صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 64
Like Tree178تشکر

موضوع: Graduated Neutral Density Filters

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

کسی میدونه از این فیلترای (ست کاملش) Cokin تو ایران گیر میاد جایی با چه قیمتی ؟؟

ممنون

برای 5DII+17-40 میخوام
    سلام
    من داخل ناصر خسرو فیلتر cokin رو دیدم با همین ست های کامل
    ولی خودم "جا فیلتر" چینی رو خریدم حدود 50 هزار تومان
    اصلش رو قبل از گرونی می گفت 100 هزار تومان!
    قیمت فیلتر های cokin هم متوسط بین 70 تا 120 هزار تومان بود
    اتفاقا سری gradiant هم داشت!
    فقط در موقع خرید به یک نکته دقت کنید!
    بزرگترین دهنه لنزتون چه سازیه؟ چون این سری فیلتر ها قابلیت تغییر دهنه در سری دارند مثلا
    سری P تا دهنه 84
    تو این سایت می تونید در مورد سری و دهنه لنز ها اطلاع کافی پیدا کنید!
    در مورد کیفیتش هم من یه فیلتر سافت ازش دارم و خیلی راضی هستم!
    خوبی این سری فیلتر های به اصلاح (البته اگر اشتباه نکنم)"کاشه ای" در اینه که برای بسته شدن روی لنز های متفاوت فقط کافی یه رینگ تبدیل به دهنه لنز مورد نظرتون رو تهیه کنید! مثلا یک "جا فیلتر" سری P با یک رینگ دهنه 77 و اگر بخواهید این فیلتر رو روی یه لنز دیگه ببندید، کافی حدود 20 هزار تومان پول یه رینگ جدید بدید که فرقی بین تقلبی و غیر تقلبش نیست! ولی نیاز به خرید یک فیلتر جدید با قیمت بالا برای لنز دیگر نخواهید داشت
    راستی یه نکته! این جا فیلتری ها معمولا قابلیت سوار کردن دو یا حتی سه تا فیلتر با هم رو هم دارند!
    اگر نیاز به توضیح باشه در خدمتم!
    yaghoobi، Walkman، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه M.GHASSEMI آواتار ها
    تشکر کرده
    547

هر دو برند cokin و Singh-rey از CR-39 به عنوان اپتیک پایه فیلترهاشون استفاده میکنن.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

این ست فیلتر را که در #51 گفتید را برای لنز توکینا ۱۱-۱۶ هم میشه استفاده کرد ؟ دهنه این لنز چند میل هست ؟ سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده گفتم اگه بشه این ست را هم سفارش بدم؟

بعد یه سوال دیگه من این فیلتر را البته ست کاملش را نه ٬ فقط خود نمیدونم اسمش چیه همون بدنه اش که شیشه مستطیلی را نگه میداره را به همراه یکی از فیلترهاش (nd8) دارم آیا تبدیل برای اون بدنه به لنز توکینا ۱۱-۱۶ هست ؟ (دهنه لنز فعلیم ماله نیکون ۷۰۰۰ هست که ۶۷ میل هست)

بعد این سری هیچ نوشته روی خود فیلتر ها نیست یادمه همینجا اگر اشتباه نکنم یکی از دوستان راجع به اون نوشته های سفید روی فیلتر صحبت میکردند که حتما باید باشه . روی فیلتر من هم هست . این ایرادی داره به نظرتون. یه اشاره ای کرده که ماله goja brand هست درسته ؟ یعنی کوکین نیست ؟
    ویرایش توسط marypm : Monday 17 June 2013 در ساعت 16:00
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    این ست فیلتر را که در #51 گفتید را برای لنز توکینا ۱۱-۱۶ هم میشه استفاده کرد ؟ دهنه این لنز چند میل هست ؟ سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده گفتم اگه بشه این ست را هم سفارش بدم؟

بعد یه سوال دیگه من این فیلتر را البته ست کاملش را نه ٬ فقط خود نمیدونم اسمش چیه همون بدنه اش که شیشه مستطیلی را نگه میداره را به همراه یکی از فیلترهاش (nd8) دارم آیا تبدیل برای اون بدنه به لنز توکینا ۱۱-۱۶ هست ؟ (دهنه لنز فعلیم ماله نیکون ۷۰۰۰ هست که ۶۷ میل هست)

بعد این سری هیچ نوشته روی خود فیلتر ها نیست یادمه همینجا اگر اشتباه نکنم یکی از دوستان راجع به اون نوشته های سفید روی فیلتر صحبت میکردند که حتما باید باشه . روی فیلتر من هم هست . این ایرادی داره به نظرتون. یه اشاره ای کرده که ماله goja brand هست درسته ؟ یعنی کوکین نیست ؟
    سلام
    - اول اینکه دهنه لنز شما فکر کنم 77 باشه
    - در مورد سوال دومتون اول چک کنید نوع فیلتر ND8 که دارید از چه سری هست! (P, Z, X)
    من با توجه به اینکه دهنه لنز فعلیتون 67 هست فکر کنم P باشد (امیدوارم سری A نباشه)
    مزیت این سری فیلتر ها به اینه که وابستگی به دهنه لنزش در حد 20 تا 50 هزار تومان هست.
    پایین فیلتر سری اون رو نوشته مثلا برای شما احتمالا نوشه P154 ( و یا در بدترین حالت A) اگر از سری p باشه کافی فقط یه رینگ دهنه 77 برای جای فیلترتون تهیه کنید که فکر کنم نزدیک 50000 باشه
    - اینکه نوشته چی هست خیلی مهم نیست! فیلتر شما از سری کوکین نیستش! ولی باید ابعادش رو مشخص کنید!
    با خط کش عرض فیلتر رو اندازه بزنید. اگر 84mm باشه سری p هست و اگر 100mm سری z اگر هم بین این ابعاد باشه و یا 67mm باشه که باید بفکر تعویض و یا خرید سری P باشید!
    اصولا فیلتر های سری p ارازنتر از سری های بالاتر هستن و برای کسی که استفاده بیشتر از دهنه 84 نداره به صرفه تر هستن!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

با سلام خدمت اساتید محترم
    چند سوال در رابطه با این فیلترهای مربعی شکل داشتم
    با توجه به شکل هندسی آنها هنگام خرید چطور باید سایز مناسب با دهانه ی لنز را انتخاب کرد ؟
    آیا میشه همزمان از فیلتر پولاریز هم بهره برد (با توجه به کاربرد متفاوتشان)؟ استفاده ی هزمان از این دو فیلتر خطاها را افزایش نمیده ؟
    و سوال آخر اینکه جز شیشه ی مربعی شکل و هودلر نگهدارنده جزء دیگری دارند که هنگام خرید به این موضوع توجه کنیم ؟
    با سپاس از شما

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

دوست عزیز لنز 16-11 رو با فیلترهای سری P نمیتونید استفاده کنید
    نه اینکه نشه. منتها ویگنت خواهید داشت حتی با هولدرهای مخصوص لنز واید. خودم دارم که عرض میکنم.
    من با هولدر واید و سری P از فاصله 13 م م به بعد ویگنت ندارم.
    روی فول فریم بحث بدتر هم میشه ! به دلیل بزرگتر بودن سنسور. ( سری پی )
    من برای لنز 16-11 خودم کیت سری Z رو خرید که کاملا مناسبه. و ویگنت ندارم. روی فول فریم کانن و لنز 16-35 که تست کردم فیلترسری پی تقریبا از 24 ویگنت نداشتم. !
    msh2200، yaghoobi، usef و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    دوست عزیز لنز 16-11 رو با فیلترهای سری P نمیتونید استفاده کنید
    نه اینکه نشه. منتها ویگنت خواهید داشت حتی با هولدرهای مخصوص لنز واید. خودم دارم که عرض میکنم.
    من با هولدر واید و سری P از فاصله 13 م م به بعد ویگنت ندارم.
    روی فول فریم بحث بدتر هم میشه ! به دلیل بزرگتر بودن سنسور. ( سری پی )
    من برای لنز 16-11 خودم کیت سری Z رو خرید که کاملا مناسبه. و ویگنت ندارم. روی فول فریم کانن و لنز 16-35 که تست کردم فیلترسری پی تقریبا از 24 ویگنت نداشتم. !
    ویگنتی که شما می فرمایید در مورد فیلترهای مربعی زمانی ایجاد می شود که گوشه هولدر فیلتر جلوی تصویر قرار بگیره و شاید استفاده از عبارت ویگنت که ارتباط با دیافراگم و فاصله کانونی داره نداشته باشه!
    اگر این ویگنتی که می فرمایید مربوط به فیلتر باشه نباید با افزایش دیافراگم حذف بشه!
    برای رفع مشکلی که جناب محبی فرمودند استفاده از هولدر های واید توصیه شده که البته ایشان می فرمایند جواب نداده! یک سوال برای من پیش آمده جناب محبی، شما از رینگ universal استفاده می کردید یا fix?
    شاید اگر این مشکل وجود داشته باشه بتوان با استفاده از رینگ Universal و بستن فیلتر کمی عقب تر محل معمول نتیجه مطلوب گرفت! بخصوص که دهنه لنز 77 می باشد و دهنه رینگ 84!
    در مجموع بهتره این مسئله برای لنز های Ultra Wide قبل از خرید تست شود!
    ویرایش توسط msh2200 : Thursday 24 April 2014 در ساعت 00:18
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    با توجه به شکل هندسی آنها هنگام خرید چطور باید سایز مناسب با دهانه ی لنز را انتخاب کرد ؟
    برای انتخاب دهانه مناسب فیلتر های مربعی توضیحات کاملی را در بخش راهنمایی برای انتخاب و خرید فیلتر مناسب پست شماره 585 گذاشتم! بر اساس اعلام شرکت cokin استاندارد های معرفی شده و دهانه های قابل استفاده به شرح زیر است
    1- A +++ 67mm
    2- P +++ 84mm
    3- Z +++ 100mm
    4- X +++ 130mm
    هنگام خرید باید چک بفرمایید بیشترین قطر دهانه لنزهای شما چند است و یا در لیست لنزهای آینده که قصد خرید دارید بیشترین دهانه لنز چند خواهد بود! (معمولا سری P برای فعالیت های عمومی مناسب می باشد) چرا که اختلاف قیمت بین سری P و Z یا X بسیار زیاد می باشد.

آیا میشه همزمان از فیلتر پولاریز هم بهره برد (با توجه به کاربرد متفاوتشان)؟ استفاده ی هزمان از این دو فیلتر خطاها را افزایش نمیده ؟
    هولدر فیلتر های مربعی توانایی قراردادن 3 فیلتر بصورت همزمان را دارند (بنده سابقه استفاده از سه فیلتر همزمان را داشتم و مشکلی هم پیش نیامد. تصویر خروجی را هم خواستید بفرمایید تقدیم کنم)
    امکان استفاده از فیلتر پلاریزه هم بصورت همزمان با فیلتر های دیگر و هم بصورت مجزا وجود دارد. (چه بصورت رینگ باشد و چه اختصاصی هولدر مربعی که البته بصورت دایره می باشد.
    البته نوع رینگ آن وقت گیر خواهد بود و امکان دارد لبه های هولدر را در کادر تصویر قرار دهد

و سوال آخر اینکه جز شیشه ی مربعی شکل و هودلر نگهدارنده جزء دیگری دارند که هنگام خرید به این موضوع توجه کنیم ؟
    شما هنگام خرید اگر بخواهید تک فیلتر خریداری کنید باید علاوه بر فیلتر و هولدر اقدام به خرید ریگ جهت نصب فیلتر جلوی دهانه لنز بفرمایید که اگر برند اصلی باشند حدود قیمت هر رینگ بین 50 تا 75 هزار تومان می شود! ولی در ناصرخسرو چینی این رینگ را به قیمت 20 الی 30 هزار تومان می فروشند!
    و یا یک رینگ Universal بخرید که قیمتش حدود 150 هزار تومان خواهد بود.
    لوازم جانبی دیگری هم هست که بسته به استفاده های شما شاید نیاز باشد مثل
    هود مانند هود های لنز که قابلیت افزایش طول را نیز دارند
    پارچه مسدود کننده فضای بین فیلتر و لنز که هنگامی که عکاس کاملا پشت به نور باشد کاربرد خواهد داشت (البته امکان ساختن آن وجود دارد)
    درب هود جهت جلوگیری از کثیف شدن فیلتر ها

پ ن:
    1- حتما قبل از اقدام به خرید مطالبت بخش "راهنمایی برای انتخاب و خرید فیلتر مناسب" را که لینک آن را قرار دادم مطالعه بفرمایید. اگر سوالی بود مطرح کنید.
    2- پیشنهاد می کنم جهت خرید بجای خریدن تک فیلتر یکی از ست های 3 فیلتر که به همراه هولدر عرضه می شوند خریداری فرمایید تا هم در هزینه صرفه جویی کنید و هم امکان استفاده از چند فیلتر متنوع را داشته باشید.
    3- اگر از لنزهای متعدد استفاده می فرمایید اقدام به خرید رینگ Universal کنید تا برای بستن فیلتر روی هر لنز نیاز به خرید رینگ fix نداشته باشید و در نتیجه در هزینه صرفه جویی شود!
    4- اگر از لنز های Ultra Wide استفاده می کنید و براتون مقدور هست قبل از خرید حتما فیلتر را با شرایط فوق یک بار روی لنز ببندید و تست بگیرید تا برخی مشکلات احتمالی که البته معمولا در لنز های Ultra Wide ایجاد می شود را تجربه نکنید !
    Amir Abdolpanah، kiavash، 2105 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

یک سوال برای من پیش آمده جناب محبی، شما از رینگ universal استفاده می کردید یا fix?
    بله دقیقا مشکل همینه که گوشه های هولدر در کادر خواهند بود. مخصوصا سری پی روی لنزهای واید که من 16-11 رو تست کردم. که دهنه اون هم 77 هستش.
    اگه لنزی باشه که دهنه 77 باشه اما واید بودن اون به اندازه 16-11 نباشه این مورد وجود نخواهد داشت که طبق فرمایش خودتون حتما باید قبلش تست کنند دوستانی که تمایل به خرید دارند.
    در مورد رینگ فرمودید. باید عرض کنم بیشترین مشکلی که این نوع فیلترها پیش میارند همون دیده شدن گوشه های هولدر در کادر هستش مخصوصا اگه مناسب اون لنز تهیه نشده باشند.
    برای مثال من با سری پی روی لنز 105-18 هیچ مشکلی نداره روی 70-17 هم همچنین اما روی 16-11 مشکل داشتم و کادر کامل رو نداشتم. !
    و چون برای فول فریم نقشه کشیده بودم. در کنار سری پی سری زد رو هم خریدم. . روی 35-16 کانن هم تست کردم و مشکلی نبود . در حالیکه سری پی مناسب این 35-16 نبود. !
    فقط ای کاش میشد روی 24-14 هم بست که متاسفانه نمیشه و باید رفت سراغ سری ایکس که این سری هم رینگ یونیورسال که روی هود لنز بسته میشه چون کناره هاش بازه خیلی مناسبش نیست ( به گفته یکی از دوستان ) مگه اینکه ابتکار به خرج داد و ........ پس و ناچارا باید رفت سراغ فیلترهای fotodiox
    msh2200، yaghoobi، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

سلام دوستان، اين اولين پست من در اين فورام هست، در صورت هرگونه اشتباه من را ببخشيد.
    ديروز موفق شدم دو كيت W960 و W961 كوكين تهيه كنم. كلا براي لنز وايد ١٠-٢٤ نيكون من، اندازه هاي ديگر كه تست كردم، امكان پذير نبود و تصوير هولدر حتي در سري Z هم مشاهده ميشد. البته علت تهيه دو كيت هم اين بود كه در يكي از كيت ها كه خريد قديمي تر فروشگاه بود، يك عدد رينگ يونيورسال هم به بود كه براي من عجيب بود و با درنظر گرفتن قيمت اين رينگ ، براي سه فيلتر و يك هولدر اضافه تر، قيمت بسيار پايينتري پرداخت كردم. البته يك عدد هولدر ايكس و فيلتر Grey Light مازاد باقي مي ماند.
    در تست اوليه در داخل خانه نصب رينگ يونيورسال كه از مدل ٦ روزنه مي باشد بدون مشكل انجام شد و در لنز دي ايكس ١٠-٢٤ من كه تقريبا معادل شروع ١٥ FX هست همانطور كه سازنده مدعي شده است، هولدر در گوشه ها مشاهده نمي شود. بعد از تست هاي بيشتر در عكاسي منظره ، نتايج بيشتر را به دوستان عزيز اطلاع مي دهم. در حال حاضر دو نكته برايم جاي سوال دارد:
    ١) بر اساس گفته دوست عزيز msh 2200 و تجربه ديشب تست در خانه، منبع نور در اطراف و پشت سر باعث رفلك پيچها و رينگ برروي فيلتر و مشاهده قسمتي در تصوير ميشود و نياز به پارچه مسدود كننده فاصله لنز تا هولدر و يا فيلتر مشاهده مي شود. آيا امكان تهيه اين پارچه به صورت آماده امكان پذير هست؟؟؟؟
    ٢) در فيلتر نوع ايكس و پوشش بخشي از فيلتر در تصوير نهايي ( حدود ٢/٣ و شايد كمتر) ، آيا از عملكرداين فيلتر كم مي شود؟؟؟
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین