صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 54 , از مجموع 54
Like Tree126تشکر

موضوع: وضعیت لنزهای پنتاکس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

پیش فرض پاسخ: وضعیت لنزهای پنتاکس

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در مورد مطلب زیر كه تو سایت پنتاكس در باره K10D نوشته شده كسی میتونه یكم توضیح بده؟ برای من فهمیدنش سخته منظورش چیه؟ یعنی با 22 بیت مثل 12 بیت عمل میكنه؟!!!

In all digital cameras, analog signals collected by the image sensor must be converted into digital signals by the A/D converter. For this crucial process, the K10D incorporates a 22-bit converter that can generate an astonishing 4.2 million gradations. Compared with conventional 12-bit converters (with 4,096 gradations), this high-performance converter can process 1,024 times more image data, assuring greater dynamic and graduation ranges. As a result, the K10D reproduces all elements of your images — from delicate skin tones to the subtle differences in material and texture — more faithfully and brilliantly than ever before. With the K10D, you can explore the fascinating world of digital SLR photography with greater freedom and energy than ever before.

درود

انگار کار ما شده پرسه در اعماق تاریخ! فکر کنم اگه اینجوری ادامه بدم چند وقت دیگه کلاه بوقی سرم باشه و با عبدالله خان قاجار محشور بشم!

شاید دیگه صحبت در مورد k10 وقتش به سر اومده اما در مورد مطلبی که آقای میلانی پرسیدن دیدم کسی اون موقع جوابشو نداده گفتم شاید حالا هم بشه توضیحی داد

چیزی که اونجا عنوان کرده در باره ی مبدل های A/D یا همون Analog to Digital هست

در تمام ابزارهای الکترونیکی که به صورت دیجیتال (سیگنال های گسسته) کار میکنن لازمه تا زبان طبیعت که آنالوگ هست (سیگنال های پیوسته) به زبان الکترونیک که دیجیتال هست تبدیل بشه تا برای دستگاه قابل فهم بشه

نوری که به سنسور میرسه آنالوگ هست و تبدیل به جریان یا ولتاژ آنالوگ میشه، اینجا لازمه تا یک مبدل A/D این تبدیل رو انجام بده.

به علت اینکه مدارهای دیجیتال بر پایه ی مبنای دو (باینری) شکل گرفته، توان های پردازشی قطعات بر اساس سیستم باینری 0 و 1 محاسبه میشه.

مبدل 12 بیتی به این معناست که این مبدل توانایی پردازش 2 به توان 12 رو داره که میشه 4096

و 22 بیتی ---->> 2 به توان 22 که میشه 4.200.000 واحد

در واقع 12 و 22 تعداد کانال های خروجی مبدل هستند

در نهایت توان مبدل 22 بیتی 2 به توان 10 برابر بیشتر از 12 بیتی هست (12-22=10) که 2 به توان 10 میشه 1024

امیدوارم توضیحم نامفهوم نباشه.

با سپاس.
    mreza1001، M. Beyrami، djmehdi_67 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: وضعیت لنزهای پنتاکس

کاملاً مفهوم بود و الان دقیقاً متوجه شدم. خیلی ممنون.

دوستانی که الان چشمشان به این تاپیک می افتد شدیداً توصیه می کنم از چند صفحه قبل این تاپیک را بخوانند! خیلی جالب است :biggrin:
    M. Beyrami، M.R.Mir، Ehsan_polimi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

عجب تاپیک جالبی بود...هیجان انگیز بود;)
    سوالی که الان مطرح میشه اینه که بلاخره چی کرده جناب میلانی؟چه دوربینی خریدی؟و اینکه الان که تقریباً 3 سال از موقع زدن این پستها میگذره نظرت راجع به پنتاکس و نیکون و کانن چه تغییراتی داشته؟اصلاً داشته؟
    mreza1001، M. Beyrami، Ehsan_polimi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

الان پستتون رو دیدم

خوب تقریباً همه می دونن که جریان خرید من آنقدر طول کشید (مثل اکثر دوستان) تا عاقبت پیشنهاد کاوه عزیز که با کمی ته مایه شوخی هم مطرح شده بود حقیقت پیدا کرد و من K20 D خریدم. مدتی با 55-18 و 50 اف1.7 و 205-85 اف 3.8 و 28 اف 3.5 کار کردم تا بعد کم کم رنج لنز های جدیدم را کم و بیش تکمیل کردم. حدود 8 ماه هم هست که یک عدد k200D هم در اختیار دارم.

نظرم هم الان اینه که عکاس اگر عکاس باشه با قوشی کربیت هم عکس میگیره . . . ! از شوخی گذشته پنتاکس نکات مثبتی دارد که برای من نقاط ضعف را کاملاً پوشش می دهد و این نکات برایم آنقدر جذاب است که بعید می دانم بتوانم روز از پنتاکس جدا شوم. هرچند که کنون و نیکون را به خاطر برخی لنز هایشان ستایش می کنم و الان هم از این دو برند کم و بیش استفاده می کنم.
    M. Beyrami و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6