صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54
Like Tree126تشکر

موضوع: وضعیت لنزهای پنتاکس

كاربر جديد Fara آواتار ها
    تشکر کرده
    19

پیش فرض پاسخ: وضعیت لنزهای پنتاکس

آقا این نمایندگی سیگل رو من پیدا نكردم . لطفا یه جوری كه با مقررات سایت مغایر نشه به بنده اطلاع بدین ( مثلا با پیام خصوصی )
    ممنون

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Fara نمایش پست ها
    آقا این نمایندگی سیگل رو من پیدا نكردم . لطفا یه جوری كه با مقررات سایت مغایر نشه به بنده اطلاع بدین ( مثلا با پیام خصوصی )
    ممنون
    زیاد بر خلاف مقررات سایت نیست!

در صفحه اول سایت خودمان تبلیغات سیگل انجام میشه و این شركت كه تنها نمایندگی سیگما و پنتاكس و لایكا است.

تلفن : 66954090
    light_darkness تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض ابعاد فریم K10d ؟ پنتاكس

من تصمیم دارم یك دوربین پنتاكس K10D بخرم البته قبلا نمی دونستم كه تو ایران هم نمایندگی داره ولی تصمیمم همین بود.داخل ایران قیمت بالاست همین كیت رو تو امریكا میشه با 700 هزارتومان (شامل مالیات و ترانسفر داخل آمریكا) خرید و من هم همین كار رو میكنم.فقط بدیش اینه كه دیر تر به دستم می رسه ضمنا تو آمریكا امكان rebate هم هست (یعنی بعد از چند وقت مثلا 100 دلار پس می دن) به هر حال اینجا بیخودی گرونه (گمرك و ...).
    قیمت داخل ایران الان شده 950 نمونش رو میتونید تو باب همایون پاساژ پگاه ایران طبقه اول شماره 94 كه نمایشگاه شركت سیگله ببینید.

از دوستانی كه این دوربین رو دارن چنتا سوال دارم:

آیا همونجور كه تو مشخصات اصلی ذكر شده لنز های سری قدیم (منوئل) قابل استفاده هستند یا خیر؟ با كانورتور یا بدون كانورتور؟

نسبت ابعاد فریم عكس چنده؟ 2به 3 یا .../2 به 3در واقع سوال اینه كه دوربین فول فریم هستش یا نه؟ من پرسیدم هاف فریمه نسبت هم همون 5/1 هستش

ضمنا به نظر من و تا جایی كه با كسانی كه خارج از ایران عكاسی می كنند هم صحبت كردم وضعیت بازار و مخصوصا بازار ایران و استقبال عمومی تعیین كننده كیفیت برند ها نیست همه میدونید كه برند هاسلبلاد تولید كننده بهتربن دوربین های عكاسی دنیا است اما خیلی ها اسمشم نشنیدن.كانن از نظر كیفیت و تكنولوژی به گرد پای پنتاكس هم نمیرسه اما دوربین معروفیه. نیكون هم دو دسته دوربین تولید میكنه كه تولیدات نیكون چاینا (چینی) اصلا به درد نمی خوره اما تولیدات ژاپن جزو 5 دوربین برتر دنیاست.اغلب معتقدن كه نیكون دومینه اما به نظر من دوم پنتاكس سوم نیكون چهارم المپوس و مامیا....
    در زمینه لنز هم پنتاكس مدتی فقط لنز تولید می كرد و كیفیت تفكیك لنزهای پنتاكس بی نظیره ! اصلاح می كنم : كم نظیره
    ویرایش توسط mreza1001 : Monday 21 January 2008 در ساعت 14:38

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: ابعاد فریم K10d ؟ پنتاكس

كانن از نظر كیفیت و تكنولوژی به گرد پای پنتاكس هم نمیرسه اما دوربین معروفیه. نیكون هم دو دسته دوربین تولید میكنه كه تولیدات نیكون چاینا (چینی) اصلا به درد نمی خوره اما تولیدات ژاپن جزو 5 دوربین برتر دنیاست.اغلب معتقدن كه نیكون دومینه اما به نظر من دوم پنتاكس سوم نیكون چهارم المپوس و مامیا....
    در زمینه لنز هم پنتاكی مدتی فقط لنز تولید می كرد و كیفیت تفكیك لنزهای پنتاكس بی نظیره ! اصلاح می كنم : كم نظیره

هر دم از این باغ بری می رسد . باز جای شكرش باقیه كه كیوسرا رو در مقام اول تا سوم نذاشتند
    Arash، Khoramyar، FarhadBahramii و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نسنت ابعاد فریم عكس چنده؟ 2به 3 یا .../2 به 3در واقع سوال اینه كه دوربین فول فریم هستش یا نه؟(اینجور كه من فهمیدم فول فریم هست)
    ۱- نسبت ابعاد سنسور هیچ ربطی به سایز سنسور نداره.
    ۲-پنتاکس Dslr فول فریم تا این تاریخ ندارد.

ضمنا به نظر من و تا جایی كه با كسانی كه خارج از ایران عكاسی می كنند هم صحبت كردم وضعیت بازار و مخصوصا بازار ایران و استقبال عمومی تعیین كننده كیفیت برند ها نیست همه میدونید كه برند هاسلبلاد تولید كننده بهتربن دوربین های عكاسی دنیا است اما خیلی ها اسمشم نشنیدن.
    من چنین اعتقادی ندارم!
    از کجا به چنین نتیجه‌ای رسیدید که هسلبلاد بهترین است؟
    برای چه کاری؟
    در چه کلاسی؟

در ثانی؟ اون خیلی ها یعنی چه کسی؟ یعنی ماست بند محل؟

كانن از نظر كیفیت و تكنولوژی به گرد پای پنتاكس هم نمیرسه اما دوربین معروفیه.
    یقین دارم کاملا اشتباه می‌کنید...
    ولی اگر منبع خاصی در مورد صحت کلامتون ارایه کنید ما رو از اشتباه دورخواهید کرد.

نیكون هم دو دسته دوربین تولید میكنه كه تولیدات نیكون چاینا (چینی) اصلا به درد نمی خوره اما تولیدات ژاپن جزو 5 دوربین برتر دنیاست.
    دوربین از رده خارجی چون Fm10 نیکون در چین تولید میشه....

ولی هیچکدام از دوربینهای جدید نیکون در چین تولید نمیشه و نیکون کارخانه بسیار بزرگی در تایلند داره و تمامی تولیدات جدیدش (به جز نورچشمی‌های سری دی) در تایلند انجام میشه...

اغلب معتقدن كه نیكون دومینه اما به نظر من دوم پنتاكس سوم نیكون چهارم المپوس و مامیا....
    پس اول کیه؟ کانن؟ پس چجوری به گرد پای پنتاکس نرسیده؟!!!

مامیا هم اصلا در این مقایسه جایی نداره.

در زمینه لنز هم پنتاكی مدتی فقط لنز تولید می كرد و كیفیت تفكیك لنزهای پنتاكس بی نظیره ! اصلاح می كنم : كم نظیره
    کم نظیر یعنی چی دقیقا؟
    یعنی به جز لنزهای کانن و نیکور و لایکا و زایس و مینولتا(جدیدا سونی) و مامیا و زویکو و اشنایدر و .........

دوست عزیز...
    اینجا تالار گفتگوی سایت تخصصی عکاسی است.
    لطفا توجه کنید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    14101

من اینجا ادعای شرف میكنم...

اگر اینجوریه پس سونی هم بزرگ ترین سازنده بك های دیجیتال 100 مگاپیكسل به بالا است:confused:

سونی بزرگ ترین فول فریم ساز دنیا است:confused:

تمام لنز های نیكون و كانن توسط سونی در كارخانه ای در آمریكا ساخته می شود:confused:

دوست عزیز...
    اینجا تالار گفتگوی سایت تخصصی عکاسی است.
    لطفا توجه کنید.
    Amir Mohebi، Behnam_703، smn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

هر چند كه جوابت توهین آمیزبود اما ادامه نمی دم چون همونطور كه گفتی : دوست عزیز...
    اینجا تالار گفتگوی سایت تخصصی عکاسی است.بهتره رو آدما از رو تعداد ارسال ها قضاوت نكنی می دونم اینجا قلمرو شماست! حالا رخصت :

در مورد هاف فریم بودنش بله قبل از اینكه بگی اصلاح كرده بودم ضمنا تمام لنز های قبلی بدون كاننور تور قابل استفاده هستن.در مورد سایز منظورم همون نسبت ابعاد بود دیگه

در باره هاسلبلاد هم بگم كه برای هر كاری و در هر كلاسی كه بخوای كار كنی رودست نداره.از اسنپ شات زیر آب تو فشار 50 پی اس ای تا ارتفاع بالای 6هزار متر و سرمای منهای 35.(اینارو میتونی با یه سرچ ساده تو سایتش و تو مجلات تخصصی بخونی چیزی نیست كه من از خودم در اورده باشم) تنها ایرادش اینه كه گرنونه من دو نفر رو میشناسم كه یكی ماشینشو (پژو پارس) و مورد آخر یه آپارتمان رو فروخت و دوربین خرید. در ضمن ماست بند هم نبودن هر دو استاد دانشگاه (تهران و ارومیه)هستند و سن پدر مارو دارن.بگذریم

به زودی یكی از مقالات رو جهت تنویر افكار عمومی در خصوص كانن ترجمه می كنم میزارم اینجا.كانن دوربین بدی نیست اما درجه یك هم نیست.تو ایران به خاطر خدماتش مطرحه

اول بدون شك و برای هر كلاسی و هر كاری هاسلبلاده . دوم هم نیكونه اما به نظر من دوم همون پنتاكسه:cool:

در مورد نیكون هم كه بله دقیقا همون هایی كه تو ژاپن تولید میشه عالیه بقیه رو ولش كن (سوال : چرا مدل های نور چشمی در ژاپن تولید میشه؟)

تكنولوژی شركت پنتاكس بسیار بالا تر از كانن هستش لوازم و دوربین های حرفه ای و استیشن های لیزری نقشه برداری كه تولید می كنه كانن تو خواب هم نمی بینه اما سیاست كلی پنتاكس توسعه دوربین های عكاسی نیست

كم نظیر یعنی به مراتب بهتر از اسمایی كه گفتی یا در همون سطح هر چند كه از هاسلبلاد (لنزهای اوریجینالش) كه بگذریم لنزهای نیكون و كانن های سری قدیم (قبل از ای او اس) واقعا كم نظیرند

این واقعیت داره كه بازار ایرن به همه جای دنیا متفاوته. كافیه شما از امروز روی مارك خاصی سرمایه گذاری كنی تا نظر همه نسبت بهش عوض بشه.دقیقا همون كاری كه ال جی در مورد مانیتور انجام داد (نكنه میگی مانیتور الجی هم از سامسونگ بهتره؟)

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    هر چند كه جوابت توهین آمیزبود اما ادامه نمی دم چون همونطور كه گفتی : دوست عزیز...
    اینجا تالار گفتگوی سایت تخصصی عکاسی است.بهتره رو آدما از رو تعداد ارسال ها قضاوت نكنی می دونم اینجا قلمرو شماست! حالا رخصت :

در مورد هاف فریم بودنش بله قبل از اینكه بگی اصلاح كرده بودم ضمنا تمام لنز های قبلی بدون كاننور تور قابل استفاده هستن.در مورد سایز منظورم همون نسبت ابعاد بود دیگه

در باره هاسلبلاد هم بگم كه برای هر كاری و در هر كلاسی كه بخوای كار كنی رودست نداره.از اسنپ شات زیر آب تو فشار 50 پی اس ای تا ارتفاع بالای 6هزار متر و سرمای منهای 35.(اینارو میتونی با یه سرچ ساده تو سایتش و تو مجلات تخصصی بخونی چیزی نیست كه من از خودم در اورده باشم) تنها ایرادش اینه كه گرنونه من دو نفر رو میشناسم كه یكی ماشینشو (پژو پارس) و مورد آخر یه آپارتمان رو فروخت و دوربین خرید. در ضمن ماست بند هم نبودن هر دو استاد دانشگاه (تهران و ارومیه)هستند و سن پدر مارو دارن.بگذریم

به زودی یكی از مقالات رو جهت تنویر افكار عمومی در خصوص كانن ترجمه می كنم میزارم اینجا.كانن دوربین بدی نیست اما درجه یك هم نیست.تو ایران به خاطر خدماتش مطرحه

اول بدون شك و برای هر كلاسی و هر كاری هاسلبلاده . دوم هم نیكونه اما به نظر من دوم همون پنتاكسه:cool:

در مورد نیكون هم كه بله دقیقا همون هایی كه تو ژاپن تولید میشه عالیه بقیه رو ولش كن (سوال : چرا مدل های نور چشمی در ژاپن تولید میشه؟)

تكنولوژی شركت پنتاكس بسیار بالا تر از كانن هستش لوازم و دوربین های حرفه ای و استیشن های لیزری نقشه برداری كه تولید می كنه كانن تو خواب هم نمی بینه اما سیاست كلی پنتاكس توسعه دوربین های عكاسی نیست

كم نظیر یعنی به مراتب بهتر از اسمایی كه گفتی یا در همون سطح هر چند كه از هاسلبلاد (لنزهای اوریجینالش) كه بگذریم لنزهای نیكون و كانن های سری قدیم (قبل از ای او اس) واقعا كم نظیرند

این واقعیت داره كه بازار ایرن به همه جای دنیا متفاوته. كافیه شما از امروز روی مارك خاصی سرمایه گذاری كنی تا نظر همه نسبت بهش عوض بشه.دقیقا همون كاری كه ال جی در مورد مانیتور انجام داد (نكنه میگی مانیتور الجی هم از سامسونگ بهتره؟)
    دوست عزیز...

در مورد هاسلبلاد ....

شما اطلاع دارید تیراژ این كمپانی در تمامی خط تولیدش چقدر است؟
    كدام دوربین هاسلبلادی را در دست یك خبرنگار و یا عكاس خیابانی و ... دیده اید؟
    رولزرویس فانتوم ماشین بسیار خوبی است.اما دست 2000 هزار نفر به آن می رسد.هیچگاه هم در رده بندی و اینها به عنوان بهترین اتومبیل جهان از آن یاد نمی شود.از آن پر سرعت تر. گران تر . قوی تر.بزرگ تر. مجلل تر . پر شتاب تر و .... خیلی تر های دیگر هم وجود دارد.اما رولزرویش برای افرادی كه ثروتی بیش از 25 میلیون پوند دارد هنوز هم انتخاب اول است!!!( تحقیقات مجله معتبر یور مانی ) هنوز هم بنر و بی ام دبلیو و فورد و تویوتا و جنرال موتور و PSA و ... بهترین ها هستند.هنوز هم رولزرویس توانسته است هیچ كدام از ابداعات تویوتا و مرسدس و غیره را داشته باشد.

اما عامه مردم فكر می كنند رولزرویس اتومبیل را كشف كرده و از مریخ آورده به زمین!

نه عزیز دل...

همان پنتاكس كه شما اول اش می دانی از تجربیات و حاصل فناوری های سونی ( مینولتا ) كه شما هیچ اسمی از ان نبردی استفاده می كند.هنوز هم پنتاكس نمی تواند ال سی دی های دوربین ها و دیگر لوازم اش را بسازد.

بلی مثلا مینولتا یكی بزرگ ترین تولید كننده لوزارم آزمایشگاهی دنیا است.اما بنده نمی گویم بزرگ ترین دوربیت ساز دنیا هم هست.

بله كانن دوربین نقشه برداری تولید نمی كند.اما یك قلم لنز آن بالای 90 هزار دلار ( معادل 100 میلیون تومان ) قیمت دارد.

كانن در ایران هیچ گونه خدمات خوبی ارائه نمی كند.اصلا بودن و نبودن نمایندگی ان برای عكاسان ایرانی هیچ امتیاز و یا عدم امتیازی نیست.گارانتی در ایران بی معنا است دوست عزیز.

من منتظر مقاله شما برای روشن شدن افكارم هستم....

بنده منظور شما از لنز های سری قدیم را نفهمیدم؟یعنی شما لنز های مثلا سری L كانن را زیر سوال می برید؟

من دوست دارم بیشتر در مورد تكنولوژی های پنتاكس در عرضه عكاسی بدانم.........!

بله نیكون در ژاپن و تایلند و چین دوربین تولید می كند.

این بقیه را ولش خیلی با حال بود.....:::big grin:::جوابی براش ندارم.كاش آرش جوابی بدهد.....:confused:

شما می دانید اولین فول فریم دیجتال توسط چه كسی ساخته شد؟

شما می دانید سیستم فوكوس اتوماتیك توسط چه كسی ساخته شد؟

شما می دانید اولین دوربین را چه كسی ساخت؟

شما می دانید اولین دوربین دیجیتال را چه كسی ساخت؟

شما می دانید......؟

شما می دانید كدام دوربین ها در فضاپیما های ناسا در منظومه شمسی وجود دارد؟

دوست عزیز در این بین نامی از پنتاكس و هاسلبلاد نمی بینم!!!

شما اصلا تا به حال نامی از كداك شنیده اید؟

مینولتا را چه؟

زایس چطور؟
    Arash، Amir Mohebi، Persian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز اينجا كسي قلمرو نداره. اگر كسي حرف مستدل و علمي و با دليل و مدرك بزنه چه اولين پستش باشه چه ده هزارمين پست، همه براش دست مي زنن واگه كسي حرف بي دليل و مدرك و بي پايه بزنه باز چه پست اولش باشه و چه پست سيصد هزارمش كسي ازش نمي پذيره. اينجا دبستان و قهوه خونه نيست كه يكي يه حرفي بزنه و بقيه بي دليل بپذيرند.

شا هم ظاهرا بر حرف هاي بي دليلتون پافشاري داريد پس بگذاريد كه خدمتتون عرض كنم هيچ عكاس آگاهي هسلبلد و ماميا رو با كنن و نيكن مقايسه نمي كنه چون دو تاي اول دوربين هاي مديوم فرمت مي سازند و دو تاي دوم دوربين هاي قطع 35.

اگر اطلاع نداريد بدانيد كه تا همين 2-3 ماه پيش تنها توليد كننده ي دوربين هاي Dslr فول فریم در جهان همین كمپانی درجه دو كنن بود و از 2-3 ماه پیش كمپانی معظم و معزز نیكن هم به فول فریم ساز ها اضافه شد. محصولات همون كارخانه ی تایلندی نیكن هم در دست دهها هزار تن از عكاسان حرفه ای و مشهور جهان از جمله همین آقای آرش عاشوری نیا كه با شما همكلام شدند به خوبی و زیبایی داره كار می كنه.
    90 در صد عكاسان برتر جهان دوربین های Slr خود را از دو برند درجه دوی كنن و نیكن تهیه می كنند. خود پنتكس اینقدر كه شما سنگش رو به سینه می زنید ادعا نداره و به سهم زیر 5 درصدی از فروش جهانی راضی و خشنوده چون همینقدر هم با غولها بشه رقابت كرد جای شكر داره.

بهتون توصیه می كنم كمی در مورد تاریخ دوربین های عكاسی مطالعه كنید و در هیچ تریبونی ( اعم از مجازی یا واقعی ) بدون مطالعه سخن نگویید تا احساس نكنید بهتون بی احترامی می شه.

شاد باشید

پی نوشت : كاوه جان ببخشید همزمان شد !
    Arash، Amir Mohebi، FarhadBahramii و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    دوست عزیز اینجا ارث پدری یا قلمرو هیچکدام از ما نیست اما با توجه به تخصصی بودن این سایت و حضور دوستانی که حداقل چند سالی در این زمینه تجربه دارند انتظار میرود که اظهار نظرهای مطرح شده بر اساس مستندات باشد.
    هیچکس به نظر شما هم خرده نمیگیرد اگر بگویید شما از فرضا پنتاکس خوشتان می اید و از کنون و نیکون بدتان میاید اما عنوان احکام کلی یک مقدار کار را مشکل میکند.

فول فریم بودن یعنی اینکه سایز ابعاد سنسور به اندازه فیلم 135 یا 36 در 24 میلیمتر باشد. این کلمه فول فریم هم تنها به خاطر اینکه سالها این قطع فیلم به عنوان یک استاندارد در عکاسی مطرح بوده به این نام نامیده شده.
    قطع Aps که در دوربینهای زیادی استفاده میشود اندازه سنسور حدود 16 در 24 میلیمتر است.

نسبت فیلم 135 2 به 3 است و نسبت سنسور Aps هم 2 به 3 یعنی نسبت عرض و طول.

در دوربینهای اس ال ار المپوس و لایکا و پانا سونیک نسبت ابعاد سنسور و به تبع ان عکس 3 به 4 است.

در مورد اینکه هر کسی به چه دوربین یا برندی علاقه دارد جای بحث نیست الان زایس لنزهای منوال فوکوس برای نیکون تولید میکند که قیمت ان 6 برابر لنز اتوفوکوس نیکون است و تنها خریدار ان افرادی هستند که به برند زایس عشق و علاقه دارند و هیچ کس چه خریدار ان و یا غیر خریدار ادعا نمیکند که لنزهای نیکون به درد نخور هستند.
    فکر میکنم در درجه اول برندها را نمیتوان با هم مقایسه کرد چرا که هر برندی بازه ای بزرگ از دوربینهای اماتوری تا حرفه ای را تولید میکند و ثانیا فکر میکنم تمام تولید کنندگانی که در این بازار به شدت رقابتی قادر به ارایه محصول هستند و خریدار دارند به طور مسلم حرفی برای گفتن دارند حتی تولید کننده ای مثل کونیکا مینولتا که به دلایل اقتصادی از این بازار خارج شد محصولات بسیار خوبی داشت که از برخی محصولات نیکون و کنون هم بهتر بود و از برخی نبود.
    ویرایش توسط Persian : Monday 21 January 2008 در ساعت 17:25 دلیل: غلط املایی
    Arash، Amir Mohebi، bfarahanchi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین