صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 64
Like Tree178تشکر

موضوع: Graduated Neutral Density Filters

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Graduated Neutral Density Filters

سلام
    تا اونجاکه من گشتم کوگین تو ایران نمایندگی نداره.
    قیمت هولدر و رینگ زیاد نیست اگز اصلشو بخریی هر دو کمتر از 200000 تومان میشه.
    توی ناصر خسرو توی یکی از پاساژها مغازه ایی هیت که کارش فقط فروش فیلتره. من اونجا چند ماه پیش تجهیزات کوگین رو هم دیدم. ول کمی قیمت فیلترهاش بالا بود. اگر آدرس دقترش رو پیدا کردم . اطلاع میدم.
    نمایندگی لینکی که دادید برای بار اول بود که میبینم. امیدوارم که درست باشه. دومی یک سایت داره ولی از لوازم کوگین توش جبری نیست.
    کامبیز بخشنده

تشکر کرده
    330

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Graduated Neutral Density Filters

سلام
    دومی گویا قبلا بوده ولی الان دیگه نیست.
    msk888 تشکر می‌کند.
    کامبیز بخشنده

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

دوستان عزیز مدتیه که برای خرید فیلتر gnd در حال تحقیق در خرید هستم.
    سایز p مناسب است ولی ظاهرا وقتی میخواهید روی التراوایدی مثل 10 بسته شود ظاهرا سایزZ یا X بهتر است.
    یکی از دوستان من از ناصرخسرو هلدر چینی ( که به لعنت خدا هم نمی ارزد) را برایم فرستاد به علاوه رینگهای تبدیل به سایزهای مختلف.
    یک نمونه از کوکین با بسته بندی رو برایم فرستاد -بلیستر- که روی آدوراما هم دیدم. این بسته رو 60 با رینگ 77 برای 10-22 میخواستم. رینگ روش بود.
    فیلتر هم کوکین 8x رو در بسته بندی 60 میگفت. ( البته میگفت گرانتر میدهند ولی برای شما!!!!)
    ضمنا ظاهرا برای التراوایدها فیلتر از نوع SOFT EDGE و برای لنزهای غیر آن HARD EDGE باید استفاده شود.
    نکته بعدی دو لنز تبدیل بود که برایم فرستاد. یکی برای 180 در یک شات و دیگری چینی همان برای لنزهای معمولی تا واید با رینگهای تبدیل.
    سعی میکنم شنبه عکس های این متعلقات را ضمیمه کنم.
    سایز این فیلترها و هلدرها هم در چهار سایز A-P-X PRO -Z PRO میباشد. اولی برای دوربینهای کامپکت با فوکال 38به بالا - دومی برای DSLR و لنزهای با فوکال 28 به بالا - و دو تای بعدی با دهنه های بزگتر یکی20 و دیگری 15 به بالا روی 35 میلیمتری است.

Description· Grey Neutral Density filters compensate for bright light.
    · By under-exposing the sky, they give a better relief to the surfaces and colors of landscapes and architecure.
    · They are indispensable in summer, for seaside and mountain photos.
    · They are available in six choices to cover every situation.
    120 - 2X graduated neutral density filter reduces the light 1 stop
    121 - 8X graduated neutral density filter reduces the light 3 stops.
    121L - 2X Light starts with the same neutral density as 120, but feathers the grey almost from the color edge and more gently graduates to clear. One stop of compensation.
    121M - 4X Medium is the same gentle graduation as 121L but with twice in dens ty. Requires 2 stops of compensation.
    121S - 8X Soft is twice the density of 121M and the graduation extends to 3/4 of the filter. Requires 3 stops.
    121F - 8X Full is the same as 121S except that the neutral density grey cover the entire filter. Requires 3 stops
    جالبه اینجا ND8x رو 26 دلار زده - تازه اصلی - ولی اینجا ....
    http://www.adorama.com/CKP121.html
    و در باب هلدر

Description

The COKIN CREATIVE SYSTEM consists of 3 main components: An Adaptor Ring + A Filter Holder + 1 or more filters.

The COKIN Filter-holder can be precisely adjusted and attached to the lens by means of a screw-in adaptor ring. A change of camera or of lens necessitates only a change of adaptor ring, not the Filter-holder nor the filters.

The COKIN Filter-holder has four grooves. One holds round filters, which can be rotated in the groove. The three others hold square filters which can be adjusted up or down at will.

The Cokin Advantages
    · Same filter for all your lenses by just replacing the adaptor ring.
    · Rotate, slide, decentre in all directions for more precision and creativity
    · Wide Range of Filters The COKIN A & P Series include a complete range of over 180 filters for a maximum potential of creativity, while the Z-PRO & X-PRO Series contains over 90 filters among the most used by professionals.

The Cokin Sytem is available in 4 Series
    A Series : Comprises a complete range of COKIN filters for lenses with diameters up to 62mm.

A wide range of adaptor rings as well as numerous dedicated accessories (Holder Cap, Ring Cap, Coupling Ring, Modular Hood, Modular Bellows, Wallet & Storage Boxes,etc.). The "A Series" is recommended for focal lengths 35mm onwards (35mm format). Filters are 67mm wide.

P Series : For larger diameter lenses up to 82mm. Recommended for focal lengths from 28mm onwards(35mm format).

A wide range of adaptor rings, including dedicated Hasselbad® B50/B60/B70, Rollei® VI as well as a Universal Ring and numerous dedicated accessories(Holder Cap, Ring Cap, Universal Ring, Coupling Ring, Wide Angle Holder, A/P & Z/P Adaptors, Modular Hood, Modular Bellows, Wallet &Storage Boxes, etc.).

Z-PRO Series : Specially adapted to Filter-Holders 100mm (4") filters and designed for medium format cameras as well as wide-angle lenses. Recommended for focal lengths from 20mm onwards (35mm format).

This Series is also well adapted to Broadcast. It fits a large variety of lenses thanks to a range of adaptor rings covering the popular diameters up to 96mm. Additional rings designed for Hasselblad® B60/B70 and Rollei® are also available

X-PRO Series : Specially designed for medium and large format cameras as well as wide-angle lenses. Recommended for focal lenghts from 15mm onwards (35mm format). This Series is also well adapted to prosumer and professional video cameras. For lenses up to 118mmfilters are 130mm wide.

It fits a large variety of lenses thanks to a range of adaptor rings covering the popular diameters up to 118mm, including dedicatedrings designed for Hasselblad® B60/B70, and Rollei®, as well as a Universal Ring.با این آدرس:
    http://www.adorama.com/CKBPP.html
    و قیمت تنها کمتر از 9 دلار

و برای Cokin Z-Pro Series Graduated Grey Neutral Density Filter ND8X Soft - 4"x 6"/100mm x 150mm قیمت 62 دلار
    و هلدر این سری با قیمت 60 دلار

Description

The new Z-PRO Filter-Holder is designed to fit both FILM and DIGITAL technologies in particular D-SLRs and VIDEO/ BROADCAST cameras, either semi-professional or professional models (among them the new HD format).

It is modular, it can be easily dismantled and set-up to be able to accept filters of 1.6mm thickness (which most photographers use), and 4.0mm thickness (often used in the Broadcast segment in popular dimensions such as 100x100mm (4"x4") and 100x150mm (4"x6").

To prevent the risk of vignetting (dark edges around the picture), the Z-PRO series filter-holder is fully reversible, which means that a filter can fit in the adaptor ring's slot and the adaptor ring can be fit in the first filter slot. Therefore the filter can be positioned very close to the lens and the edges of the holder are no longer an obstacle in the field of view.

The Z-PRO filter-holder was tested (in the standard 3-slot version) and proved no vignetting on focal lengths down to 20mm (based on35mm format) but of course, this can go further wide in the wide-angle configurations.

The Z-PRO filter-holder will fit a large variety of lenses thanks to a range of adaptor rings covering the popular diameters of 49mmup to 96mm. Additional rings designed for Hasselblad® B60/B70 and Rollei® are also available.

The entire Z-PRO system is ideal to work with the newest generation of Digital SLR and Video cameras.

The Z-PRO range of filters is made of organic glass with a very high optical transmission. It includes over 90 different filters designed to satisfy the needs of Pro Photographers and Videographers including Correction/Conversion filters, Graduated filters, filters for Black & White, Soft filters, Neutral Density filters, etc. The Z-PRO range also includes a storage wallet for 5 filters (ref. Z306) and two filter kits with graduated filters selected from the most widely used versions:

و البته عکس زیر نمایش جنگ نرم افزار در راست و سخت افزار - فیلتر - در چپ... مرجع ویکی پدیا

http://en.wikipedia.org/wiki/File:GN...h-fake-GND.jpg
    ویرایش توسط nadersharp : Thursday 16 December 2010 در ساعت 01:40
    fireboy، Daruosha، yaghoobi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    2187

از کیفیت بد عکس ها پوزش می خواهم
    Daruosha، yaghoobi، F.KamranNia و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

آقای nadersharp عزیز،

حالا که اینهمه تحقیق کردی، در مورد خود فیلتر های Grand ND، فیلتر درست و حسابی که روی کیفیت عکس کمترین اثر منفی را داشته باشد، چیزی پیدا کردی؟؟ من قصد داریم یک set با بهترین کیفت ممکن تهیه کنم. برای EF 17-40 و فول فریم.

ممنون خواهم شد آدرس محلی که قیمت های بالا را ازش گرفتی برام ارسال کنید. تو پاساژ باب همایون یه مقازه هست (فیلتر نور - جلال خراسانی) که یه چیز هایی داشت، اما همش بی کیفیت بودند و البته قیمت هاش هم خیلی بی دلیل بالا هستند (البته جریان مال 9-8 ماه پیش هست).
    nadersharp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    330

سلام
    واقعا مبارکه مخصوصا با این قیمتهای تند
    ولی بعنوان پیشنهاد اگر میشه این دو مورد زیر رو حتما کنترل کنید که مطمئن بشید اصل فیلتر و هولدر رو خریدید.

1- روی لبه بالای فیلتر (جایی که تیره تره) باید P121 حک شده باشه با یک رنگ سفید. اگر فیلتر جدید باشه مینویسه cokin p121
    2- روی هولدر قسمت پایینی که تو شکل گذاشتید باید نوشته شده باشد cokin و اگر همینظوری برش گردونید باید در دوگوشه بالاش نوشته شده باشه made in france و patebted brevete

مورد اول رو من نمیتونم روی فیلترتون ببینم(البته یک بخش سفید رنگ در عکس زیری بنظر میاد). من هم فیلترهای جدید کوکین و هم قدیمشو دارم باید این مواردی که گفتم رو داشته باشه .
    در مورد فیلترها دوتا عکس زیر رو ببنید متوجه خواهید شد.

این دو فیلترهای شما نیستند ولی باید حتما مشابه اینها روی فیلتر شما هم حک شده باشه و نکته اینکه راحت هم پاک نمیشند.

در مورد تعداد فیلترهای هولدر در اصل سه فیلتر مستطیلی و یک فیلتر رینگی رو میتونه نگه داره.
    پیشنهاد میدم که سری به فیلترهای رنگی کوکین هم بزنید واقعا منحصر بفردند. (البته نه با این قیمتها )
    البته تنها یک فیلتر gnd (به تنهایی) خیلی کارساز نیست و یک فیلتر دیگه رو هم لازم دارید.
    fireboy، M. Beyrami و nadersharp تشکر می‌کنند.
    کامبیز بخشنده

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhshandeh نمایش پست ها
    سلام
    واقعا مبارکه مخصوصا با این قیمتهای تند
    ولی بعنوان پیشنهاد اگر میشه این دو مورد زیر رو حتما کنترل کنید که مطمئن بشید اصل فیلتر و هولدر رو خریدید.

1- روی لبه بالای فیلتر (جایی که تیره تره) باید P121 حک شده باشه با یک رنگ سفید. اگر فیلتر جدید باشه مینویسه cokin p121
    2- روی هولدر قسمت پایینی که تو شکل گذاشتید باید نوشته شده باشد cokin و اگر همینظوری برش گردونید باید در دوگوشه بالاش نوشته شده باشه made in france و patebted brevete

مورد اول رو من نمیتونم روی فیلترتون ببینم(البته یک بخش سفید رنگ در عکس زیری بنظر میاد). من هم فیلترهای جدید کوکین و هم قدیمشو دارم باید این مواردی که گفتم رو داشته باشه .
    در مورد فیلترها دوتا عکس زیر رو ببنید متوجه خواهید شد.

این دو فیلترهای شما نیستند ولی باید حتما مشابه اینها روی فیلتر شما هم حک شده باشه و نکته اینکه راحت هم پاک نمیشند.

در مورد تعداد فیلترهای هولدر در اصل سه فیلتر مستطیلی و یک فیلتر رینگی رو میتونه نگه داره.
    پیشنهاد میدم که سری به فیلترهای رنگی کوکین هم بزنید واقعا منحصر بفردند. (البته نه با این قیمتها )
    البته تنها یک فیلتر gnd (به تنهایی) خیلی کارساز نیست و یک فیلتر دیگه رو هم لازم دارید.
    کامبیز جان این فیلتر ها با اعتبار شخصی و بصورت امانی برایم ارسال شد تا مقایسه ای داشته باشم. یکی از دوستانم در ناصرخسرو لطف زیادی بمن دارد و خودش بمن گفت اینها چینی هستند. والبته با این قیمتها خرید برایم مقدور نیست زیرا در پست قبل از عکسها قیمت آدوراما را هم نوشته ام.
    فیلتر ها رو هم بصورت چند تایی باید خرید درست می فرمایید. یعنی یک 2 4-8 رو باید گرفت یا ترکیب کرد.
    مسئله بعدی این بود که این هلدر برای برای 10-22 مشکل ایجاد میکند. تصمیم گرفتم یک هلدر از سری بالاتر مثل زد یا ایکس را تست کنم. چنانچه مشکل پابرجا باشه هلدر را خودم با تفلون خواهم شاخت تا بسیار عقب تر بنشیند.
    در مورد چاپ و حک به شما اطمینان میدهم این موارد روی آن حک شده ولی برای سازنده متقلب وقتی فیلتر با آن ظرافت ساخته میشود چاپ هم کاری ندارد. برای عدم پاک شدن هم کمی محلول هاردنر در چاپ همان سختی سنگ را در چاپ ایجاد میکند.- البته چون امانت بود دست به چاپ نزدم-.
    هلدر هم چاپ مورد نظر را داشت. ولی ترجیح میدهم از آدوراما بگیرم. ( به همراه لنز mm8 pro optic aspherical با قیمت تقریبی 270 دلار برای ماونت کانن و البته با فوکوس و تنظیم دیاف دستی)

داریوش جان برای شما پیام خصوصی ارسال شد. پیگیری نمایید.
    ممنون از توجه شما.
    yaghoobi، bakhshandeh و SinaVT تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

همچنان که پیگیر تحقیق در ارتباط با فیلترهای ND و GND بودم تو یه سایت این جدول رو دیدم
    البته نادر جان قبلا هم توضیح داده بودند اما خوب دیدم بد نیست این رو هم اضافه کنم
    سایزبندی در سیستم Cokin
    تو ریویوی یکی از همین محصولات تو سایت آمازون 10 عدد کامنت زده شده بود که 8 تای اونها فقط به خاطر دقت نکردن به همین مساله ساده از خریدشون پشیمون شده بودند
    مثلا یکیشون سری p رو برای لنز 12mm یا 15mm اگه اشتباه نکنم گرفته بود و از vignetting شاکی بود ضمن اینکه پیشنهاد داده بود هر فیلتری گرفتید برای هولدرش یک سایز بزرگتر بگیرید ...

THE BEST SERIES TO FIT YOUR CAMERA :

A Series

For lenses with
    filter diameters up to
    62mm and focal lengths
    from 35mm (35mm format).
    Filters are 67mm wide.

P Series

Most common size for DSLR & SLR. For larger lenses with
    filter diameters up to
    82mm and focal lengths
    from 28mm (35mm format)
    Filters are 84mm wide.

Z-PRO Series

Specially adapted to 100mm
    filters and designed for
    medium format cameras
    as well as wide-angle lenses. For lenses with
    filter diameters up to
    96mm and focal lengths
    from 20mm (35mm format).

X-PRO Series

Specially adapter designed
    for medium and large
    format cameras as well as
    super wide-angle lenses. For
    lenses with filter diameters
    up to 118mm and focal lengths
    from 15mm (35mm format). Filters are 120mm wide.
    ویرایش توسط djmehdi_67 : Sunday 15 May 2011 در ساعت 01:23
    fireboy، Daruosha، yaghoobi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

این دو عکس رو هم به عنوان نمونه با فیلتر gnd کوکین که برای یکی از دوستان تهیه کرده بودم گرفتم و گفتم شاید جاش باشه اینجا بذارم.
    عکسها فقط ریسایز شدن.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    yaghoobi، Omid Araki، M. Beyrami و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    برای CANON EF-S 10-22 چه فیلتر GND پشنهاد می دهید و کجا میشه تهیه کرد. بنده تهران نیستم و باید تلفنی سفارش بدم
    با تشکر

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین