صفحه 2 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

این هم مطلبی که من گذاشته بودم:

اگر کسی علاقه مند بود قیمت لنز 200-28 نیکون را تا 200 هزار تومن پایین اوردم.
    در ضمن یک دوربین دو چشمی زایس 7 در 50 هم به قیمت 250 موجود است. انها که دوربیهای دو چشمی زایس را میشناسن می دونن ارزش داره یا نه.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه eatemadi آواتار ها
    تشکر کرده
    5

اين اعداد كه عنوان ميشه مثل 7x50 يا 25x120 به چه معني هست ؟
    amirnoori تشکر می‌کند.
    Nikon D80 + Nikkor DX 18-70mm f/3.5-5.6G IF-ED
    Canon A70

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط eatemadi نمایش پست ها
    اين اعداد كه عنوان ميشه مثل 7x50 يا 25x120 به چه معني هست ؟
    7 میزان بزرگنمایی است. جسمی در فاصله 7 کیلومتری را به 1 کیلومتری میاورد.
    50 قطر عدسی شیئ (جلوترین عدسی) به واحد میلیمتر است. هر چه این عدسی بزرگتر باشد، جمع آوری نور بهتر است.
    amirnoori و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

فرهاد جان شما که استاد هستی و بهتر از همه میدونی و به سن سالتون هم میخوره:biggrin: ، اما جدای از شوخی به نظر من بهترین اپتیک رو لنز های روسی دارند و در این موضوع کاملا اعتقاد دارم ، تجربه ی بنده ثابت کرده که بالاترین شفافیت و کمترین جذب نور رو اپتیک های روسی دارند ( حالا چه تلسکوپ و چه دو چشمی و چه لنز های زنیت ) آلمان غربی و شرقی هم که نگوووووو ، من یک بیماری دارم که همه ی دوستان و اطرافیان در جریان اون هستند ، هر وسیله ی که روش نوشته شده باشه Made In West Germany یا Made In East Germany رو بی برو برگرد میخرم.حالا هواپیما باشه یا چاقو یا دکمه ی شلوار BF کلی وسیله ی شرقی و غربی دارم...

اما انصافا دوربین های آلمان شرقی معرکه هستند ؛ هنوز هم یک دوربین نظامی که مدت ها پیش ( 10 سال ) از منوچهری خریدم رو دارم و یک جایی که یاد م نیست قایمش کردم :biggrin: یک دوربنی 7* 40 که بسیار شفاف و عالی است.....

در رده ی تلسکوپ ها هم همه ی کسانی که در جریان تلسکوپ هستند میدونند نام TAL در این مورد یعنی اینکه کمترین اعوجاج و خطای رنگی رو دارد.....تال روسیه بزرگ ترین تولید کننده ی تلسکوپ و لوازم اپتیک روسیه است و یکی از موفق ترین کمپانی ها ی این عرصه است....

به نظرممن در رده های 7*50 اگر قصد زیاد خرج کردن ندارید بهترین انتخاب دوربین های روسی است....

لازم به ذکر است که کیله تکنولوژی های صاایران روسی هستند و قسمت اپتیک این شرکت کاملا روسی است...

صا ایران یک دوربین دارد 40*150 که فقط برای ارتش تولید میکنه ، و فقط در زمان شکار هلال ماه رمضان میشه اون ها رو دید یا در رزم آیش ها ( مانور ) اکثرا سران ارتش از پشت اون صحنه ی نبرد رو میبینند ، خوشبختانه بنده هم دو سال پیشت این دو چشمی غول پیکر قرار گرفتم و بدنبال هلال رمضان بودم ....این دو چشمی واقعا شگفت انگیزه و در جای جای اون نوشته شده است Made In Russia و از نظر شفافیت و کیقیت اپتیک درجه یک است....

اما در کل دوربنی های ژاپنی هم بسیار عالی هستند ؛ شرکتی بنام VIXEN دوربین های بسیار خوبی دارد...گ

ویلیام اپتیک هم که از گران ترین های بازار است....

زایس رو هم که دیگه نیاز به معرفی نداره......

نیکون هم معرف حضور هست....

سلسترون هم که متعلق به آمریکا ی جهانخوار است و واقعا آدم رو شگفت زده میکنه....

اسکای واچر هم دوربین های خوب و ارزانی دارد 20*80 رو 150 هزار تومان میتوانید تهیه کنید....

در کل باید دید قصد شما چیست....
    حسام، farhad44، siamak1681 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

جناب قبادی با آگاهی کامل(مثل همیشه) همه بزرگان را گفتند، به جز Meade

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

صا ایران یک دوربین دارد 40*150 که فقط برای ارتش تولید میکنه ، و فقط در زمان شکار هلال ماه رمضان میشه اون ها رو دید یا در رزم آیش ها ( مانور ) اکثرا سران ارتش از پشت اون صحنه ی نبرد رو میبینند ، خوشبختانه بنده هم دو سال پیشت این دو چشمی غول پیکر قرار گرفتم و بدنبال هلال رمضان بودم ....این دو چشمی واقعا شگفت انگیزه و در جای جای اون نوشته شده است Made In Russia و از نظر شفافیت و کیقیت اپتیک درجه یک است....
    کاوه جان اگه اشتباه نکنم 2 تا از این دوربین ها را چند سال پیش لب مرز ایران و عراق الوند رود نصب کرده بودن اگه ورشون نداشته باشن که فکر نمی کنم این کار را کرده باشن منم اون موقع بچه بودم اما واقعا عالی بود سرنشین های ماشین های عراق هم کمی معلوم بود
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

كونيكا هم فكر كنم بد نباشه :

http://www4.konicaminolta.eu/product...ts/binoculars/

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام.....

جناب قبادی با آگاهی کامل(مثل همیشه) همه بزرگان را گفتند، به جز Meade
    بعععععله.......

من چطور یادم رفت ؟؟؟؟؟

دست شما درد نکنه....من یادم رفت.....

کاوه جان اگه اشتباه نکنم 2 تا از این دوربین ها را چند سال پیش لب مرز ایران و عراق الوند رود نصب کرده بودن اگه ورشون نداشته باشن که فکر نمی کنم این کار را کرده باشن منم اون موقع بچه بودم اما واقعا عالی بود سرنشین های ماشین های عراق هم کمی معلوم بود
    اون ها رو من هم دیده ام....اما اون ها 20*140 بودند......پس ببنین این 40* 150 چیه.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

من يه دوربين روسي 50*20 دارم و حدود 15 سال پيش خريدمش 4هزار تومن. از نظر شفافيت و بزرگنمايي كاملا" ازش راضيم اما تنها عيب بزرگش تار شدن تصوير بخاطر برزگنمايي زياد و لرزش شديد ناشي از وزن زياد اوون هستش و عملا" استفاده از اين دوربين بدون سه پايه يا يه تكيه گاه رو غيرممكن ميكنه.
    پس اگه قرار باشه كه هنگام گردش و تفريح يه دوربين هميشه همراهمون باشه عملا" وزن سنگين دوريينهاي دوچشمي قوي انتخابمونو محدود ميكنه .مگه اينكه بخواي هزينه بيشتري بكني و از دوربينهايي با تكنولوژي بالاتر مثلا" دارا بودن لرزه گير استفاده كني.
    حالا با تمام اين اوصاف يه دوربين به من معرفي كنيد كه اين مشخصات رو داشته باشه :
    1- بدنه اوون فلزي نباشه (سبك باشه)
    2- حداقل 30*8 ويا همين حدود باشه.
    3- قيمتش هم ماگزيمم 50000 تومان بيشتر نشه .

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    1- بدنه اوون فلزي نباشه (سبك باشه)
    2- حداقل 30*8 ويا همين حدود باشه.
    3- قيمتش هم ماگزيمم 50000 تومان بيشتر نشه .
    فکر کنم میشه همون صا ایران. روی 10x خیلی شفاف و خوب هست اما وقتی روی 30x میاریش تصویر تاریک میشه. مات نمیشه، فقط کمی تاریک میشه. البته برای رصد سیاره خوب میشه(روی 30x).
    چون خودم دارم و راضی هم هستم این پیشنهاد را کردم.شما بیشتر تحقیق کنید.یک سری هم به فروشگاه آسمان شب داخل مجتمع کامپیوتر پایتخت بزنید.اما اول تحقیق .
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

صفحه 2 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین