نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree2تشکر
  • 2 Post By Amir Mohebi

موضوع: دوربين nikon p5000

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض دوربين nikon p5000

دوستان من سلام
    آيا كسي از اعضائ فروم از دوربين nikon P5000 استفاده كرده و ميتونه راجب اوون نظر بده ؟
    بنظر دوربين خوبي مياد مخصوصا" با سنسور يزرگي كه داره .
    من اونو با دوربين خودم a710 canon مقايسه كردم بنظر تنها مزيت كانن فقط زووم 6x نسبت به زووم 3.5x اين دوربين بود
    نظر شما چيه ؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: دوربين nikon p5000

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    دوستان من سلام
    آيا كسي از اعضائ فروم از دوربين nikon P5000 استفاده كرده و ميتونه راجب اوون نظر بده ؟
    بنظر دوربين خوبي مياد مخصوصا" با سنسور يزرگي كه داره .
    من اونو با دوربين خودم a710 canon مقايسه كردم بنظر تنها مزيت كانن فقط زووم 6x نسبت به زووم 3.5x اين دوربين بود
    نظر شما چيه ؟
    سلام

البته همیشه سنسور بزگتر به معنی نویز كمتر نیست!!!! ولی در نگاه اول و در اكثر موارد اینطور است.

مزیتهای دیگه A710 : قیمت كمتر, راحتی بیشتر برای عكاسان آماتور, بدنه جذابتر, ماكروی 1cm دربرابر 4cm , حداقل سرعت شاتر 15 ثانیه (در برابر 8 ثانیه) و استفاده از باتری قلمی ( فقط به نظر بنده)....میباشند.

البته قدرت فلاش A710 هم در برابر P5000 خیلی ناامید كننده است. :(

كیفیت عملكرد D-Lighting در دوربینهای نیكون را نیز دقیقا" اطلاع ندارم, ولی طبق عكسهای بروشورهای نیكون كه ظاهرا" باید جالب و كارا باشد!!!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

پیش فرض پاسخ: دوربين nikon p5000

این دوربین چه خوب چه بد در رده کنون "آ710 ای اس" نیست. این دوربین هم طبقه با کنون "جی 7" است و از نظر قیمت کمی کمتر، حجم کوچکتر و بزرگنمایی کمتر دارد. من این دوربین را در مغازه ای فرصت دست زدن و امتحان کردنش را داشتم. خوش دست است مثل همه دوربینهایی که جا دستی دارند. بدنه فلزی آن را شکلیل کرده است. کیفیت عکس آن خوب است و شما درست فرمودید. در بیشتر مواقع حسگر های 1.18 تصویر به مراتب بهتر از 1.25 دارند و در این شکی نیست. ولی قیمت را هم در نظر بگیرید.

من یک سونی قدیمی داشتم که 1.18 بود. بعد از 3 سال با یک 1.25 عوضش کردم ولی خیلی از کیفیت تصویر حسگر کوچکتر ناامید شدم برای همین هم رفتم یک کنون "آ640" خریدم و تصویر آن به مراتب بهتر است. دوربینهایی که خریدم بعد پس دادم به شرح زیر است.

سونی "اچ 9"

پاناسونیک "زی 8"

کنون "اس 3"

همه آنها دوربین های خوبی هستند ولی اگر تجربه کار با حسگر بزرگتر را دارید از عملکرد حسگر کوچکتر ناامید خواهید شد. اگر که نه همه این دوربینها و همچنین دوربین شما دوربینهای خوبی هستند. نیکون "پی 5000" هم خیلی خوب است.

تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: دوربين nikon p5000

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    این دوربین چه خوب چه بد در رده کنون "آ710 ای اس" نیست. این دوربین هم طبقه با کنون "جی 7" است و از نظر قیمت کمی کمتر، حجم کوچکتر و بزرگنمایی کمتر دارد. من این دوربین را در مغازه ای فرصت دست زدن و امتحان کردنش را داشتم. خوش دست است مثل همه دوربینهایی که جا دستی دارند. بدنه فلزی آن را شکلیل کرده است. کیفیت عکس آن خوب است و شما درست فرمودید. در بیشتر مواقع حسگر های 1.18 تصویر به مراتب بهتر از 1.25 دارند و در این شکی نیست. ولی قیمت را هم در نظر بگیرید.

من یک سونی قدیمی داشتم که 1.18 بود. بعد از 3 سال با یک 1.25 عوضش کردم ولی خیلی از کیفیت تصویر حسگر کوچکتر ناامید شدم برای همین هم رفتم یک کنون "آ640" خریدم و تصویر آن به مراتب بهتر است. دوربینهایی که خریدم بعد پس دادم به شرح زیر است.

سونی "اچ 9"

پاناسونیک "زی 8"

کنون "اس 3"

همه آنها دوربین های خوبی هستند ولی اگر تجربه کار با حسگر بزرگتر را دارید از عملکرد حسگر کوچکتر ناامید خواهید شد. اگر که نه همه این دوربینها و همچنین دوربین شما دوربینهای خوبی هستند. نیکون "پی 5000" هم خیلی خوب است.
    سلام

چشمم روشن امیر خان!!!!

نگفته بودی كه FZ8 و S3 IS رو هم داشتی و بعد پس دادی!!!!!

من فكر میكردم بلافاصله بعد از H9 رفتی K110D خریدی!!!!
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

چشمم روشن امیر خان!!!!

نگفته بودی كه FZ8 و S3 IS رو هم داشتی و بعد پس دادی!!!!!

من فكر میكردم بلافاصله بعد از H9 رفتی K110D خریدی!!!!

سلام وحید جان

آره کلی گرفتاری داشتم تا تونستم یک دوربین بخرم. کلی افسوس فروش سونی "دابلیو 5" را خوردم. ولی آب رفته به کوزه باز نمیگردد. پدرم خلاصه در آمد تا عکسها در حد و کیفیت اون باشه بدون نیاز به اس ال آر. خیلی دردسر داره، لنز، خرج زیادی، بزرگی و خلاصه هزار و یک مشکل دیگه، برای من غیر حرفه ای همین هم از سر زیاد است. این اولین کنون منه که قصد دارم نگهش دارم. عکسها را در فوتو بلاگم اگر خواستی مشاهده کن، بدک نیست برای یک دوربین 250 دلاری. راستی من یک فیلتر مادون قرمز هم دارم که روی این دوربین عالی عمل میکنه.

ممنونم

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    سلام وحید جان

آره کلی گرفتاری داشتم تا تونستم یک دوربین بخرم. کلی افسوس فروش سونی "دابلیو 5" را خوردم. ولی آب رفته به کوزه باز نمیگردد. پدرم خلاصه در آمد تا عکسها در حد و کیفیت اون باشه بدون نیاز به اس ال آر. خیلی دردسر داره، لنز، خرج زیادی، بزرگی و خلاصه هزار و یک مشکل دیگه، برای من غیر حرفه ای همین هم از سر زیاد است. این اولین کنون منه که قصد دارم نگهش دارم. عکسها را در فوتو بلاگم اگر خواستی مشاهده کن، بدک نیست برای یک دوربین 250 دلاری. راستی من یک فیلتر مادون قرمز هم دارم که روی این دوربین عالی عمل میکنه.

ممنونم
    سلام

اولین کنون منه که قصد دارم نگهش دارم.
    امیر جان, منظورت A640 ات است یا S3 IS ؟؟؟!!

چون فكر كنم گفتی هر دوشون رو پس دادی!!!

ببینم, مدلهای بعد از W5 رو امتحان نكردی؟؟ مثل W50 یا W55 ...؟؟؟
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    18

سلام

امیر جان, منظورت A640 ات است یا S3 IS ؟؟؟!!

چون فكر كنم گفتی هر دوشون رو پس دادی!!!

ببینم, مدلهای بعد از W5 رو امتحان نكردی؟؟ مثل W50 یا W55 ...؟؟؟
    آره همون "آ 640" منظورم بود که الان هم دارم. چرا "دابلبو 55" را داشتم که اصلا خوب نبود و فروختمش.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام

البته همیشه سنسور بزگتر به معنی نویز كمتر نیست!!!! ولی در نگاه اول و در اكثر موارد اینطور است.

مزیتهای دیگه A710 : قیمت كمتر, راحتی بیشتر برای عكاسان آماتور, بدنه جذابتر, ماكروی 1cm دربرابر 4cm , حداقل سرعت شاتر 15 ثانیه (در برابر 8 ثانیه) و استفاده از باتری قلمی ( فقط به نظر بنده)....میباشند.

البته قدرت فلاش A710 هم در برابر P5000 خیلی ناامید كننده است. :(

كیفیت عملكرد D-Lighting در دوربینهای نیكون را نیز دقیقا" اطلاع ندارم, ولی طبق عكسهای بروشورهای نیكون كه ظاهرا" باید جالب و كارا باشد!!!!
    براي کساني که G7 کانون رو دوربين خوبي ميدونن، انتخاب بسيار خوبي است، با قيمت حدود 200 تومان ارزونتر. دوربين بسيار خوبي هم هست (من باهاش يه مدت کار کردم) .

شايد تنها دوربين کامپکت نيکون باشه که من به اين و اون توصيه ميکنم.
    Kaveh Ghobadi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]