صفحه 1 از 14 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 139
Like Tree234تشکر

موضوع: خرید لنز برای آتلیه و یک لنز همه کاره

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض خرید لنز برای آتلیه و یک لنز همه کاره

دوستان سلام :)
    حقیقتش من یک ده دوازده روزهست دارم تمام صفحات لنز های با ارزش و مشکلاتشون و قیمت هاشون و نمی دونم هرچی که تو سایت هست که برای خرید ایند ه ام (به همین نزدیکی اگه عمری بود ) مفید و تاثیر گذاره می خونم ولی بازم مشکلاتی دارم که نتونستم به جوابشون برسم . امید دارم دوستان مثل همیشه راهنمایی کنن . (باور کنین از زندگی افتادم و منم که زن ذلیل نیستم .:biggrin:

اولا خرید دوربینم که معلومه چون دی هفتاد دارم یه نیکون دیگه می خرم (D200-D80) واسه اتلیه که لنز هام هر دو دوربین رو ساپورت کنه .
    البته تو این مدت مشخصات دوربین های کنن و لنزاشون هم خوندم که شاید کنن مشکلات حل کنه دیدم نه درد در هر دو جا مشترکه .هر دو دوربین مثل هم بودن بجز در نویز که کنن سر تر بوداونم در ایزو های بالا

حالا سئولات من

1- برای آتلیه ای که حد اکثر فاصله سوژه تا دوربین نهایتش 2/75 متر است و گاهی هم می خوام عکس عروس و داماد سرتا پا بگیرم چه لنز را پیشنهاد می کنید ؟ (مشکلات شارپنس و اعوجاج و دیستوریشن و ....را هم بگویید یادتون باشه من چاپ بزرگ هم دارم و عکس برای تابلو های فلکسی هم می گیرم )

2-چون دی هفتاد باز نشسته می شه و جاش تقریبا توی گردنمه می خوام یه لنز همه کاره مثل 18-200 وی ار روش بذارم
    اما مثل اینکه نایاب شده و گیر نمی اد شما چه لنزی را پیشنهاد می کنید ؟

خود من بشدت به لنز های نیکور علاقه دارم اما اگه لنز سیگما هم باشد که برابری کند با لنزهای پیشنهادی بدم نمی ات .
    من لنزهای 18-200 وی ار و 18-135 نیکور و شاید 18-200 سیگمارا در نظر گرفتم (بعنوان لنز همه کاره برای دی هفتاد خودم )

در خصوص 18 - 135 تو لنز های با ارزش بقول فرهاد 44 مثل بقیه لنز ها انالیز نشده بود و انالیز این لنز هم از دست من خارجه (با خواندن چند تا ریویو ) دوستان زحمتش رو بکشن . اقا مسعود و آرش خیلی تو انالیز لنزها فعال بودن انشالله هم اینجا فعال باشن .

3- در شرایطی که 18-70 نیکون گیرم نیاد17-70 سیگما مانت نیکون هم داره ؟ بنظرتون برای آتلیه مناسبه ؟ تو کار من شارپنس خیلی اساسی هست

4-مزیت لنز های موتور HSMرو هم بگید ممنون می شم .

5- مزیت شاتر مکانیکی را نسبت به الکترو نیکی و هم بگین لطفا (البته غیر از سینک شدن با فلاش داخلی تا سرعت 500 برای الکترونیکی و 250 برای مکانیکی ) بیشتر منظورم عمر شاتر و و ..... است .

ببخشید سئوال آخرم ربطی به لنز نداشت .

مثل همیشه ممنون از بچه های فورم و مدیران سایت .
    اسدالله مداح

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: خرید لنز برای آتلیه و یک لنز همه کاره

سلام

ببخشيد من اصلن تجربه ي آتليه ندارم ولي به اندازه ي تارهاي موهام تو عمرم پرتره گرفته ام.

به نظر من خريد لنز زوم براي پرتره ( وقتي صرف پرتره مي گيريد تو آتليه) اشتباه محضه. بهترين و بهترين و بهترين فاصله ي كانوني براي پرتره 135 (آنالوگ) است كه معادل ديجيتال نيكونيش مي شه حدود 85 . بگرديد يك لنز فيكس حول و حوش 85 ( مثلن از 80 تا 90) پيدا كنيد. چون من به لنز هاي نيكن خيلي آشنا نيستم نمي تونم بيشتر راهنماييتون كنم ولي بازم تاكيد مي كنم زوم رو از آتليه جمع كنيد !
    amir_h_madadi، ashimashi و Click4u تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

فرهاد جان من یک چیزی را دستگیرم نمیشه . وقتی استفاده از دیافراگم گشاد لنزهای فیکس در اتلیه منتفی است فقط میماند sharpness- CA-vignetting - distortion -Boke
    ایا واقعا فاصله لنزهای زوم با لنزهای فیکس در موارد بالا اینقدر زیاد است که هیچ لنز زومی نمیتواند کیفیت خوب ارایه دهد. فکر میکنم این مسئله در 20 تا 30 سال پیش کاملا صحت داشت چون کیفیت لنزهای زوم بسیار پایین بود.
    در مورد بوکه که فکر میکنم لازم به ذکر نیست که اصلا نمیتواند مسئله ای باشد.
    دیستورشن را هم به راحتی میتوان با تنگتر کردن دیافراگم و تغییر نقطه کانونی از بین برد.
    CA Vignetting را هم فکر میکنم در بسیاری از لنزهای زوم خیلی کم هستند.
    میماند شارپنس که شاید مهمترین تفاوت باشد. ایا لنز زومی که به اندازه کافی شارپ باشد نداریم . ایا یک پرتره خوب باید سوپر شارپ باشد یا...
    raffi تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    13937

سلام

همه ي چيزايي كه فرموديد كمابيش درسته بعلاوه ي خرج اضافه براي يك لنز زوم. مشكل اينجاست كه لنز هاي زوم في نفسه گرانترند و خريد لنز زومي كه به حد كمال لنز هاي فيكس رسيده باشه ( كه در نتيجه خيلي گرونتره) براي آتليه اشتباهه.

يه مثال مي زنم. فرض كنيد يك دوربين فول فريم كنن داريد كه مي خواهيد توي آتليه استفاده كنيد . ترجيح مي دهيد يك لنز f 2.0 L 135 براش بخريد به قيمت حدود 900 تومن يا يك 200-70 f2.8 L حدود 1.6 ميليون تومني كه توي آتليه از 150 به بالاش رو هم عمرن استفاده نخواهيد كرد ؟

(البته اگه كنن كراپ 1.6 داشتيد با قيمت ارزانتر Ef 85 mm f1.8 رو پيشنهاد مي كردم كه پرتره هاش عاليه) براي نيكني ها هم شنيده ام لنز 85 با f1.4 براي پرتره خيلي مناسبه

اين صفحه رو هم بخونين سرچ كردم پيدا كردم :

http://www.wlcastleman.com/equip/reviews/d80/index.htm

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

امكاني كه يك لنز زوم مثل 18-70 دراختيار عكاس پرتره ميگذارد آنقدر جذاب است كه آن يك كم اختلاف شارپنس با لنز فيكس براحتي قابل چشم پوشي است.

اسد عزيز نظر من نيكون 18-70 است.
    اگر پيدا نميشود، آنقدر بگرد تا پيداش كني!
    raffi و light&shadow تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    http://www.wlcastleman.com/equip/reviews/d80/index.htm
    لینک جالبی بود.
    adnan_honar تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ببخشيد من اصلن تجربه ي آتليه ندارم ولي به اندازه ي تارهاي موهام تو عمرم پرتره گرفته ام.

به نظر من خريد لنز زوم براي پرتره ( وقتي صرف پرتره مي گيريد تو آتليه) اشتباه محضه. بهترين و بهترين و بهترين فاصله ي كانوني براي پرتره 135 (آنالوگ) است كه معادل ديجيتال نيكونيش مي شه حدود 85 . بگرديد يك لنز فيكس حول و حوش 85 ( مثلن از 80 تا 90) پيدا كنيد. چون من به لنز هاي نيكن خيلي آشنا نيستم نمي تونم بيشتر راهنماييتون كنم ولي بازم تاكيد مي كنم زوم رو از آتليه جمع كنيد !
    نظر من با نظر فرهاد عزيز 100٪ متفاوت است، اتفاقاً يک لنز زوم، که در لحظه گرفتن عکس کراپينگ دقيقي را در اختيار عکاس مي*گذارد بسيار موثرتر ميتواند باشد.

لنز شارپي مثل 70-18، وقتي استاپ داون (ديافرگم بسته ) ميشود، اينقدر شارپ است که شارپ بودنش شما را به زحمت مي*اندازد!

براي کاربرد خارج از استوديو ، لنز فيکس ميتواند انتخاب خوبي باشد، مخصوصاً 85 ميلي متر.

اما بازهم اينقدر انعطاف لنزهاي زوم زياد است، که ميتوان لنزي مثل 200-70 سيگما را براي خارج از استوديو توصيه کرد.

گرچه همين 70-18 هم اگر درست به کار گرفته شود،* به راحتي....و به شيريني جوابگوست.

اين 85 ميلي متر البته يک چيز فوق العاده است، اما هيچ دليلي ندارد که که لنزهاي فيکس را به صورت اکيد توصيه کنيم.

البته اين تنها نظر من است.

يک چيز ديگر، در استوديو اگر کسي از لنزهاي SWM استفاده نکند، بسيار بسيار ضرر کرده است. اگر يک دارنده نيکون لنز 70-17 سيگما را بخرد، بسيار کار عجيبي مرتکب شده است (مگر اين که مثل اسد عزيز ما 70-18 نيکور گيرش نيايد،*که به قول نعماي عزيز بايد گير بياوردش!)
    raffi و ashimashi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    امكاني كه يك لنز زوم مثل 18-70 دراختيار عكاس پرتره ميگذارد آنقدر جذاب است كه آن يك كم اختلاف شارپنس با لنز فيكس براحتي قابل چشم پوشي است.

اسد عزيز نظر من نيكون 18-70 است.
    اگر پيدا نميشود، آنقدر بگرد تا پيداش كني!
    سلام دوستان
    متشکرم از راهنماییتون اما من هنوز منتظرم :)

جناب روشن بطور حتم حق با شماست من خودم نمونه عکس های 18-70 را دیده ام اما اینقدر از 17-70 سیگما تعریف کردن که بشک افتادم گفتم من که ندیدم شاید کارش بهتر باشه من که ر گفتم که طرفدار پرو پا قرص لنز نیکور هستم

ولی برای لنز همه کاره خیلی حیرانم راستش امروز همه صفحات لنز های با ارزش رو که ذخیره هم کردم تمامش کردم
    بقول بعضی از دوستان ادم که می خونه بدتر گیچ می زنه . انشالله که وی ار 18- 200 نیکور گیرم بیات و تموم بشه بره

دوست ندارم دی هفتادم بیکار باشه :biggrin:
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13944

خوب ببخشید مثل اینکه پست من با پست امیر جون همزمان شد . امیر جون مرسی از راهنمایی که کردی . :)
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13937

سلام

شايد حق با عليرضا است و من ديگه فسيل شده ام :biggrin:

اينم لينك كنني همون سايت كه الان پيداش كردم :

http://www.wlcastleman.com/equip/rev..._135/index.htm

اينم ببينيد . البته مي دونم اينا قابل استناد نيستند. محض آگاهي از وجودش :biggrin:

http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EF_85mm_lens

صفحه 1 از 14 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین