صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 64 , از مجموع 64
Like Tree178تشکر

موضوع: Graduated Neutral Density Filters

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    ١) بر اساس گفته دوست عزيز msh 2200 و تجربه ديشب تست در خانه، منبع نور در اطراف و پشت سر باعث رفلك پيچها و رينگ برروي فيلتر و مشاهده قسمتي در تصوير ميشود و نياز به پارچه مسدود كننده فاصله لنز تا هولدر و يا فيلتر مشاهده مي شود. آيا امكان تهيه اين پارچه به صورت آماده امكان پذير هست؟؟؟؟
    ٢) در فيلتر نوع ايكس و پوشش بخشي از فيلتر در تصوير نهايي ( حدود ٢/٣ و شايد كمتر) ، آيا از عملكرداين فيلتر كم مي شود؟؟؟
    درود
    مبارکتون باشه و باهاش عکس های خوبی بگیرد!
    1- این پارچه را احتمالا وارد کننده اصلی باید داشته باشه ولی برای ساخت آن مشکل زیادی وجود نداره!
    کافیه به میزانی که خودتون احساس می کنید، بهتره مناسب فاصله فیلتر یا هولدر و ترجیحا هود تا لنز (پشت رینگ Universal باشه) پارچه ای ضخیم و ترجیحه سیاه رنگی را تهیه بفرمایید که نو را هم از خود خیلی عبور ندهد. (بهتره اصلا نور را عبور ندهد)
    سپس یک زیپ برای قسمت باز و مقدار 50 سانتیمتر کش به همراه دو عدد گیره جمع کننده کش (این گیره ها که پایین کاپشن ها برای نگه داشتن کش کشیده شده استفاده می شود) به یک نفر که در خیاطی مهارت داره مراجعه کنید!
    به خیاط محترم بفرمایید دو طرف از پارچه را که قراره در روی هود و روی لنز قرار بگیره می خواهید کش نصب کنید که خودش می داند چکار کند
    و برای قسمت باز هم زیپ را بدهید بدوزند.
    تمام!
    حالا کافی پارچه را در جای مورد نظر قرار دهید و زیپ را ببندید و در نهاید دو طرف پارچه را با استفاده از کش فیکس کنید.

آن دسته از دوستانی که حوصله این کارها را ندارند می توانند به منیریه یا فروشگاه های لوازم کوهنوردی مراجعه کنند و دنبال دستمال گردن های چینی بگردند. این دستمال گردن ها مثل یک سمت آستین لباس هستند و قابلیت ارتجاعی دارند و می توان از آنها هم استفاده کرد! البته رنگ تیره آنها به ندرت پیدا میشه!

2- عملکرد فیلتر در تمام سطوح یکسان است ولی اینکه شما مجبور شوید بخشی از تصویر را کراپ کنید شاید در تصویر نهایی تغییرات ناخوشایندی ایجاد کند
    yaghoobi، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    آن دسته از دوستانی که حوصله این کارها را ندارند می توانند به منیریه یا فروشگاه های لوازم کوهنوردی مراجعه کنند و دنبال دستمال گردن های چینی بگردند. این دستمال گردن ها مثل یک سمت آستین لباس هستند و قابلیت ارتجاعی دارند و می توان از آنها هم استفاده کرد! البته رنگ تیره آنها به ندرت پیدا شود.
    جناب، اين نكته بسيار جالبي بود و حسابي علاقمندم كرد.
    البته امروز موفق شدم يك رينگ سري X سايز ٨٢ و يك كانورتور ٧٧ به ٨٢ تهيه كنم و با استفاده از اين رينگ، كلا سطح پشت هولدر پوشيده شد و اثر بازتاب نور بسيار كم شد. فكر كنم بشه اينطور راحت تر فاصله باقيمانده از هولدر تا فيلتر را پوشاند.
    msh2200 و yaghoobi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    جناب، اين نكته بسيار جالبي بود و حسابي علاقمندم كرد.
    البته امروز موفق شدم يك رينگ سري X سايز ٨٢ و يك كانورتور ٧٧ به ٨٢ تهيه كنم و با استفاده از اين رينگ، كلا سطح پشت هولدر پوشيده شد و اثر بازتاب نور بسيار كم شد. فكر كنم بشه اينطور راحت تر فاصله باقيمانده از هولدر تا فيلتر را پوشاند.
    درود
    مشکلی که بنده مطرح کردم فراتر از این چیزی بود که شما می فرمایید!
    ببینید همه می دانند بهترین زمان برای عکاسی لحظات طلایی هست و در این مواقع معمولا شما پشت به نور باید عکاسی کنید!
    در این مواقع و بخصوص هنگامی که از حالت واید استفاده می کنید اثر تابش نور به لبه های بیرونی فیلتر (لبه های بیرونی که خارج از هولدر قرار داره) به داخل لنز رفلکس می ده و مشکل ایجاد می کنه!
    این مورد استفاده از رینگ Universal هم که شما فرمودید یک مورد است که نیاز به استفاده از یک هود پارچه ای را بیش از پیش مشخص می کنه!
    شاد باشید
    yaghoobi، ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

با سلام

این دسته بندی فیلترهای Grey شرکت کوکین واقعا گیج کننده هست. هر چی دارم می گردم و تو فیلترهایی که گرفتم نگاه می کنم به نظر می رسد نوع فیلترها تماما Soft هستند و فیلتر نوع Hard (از نوع فیلتر Lee) در دسته بندی فیلترها وجود ندارد.یعنی یک ناحیه میان گذر در تمای فیلترها در نظر گرفته شده است و در بعضی موارد شیب تند (حدود ۱ سانتی متر) و در بعضی موارد به نرمی تا انتها افزایش پیدا کرده است.
    فیلتر های بررسی شده نوع 120, 121, 121L, 121M, 121S و 121F می باشد. اگر اشتباه می کنم دوستان مرا تصحیح بفرمایند.

البته تصمیم دارم میترینگ دوربین به صورت نقطه ای قرار دهم و یک اندازه گیری در نقاط مختلف انجام بدهم.

یک جمع بندی کلی در حال حاضر کردم:

نوع فیلتر 120 : هارد ND8 (یک نقل قول دیگر ND3.3), ناحیه انتقال به اندازه یک سانتی متر در وسط فیلتر بالا کاملا خاکستری و پایین شفاف.
    نوع فیلتر 121 : هارد ND8 , ناحیه انتقال به اندازه یک سانتی متر در وسط فیلتر بالا کاملا خاکستری و پایین شفاف.
    نوع فیلتر 121L : هارد ND2 , ناحیه انتقال به اندازه یک سانتی متر در وسط فیلتر بالا کاملا خاکستری و پایین شفاف.
    نوع فیلتر 121M : هارد ND3 , ناحیه انتقال به اندازه یک سانتی متر در وسط فیلتر بالا کاملا خاکستری و پایین شفاف.
    نوع فیلتر 121S : سافت ND8 , بالای فیلتر تاریک ترین و انتقال تا میانه فیلتر، نیمه پایینی کاملا شفاف.
    نوع فیلتر 121F : سافت ND8 , بالای فیلتر تاریک ترین و انتقال تا پایین فیلتر
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Wednesday 27 August 2014 در ساعت 21:11 دلیل: اضافه کردن جمع بندی
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7