مورد کارتهایی که به صورت سخت افزاری عمل دیجیتالیزه کردن رو http://www.filehigh.com/viewvid.php?f=37804&i=423710

http://www.filehigh.com/viewvid.php?f=37804&i=423709

این دوتا لینک هم باز نمیشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

کیفیت DV که تا حدود زیادی نزدیک به کیفیت Beta-SP است بهترین فرمتی است که برای کاربران خانگی و حتی حرفه ای وجود داره
    آنچه که امروز به نام DV برای ما شناخته میشه در واقع نوعی فشرده سازی فیلم است به گونه ای که بیت ریت آن از نوع ثابت و برابر با 25 مگابیت بر ثانیه است به همین دلیل به این فرمت گاهی DV25 نیز گفته میشه با توجه به اینکه فیلم های DV دارای 500 خط اسکن عمودی هستند اگر بخواهیم این فرمت رو با فایل فشرده نشده مقایسه کنیم به این نتیجه میرسیم که ضریب فشرده سازی این فرمت برابر یک به پنج است
    البته اطلاعات صوت و کد های زمانی هم همراه با فیلم ضبط میشن به طوری که تقریبا نرخ اطلاعات برای یک ثانیه در حدود 28.8 مگابیت و به عبارتی 3.6 مگابایت در هر ثانیه خواهد بود و بنابراین برای ضبط یک ساعت فیلم به فرمت DV تقریبا به 12.9 گیگابایت فضا نیاز داریم
    حتما دقت کردید که نوارهای Mini DV که یک ساعته هستند تقریبا حجمی برابر با 13 گیگابایت دارند
    نمونه گیری رنگی در این فرمت از روش 4:1:1 خواهد بود که میشه گفت فرمت قابل قبولیه اما به پای نمونه گیری رنگی مثلا بتا کم ها Beta Cams که 4:2:2 هستند نمیرسه اما مزایایی هم داره از جمله اینکه حداقل دو برار سریعتر اجرا و ضبط میشن و جای کمتری هم میگیرن
    نرخ نمونه گیری صدا معمولا در این دوربین ها قابل انتخاب کردنه اما معمولا پیشنهاد میشه که از فرمت 16 بیتی و نرخ 44KHz یا 48KHz برای نمونه گیری استفاده بشه

در کل فرمتی بسیار خوب برای کاربردهای خانگی تا نیمه حرفه ای محسوب میشه و میتونید اطمینان داشته باشید که درخشندگی تصویر شما با فیلم های بتا کم یکسانه و مقدار تفاوت رنگی هم که اینجا وجود داره برای کاربردهای روزانه قابل چشم پوشیست
    از جمله مزایای این فرمت ها اینه که تصاویر بدون افت کیفیت انتقال داده میشن و معمولا برای انتقال از استانداردهای IEEE 1394 ویا USB های پر سرعت استفاده میکنن هر چند که برای استفاده از USB بهتره دوربین قابلیت کنترل نوار هنگام انتقال رو داشته باشه تا اطلاعات از قلم نیفتند

خوب حالا که این فرمت اینقدر خوب و با کیفیته آیا حیف نیست که با کپچر کردن همه چیز رو از بین ببریم. اگه قرار بود که کار به کپچر برسه که یه هندی کم قدیمی هم کار ما رو راه میانداخت چون در فرایند تبدیل به وی سی دی اگر مبنا بر اساس کپچر باشه اونوقت افت اطلاعات اونقدر زیاده که تفاوت کیفیت منبع یعنی کیفیت DV با هندیکم هیچ فرقی نداره

البته باید اعترف کرد عمل کپچر کردن تقریبا بی زحمت انجام میشه. فیلم پخش میشه و همزمان روی کامپیوتر تبدیل به مثلا وی سی دی و یا دی وی دی میشه.
    اما در تبدیل ابتدا باید فیلم رو به کامپیوتر انتقال داد که جای زیادی میگیره و بعد باید برنامه تبدیل کننده و تنظیمات اون رو راه اندازی کرد و معمولا این برنامه ها اگر در دقیق ترین حالتشون تنظیم بشن مدت طولانی تری نسبت به کپچر کردن نیاز دارند ولی در عوض کیفیتی بسیار خوب به ما میدن

به همین دلیل من پیشنهاد کردم اگر حوصله سرو کله زدن ندارید بهتره از همون روش کپچر استفاده کنید . خود منم اگه یه مشتری سفارش تبدیل به وی سی دی بهم بده از همون کارت کپچر استفاده میکنم چون راحت تره ولی برای کارای خودم از همون برنامه که گفتم استفاده میکنم ومطمئنم کیفیت کارم حتی از وی سی دی های تجاری هم بالاتره

برنامه رو با یه سرچ ساده تواینترنت پیدا میکنی چون مجانیه و فقط نسخه حرفه ایش پولیه و کیفیت نسخه حرفه ای و پولی اون هیچ فرقی نمیکنه وفقط تفاوتش در اجازه استفاده برای کاربردهای تجاریه که در ایران معنا نداره

من برای تبدیل به دی وی دی هم از همین برنامه استفاده میکنم هرچند کلا تقاضا برای تبدیل به وی سی دی بیشتر از دی وی دیه

اگه پیدا نکردی حتما لینکشو میذارم
    در مورد لینکهای قبلی هم من همین الان امتحان کردم و کاملا سالمند و همین الان در حال دانلود شدن هستند

در ضمن به سوال آخرت باید بگم بستگی به نرم افزارت داره. بعضی از برنامه ها واقعا خروجی بدی دارند . شما از چه برنامه ای برای ویرایش فیلم ها و افکت گذاری استفاده میکنید ؟

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

خوب حالا که این فرمت اینقدر خوب و با کیفیته آیا حیف نیست که با کپچر کردن همه چیز رو از بین ببریم. اگه قرار بود که کار به کپچر برسه که یه هندی کم قدیمی هم کار ما رو راه میانداخت چون در فرایند تبدیل به وی سی دی اگر مبنا بر اساس کپچر باشه اونوقت افت اطلاعات اونقدر زیاده که تفاوت کیفیت منبع یعنی کیفیت DV با هندیکم هیچ فرقی نداره
    ببخشيد جناب دلباز عزيز من اين يه تيكه رو نفهميدم... به جز كپچر براي من كاربر خانگي كه مي خوام فيلم DV رو روي كامپيوتر منتقل كنم چه راه ديگري وجود دارد؟
    من البته عرض كنم كه يه چندتايي فيلم DV ام رو روي كامپيوتر منتقل كردم حدود 2-3 سال پيش كه اصلا از كيفيت اون راضي نبودم. اول با استفاده از نرم افزار movie maker كه همون ورژن يكش بود به گمونم و خروجي به جز WMV نمي داد و البته كيفيت هم بسيار مزخرف بود...بعد از Ulead استفاده كردم كه قابل قبولتر بود... يه مشكلي كه با preimier داشتم اين بود كه تا 10 ثانيه اول رو كپچر مي كرد سريع متوقف مي شد و هيچ كار ديگري نمي تونستم انجام بدم بجز خروج از محيط كپچر...حالا نمي دونم به خاطر تنظيمات بود ( كه البته هر كاري به عقلم مي رسيد كردم ولي جواب نداد) يا از كانفيگوريشن پايين كامپيوتر... براي انتقال هم فقط يه كارت 1394 داشتم و دارم... ولي نهايت اينكه اصلا از كيفيت راضي نبودم گذاشتم يه خورده بزرگتر بشم و خبره هايي مثل شما را پيدا كنم تا انشاءالله رفع اشكال بشه
    راستي دوربيني هم كه دارم براي سيستم NTSC ساخته شده نمي دونم آيا اين مطلب مي تونه تاثيري در كيفيت خروجي داشته باشه يا نه ... چون در نهايت موقع كپچر فرمت يا سيستم PAL رو روي نرم افزار تنظيم مي كردم...
    ببخشيد پر حرفي كردم ديدم بازار اين بحث داغه گفتم من هم يه فيضي برده باشم و در صورت امكان جواب مشكل رو گرفته باشم....
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

لينك دانلود TMPGEnc:
    http://www.tmpgenc.net/en/e_download.html

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

علیرضای عزیزم

شما در واقع فیلمتون رو انتقال ندادید بلکه کپچر کردید
    در فرایند انتقال فیلم توسط یک کابل که معمولا از استاندارد
    IEEE 1394
    پشتیبانی میشه به کامپیوتر منتقل میشه یعنی فیلم همونطوری که ضبط شده و با همون کیفیت در واقع داره روی هارد کامپیوتر کپی میشه مثل اینکه فیلم رو دارید از روی سی دی به کامپیوتر منتقل میکنید
    اما در کپچر کردن شما معمولا از رابط صوت و تصویر استفاده میکنید و خروجی صوت و تصویر دوربینتون رو به ورودی صوت و تصویر کارت کپچرتون وصل مکنید و با یک برنامه شروع به کپچر میکنید هر چند تو حالت کپچر هم توصیه میشه اگه دوربینتون دارای رابط S-Video هست حتما از این رابط برای خروجی تصویرتون استفاده کنید

برنامه MovieMAker مثل تمام برنامه های دیگه ای که در سیستم عامل ویندوز قرار داده شده یک برنامه خانگی است و بیشتر برای انتقال ویدئو روی شبکه های محلی ساخته شده و کیفیت بالایی نداره. جالب اینکه نسخه قبلی این برنامه کنترل های بیشتری برای خروجی DV داشت ولی در نسخه جدید فکر میکنم این مورد رو هم برداشتند تا مایکروسافت خیالش راحت بشه که کسی نتونه از محصولاتش به طور تجاری استفاده کنه

یه برنامه خوب برای کپچر نرم افزاری که امروزه به صورت استاندارد کارت کپچر های خانگی در اومده برنامه ایست به نام WinDVR که قابلیت ضبط به حالت وی سی دی و دی وی دی رو داره

اما برنامه های خوب دیگه هم وجود دان که کمی ناشناخته موندن مثلا من اگه بخوام از یک کانال تلویزیونی فیلمی با کیفیت بالا کپچر کنم حتما اونو با فرمت AVI و با کدک های سریعی مثل huffyuv Codec کپچر میکنم و به جای برنامه های نام برده شده از یک برنامه متن باز به نام Virtual VCR استفاده میکنم که قدرت بی نظیری حتی در مدیریت فریم های افتاده داره
    یه نکته رو هم برای کپچر کردن باید در نظر بگیرید. اگر شما از یک کارت معمولی که به طور نرم افزاری کار کپچر رو انجام میده استفاده می کنید بهتره سعی کنید از یک برنامه سبک برای کپچر استفاده کنید برنامه ای مثل پریمیر حدود نیمی از فضای رم و مقدار زیادی از حافظه سی پی یو رو به خودش اختصاص میده که خودش موجب زیاد شدن فریم های افتاده و یا قطع شدن تصویر هنگام کپچر میشه . البته قطع شدن کپچر در این برنامه به هماهنگ نبودن یا در واقع پشتیبانی نشدن دوربین مورد استفاده یا چیپست های کارت کپچر توسط پریمیر هم میشه
    در برنامه پریمیر در کادر مکالمه DV Devide Control Option اگر روی دکمه Go Online for device info کلیک کنید میتونید در اینترنت لیست سخت افزارها های سازگار با برنامه رو ببینید

در مورد استاندارد پال یا ان تی اس سی هم باید بگم اگر برنامه شما توانایی مدیریت سیستم ها رو داشته باشه مشکلی پیش نمیاد مثلا در همین پریمیر و در کادر مکالمه مربوط به وسیله DV گزینه ای برای انتخاب استاندارد فیلم وجود داره و چون برنامه قادر به مدیریت بسیار عالی در این زمینه است میتونید هنگام خروجی استاندارد رو روی پال یا هر استاندارد دلخواه دیگری تنظیم کنید

فقط اگر از این برنامه برای خروجی مستقیم وی سی دی استفاده میکنید بد نیست سری هم به تنظیمات پیشرفته برنامه در قسمت Adobe Mpeg Encoder بزنید و میزان کیفیت انکد ویدئو- نسبت منظری پیکسلها - مقدار جستجوی حرکت ها - حساسیت به نویز - جستجوی برداری و حرکت های نیم پیکسلی رو تنظیم کنید

البته تنظیم انواع و اقسام فریم ها مثل I-Frames - P-Frames - B-Frames و نیز مقدار و باز و بسته بودن GOP هم در فیلم های ساکن یا پرتحرک و ماتریس انکد هم که گاهی در برخی برنامه ها قابلیت تنظیم داره میتونه در کیفیت تصویر نهایی موثر باشه

تشکر کرده
    50

سلام اقای دلباز عزیز...
    با توضیحات خوب شما بازم واسه من بعضی موارد جای سوال هست که لازم می دونم ابتدا راجب کامپیوترم کمی توضیح بدم تا بتونم جواب کاملتری از شما بگیرم
    مشخصات کامپیوتر من(cpu AMD 3600,RAM 1G,GFORCE 256,IEEE1394 ZOLTRIX)

1-ایا مشخصات کامپیوتر من واسه این کار کافیه و اگر نیست لطفا بگید چه تغییراتی لازمه؟

برنامه MovieMAker مثل تمام برنامه های دیگه ای که در سیستم عامل ویندوز قرار داده شده یک برنامه خانگی است و بیشتر برای انتقال ویدئو روی شبکه های محلی ساخته شده و کیفیت بالایی نداره

2-من از طریق MovieMAker فیلمامو با فرمت DV -AVI به هارد منتقل می کنم که در اینجا شما گفتید این برنامه کیفیت خراب می کنه.ضمنا من احتیاجی به ریل تایم ندارم.لطفا بگید از چه برنامه ای و با چه تنظیماتی برای انتقال خام فیلمهام به هارد استفاده کنم؟ا

3-فرق بین کپچر و انتقال چی هست؟از گفته های شما اینطور فهمیدم که کپچر یعنی فیلم را مستقیما به فرمت های فشرده شده تبدیل کردن و انتقال ضبط تصاویر روی هارد با فرمت DV.درسته؟

4-اقای عکاسباشی گفته بودن بدون کارت انکدینگ امکان نداره بتونیم به کیفیت خوبی در تصاویر برسیم.من که نفهمیدم این کارت انکدینگ اخر چی هست؟باید تهیه کنم یا با همین ابزاری که دارم می تونم نتایج خوبی بگیرم؟(یعنی نقض گفته های اقای عکاسباشی)

5-لطفا بهترین تنظیم برنامه TMPGEnc برای ساختن بالاترین کیفیت vcd را بگید.از این لینک که اقای شهبازی گذاشتن دانلود کردم که رجیستر نشده هست.چطور می تونم رجیسترش کنم؟

6-بری ساختن DVD چه برنامه ای پیشنهاد می کنید؟با این برنامه که امتحان کردم کیفیت تصویر خوب بود ولی فایل صداوتصویر را جدا از هم ذخیره می کنه؟؟!!!ایا تنظیماتم درست نیست؟بهترین تنظیمات این برنامه واسه ساخت DVD هم بگید

7-برای رایت VCD&DVD های که ساختم ایا نرو دوباره رندرشون نمی کنه که کیفیتاشون خراب بشه؟

البته تنظیم انواع و اقسام فریم ها مثل I-Frames - P-Frames - B-Frames و نیز مقدار و باز و بسته بودن GOP هم در فیلم های ساکن یا پرتحرک و ماتریس انکد هم که گاهی در برخی برنامه ها قابلیت تنظیم داره میتونه در کیفیت تصویر نهایی موثر باشه

8-لطفا در مورد تنظیمات که بالا گفتید کمی توضیح بدید

ببخشید پر حرفی کردم.از اینکه صبورانه بی سوادی منو تحمل می کنید و جواب بنده رو می دید خیلی ممنون

علی رضا ساریخانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

آقا شرمنده ما خودمان را انداختیم وسط!. امیدوارم کمکی کند:

1- سیستم شما برای کپچر تصاویر در حدی که می خواهید خوب است.
    انتقال فیلم چه به طریق 1394 و چه به هر طریق دیگری در صورت Play و digitize همان کپچر نام دارد. در صورت کپی کردن فایل و باز کردنش در نرم افزار می شود Import)

پیشنهاد می کنم برای اماده کردن سیستمان برای کپچر کردن (به طریق کابل 1394) این کارها را تست کنید. راستی ، استفاده از کارت های انکدینگ برای سیستم DV با ورود نرم افزار های GPU (بدون نیاز به کارت و با کمک گرفتن از کارت گرافیک و CPU ) دارد کم کم منسوخ می شود.

*این پیشنهاد برای همه سیستم هایی است که می خواهند کار کپچر و ادیت انجام دهند

1- جدیدترین سرویس پک یا درایور قطعات اصلی را نصب کنید. ( BIOS مادر بورد ، کارت گرافیک و کارت صدا)
    2- از ویندوز اکس پی سرویس پک 2 حتما استفاده کنید (درباره ویندوز ویستا چیزی نمی دانم)
    3- قبل و بعد از کپچر و ادیت چند فایل مهم حتما پارتیشن را defragment کنید. اگر هاردهای سیستمتان RAID شده ترجیحا RAID را بی خیال شوید ، چون امکان از بین رفتن اطلاعات بالا می رود. در این مواقع ترجیحا اطلاعات حیاتی را منتقل کنید و پارتیشن را فرمت کیند.
    4- در فرمت دیسک حتما از NTFS استفاده کنید. اگر FAT32 کپچر کنید ، نمی توانید بیشتر از 4 گیگابایت فایل بسازید و این یعنی حدود 20 دقیقه. (در مورد اشکال پیریمر شما احتمالا مدت زمان را در تنظیمات روی عدد مشخصی گذاشته بودید. پریمیر از این نوع تنظیمات به درد نخور زیاد دارد.)
    5-اگر می توانید برای کپچر کردن از یک درایو مجزا از درایوی که نرم افزار را نصب کرده اید استفاده کنید.
    6-هیچ وقت درایو مخصوص کپچرتان را بیشتر از 80% پر نکنید.
    7-تمام نرم افزار های ویرایش فیلم به طرز غریبی از ram استفاده می کنند. بنابراین هنگام کار تمام نرم افزارهای بکراند (آنتی ویروس ها ، فتو شاپ ، اسکرین سرور ویندوز و ... ) را Decactive کنید.
    8-ویندوز یک سری جلوه هایی برای زیبایی محیط کارش دارد که رم را خیلی اشغال می کند. حتما برای کار با نرم افزار های تدوین یا ویرایش عکس های حجیم این تنظیمات را به حد اقل برسانید. از اینجا :
    Control Panel > System > Advanced > Performance > “Adjust for best performance .اینطوری خیلی از جلوه های ویندوز از بین می رود ، اما کارایی سیستم خیلی بهتر می شود.

درست است که به نطر پیش پا افتاده می آید ، اما خیلی موثر است. این پیشنهادات البته از من نیست. متخصصان کمپانی AVID در یک مقاله آنها را توضیح داده اند.

نرم افزار یولید برای انتقال از نوار به دستگاه و ویرایش بسیار عالی و ساده است. کیفیت کپچر DV با 1394 و خروجی AVI در همه نرم افزارها یکسان است.
    برای خروجی DVD گرفتن در همان یولید اگر مستقیما" گزینه ساخت DVD را انتخاب کنید ، نرم افزار فایل های DVD را می سازد و حتی رایت هم می کند. تنظیمات پیش فرض را خیلی تغییر ندهید. در این صورت به نرو احتیاج ندارید.
    اما اگر نرم افزار رایت نکرد ، در nero قسمت DataDVD را انتخاب کنید و فولدر VIDEO_TS را مستقیم رایت کنید. امکان دارد فولدری هم به نام AUDIO_TS باشد که اگر بود آن را هم رایت کنید ، ولو ضرفیتش صفر بایت باشد.( یولید DVD شما را در یک مسیر روی هارد ساخته است.)
    اگر در یولید خروجی VCD را انتخاب کنید ، یک فایل Mpeg ساخته می شود . حالا در nero قسمت VideoCD را انتخاب کنید و آن فایل را وارد پنجره باز شده کنید. کیفیت تولید شده تغییری نمی کند.
    DSLR: fuji finePIX S2pro / 17-35mm & 28-200mm lenz
    SLR: Nikon f5
    Camcorder: Panasonic-AG - DVX100B / JVC - HD110 / Sony Dxc50 WSP
    Editing : AVID Liquid pro / Apple Finalcut pro / Avid Studio news cutter

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین