صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 54
Like Tree126تشکر

موضوع: وضعیت لنزهای پنتاکس

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: وضعیت لنزهای پنتاکس

هر چند كه جوابت توهین آمیزبود اما ادامه نمی دم چون همونطور كه گفتی : دوست عزیز...
    باز هم تکرار می‌کنم دوست عزیز...
    احساس نکردم به شما توهین کرده باشم... اگر چنین احساسی کردید عذر می‌خوام...

اما!

دوستان توضیحاتی دادند که گمان می‌کنم گویا بوده باشه.....
    و مهمترین بخش توضیح همه هم این بود که کمپانی‌ها و برندها رو نمی‌شه اینجوری با هم مقایسه کرد.

چندتا پاسخ کوچک هم من بدم...

در باره هاسلبلاد هم بگم كه برای هر كاری و در هر كلاسی كه بخوای كار كنی رودست نداره.از اسنپ شات زیر آب تو فشار 50 پی اس ای تا ارتفاع بالای 6هزار متر و سرمای منهای 35.(اینارو میتونی با یه سرچ ساده تو سایتش و تو مجلات تخصصی بخونی چیزی نیست كه من از خودم در اورده باشم) تنها ایرادش اینه كه گرنونه من دو نفر رو میشناسم كه یكی ماشینشو (پژو پارس) و مورد آخر یه آپارتمان رو فروخت و دوربین خرید.
    یقینا هسلبلاد تفاوتهای بسیاری با دوربینهای نیکون و کانن داره... که باعث میشه در حالت عادی با دوربینهای کانن و نیکن مقایسه نشه....(در جاهایی که میشه ... یقینا علت فنی داره.. و بخشیش برای درک تفاوتهاست...)

برای بسیاری از مردم و یا حتی عکاسان حرفه‌ای این تفاوتها تبدیل به اشکال می‌شه!
    بله!
    هسلبلاد برای من و بسیاری از عکاسان اشکالات زیادی داره!
    اول اینکه باید ماشین و یا آپارتمان رو فروخت و اون رو خرید!
    من به عنوان عکاس نمی‌توانم با اتوبوس به عکاسی برم و دوست دارم بعد از یک هفته سفر عکاسی در منزل در جای گرم و نرم بخوابم... هسلبلاد می‌خواد خونه یا ماشین من رو بگیره؟ من چنین اجازه‌ای بهش نمیدم!

و بعداینکه هسلبلاد برخلاف نظر شما به هیچ وجه دوربین خوبی برای عکاسی روزمره نیست... امکاناتی که در دوربینهای DSLR ۱۳۵ و یا aps وجود داره... برای عکاسی روزمره شاهکار است... (مخصوصا اتو ایزوی کامل نیکن)
    در هسلبلاد چنین چیزی وجود ندارد.
    عکاسی در ایزوهای بالا ممکن نیست.
    سایز دوربین بسیار بزرگ است....
    سایز لنزها بسیار بزرگ است.
    عمق میدان بسیار کوتاه است و در بسیاری از موارد مشکل ساز ...
    به هیچ وجه تنوع لنزی که در برندهای ۱۳۵ مم وجود دارد در دوربینهای مدیوم فرمت وجود ندارد.
    داشتن لنزهای زوم بلند مثل ۱۸-۲۰۰ vr نیکون در دوربینهای مدیوم فرمت مثل یک رویا می‌مونه.

اصولا دوربینهای مدیوم فرمت برای افراد خاصی با کاربردهای خاص ساخته شده....
    کسانی که به شکل حرفه‌ای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می‌کنند.
    و یا کسانی که به شکل خاصی عکاسی طبیعت می‌کنند...
    خلاصه ۳ پایه از این دوربینها به سختی جدا می‌شه...(و خیلی اوقات هم ست فلاش و چتر و ....)

این موارد رو فی‌البداهه داشته باشید تا اگر دوست داشته باشید دوستان دیگر خطوطی به این موارد اضافه کنند.

خلاصه کسی ۲۰۶ رو با تریلی و تریلی رو با قطار مقایسه نمی‌کنه...
    هرکدوم کاربرد خودشون رو دارن.
    اگر جایی لازم باشه می‌تونم بیشتر از این خطوط در مورد برتری های مدیوم فرمتها هم بنویسم. اما مجددا تاکید میکنم که اینها قابل مقایسه نیستند.

در ضمن ماست بند هم نبودن هر دو استاد دانشگاه (تهران و ارومیه)هستند و سن پدر مارو دارن.بگذریم
    من به سن و شغل ایشان احترام می‌گذارم... همینطور به سن و شغل ماست بند محلمان...
    تمامی مشاغل رو هم محترم می‌شمارم.
    نمی‌دانم این اساتید چه رشته‌ای تدریس می‌کنند... اگر رشته‌ای مربوط به عکاسی؟ برایشان متاسفم...
    اگر رشته‌ای نامربوط؟ خوب حق دارند خبر از خیلی چیزها نداشته باشند... همانطوری که من نمی‌دانم چگونه ماست می‌بندند! و احتمالا در فروم ماست بندها می‌نویسند لابد عکاس محل؟
    هسلبلاد دوربین تخصصی می‌سازد برای عده محدودی از عکاسان... با سلیقه و سبک کار و بودجه خاص.

به زودی یكی از مقالات رو جهت تنویر افكار عمومی در خصوص كانن ترجمه می كنم میزارم اینجا.كانن دوربین بدی نیست اما درجه یك هم نیست.تو ایران به خاطر خدماتش مطرحه
    از مقاله شما در صورتی که علمی و با منابع کافی باشد استقبال می‌کنیم.

ول بدون شك و برای هر كلاسی و هر كاری هاسلبلاده . دوم هم نیكونه اما به نظر من دوم همون پنتاكسه
    یقینا اینگونه نیست که شما می‌فرمایید.

در بین dslr ها هم الان نمی‌شه دوربینها رو باهم مقایسه کرد... مثلا d3 نیکون و 5d & 1dsMark III کانن هرکدام برای کاربرد خاص و عکاس خاصی ساخته شدند ... که به نظر من مقایسه هرکدوم از این دوربینها کم لطفی خواهد بود...

در مورد نیكون هم كه بله دقیقا همون هایی كه تو ژاپن تولید میشه عالیه بقیه رو ولش كن (سوال : چرا مدل های نور چشمی در ژاپن تولید میشه؟)
    الان فقط d3 تولید می‌شه... و به نظر شما تمامی عکاسان برای خرید بدنه باید بیش از ۵ میلیون تومان خرج کنند؟

تكنولوژی شركت پنتاكس بسیار بالا تر از كانن هستش لوازم و دوربین های حرفه ای و استیشن های لیزری نقشه برداری كه تولید می كنه كانن تو خواب هم نمی بینه اما سیاست كلی پنتاكس توسعه دوربین های عكاسی نیست
    تکنولوژی یعنی چی؟
    اگر اینجوری بخواهیم مقایسه کنیم؟ نیکن جزیی از کارخانجات معظم میتسوبیشی است که از بانک و صنعت بیمه بگیر تا استخراج نفت و یا کارخانه فولاد و ماشین و ... هم داره!
    سونی هم که جای خود...
    مینولتا و المپوس هم در تکنولوژی پزشکی...
    پدربزرگ کداک و عمو فوجی هم که باید کتابها در موردشون نوشت!

اما برندها رو اینجوری مقایسه نمی‌کنند... مهم اینه که من و یا شما چه چیزی نیاز داریم؟
    شاید یک دوربین ضد آب المپوس... یا یک دوربین جیبی پاناسونیک... یا دی ۴۰ ایکس نیکون؟ یا ۴۰ دی کانن؟ دی ۳۰۰؟ ۵ دی؟ دی ۳ نیکن؟ ۱دی اس مارک ۳ ؟ هسلبلاد؟ شاید هم دوربینهای قطع بزرگ مثل سینار...

كم نظیر یعنی به مراتب بهتر از اسمایی كه گفتی یا در همون سطح هر چند كه از هاسلبلاد (لنزهای اوریجینالش) كه بگذریم لنزهای نیكون و كانن های سری قدیم (قبل از ای او اس) واقعا كم نظیرند
    یقینا اینگونه نیست!
    یعنی باید هر لنز رو با مشابه خودش مقایسه کرد... خوبه که مثال بیاورید تا بدانیم کدام لنزها از نظر شما کم نظیرند و یا بودند؟
    یعنی شما تمام تکنولوژی ساخت نیکن و کانن رو زیر سوال می‌برید؟
    این همه سرمایه گذاری برای کوتینگ ها و تراشها ... اشتباه بوده و همون لنزهای ۵۰ سال پیش بهترند؟
    FarhadBahramii، infinity، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

راستی آقا فرهاد عزیز...
    لطفا از این شوخی‌ها با من نکن که فعلا مشغول مشق عکاسی هستم و بس.
    ممنون
    Kaveh Ghobadi، farhad44، smn و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    راستی آقا فرهاد عزیز...
    لطفا از این شوخی‌ها با من نکن که فعلا مشغول مشق عکاسی هستم و بس.
    ممنون
    هیچکس به نظر شما هم خرده نمیگیرد اگر بگویید .....
    آف تاپیك می شه آرش جان ولی من با كسی شوخی ندارم. همون طور كه علیرضا توضیح داد، نظر و اعتقادم رو كه می تونم بگم بدون اینكه بهم خرده گرفته بشه
    Persian، Kaveh Ghobadi و smn تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام! پاسخ به همه سخته اما اشكالی نداره كه صحبت رو همینجا ادامه بدیم؟ موضوع صحبتمون با موضوع تاپیك هماهنگ نیست ... باشه

تا یادمه بگم كه اون دو نفری كه گفتم عكاس هستند و البته حق با آرشه چون دوربین رو برای هدف خاص عكاسی صنعتی و تبلیغاتی خریدن البته کار آتلیه هم داند و فكر كنم تا حالا 3 تای پول دوربین رو از كنارش در آوردن ضمنا هر کس که هاسلبلاد داره حتما چند تا ست مختلف نیکون و کنن (ازون درجه دوها:biggrin:) هم داره

آقا كاوه واقعا فكر می كنی تاحالا اسم كداك رو نشنیدم؟ یادش بخیر یه زمانی یه ست فیلم 135 داشت كه شامل 3 حلقه ایزو 100 و یه حلقه ایزو 400 بود اونوخت اگه ست كاملش رو می خریدی بهت یه حلقه اسلاید ایزو 200 هم جایزه می داداسمش رویال گلد بود.بازار دوربین های كداك هم بیشتر تو امریكا بود و اینورا زیاد مطرح نشد.یه فلاش مینولتا هم دارم (ِAuto 200 X ) هرچند كه زانو نداره و قدرتش هم كمه اما آقا آرش راست می گه چون خیلی دمه دستیه از وقتی دوربینش خورد زمین و داغون شد كنار نگذاشتمش و خیلی باهاش کار کردم راستی آقا كاوه یه لنز زایس 205-75 اف 5/3 سری قدیم هم هست که مال پدرم بوده اما الان دوربینی ندارم که بهش بخوره... بگذریم شرمنده مجبور شدم اینارو بگم که آقا کاوه خیالش راحت بشه

شما می دانید اولین فول فریم دیجتال توسط چه كسی ساخته شد؟

شما می دانید سیستم فوكوس اتوماتیك توسط چه كسی ساخته شد؟

شما می دانید اولین دوربین را چه كسی ساخت؟

شما می دانید اولین دوربین دیجیتال را چه كسی ساخت؟

شما می دانید......؟

شما می دانید كدام دوربین ها در فضاپیما های ناسا در منظومه شمسی وجود دارد؟
    نه هیچ کدام رو نمی دونم مطالعم ضعیفه تو زمینه تاریخ عکاسی.

در خصوص مقایسه دوربین ها حرف آرش کاملا درسته اما من فکر نمی کردم که تا این حد جدی بگیرید اونا چنتا نظر کلی بود وگرنه حتی منم که تازه واردم میفهمم که دوربین لارج رو نباید با دوربین مدیوم یا 135مقایسه کرد!هرکس به یه برندی علاقه داره منم به پنتاکس اتفاقا به همون دلیلی که آرش می گه : ارزونه ، تا حد زیادی قابلیت های نیکون رو داره، قدرت تفکیک لنزش خوبه ، نورسنجیش در حد بسیار خوبیه(هرچند که خیلی ها می گن بهترین نور سنج چشمه)،هوای مشتری ها رو داره مثلا مدام با تعویض مدل و نوع تجهیزات اونارو مجبور نمی کنه که یه چیز جدید بخرن، یه دوربین آماتوریه عالی که حرفه ای هم دوستش دارندخیلی از عکاس های حرفه ای (یعنی کسایی که شغلشون عکاسیه)دوران جوونی پنتاکس داشتند.

در باره اینکه تولید دوربین های نقشه برداری رو مثلا زدم بیشتر منظورم دقت و مخصوصا مساله خلوص نور در ورود به دوربین بود وگرنه که معلومه میتسوبیشی از 5 تا پنتاکس هم گنده تره.و اینکه اساسا پنتاکس دوربین سازه هالا انواع مختلف

مقاله رو هم چشم اما اگه یکم دیر شد فکر نکنید الکی گفتم!

فرهاد 44 عزیز بله میدونستم اما خب اونا خیلی گرونه از توصیه شما ممنونم

از پرشین ممنونم بابت توضیحاتش

لنز های کنن که برای سری ای او اس ساخته شدن چنگی به دل نمی زنه هرچند که ایرادی هم نداره اما چون عدسی هاش عوض شد خوشم نمیاد اما لنزهای نیکون که خوبه من کی گفتم نیست جمله کژتابی داشه شرمنده

در باره مامیا بله تو سایز بزرگ و تعداد پیکسل شونه به شونه هاسلبلاد میاد ولی به درد ما نمیخوره تو همین ترکیه رو نگا کن ببین چه بازاری داره ما اینجا نه فشن داریم نه مجله مد....

آقا کاوه عزیز در باره تکنولوژی های پنتاکس می تونید اینو مطالعه کنید : حداقل از نیکون های هم ردش قوی تره
    Innovative Shake Reduction system

to optimize image sensor performance

No matter how sophisticated a camera’s image sensor is, camera shake can spoil its image-resolving power. That’s why the PENTAX K10D incorporates the innovative Shake Reduction (SR) system. When switched on, this SR system effectively reduces camera shake for sharp, blur-free images — not only at slow shutter speeds, but also at high speeds. It compensates for even the slightest levels of camera shake — the kind that can only be noticed when an image is enlarged to a large-size print. This advanced SR system is PENTAX’s solution for bringing out the full potential of the high-performance image sensor, and assuring blur-free, high-resolution images even under the most demanding conditions.

اینم برای افرادی که عکاسی تو شرایط محیطی نامساعد رو دوست دارن:
    Rain, moisture, sand, dust and other natural elements are formidable foes to cameras. That's why the K10D features a reliable dust-proof, water-resistant construction, with special seals applied to 72 different parts of the camera body, including the control buttons and dials and the seams between different components. As a result, this dependable body completely shuts out humidity and foreign objects.

البته اینا توضیحات عمومیشه
    منبع : سایت رسمی پنتاکس

از حسن نیت آرش تشکر می کنم.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله بنده اطلاعات خاصی از مطالب شما بدست نیاوردم.

اما در كل پنتاكس جز دوربین سازان میانه رو می باشد.نه مثل كانن و نیكون پیشرو است و نه مثل سامسونگ رهرو...

مثلا تعداد لنزهای اتوفوكس پنتاكس به تعداد لنزهای پریم نیكون و كانن هم نیست ( شاید برابر و یا مقداری بیشتر )

اما مثلا نیكون و كانن سالها ( حدود 40 سال ) است كه در حال تولید این لنز ها هستند.تعداد بیشماری لنز...

مثلا همین چند وقت پیش داشتم مقاله در مورد لنز 22-55 كانن می خواندم یك رنج بسیار نا معقول!خیلی با خودم فكر كردم كه كانن چرا این لنز را تولید كرده است!

دوست عزیزم...

ما اینجا با هیچ كسی هیچ بحث و دعوایی نداریم.

فقط اظهارات شما كاملا با كل آموخته ها و یافته ها و دانسته های بنده ( به شخصه ) مغایر است.

پنتاكس شركت خوبی است اما نه در حدی كه بتواند بقیه را به چالش بكشد.در حال حاضر به نظرم تنها 3 دوربین دیجتال ( حرفه ای ) تولید می كند در صورتی كه نیكون و كانن هر كدام بیش از 10 محصول دارند.

در كل دیگر تمایلی به شركت در این بحث ندارم...

از هم صحبتی با شما خوشحال شدم.
    light_darkness تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    16459

از آقا كاوه دو تا سوال دارم: البته اگه تمایل داشتی جواب بده

1- لطفا نظرت رو درباره اون سه مدلی كه گفتی بگو و اینكه كدام سه مدل رو میگی ، K100Super رو شما حرفه ای میدونید یا نه؟

2- فرض كن خودت میخوای حدود 700 دلار هزینه بذاری واسه خرید یه دوربین كنن DSLR APS (بدنه و لنز زوم مثلا 18 55 ) انتخابت چیه؟

لطفا بد برداشت نكنید منم جدل ندارم فقط مجبور شدم توضیح بدم هیچ نسبت سببی و نسبی هم با پنتاكس ندارم
    نظرتون كاملا برام مهمه

همین سوال رو از آقا آرش در باره نیكون دارم. ممكنه نظرم عوض بشه با حدود 700 $ اگه خودت بودی تو سری نیكون
    چی می گرفتی ؟ چینی نباشه ها!

(خب الان این سوال پیش میاد كه من كاربردم چیه: عكاسی آماتور من هم پرتره می گیرم هم طبیعت هم ساختمان و... اما بیشتر عكسا تو محیط باز گرفته می شه گاهی تو ابعاد بزرگ هم چاپ می كنم)

این هم یك مقایسه بین Nikon D80 & ( Pentax K10D ) Sony A100, Canon XTi :

http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=21029935
    ویرایش توسط mreza1001 : Tuesday 22 January 2008 در ساعت 11:08

تشکر کرده
    14101

اگر زیر 700 دلار نیاز به یك DSLR داشته باشم ، قطعا و یقینا انتخابی جز Canon 350D و Sony Alpha 200 نخواهم داشت.

اگر زیر 1000 دلار نیاز به DSLR داشته باشم یقینا انتخابم Sony Alpha 100 و Nikon D80 خواهد بود

اگر زیر 1500 دلار باشد انتخابم بی شك Canon 40D خواهد بود.

اگر زیر 2000 دلار باشد جز Nikon D300 دوربین دیگری را انتخاب نمی كنم.

دوست عزیز...

یقینا اطلاع دارید كه لرزه گیر های پنتاكس حاصل تكنولوژی سونی ( البته مینولتا ) است و به صورت یك قرداد تا 15 سال اجازه گسترش و استفاده از این تكنولوژی را دارد.

از نظر نویز بی شك و بدون هیچ گونه جدل و بحثی هیچ فردی نمی تواند سنسور های Cmos كانن را رد كند.چه در ایزو های بالا چه در نوردهی طولانی.

از نظر لنز و گسترده و كیفیت بی شك كانن و نیكون بهترین ها هستند.از نظر لنز های ارزان قیمت هم نیكون هنوز حرف اول را می زند.

از نظر لوازم جانبی و گسترش آنها و تنوع كانن از بقیه بهتر است اما از نظر قیمت لوازم جانبی نیكون غول بلا منازع این عرصه است.

از نظر خدمات پس از فروش در ایران و جهان نظری ندارم.

از نظر ارگونومی ( به نظر شخصی بنده ) نیكون بهترین بدنه ها را دارد ( حالا چه چین چه افغانستان ، این قضیه افغانستان بسیار قدیمی است و عزیزان اطلاع دارند )

پنتاكس شركت خوبی است.یك میانه رو خوب.نه پیشرو است و نه رهرو.آنقدر خوب كه غول بزرگ صنایع الكترونیكی از او كمك گرفته تا یك دوربین DSLR را به بازار عرضه كند.آنقدر خوب كه شایسته همكاری با سامسونگ بوده.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    16459

ممنون اگه الان تصمیم رو بگم حتما می گین این یارو از تیمارستان فرار كرده :

من به احتمال 5/97 درصد یك عدد pentax K10D به همراه یك عدد Canon 350D می خرم!:)

البته به این دلایل :
    مجبورم با پولی كه دارم دو تا دوربین بخرم

اتنخاب خودم پنتاكسه و اون یكی رو مجبورم بنا به دلایلی كانن بخرم

دلیل خرید پنتاكسم اینه كه اولا گذشته از همه حرفا به این مارك علاقه دارم و مهمتر اینكه چون از ابتدا هم دوربین اصلیم پنتاكس بوده و هست (مدل Super A) می تونم از لنز هام همچنان استفاده كنم و مجبور به خرید اضافه نیستم.ضمنا به هیچ عنوان حاضر به كنار گذاشتن یا فروش دوربین فعلیم و ترك عكاسی با فیلم نگاتیو و اسلاید نیستم در نتیجه این طوری می تونم از هر دوشون استفاده كنم.

اگر پول كافی و زیادی داشتم فول فریم رو حتما نیكون می خریدم. اما اگر الان می خواستم 1 دوربین بخرم لنزها و بدنه پنتاكسم رو میفروختم و یكم پولم جور می كردم میزاشتم روش
    كانن فول فریم رو می خریدم فكر كنم الان بدنش 2100 باشه

ببین من در باره تكنولوژی و مبدا اون كه كی تكنولوژی كیو استفاده میكنه چیزی نمیدونم.اصلا نمیدونم .من رشته تحصیلیم عكاسی نبوده و تاحالا هیچ كلاس عكاسی نرفتم همش تجربی بوده و از پدرم و از یكی از دوستان كه لابراتوار داره و از عكاسای آماتور نسبتا قدیمیه یاد گرفتم.تقریبا هیچ كتاب فارسی هم نخوندم خارجی ها رم فقط نگاه كردم وقتی فهمیدم نقاط طلایی چیه كه یكی از عكسامون تو مسابقه به دلیل انكه همه سوژه ها رو خطوط اصلی كادر بود برنده تقدیر ویژه شد.میدونم كه همه شما جایزه های زیادی گرفتین اینارو واسه خود ستایی نگفتم.من هنوزم به صورت تئوری اطلاعات كاملی ندارم حتی هنوز نمی دونم نقاط حساس كادر كجاست تو عمرم هیچ عكسی رو دستی چاپ نكردم و ... اطلاعات فنیم هم صفره یه بار تو یه نمایشگاه یه عكاس قدیمی از روعكسا فهمید كه من چپ دست هستم و من اون موقع تازه فهمیدم كه همه كادر هارو چپكی می بندم!

یه مساله ای كه هست تو ایران پنتاكس خیلی طرفدار نداره و دوربینیه كه دست هر كسی نیست نمیدونم چرا؟
    این مال الان نیست اون موقه كه پنتاكس پیشرو بود (15 20 سال پیش ) بازم همینطور بود.

دوستان در باره جایزه گرند پریكس (انتخاب عكاسان آماتور) كه تو 2007 به مدلpentax K10D تعلق گرفت چه نظری دارند؟
    ویرایش توسط mreza1001 : Wednesday 23 January 2008 در ساعت 00:12

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    یه مساله ای كه هست تو ایران پنتاكس خیلی طرفدار نداره و دوربینیه كه دست هر كسی نیست نمیدونم چرا؟
    این مال الان نیست اون موقه كه پنتاكس پیشرو بود (15 20 سال پیش ) بازم همینطور بود.

دوستان در باره جایزه گرند پریكس (انتخاب عكاسان آماتور) كه تو 2007 به مدلpentax K10D تعلق گرفت چه نظری دارند؟
    والله زیاد به انتخاب ها و جوایزی كه هر روز و هر ساعت شاهد آنها هستیم اعتقادی ندارم...

جایزه زیاد است.منتخب عكاسان نمی دانم منتخب خریداران و .....

اما كلا در عرصه دوربین و عكاسی چیزی به نام امتیاز بندی و رده بندی و جایزه به نظرم زیاد ارزش ندارد...

در مورد پنتاكس باید عرض شود در دوران كودكی بنده دست اغلب عكاسان دوربین های پنتاكس را می دیدم.همین طور كه خودم هم پنتاكس داشتم و دارم...
    light_darkness و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

لنزهای جدید پنتاکس:

smc PENTAX-DA* 200 mm F2.8ED [IF]

smc PENTAX-DA* 300 mm F4ED [IF]

smc PENTAX-DA35 mm F2.8 Macro

smc PENTAX-DA 18-55 mm F3.5-5.6AL II

smc PENTAX-DA 55-300 mm F4-5.8ED

http://www.dpreview.com/news/0801/08...ntaxlenses.asp
    mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.