صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 73
Like Tree129تشکر

موضوع: Canon EOS-1Ds Mark III

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: معرفي غول جديد كنون EOS-1Ds Mark III

جالب است. با این روش اندازه فتودیود را ثابت نگاه داشته اند تا علیرغم افزایش مگاپیکسل، اندازه فتودیودها کم نشود.

امعاء و احشاء این دوربین:

eksir، FarhadBahramii، A_Maddah و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دكتر روشن پس با این حساب مشكلی در نویز نخواهیم داشت؟خدا كند در دوربین های دیگر هم همین روش اعمال شده باشد....

اگر هم تاثیری داشته باشیم بسیار اندك است......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    نمیدونم چرا هر موقع كنون چند تا دوربین جدید میده بیرون این تاپیك" بحثهای بی ربط " شروع به رشد میكنه !

دوباره تعداد زیادی از پستها رفت اونجا

لا اقل مدیران محترم كه اغلب نیكون دارند یك روز اجازه میدادند ما اینجا ابراز احساسات كنیم
    نه دوست عزیز به تعصبات برندی مربوط نمیشه چون چند تا از پستهای منم رفته اونجا تازه فعال ترین مدیر سایت كه كنونیه
    من فكر میكنم با این سیاست آخرش همه افسردگی مزمن میگیریم آدم یاد حكومت كمونیستی زمان استالین میوفته
    نادر و Ali Shaterian تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    نمیدونم چرا هر موقع كنون چند تا دوربین جدید میده بیرون این تاپیك" بحثهای بی ربط " شروع به رشد میكنه !

دوباره تعداد زیادی از پستها رفت اونجا

لا اقل مدیران محترم كه اغلب نیكون دارند یك روز اجازه میدادند ما اینجا ابراز احساسات كنیم

واقعا نمیدونم گفتن سه چهار جمله كه همه میدونند شوخیه چه ایرادی داره كه باید حذف بشه ؟

واقعا شما در زندگی روزمره از صبح تا شب كاملا جدی هستید ؟

واقعا زندگی ارزش این قدر بدون انعطاف عمل كردن رو داره ؟

برای اینكه مزاحم اوقات شما نشم اگر این تاپیك پاك شد دوباره اون رو نمیزتم لازم نیست 5 دقیقه یكبار سایت چك بشه

به هر حال اینجا ایرانه و ما عادت داریم كه همیشه مبصر بالا سرمون باشه
    صبر كردم تا ناراحتي‌ام برطرف بشه بعد جواب بدم

البته اين كه دوستان در مورد عقايد و اعمال ما پيش داوري مي‌كنند نوعي فرافكني و بي‌انصافي است.

اگر بخواهم به حرف‌هاي نادر عزيز استناد كنم، به گمانم خود ايشان اصلاً انعطاف به خرج ندادند و فضاي ذهني خودشان را به ديگران تعميم دادند و خيلي در اين كار خودشان جدي بودند.

منفعت مدير بودن را اگر دوست داشتيد در خلوتي براي‌تان مي‌گويم تا بدانيد كه شوخي‌ هم بلديم، اما خيلي‌ها از آن منتفع مي‌شوند و به عنوان سپر بلا، هر نوع‌ استفاده‌اي از آن مي‌كنند.

متاسفانه بار منفي كم لطفي دوستان و لقب مدير اين است كه از ابراز عقايد شخصي نيز عاجز شده‌ايم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما مرتبط با تاپيك:

در سايت ارزشمند Luminous-landscape نكته جالبي در مورد اين غول گفته شده است. با همان دوربين قبلي، يعني 1Ds Mark II نيز تنها چند لنز از مجموعه لنزهاي L در آستانه قدرت تفكيك سنسور بودند و با افزايش رزولوشن، تعداد اين لنزها، كه قدرت تفكيكي همپاي سنسور داشته باشند، كمتر نيز خواهد شد

کد:
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/canon3-2007.shtml
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 22 August 2007 در ساعت 11:35
    FarhadBahramii، Persian، A_Maddah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من همیشه سعی کردم کارهام رو به نحو احسن انجام بدم حقوق دیگران رو رعایت کنم اگرکاری از دستم بر میاد برای دیگران انجام دهم و...

ولی هیچوقت نتونستم اقا بالاسر تحمل کنم هیچوقت نتونستم کسی رو تحمل کنم که بخواد کنترلم کنه

از کودکی همیشه یک پای کتک کاری با مبصر کلاس من بودم چون همیشه تنبل ترین و گنده ترین ! دانش اموز رو میکردند مبصر کلاس و من احساس میکردم که اون ادم صلاحیت این کار رو نداره

متاسفانه یا خوشبختانه این روحیه تا الان که وارد دهه چهارم زندگی شدم تغییری نکرده

علت اینکه از لفظ مبصر استفاده کردم فقط این بود که یک لحظه یاد اون دوران افتادم و گفتم بابا اخه تا کی یک نفر باید برای ما تعیین تکلیف کنه ؟ تا کی باید یکنفر به ما بگه چگار کنیم چکار نکنیم ! تا کی باید کسان دیگه بجای ما تشخیص دهند چی درسته و چی غلط !
    ممنون از این همه لطف شما نسبت به همه مدیران فروم...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

جناب محبی ممنون بابت لینك.....

توی همون قسمت هم مطالب جالب دیگه ای هم وجود دارد كه به دوستان توصیه می شود مرور كنند...

اما این كه لنز ها قدرت تفكیك ندارند یك مشكل بسیار مهم است و به نظرم باید شاهد لنز های جدیدی برای این دوربین ها باشیم...

اگر ممكن است مقداری در مورد اینكه چه مسائل فنی باعث میشود لنز ها نتوانند این رزلوشن را درست تشخیص دهند بفرمایید....

مطالب جالبی رو هم اشاره كرده و اون هم نام گذاری دوربین های كنون...به نظرم باید یك تجدید نظر كلی در این مورد بشود...

شنیدن این موضوع هم از این سایت ( كه به نظرم همیشه موارد جالب و معتبری رو ذكر كرده ) باید جالب باشد...!

It is expected that Nikon will announce its almost-full frame D3 some time before the end of August
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اگر ممكن است مقداری در مورد اینكه چه مسائل فنی باعث میشود لنز ها نتوانند این رزلوشن را درست تشخیص دهند بفرمایید....
    ...!
    البته جناب قبادي بنده صلاحيت آن را ندارم که در باره اپتيک صحبت زيادي بکنم لينک‌هايي خواهم داد که بتوانيد قضيه را از آن جا پي‌گيري کنيد.
    اما چيزي که به ذهنم مي‌آيد و در يکي از لينک‌ها نيز آمده را به زباني ديگر مي‌گويم: فرض کنيد مجموعه‌اي از خطوط (يا جفت خطوط) مشکي را در زمينه‌اي سفيد داشته‌ باشيد، تا چه حد اين خطوط را ميتوانيد ريز فرض کنيد در عين حال که سيستم اپتيکي شما قدرت تفکيک آن‌ها را خواهد داشت؟ يا به زباني ديگر.....چون اين مسئله با کنتراست رابطه مستقيمي دارد........با کم شدن کنتراست، و تيره شدن خطوط سفيد و روشن شدن خطوط مشکي، ديگر قدرت تفکيک سفيد و مشکي از سيستم اپتيک شما گرفته مي‌شود.

حال در مورد لنزها، اين مسئله به طراحي لنز مرتبط مي‌شود.. در لنزهاي ساده تر، يعني لنزهاي پرايم، کنتراست و به طبع آن رزولوشن بسيار بالاست، چون اين قدرت تفکيک به سبب طراحي ساده و المان‌هاي به مراتب کم تعداد‌تر فدا نمي‌شود. اما لنزهاي زوم، اگر بخواهند کنتراست و رزولوشن خوبي داشته باشند، بايد طراحي پيچيده و گران‌قيمتي را متحمل شوند تا مشکلات پيشآمده توسط سيستم زوم و المان‌هاي پرتعداد تر را جبران کنند. همچنين بايد المان‌هاي اصلاحي گران قيمت و زيادي را براي اصلاح خطاهاي اپتيکي به کار گيرند. اين چيزي بود که به ذهن من رسيد.

برايم جالب است که از لحاظ اپتيکي در زمينه رزولوشن دوربينهاي 35 ديجيتال به بلوغ رسيده اند. نه اين که نتوان اپتيک بهتري داشت، حتماً مي‌شود، اما قضيه اپتيک با الکترونيک فرق دارد از اين لحاظ که مثلاً ميتوان اميدوار بود که يک سنسور جديد به کاهش قيمت 70 درصدي در طي 3 سال برسد، اما يک لنز کارامد، به علت مشکلات پيچيده بودن پروسه توليد، کاهش قيمتي به مراتب کمتر خواهد داشت. پس نميتوان اميدوار بود که لنزهاي احتمالي آتي براي سنسورهاي جديد، مثل دوربين‌هاي جديد، به راحتي قابل خريد affordable‌ باشند.

کد:
     http://www.luminous-landscape.com/tutorials/understanding-series/understanding-mtf.shtml
    کد:
     http://www.normankoren.com/Tutorials/MTF.html
    کد:
     http://en.wikipedia.org/wiki/Optical_resolution
    tonino_baliardo، yasin-m و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    817

زمانی كه EOS-1D Mark III معرفی شد نمی‌دانم کدامیک از دوستان بود که گفت صدای شاتر در این دوربین شنیده نمی‌شود.
    آیا چنین چیزی صحت دارد و در صورت درستی، 1Ds Mark III هم از این امکان برخوردار است؟
    راستش را بخواهید من خیلی علاقه مندم که هنگام چکاندن شاتر، آب از آب تکان نخورد و انگار نه انگار که عکسی گرفته شده است.:::big grin::: این امکان در نگاه اول چه بسا بیهوده بیاید اما گاهی واقعا لازم است که صدای شاتر، جلب توجه نکند و به نرمی، کار خود را انجام بدهد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Amateur نمایش پست ها
    زمانی كه EOS-1D Mark III معرفی شد نمی‌دانم کدامیک از دوستان بود که گفت صدای شاتر در این دوربین شنیده نمی‌شود.
    آیا چنین چیزی صحت دارد و در صورت درستی، 1Ds Mark III هم از این امکان برخوردار است؟
    راستش را بخواهید من خیلی علاقه مندم که هنگام چکاندن شاتر، آب از آب تکان نخورد و انگار نه انگار که عکسی گرفته شده است.:::big grin::: این امکان در نگاه اول چه بسا بیهوده بیاید اما گاهی واقعا لازم است که صدای شاتر، جلب توجه نکند و به نرمی، کار خود را انجام بدهد.

سال ها در بعضی كنفرانس های مطبوعاتی سران خاص فقط اجازه ی ورود دوربین های لایكا كه شاتر ( آیینه) شون بی صدا عمل می كرد داده می شد.
    Super Oli و 47amir تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سال ها در بعضی كنفرانس های مطبوعاتی سران خاص فقط اجازه ی ورود دوربین های لایكا كه شاتر ( آیینه) شون بی صدا عمل می كرد داده می شد.

فرهادجان فکر ميکنم تنها اجازه ورود دوربين‌هاي لايکاي معروف که رنج‌فايندر بودند و اصلاً آينه نداشتند داده مي‌شده. قاعدتاً مي‌بايست اين‌طور بوده باشد.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    امير علي محبي

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین