صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 64
Like Tree178تشکر

موضوع: Graduated Neutral Density Filters

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

من میخوام برای لنز 17-40 (بدنه 5DII) فیلتر GND بگیرم، اما چون تا حالا تجربه ای در کار با فیلترهای خانواده ND نداشته ام نمیدونم چی بگیرم! ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

شاد باشید.....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

خرید فیلتر تنها از نظر سایز دهانه به لنز وابسته است. شما هر فیلتری که هم دهانه با لنزتون باشه میتونید تهیه کنید. موارد دیگر شامل : قیمت و کیفیت و مهترین مورد میزان کاهش نور است که بستگی به نیاز شما دارد که چه میزان کاهش نور مد نظر شماست و در فیلتر های GND اختلاف استاپ های نوری تا چه حد مد نظر شماست. اگر فیلتر تخت تهیه کنید نیاز به هولدر هم دارید که باید بتوانید روی لنزتان سوارش کنید.
    Walkman تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

کسی میدونه از این فیلترای (ست کاملش) Cokin تو ایران گیر میاد جایی با چه قیمتی ؟؟

ممنون

برای 5DII+17-40 میخوام
    ویرایش توسط Walkman : Saturday 11 August 2012 در ساعت 12:29
    yaghoobi و Usef Bagheri تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

دوستان تفاوت gnd و reverse gnd در چیه.اگر کسی میدونه ممنون میشم توضیح بده.

و اینکه آیا در عکاس منظره خرید فیلتر پولارایز بر فیلتر gnd ارجعیت داره یا برعکس؟
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanazemi87 نمایش پست ها

و اینکه آیا در عکاس منظره خرید فیلتر پولارایز بر فیلتر gnd ارجعیت داره یا برعکس؟
    سلام

آقا رضا اصلی ترین وظیفه فیلتر پلاریزه کاهش تشعشعات ناشی از نور شدیده که بروی هر شئی ممکنه ایجاد بشه و این نه تنها شامل اسمان میشه بلکه روی المانهای روی زمین مثل مثلا برگ های خیس و اب و غیره تاثیر میزاه، به نظر من برای یک عکاس طبیعت اصلی ترین فیلتر همین فیلتر پلاریزه است و بعد GND. من الان از هر دوی این فیلتر ها استفاده میکنم
    زمانهایی که اسمان خیلی روشنایی زیادی داره مثل اسمون ابری و زمانهایی که المان جلوی کادر برای من خیلی مهم باشه و نخوام از تکنیک اچ دی ار استفاده کنم از فیلتر GND استفاده میکنم و در بقیه موارد و جاهایی که نور تقریبا یکدستی داشته باشم از فیلتز پلاریزه.در هر حال فیلترGND در واقع نوعی کلک به نرم افزار دروربین میزنه و اکسپوژر رو تو پیش زمینه زیاد میکنه و باعث درخشندگی و روشنایی در پیش زمینه میشه و در عین حال از اور شدن اسمان جلوگیری میکنه.و در عکاسی غروب و طلوع بیشتر کاربرد داره
    موفق باشی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

ممنون یوسف جان من از نظر کاربردشون مشکل ندارم و با کاربردشون آشنایی دارم.
    ولی بیشتر به خاطر قیمتی که این روز ها وسایل تو ایران پیدا کردن فقط میتونم یکی از این دو فیلتر رو خریداری کنم.و به این خاطر می خوام با هزینه ای که برای یکی می دم بیشترین استفاده هم ببرم.
    این سوال هم پرسیدم چون دیدم که چند عکاس خارجی فیلتر gnd رو به تنهایی استفاده میکنن.
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

reverse GND نوعی فیلتر GND هست که در اون آمیختگی قسمت شفاف و تیره به شکلی متفاوت از انواع معمول GND هست. به این ترتیب که نیمی از فیلتر شفاف هست بعد به فاصله کمی ناحیه تیره شروع میشه ولی دنستیه قسمت تاریک به شکل ملایمی کم میشه. به عبارت دیگه تاریک ترین قسمت فیلتر در وسط قرار میگیره. از یک طرف به شکل ملایم شفاف میشه و در مرکز به شکل سریع تری شفاف میشه.
    کاربرد این فیلتر برای مواقعی هست که شما خورشید رو در افق دارید و آسمون قسمت وسیعی از کادر رو تشکیل میده. اگر در این شرایط از فیلتر های GND معمولی استفاده کنید نتیجه این خواهد شد که قسمت بالای کادر تاریک میشه. اما در صورت استفاده از reverse GND قسمت بالای کادر که آسمون هست روشن تر خواهد بود در عوض در وسط کادر که روشنایی زیاد هست فیلتر به بالانس نور کمک میکنه.
    کاربرد این فیلتر اغلب برای غروب هست در حالی که GND معمولی فیلتر عمومی تریه.
    پیشنهاد می کنم در صورتی که خواستید reverse GND بخرید, ۳ استاپ رو تهیه کنید.
    برای GND معمولی هم به نظرم پر کاربرد ترین ها به ترتیب ۳ استاپ نرم, ۳ استاپ سخت, ۲ استاپ سخت و ۲ استاپ نرم هستند.
    مارک Lee , Singh-Ray رو توصیه می کنم. سراغ مارک های بی کیفیت مثل cokin هم نرید. علاوه بر ته رنگ, باعث کاسته شدن از رزلوشن تصویر هم میشه!
    yaghoobi، MAHosseini، M. Beyrami و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

ممنون از راهنماییتون آقای ابراهیمی.شما اطلاع دارید که فیلترهای lee رو از کجا میتونم پیدا کنم.؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

ممنون از راهنماییتون آقای ابراهیمی.شما اطلاع دارید که فیلترهای lee رو از کجا میتونم پیدا کنم.؟
    خواهش می کنم. راستش خیلی بعید می دونم در ایران بشه پیدا کرد اما در سایت آمازون اغلب کشور ها این فیلتر موجوده. به علاوه در این صفحه هم امکان جستجو برای پیدا کردن نمایندگی های کمپانی Lee هست.

فیلتر های لی در اندازه های بزرگ هستند و در نتیجه قیمت های بالایی دارند. به علاوه هولدر های گرون قیمتی دارند. فیلتر های Singh-Ray در سایز های مختلف ارائه میشن و در اندازه های P برای دوربین های اس ال آر مناسبه.
    یه گزینه ارزون تر که البته کیفیت این دو برند رو نداره اما نسبت به cokin خیلی بهتر هست, فیلتر های Hitech هست که اونها رو هم میشه در فروشگاههای اروپا یا آمریکا پیدا کرد. این یکی رو هم باز فکر نمی کنم در ایران بشه پیداش کرد!
    یک نکته دیگه اینکه از بین این سه برند, Lee فیلتر Reverse GND تولید نمی کنه.
    yaghoobi، M. Beyrami، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

کسی میدونه از این فیلترای (ست کاملش) Cokin تو ایران گیر میاد جایی با چه قیمتی ؟؟

ممنون

برای 5DII+17-40 میخوام
    سلام
    من داخل ناصر خسرو فیلتر cokin رو دیدم با همین ست های کامل
    ولی خودم جای فیلتر چینیش رو خریدم حدود 50 هزار تومان
    اصلش رو قبل از گرونی می گفت 100 هزار تومان!
    قیمت فیلتر های cokin هم متوسط بین 70 تا 120 هزار تومان بود
    اتفاقا سری gradiant هم داشت با رنگ آبی
    فقط دو موقع خرید به یک نکته دقت کنید!
    بزرگترین دهنه لنزتون چه سازیه؟ چون این سری فیلتر ها قابلیت تغییر دهنه در سری دارند مثلا
    سری P تا دهنه 84
    تو این سایت می تونید در مورد سری و دهنه لنز ها اطلاع کافی پیدا کنید!
    در مورد کیفیتش هم من یه فیلتر سافت ازش دارم و خیلی راضی هستم!
    خوبی این سری فیلتر های به اصلاح (البته اگر اشتباه نکنم) کاشه ای در اینه که برای بسته شدن روی لنز های متفاوت فقط کافی یه رینگ تبدیل به دهنه لنز مورد نظرتون رو تهیه کنید! مثلا یه جای فیلتر سری P با یک رینگ دهنه 77 و اگر بخواهید این فیلتر رو روی یه لنز دیگه ببندید، کافی حدود 20 هزار تومان پول یه رینگ جدید بدید که فرقی بین تقلبی و غیر تقلبش نیست!
    ولی در عوض در خرید فیلتر صرفه جویی خوبی کردید!
    راستی یه نکته! این جا فیلتری ها معمولا قابلیت سوار کردن دو یا حتی سه تا فیلتر با هم رو هم دارند!
    اگر نیاز به توضیح باشه در خدمتم!
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین