صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 56
Like Tree41تشکر

موضوع: چند تا سوال!

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

پیش فرض پاسخ: تشكر از دوستان و چند تا سوال در مورد انتخاب دوربین مناسب

ضمنا تو قسمت sample هم خیلی گشتم.
    چرا به نظر من تصاویر FZ8 نسبت به S3IS اینقدر نویز داره پس؟
    مخصوصا آسمون. حتی در ایزوهای پایین
    M.B :cool: (محمد بهجتی)
    پرشین تیونینگ : انجمن تخصصی خودرو
    *

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: چند تا سوال!

بله دوست عزیز.....

پاناسونیك تا ایزو 200 عملكرد بسیار خوبی دارد.....شاید از همه بهتر....

اما از ایزو 400 به بالا نویز پاناسونیك وحشتناك بالا میرود....( در همان تست در مقابل H5 هم بسیار نویزی است )

اما در همین تست ها نویز كنون و سونی تا ایزو 400 مثل هم و از ایزو 400 به بالا نویز بالا تر میرود و با اختلاف كمی كنون رفتار بهتری دارد....

اما اكثر این دوربین ها در ایزو 800 واقعا نویزی هستند ( حتی فوجی ها كه به كم نویز بودن شهرت دارند )

اكثر كارایی این دوربین ها تا ایزو 400 است و در حالت اتوماتیك هم دوربین بین كمترین میزان و 400 ایزو را انتخاب میكند ( اكثرا . مدل هایی هم داریم كه ایزو را بالاتر میبرند )

پس به نظرم اگر دوربین كامپك و یا Slr Like رفتار خوبی تا ایزو 400 داشته باشد راضی كننده است...

باید دید هر چیز چقدر كاربردی است....

درست است كه كم نویز بودن در ایزو بالا یك حسن غیر قابل انكار است اما برای افرادی كه اكثرا از مد خودكار استفاده میكنند شاید اصلا مهم نباشد و برای بنده كه مثلا همه ی عكس ها را در شب میگیرم كاربردی باشد...

نیاز شما است كه انتخاب شما را شكل میدهد و نه ابزار و بازار.....!
    M.B تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

ممنونم از صبر و حوصله و پاسختون.
    اگه مصرف شخصی بنده عمدتا در فضای داخلی با نورپردازی نه چندان مناسب باشه (در بیرون و نور کافی که هیچکدوم مشکل خاصی ندارن) اونوقت آیا باید FZ8 رو از لیستم خارج کنم؟

یکی هم اون امکان حداکثر زمان نوردهی (minimum shutter speed) به نظرم چیز خیلی جالبی هست و باهاش خیلی کارا میشه کرد!
    به نظرتون 60 ثانیه FZ8 در مقابل 15 ثانیه Canon خیلی کاربردی میتونه باشه؟ یا اینکه برای کارای درست و حسابی به زمانهای خیلی بالاتر احتیاج داریم و 60 و 15 ثانیه فرقی باهم نمیکنن؟
    *

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B نمایش پست ها
    ممنونم از صبر و حوصله و پاسختون.
    اگه مصرف شخصی بنده عمدتا در فضای داخلی با نورپردازی نه چندان مناسب باشه (در بیرون و نور کافی که هیچکدوم مشکل خاصی ندارن) اونوقت آیا باید FZ8 رو از لیستم خارج کنم؟

یکی هم اون امکان حداکثر زمان نوردهی (minimum shutter speed) به نظرم چیز خیلی جالبی هست و باهاش خیلی کارا میشه کرد!
    به نظرتون 60 ثانیه FZ8 در مقابل 15 ثانیه Canon خیلی کاربردی میتونه باشه؟ یا اینکه برای کارای درست و حسابی به زمانهای خیلی بالاتر احتیاج داریم و 60 و 15 ثانیه فرقی باهم نمیکنن؟
    والله.....

بله....باید FZ8 را از لیست خارج كنی......!اگر همیشه در شب و در محیط های كم نور عكاسی میكنید.....

در مرود حداكثز زمان نوردهی....باید دید شما چكار میخواهید انجام دهید...!اگر عكاسی از آسمان شب...نه هیچ كدام زیاد به كارتان نمی آید....در مقابل وقتی پاناسونیك 60 ثاینه نوردهی میكند در عوض شرعت شاتر حداكثر 1/2000 است و این هم در بسیاری از موارد برای شما مشكل ساز میشود...شاید بیشتر از بالاترین زمان نوردهی به آن نیازمند بشوید...! باید دید شما چه نیاز دارید...این از همه مهم تر است....عكاسی شب انجام میدهید ؟ یا عكاسی از صحنه های كه نیاز به سرعت شاتر بیشتر دارد.....؟
    M.B تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

عکاسی از آسمان شب شاید کاری باشه که خیلی تفننی و تفریحی بخوام انجام بدم و در حقیقت قصد اصلیم اون نیست! ولی اگه با کسب مهارت و تمرین بشه این کار رو هم انجام داد که چه بهتر!

بیشتر اینکه بتونم با ایزوی پایین در نور کم و در عوض زمان نوردهی بیشتر عکس کم نویزی در بیارم.
    مثلا شما تصور کن منظره یک میدان یا مثلا یک فواره آب ...

تونستم برسونم منظورمو؟
    (ضمنا برای بار چندم از صبر و حوصله زیادتون تشکر میکنم! البته همش جناب قبادی زحمت ما رو میکشن و جای صحبتهای سایر اساتید خالیه یکم! (چشمک)
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    *

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط m.b نمایش پست ها
    عکاسی از آسمان شب شاید کاری باشه که خیلی تفننی و تفریحی بخوام انجام بدم و در حقیقت قصد اصلیم اون نیست! ولی اگه با کسب مهارت و تمرین بشه این کار رو هم انجام داد که چه بهتر!

بیشتر اینکه بتونم با ایزوی پایین در نور کم و در عوض زمان نوردهی بیشتر عکس کم نویزی در بیارم.
    مثلا شما تصور کن منظره یک میدان یا مثلا یک فواره آب ...

تونستم برسونم منظورمو؟
    (ضمنا برای بار چندم از صبر و حوصله زیادتون تشکر میکنم! البته همش جناب قبادی زحمت ما رو میکشن و جای صحبتهای سایر اساتید خالیه یکم! (چشمک)
    این دوربین ها برای عكاسی از آسمان شب اصلا مناسب نیستند...اما به صورت تفننی شاید بتوانید نتایج خوبی بگیرید...

به نظرم برای اینكه در نور كم و با ایزو بالا بخواهید نوردهی كنید باید به سمت دوریبن های فوجی بروید.....

بعد هم كنون و بعد سونی......

فوجی 6500 برای شما مناسب است اما مشكل این دوربین نداشتن لرزه گیر است....
    M.B تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

جناب قبادی عزیز ،
    آخرین مزاحمت بنده رو هم اگه تحمل بفرمایید ممنون میشم.

من با در نظر گرفتن تمام توضیحات شما و سایر دوستان در آخر S3IS رو انتخاب کردم و البته از اونجا که اختلاف قیمتش زیاد برام مهم نبود + ال سی دی بزرگتر و ... تصمیم گرفتم اگه S5IS موجود بود مدل جدیدتر رو بردارم.

فروشنده اون لحظه S5 و S3 موجود نداشت، به من یک Sony H9 داد و گفت که اینو 2 -3 روز ببرم و اگه ازش خوشم نیومد براش پس ببرم و S5IS رو بردارم.

حالا من 1 روز با این سونی ور رفتم، واقعا چیز بدی نیست... مموری استیک رایگان (برنامه جشنواره سونی) هم داره بعلاوه اینکه باتری لیتیوم یون قابل شارژ و شارجر مخصوص خودش هم داخل قوطی داره.
    سرعت بوت شدنش واقعا خوبه و فوکوس دقیقی هم داره به نظرم.
    دامنه سرعت شاتر بسیار بزرگتر از كنون هست.
    موقعیت صفحه ال سی دی به نظرم زیاد جالب نیست چون کاملا بدون محافظ هست و دست هر کسی بدی که اولین بارش باشه این دوربینو در دست میگیره مستقیم انگشت شستش روی ال سی دی فرود میاد! به همون دلیل هم استفاده از ویوفایندر عذاب آور هست چون در صورت استفاده ازش هیچ راهی نداره که نوک بینی آدم به صفحه ال سی دی نماله!
    من تستهای مختلفی ازش گرفتم و حتی با ISO 3200 عکسهاش از نظر نویز قابل تحمله! ولی همچنان هاله بنفش رنگهای منتها الیه گوشه های تصویر به نظرم نا امید کننده میاد. آیا این مورد در S5IS هم وجود داره؟

به طور خلاصه، من همچنان دلم پیش کنون مونده! شما به عنوان یک فرد باتجربه که مطمئنا دقتتون و آشناییتون از بنده بیشتر هست، آیا توصیه میکنین که اینو براش ببرم و همون کنن رو بردارم یا اینکه H9 هم مورد تایید شما هست؟
    چه نقایصی در H9 وجود داره که در S5IS رفع شده؟ وبرعکس؟!
    در سایتهایی مثل Dpreview و Cnet.com بسیار بسیار در مورد این دو مدل مطالعه كردم و نمره های اونها رو دیدم. در dpreview كه H9 نسبت به S5IS واقعا ناامیدكننده بود! مخصوصا در قسمت نتیجه گیریش كه حتی یك Recommanded خشك و خالی هم به سونی H9 نداده! ولی مثلا در Cnet برعكس مخصوصا از نظر مصرف كننده ها H9 برتر از S5 بود...
    ضمن اینكه در هر دو سایت و چند سایت دیگه در تمام اونها نظرات و نمرات مصرف كننده ها به نفع H9 بود!

خواهش میكنم این بار نیز بنده رو تحمل بفرمایید!

بسیار متشکر.
    * من خیلی شرمنده جناب قبادی شدم تو این مدت. ممنون میشم اگه از نظر سایر دوستان هم بتونم بهره مند بشم!
    ویرایش توسط M.B : Friday 3 August 2007 در ساعت 16:34
    *

تشکر کرده
    14101

جناب قبادی عزیز ،
    آخرین مزاحمت بنده رو هم اگه تحمل بفرمایید ممنون میشم.

من با در نظر گرفتن تمام توضیحات شما و سایر دوستان در آخر S3IS رو انتخاب کردم و البته از اونجا که اختلاف قیمتش زیاد برام مهم نبود + ال سی دی بزرگتر و ... تصمیم گرفتم اگه S5IS موجود بود مدل جدیدتر رو بردارم.

فروشنده اون لحظه S5 و S3 موجود نداشت، به من یک Sony H9 داد و گفت که اینو 2 -3 روز ببرم و اگه ازش خوشم نیومد براش پس ببرم و S5IS رو بردارم.

حالا من 1 روز با این سونی ور رفتم، واقعا چیز بدی نیست... مموری استیک رایگان (برنامه جشنواره سونی) هم داره بعلاوه اینکه باتری لیتیوم یون قابل شارژ و شارجر مخصوص خودش هم داخل قوطی داره.
    سرعت بوت شدنش واقعا خوبه و فوکوس دقیقی هم داره به نظرم.
    دامنه سرعت شاتر بسیار بزرگتر از كنون هست.
    موقعیت صفحه ال سی دی به نظرم زیاد جالب نیست چون کاملا بدون محافظ هست و دست هر کسی بدی که اولین بارش باشه این دوربینو در دست میگیره مستقیم انگشت شستش روی ال سی دی فرود میاد! به همون دلیل هم استفاده از ویوفایندر عذاب آور هست چون در صورت استفاده ازش هیچ راهی نداره که نوک بینی آدم به صفحه ال سی دی نماله!
    من تستهای مختلفی ازش گرفتم و حتی با ISO 3200 عکسهاش از نظر نویز قابل تحمله! ولی همچنان هاله بنفش رنگهای منتها الیه گوشه های تصویر به نظرم نا امید کننده میاد. آیا این مورد در S5IS هم وجود داره؟به طور خلاصه، من همچنان دلم پیش کنون مونده! شما به عنوان یک فرد باتجربه که مطمئنا دقتتون و آشناییتون از بنده بیشتر هست، آیا توصیه میکنین که اینو براش ببرم و همون کنن رو بردارم یا اینکه H9 هم مورد تایجید شما هست؟
    چه نقایصی در H9 وجود داره که در S5IS رفع شده؟ وبرعکس؟!
    در سایتهایی مثل Dpreview و Cnet.com بسیار بسیار در مورد این دو مدل مطالعه كردم و نمره های اونها رو دیدم. در dpreview كه H9 نسبت به S5IS واقعا ناامیدكننده بود! مخصوصا در قسمت نتیجه گیریش كه حتی یك Recommanded خشك و خالی هم به سونی H9 نداده! ولی مثلا در Cnet برعكس مخصوصا از نظر مصرف كننده ها H9 برتر از S5 بود...
    ضمن اینكه در هر دو سایت و چند سایت دیگه در تمام اونها نظرات و نمرات مصرف كننده ها به نفع H9 بود!

خواهش میكنم این بار نیز بنده رو تحمل بفرمایید!

بسیار متشکر.
    * من خیلی شرمنده جناب قبادی شدم تو این مدت. ممنون میشم اگه از نظر سایر دوستان هم بتونم بهره مند بشم!
    در مورد هله ی بنفش بله در كنون هم وجود دارد اما شدت كمتر....این موضوع بدلیل لنز تله تر سونی تشدید شده است...

ولی در مورد سایر موارد....به نظرم مروری بر این تاپیك داشته باشید....

http://www.akkasee.com/forum/showthr...ed=1#post53154
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5057

در مورد امتیاز دهی بنده چون اعتقادی به امتیاز ندارم ، نظری هم ندارم......

اما موضوعاتی در این سونی وجود دارد كه در كنون وجود ندارد ( مثل لنز تله و ال سی دی بزرك تر و لرزه گیر كارا تر و موارد دیگر ..... )

اما.....

اگر برایتان امكان دارد دوربین كنون را هم در دست بگیرید و حداقل چند ساعتی با آن كار كنید....به نظرم خودتان بهترین انتخاب را خواهید كرد....وقتی با هر كدام كمی كار كنید........

جذب هر كدام شدید همان را انخاب كنید....
    iranh00 و M.B تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

جنا قبادی عزیز.
    راستش با خوندن مطالب شما فکر میکنم یکم عمقی تر متوجه دیدگاه شما شدم. از اونجا که ما خودمون هم با عده ای از دوستان فروم اتومبیل داریم، مسلما درصد زیادی از سوالات هم مربوط میشه به "چه ماشینی بخرم؟" و سوالاتی نظیر اینها....
    همونطور که خودم در راهنمایی دوستان در مورد خودرو سعی میکنم کاربر رو بیشتر متوجه نیازهای حقیقی و دیدگاه باطنی خودش بکنم تا ذکر برتری های یک نوع خودرو خاص، احساس میکنم شما هم قصد دارید چنین مفهومی رو برسونید و تا اونجا که بنده از توضیحات شما متوجه شدم پاسخ اینه که برای شخص من واقعا تفاوت فاحشی بین مثلا H9 یا S5 کنن یا حتی سایر مدلهای همین رده وجود نداره و مهمتر اینه که من نحوه استفاده اپتیمم از تواناییهاشو یاد بگیرم.
    H9 واقعا یک فاجعه نیست و به نظرم واقعا دستگاه خوبیه. همینطور S5is و S3is و حتی پاناسونیک Fz8 هم همینطور. یعنی مخلص کلام اینه که با خرید H9 چیز خاصی از دست نخواهم داد. درسته؟
    بنابراین با این تفاصیر فکر میکنم جواب اینه که بهتره بیشتر از این وقت خودم رو صرف شک و تردید نکنم و به جای اون به مسائل مهمتر بپردازم.

این 2 تاپیکی که شما لطف کردی آدرس دادی، بنده قبلا مطالعه کرده بودم.
    البته تا یک دو هفته پیش.

دقیقا هم همون مطالب باعث شد که ته دلم نگران انتخابم باشم!
    عباراتی نظیر پول تو چاه انداختن ، پیکان جوانان اسپرت ، عقب افتاده ، شکست خورده و ... القابی هست که دوستان نثار H9 بینوا کردند. ولی بعد احساس میکنم به سطح بالاتری از دیدگاه رسیدم و تونستم نظر بقیه رو تو ذهن خودم تحلیل کنم و به نتایج بالا رسیدم!

اما یک سوال کوچیک دیگه!
    من تصمیم گرفتم همین مدل رو نگه دارم. ولی 2 - 3 تا ایراد کوچیک داره. میخوام بپرسم این موارد طبیعیه (چون شما بالاخره خیلی خیلی بیشتر از من دوربینهای مختلف در دست گرفتین) یا این که ببرم و با یک دستگاه دیگه از همین مدل تعویضش کنم؟
    1. روی نمایشگر ال سی دی یک پیکسل مرده ( یا اصطلاحا پیکسل سوخته) پیدا کردم.
    2. وقتی بدنه لنز را لمس میکنم یک لقی خیلی خیلی مختصری حس میکنم. (با فشار مختصر جانبی متناوب به دوطرف احساس میکنم در حد چند صدم یا دهم میلیمتر در جای خودش بازی میکنه! ) آیا این طبیعیه؟
    3. وقتی با دقت داخل لنز رو نگاه میکنم یک رشته (که نمیدونم چیه) شبیه یک تار الیاف در یک گوشه داخل لنز میبینم که البته اثری از اون داخل عکسها نتونستم پیدا کنم! اون چیه؟!

با در نظر گرفتن این 3 مورد، آیا برم عوضش کنم؟
    *

تشکر کرده
    14101

جنا قبادی عزیز.
    راستش با خوندن مطالب شما فکر میکنم یکم عمقی تر متوجه دیدگاه شما شدم. از اونجا که ما خودمون هم با عده ای از دوستان فروم اتومبیل داریم، مسلما درصد زیادی از سوالات هم مربوط میشه به "چه ماشینی بخرم؟" و سوالاتی نظیر اینها....
    همونطور که خودم در راهنمایی دوستان در مورد خودرو سعی میکنم کاربر رو بیشتر متوجه نیازهای حقیقی و دیدگاه باطنی خودش بکنم تا ذکر برتری های یک نوع خودرو خاص، احساس میکنم شما هم قصد دارید چنین مفهومی رو برسونید و تا اونجا که بنده از توضیحات شما متوجه شدم پاسخ اینه که برای شخص من واقعا تفاوت فاحشی بین مثلا H9 یا S5 کنن یا حتی سایر مدلهای همین رده وجود نداره و مهمتر اینه که من نحوه استفاده اپتیمم از تواناییهاشو یاد بگیرم.
    H9 واقعا یک فاجعه نیست و به نظرم واقعا دستگاه خوبیه. همینطور S5is و S3is و حتی پاناسونیک Fz8 هم همینطور. یعنی مخلص کلام اینه که با خرید H9 چیز خاصی از دست نخواهم داد. درسته؟
    بنابراین با این تفاصیر فکر میکنم جواب اینه که بهتره بیشتر از این وقت خودم رو صرف شک و تردید نکنم و به جای اون به مسائل مهمتر بپردازم.

این 2 تاپیکی که شما لطف کردی آدرس دادی، بنده قبلا مطالعه کرده بودم.
    البته تا یک دو هفته پیش.

دقیقا هم همون مطالب باعث شد که ته دلم نگران انتخابم باشم!
    عباراتی نظیر پول تو چاه انداختن ، پیکان جوانان اسپرت ، عقب افتاده ، شکست خورده و ... القابی هست که دوستان نثار H9 بینوا کردند. ولی بعد احساس میکنم به سطح بالاتری از دیدگاه رسیدم و تونستم نظر بقیه رو تو ذهن خودم تحلیل کنم و به نتایج بالا رسیدم!

اما یک سوال کوچیک دیگه!
    من تصمیم گرفتم همین مدل رو نگه دارم. ولی 2 - 3 تا ایراد کوچیک داره. میخوام بپرسم این موارد طبیعیه (چون شما بالاخره خیلی خیلی بیشتر از من دوربینهای مختلف در دست گرفتین) یا این که ببرم و با یک دستگاه دیگه از همین مدل تعویضش کنم؟
    1. روی نمایشگر ال سی دی یک پیکسل مرده ( یا اصطلاحا پیکسل سوخته) پیدا کردم.
    2. وقتی بدنه لنز را لمس میکنم یک لقی خیلی خیلی مختصری حس میکنم. (با فشار مختصر جانبی متناوب به دوطرف احساس میکنم در حد چند صدم یا دهم میلیمتر در جای خودش بازی میکنه! ) آیا این طبیعیه؟
    3. وقتی با دقت داخل لنز رو نگاه میکنم یک رشته (که نمیدونم چیه) شبیه یک تار الیاف در یک گوشه داخل لنز میبینم که البته اثری از اون داخل عکسها نتونستم پیدا کنم! اون چیه؟!

با در نظر گرفتن این 3 مورد، آیا برم عوضش کنم؟
    برای پیكسل سوخته هم كه شده اگر امكان دارد و هزینه ی برایتان دارد تعویض كنید....

اون لقی هم طبیعی است ( البته اگر زیاد نباشد )

اون الیاف رو تا نبینم نظری نمیتونم بدم اما اگر تنواستید تعویض كنید تا خیالتان راحت باشد....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین