صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 58
Like Tree78تشکر

موضوع: پرکاربردترین و محبوبترین لنز برای دوربینهای Canon

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

پیش فرض پاسخ: پرکاربردترین و محبوبترین لنز برای دوربینهای Canon

سلام بر دوستان و با تشکر از محمد عزیز؛

من چون لنزهای زیادی ندارم طبیعتا" امکان انتخابم کمتر خواهد بود. تصور می کنم با توجه به دوربینم انتخاب تا حدود زیادی واضح است. بیش از نود در صد اوقات از 105-24 استفاده می کنم و چون این لنز روی 5d دامنه بسیار مناسبی دارد پرکاربرد ترین و محبوب ترین لنز من محسوب می شود. فکر می کنم حتی اگر چند لنز مختلف دیگر هم داشته باشم، انتخابم همین باشد. شارپنس خوب، کنتراست و رنگ های عالی، سرعت فوکوس فوق العاده، ساختار خوب، سبکی و کوچکی و لرزش گیر کارا از ویژگی های آن است.
    eksir، Daruosha، Deniro و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

محمد جان علت ايني كه من جواب ندادم اينه كه من تجربه ي مالكيت دوربين با كراپ 1.6 رو تا حالا نداشته ام گرچه عكس با Dslr هاي كراپ دار گاهي گرفته ام.

ولي به نظر من پركاربرد ترين لنز لزومن بهترين لنز نيست. من توي Slr فيلمي و يا ديجيتال فول فريم به نظرم همين 105-24 (يا حتا 105-28 ) مي تونه پر كاربرد ترين لنز كنن باشه و توي غير فول فريم ها من لنز Efs 17-85 رو خيلي مي پسندم چون هم رنج بسيار مناسبي داره و هم قيمت معقولي.

من اصلن نمي تونم تصور كنم لنز هايي به بزرگي و سنگيني 200-70 يا 400-100 هميشه (يا اغلب) رو دوربين آدم باشه. 55-17 هم با اينكه تا حالا از نزديك نديدم ولي تجربه مي گه تلش زيادي كوتاهه و مثلن براي پرتره گرافي ( كه فيلد مورد علاقه ي منه) جواب نمي ده. يعني من اگه روزي كنن بخرم بعيده اين لنز رو انتخاب كنم.
    Deniro و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

به نظر من هم 85-17 خیلی لنز معقولیه چون قیمت مناسبی هم داره البته 40-17 هم لنز معروفی است. یکی از دوستان بنده روی 20 دی این لنز را داشت و بعد از تعویض ان با 5دی یک لنز 70-24 اف 2.8 خرید که البته خیلی با کیفیت و خیلی هم گران است هیکل ان هم چندان کوچک نیست. 105-24 روی فول فریم خیلی هلو به نظر میرسد رنج ان یک چیزی شبیه 70-18 روی دوربین بنده میشه البته یک کم وایدتر . نمیدونم چرا هیچکدام از کنون دارها از کنون 200-28 حرف نمیزنند . قیمت خوبی دارد و تله خوب البته واید خوبی روی کراپ دارها ندارد.
    کسی اگه با 200-28 کنون کار کرده نظرش را بگه ببینیم چطوره.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    نمیدونم چرا هیچکدام از کنون دارها از کنون 200-28 حرف نمیزنند . قیمت خوبی دارد و تله خوب البته واید خوبی روی کراپ دارها ندارد.
    کسی اگه با 200-28 کنون کار کرده نظرش را بگه ببینیم چطوره.
    سلام

لنز خيلي خوبي نيست. يكي از دوستان من اوايل كه 350D اومده بود اين لنزو واسش خريده بود و راضي نبود. قيمت خيلي مناسبي داره ولي مهمترين مشكلش همون رنج 320-45 اش روي دوربين هاي كراپ داره كه جذاب نيست. از طرفي كسي كه دوربين ديجيتال فول فريم داشته باشه هم دنبال لنز بهتر و گرون قيمت تري مي ره.

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/65/cat/all
    راستي محمد جان اين سايت معتبر لنز هاي General Purpose رو به ترتيب اولويت پيشنهاد داده :

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/Canon-General-Purpose-Lens.aspx
    Deniro تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

به نظر من به این سوال نمیشه جواب قطعی داد.. من خودم از 17-70 خیلی راضی هستم تقریبا بیشتر موارد رو دوربین هست و میشه به عنوان یک لنز پرکاربرد ازش یاد کرد و تنها ایرادی که ازش میتونم بگیرم کندی فوکوس هست که اگرر یک موتور (اچ اس ام خودمو کشتم انگلیسی بنویسم نشد) روش بود واقعا عالی میشد
    لنز 70-200 اف4 ای اس رو هم که ارش خان زمانی به اندازه کافی کالبد شکافی کردند هر چی از این لنز بگم کمه فوکوس سریع و دقیق کنتراست عالی لرزشگیر موثر وزن کم و شارپنس فوقالعاده بوکه بسیار نرم و زیبا از مزایای این لنز هست و با تمام این موارد میشه به یک لنز محبوب تبدیل بشه
    ARASH II، Daruosha، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

فکر میکنم 70-200 و 16-35 دوتا از کاربردی ترین لنز های کنون باشه
    Deniro تشکر می‌کند.
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

دوست داشتنی ترین لنز كانن برای من EF-S 10-22mm است و بعد هم EF 14mm اگرچه پرکاربردترین نیستند.
    البته من هیچکدام را ندارم اما بسیار علاقه‌مند به کادرهای باز هستم و فکر می‌کنم با این دو لنز بتوانم عاشقانه سر کنم.

راستی گمان نمی کنم درباره ی لنز Canon EF 14mm بین دوستان گفتگویی شده باشد. اگر هست و من نمی‌دانم لطفا راهنمایی کنید و در غیر این صورت، بد نیست که در این مورد کمی صحبت بشود.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

با اجازه از بزرگان سایت.....
    من منتظر بودم یه بنده خدایی توی پست هاش اسم یه سری لنز رو بنوسیه ولی هر چقدر منتظر موندم هیچ کس اسمی از این لنز های بد بخت رو نبرد.
    حالا چرا::::..........
    نمی دونم (حتما لنز های خوبی به نظر نمی رسند و یا.....)
    حالا من اسمشون رو نام می برم بعد منتظر نظرهای دوستان موردشون هستم.
    Sigma 18 - 125 mm
    Canon EF28-300mm IS
    Canon EF70-300 IS
    ولی کلا منCanon EF70-200mm f/2.8L رو خیلی دوست دارم و 70_17 هم واقعا لنز پر کاربردیه....
    آرزوی داشتن 300_28 Canon رو دارم....

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

گمان نمی کنم درباره ی لنز Canon EF 14mm بین دوستان گفتگویی شده باشد
    منم مطلب زیادی در موردش نشنیدم فکر نمیکنم کسی این لنزو توی این فروم داشته باشه ؟!؟!؟

Sigma 18 - 125 mm
    Canon EF28-300mm IS
    Canon EF70-300 IS
    125-18 رو من باهاش کار نکردم ولی امیر سوکی داشت و فروخت به جاش 70-17 خرید .اون بیشتر میدونه

Canon EF28-300mm IS در موردش نظری ندارم چون باهاش کار نکردم .

Canon EF70-300 IS واسه من که بیش از حد انتظار کار کرده و کاملا ازش راضی هستم البته تا الان ...
    نسبت به قیمت واندازه ورنج مناسب و وزنش به شدت ازش راضیم به خصوص با IS بسیار خوبش .

و اگر زمانی بخوام لنز تله بگیرم حتما سراغ 400-100 كنون میرم كه حرف نداره ... فقط كمی سنگینه كه اونم مشكلی نیست ...
    ویرایش توسط Deniro : Wednesday 29 August 2007 در ساعت 12:03
    Kaveh Ghobadi، Behnam_703 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    منم مطلب زیادی در موردش نشنیدم فکر نمیکنم کسی این لنزو توی این فروم داشته باشه ؟!؟!؟
    بد نیست یک نمونه از عکسهای آن را ببینیم:

Canon 5D
    f/5.0, 1/1600 seconds

[IMG]http://i11.*******.com/530fhgn.jpg[/IMG]
    EHSAN2، Deniro و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین