نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

رأی دهندگان
143. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • اصلا اهميتي نمي دهم. فقط كاربرد برايم اهميت دارد

18 12.59%
  • در شرايط مساوي كاربردي و قيمت ، مدل و برند زيبا تر را انتخاب مي كنم

73 51.05%
  • چيزي رو كه خيلي به نظرم زشت باشه اصلا نمي خرم

36 25.17%
  • نمي دانم. بايد در شرايط قرار بگيرم تا تصميم بگيرم.

16 11.19%
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 65
Like Tree376تشکر

موضوع: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

آقای امدادی : از نظر زیبایی شناسی و روانشناسی عرض کنم که بدنه D3 تقرییبا یک حالت تدافعی و جنگی به مانند یک زره پوش رو داره شاید هم یکی از این لاکپشت های عصر ماقبل کرتاسه .در دید اول حالت ایستایی خوبی ندارد. ولی با گریپ خود درامیخته شده و گریپ جزعی از دوربین شده .خط قرمز به مانند اشکال کشیده شده برروی دیوار های غار های انسان های اولیه است
    در دوربین کنن حالت مدرنیته دورن گرا دارد .شکل ظاهری بمانند کوهی استوار که از ایستایی فراوانی برخودار است .شکل بیش از حد ساده اون سبب شده که لنز را جزعی جداگانه از دوربین ببینیم .خطوط بسیار صاف و حالت های ۹۰ درجه در ساختمان دوربین انسان را یاد دوربین های مرحوم داگر میاندازد

در کل عرض کنم :‌ اگر بمن این کنن رو مجانی بدهند دیوانه وار قبولش میکنم .همینطور اگر به شما نیکن رو مجانی بدهند همین حالت را خواهید داشت .این ۲ دوربین آنقدر عالی است که هر آدم عاقلی را دیوانه میکند
    Arash، Nader Kohansal، Pooriya_Online و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اول اینکه در مورد طراحی بحث سلیقه مطرح هست و هست و خواهد بود...
    یعنی آقا فرهاد رو بالا ببری و بالاتر؟ گمان نکنم با طراحی‌های سونی کنار بیاد... ولی من به هیچ وجه با طراحی Dslr های سونی مشکلی ندارم(البته یقینا علاقه‌مند به خانمهای آرنولد نشان هم نیستم)

حالا در مورد این دو مدل کانن و نیکون...
    وقتی کانن و نیکون رو در کنار هم می‌بینم؟ یقینا احساس می‌کنم که طراحی کانن خیلی مرتب تر و شکیل تر است... (اشکالی هم در خطوط نرم و نازکش نمی‌بینم)
    ولی وقتی اینها از همدیگه جدا می‌شن؟ و تک تک می‌بینیشون؟ نیکون خیلی بیشتر از کانن به چشم میاد... قیافه تهاجمی‌تری داره... و خلاصش اینه که خفن‌تر! به نظر میاد...

اما ارگونومی دوربینها؟ قبلا بحثش رو کردیم...
    معتقدم هردو در دست خیلی خوب جا می‌گیرن و خیلی خوب هستن... اما از لحاظ طراحی کلیدها و نحوه عملکرد؟ کانن جفتک اندازی می‌کنه...
    ME، rezakh، Pooriya_Online و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

چه تفاهمی! رضا می‌گه تدافعی من میگم تهاجمی!
    حالا کدوم درسته ؟!
    rezakh تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

به نظر من هیچ كدومشون خیلی س. ك. س. ی نیستند ولی هیچ كدوم هم غیر قابل تحمل نیستند. من ظاهر D300 رو خیلی دوست دارم ولی دوربین های خیلی حرفه ای رو ظاهرا نمی شه قشنگ تر از این درآورد :::big grin:::
    Amir Mohebi، A_Maddah، ajjadesa و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

سلام من به شخصه يکم با جاي دکمه هاي کنن مشکل دارم به طور مثال در 400د دكمه iso در بدترين حالت قرار داره که شما اگر با دوربين مدت زيادي کار نكرده باشين حتماً بايد چشمتون رو از روي ويزور بردارين تا iso رو تغيير بدين که البته ديشب ديدم جاي iso در 450 عوض شده اما اگر من قرار باشه يکي از دوربينهاي رو که معرفي کردين انتخاب کنم از لحاظ زيباي نيکن رو انتخاب ميکنم.
    و اما در مورد سوني با آقا فرهاد هم عقيده هستم و اصلاً ظاهره دوربينش به چشم من حرفه اي نيست
    ویرایش توسط matthew : Thursday 31 January 2008 در ساعت 20:10
    farhad44 تشکر می‌کند.
    مهرداد

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

سلام

وقتی عكسهایی را كه آقای امدادی گذاشتند دیدم, به نظرم D3 خیلی زشت اومد!!! حالا نمیدونم چون از زاویه خاصی عكس گرفته شده یا به خاطر اینكه لنز پر ابهتی روی آن نبسته اند اینجوری شدم (یك حقه مارمولكانه ) :::big grin:::

ولی به عنوان یك كاننی خائن باید بگم:
    زیباترین دوربین دنیا همین سری 1D كانن است!!!!

و با عرض معذرت از كاوه:
    بازاری ترین و ...ترین طراحی هم مال دوربینهای جدید سونی است (بجز A700 عزیز)

البته اینها دلیل نمیشه كه من D60 نگیرم. :biggrin:
    ME، Persian، Minoosepehr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من هیچ كدومشون خیلی س. ك. س. ی نیستند ولی هیچ كدوم هم غیر قابل تحمل نیستند. من ظاهر D300 رو خیلی دوست دارم ولی دوربین های خیلی حرفه ای رو ظاهرا نمی شه قشنگ تر از این درآورد :::big grin:::
    آقا فرهاد چرا شما انقدر دنبال بدنه س.ک.س.ی میگردید ؟

just kidding
    Arash، ME، eksir و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4010

اینهم به افتخار آقا فرهاد...
    شاید لباس اونورش پیدا دوست داشته باشه!
    :::big grin:::
    ME، rezakh، Pooriya_Online و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

كاوه كجایی؟ كه سونی رو ل خ ت كردند!!
    پس كجاست اون چاقوی دسته سفید زنجانیت!!
    rezakh، ARASH II، Persian و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سعید نقشبندی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

من شاید بد سلیقه ام...

اما از نظر من ظاهر سری Canon 1D خیلی زشت و عذاب آوره...اون قوس اون بالا رو نگاه كنید

بنده شخصا از طرح های پیچیده و كمی مرموز خوشم میاد.از بدنه های یك دست و هموار و به قول پوكر بازان رو بدم میاد.

به نظرم باید یك وسیله تا جای امكان پیچیده و ظاهر مرموزی داشته باشه كه نیكون همیشه عالی عمل می كنه و به همین علت بدنه های نیكون بشدت برای بنده ملموس و صمیمی هستند.

در كانن همیشه شاهد بدنه های خیلی انحنا دار هستیم كه به نظر طراحان كانن خیلی ارگونومیك هستند ولی نظر بنده خلاف این است.

در یك بحثی كه در رادیو گفتگو دیروز در جریان بود و در مورد راه اندازی كارشناسی ارشد ارگونومی در دانشگاه تهران بود صحبت های رد و بدل می شد.

در یك تحقیق صورت گرفته در امریكا و ژاپن مشخص شده كه تنها 20% از لوازمی كه در امریكا و به سیلقه امریكایی ها تولید میشه برای ژاپنی ها هم قابل قبول است و 79% لوازمی كه در ژاپن تولید میشه در امریكا با استقبال مواجه میشه.

این مسئله خیلی مهم.

در بعضی جاها ( مثل انگلیسی ها ) یك نوع شیوه طراحی برای ایشان مورد نظر است ( فرهاد جان بهتر در جریان طراحی های اتومبیل هستند ) طرح ها انگلیسی مثل بتنلی و جگوار و رولزرویس رو با طرح های آلمانی مثل مرسدس كلاس S و بی ام دبلیو كلاس 7 رو مقایسه كنید!

نظر خریداران كاملا متفاوت است.

هنوز هم انگلیسی ها طراحی های به قول معروف خطی و شكسته رو دوست دارند و آلمانی ها عاشق قوس هستند نمون بارز اش طراحی پورشه! یا بیتل كه كه همش قوس و انحنا است و در مقابل انگلیسی ها مینی ماینر رو دارند!!!

اما من بیشتر به سمت ایتالیایی ها تمایل دارم

طرح های پیچیده و هیجان انگیز.

قسمت عقب اتومبیل های فراری و لامبورگینی رو كه نگاه می كنید عاشق طراحی اون خواهید شد

حال این وسط ایرانی ها و ما كجا قرار می گیریم؟

ما ایرانی ها اغلب به طرح های ساده كه بتونیم زود باهاش ارتباط برقرار كنیم و باهاش كنار بیایم علاقه دارند.پیچیدگی خسته كننده است و شاید زیاد دوست اش نداریم.

ایرانی ها كمتر به سمت طرح های پیچیده میرن.

شما مدل های گوشی هایی رو كه در ایران پر فروش هستند رو نگاه كنید متوجه خواهید شد سلیقه ایرانی ها چطور است.

كمتر طرح های رادیكال در نظر ایرانی ها جذاب می آید.كه به نظرم كاش اینطور نبود.

نیكون یك رادیكال است و كانن یك ملوس مامانی.

سونی این وسط خیلی بهم ریخته و پیچیده است.

نه به اون ویزور چند وجهی و نه به گریپ قوس دار و نه به قرار دادن مونیتور دقیقا زیر ویزور ( كه نیكون هم عینا همین طور است بر خلاف كانن ) و نه به دكمه هایی كه در هیچ بدنه ای دیده نمی شوند ( مثل كلید روشن و خاموش و كلید آنتی شیك و لایو ویو ) اما حذف گردونه ها در كانن ( حرفه ای ) و پایبندی نیكون به این طرح و قوس ویزور كانن و شكستگی نیكون و چند وجهی بودن سونی هر كدام به مزاج بعضی از خریداران جذاب خواهد آمد.

ممكن است طراحی كانن در امریكا جذاب تر باشد تا آسیا و اروپا ( مثال عرض كردم )

این مدل نظرات در جنبه های دیگر انسان هم جاری است . به دلیل اینكه اینجا نمیشه گفت از گفتن اش معذوریم!!:::big grin:::اما راهنمایی اینكه در همون موردی كه فرهاد خان فرمودند طراحی های س.ك.س.ی!!!

ایرانی ها از قیافه ای مثل همفری بوگارت خوششون نمی آید ولی عاشق این جوانك براد دره پیت هستند( نسل جدید منظورم است ) قدیمی تر ها از برانسون و عمر شریف خوششان می آمد امروزه از براد دره پیت.

خلاصه معقوله سلیقه یك موضوعی است كه نمی توان به آن ایراد گرفت.حتی دو نسل از یك جامعه هم نظر نیستند.

من فقط در نظر فرهاد جان مانده ام.از موستانگ 67 خوشش می آید ولی از سونی نه!
    Arash، 2004، rezakh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین