صفحه 4 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 262
Like Tree506تشکر

موضوع: بحث شیرین تله کانورتر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: بحث شیرین تله کانورتر

والله نمی دانم!

اما بنده تجربه ای با این تله کانورتور نداشته ام و تنها ریویو ها و خوانده ها و شنیده هایم را ابراز کردم.اما بیشتر تحقیق خواهم کرد.

شاید با 70-200 این موضوع صادق باشد و با لنز های فیکس اینطور نباشد.چون یادم است در یک مقاله لنز فیکس را مبنا قرار داده بود.

رضا جان اگر می شود تست کنید و جواب را به ما هم بدهید.
    rezakh و light_darkness تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

اتفاقا روی ۱۰۵ میکرو هم تست کردم .در دیافراگم همان نسبت رعایت شده.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آیا میشود از کانورتور 2x برای لنز کانن 70-200 F/4 Is استفاده نمود؟

در مورد فکوس و کیفیت تصاویرش چگونه است؟

1/4 چگونه میباشد؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط kinyo نمایش پست ها
    آیا میشود از کانورتور 2x برای لنز کانن 70-200 F/4 Is استفاده نمود؟

در مورد فکوس و کیفیت تصاویرش چگونه است؟

1/4 چگونه میباشد؟
    سلام: بله میشود

یک سر به این لینک بزنید

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6629

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

من هر جایی را دنبال کانورتر 1.7 نیکون گشتم-پیدا نکردم.کسی جایی را سراغ دارد؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض توجيه رفتار لنز400-200 نيکون با تله کانورتور2x

يه سئوالي چند وقتيه که ذهن من و مهيار رو مشغول کرده
    حتما ميدونيد مهيار لنز 400-200 نيکون که دياف ثابت 4 داره رو خريده
    با کانورتور 1.4 -1.7و 2 روي بدنه هاي D300 -D80 و D70s اتوفوکوس ميده
    براي من جالبه چون قبلا ميشنيدم که با تله کانورتور اگر دياف بالاي 5.6 بشه ديگه قابليت اتوفوکوس از بين ميره چرا اينجا اينطوري نشده؟ آيا ممکن اين ادعا اشتباه بوده باشه؟
    آيا عدم از بين رفتن قابليت اتوفوکوس به لنز بيشتر ربط داره يا بدنه؟
    آيا براي لنزهاي برندهاي ديگه هم اين مورد وجود داشته مثلا دوست دارم بدونم لنز سيگماي 500 ميليمتر جناب فراهانچي با تله کانورتور هنوز اتوفوکوس داره

اگر خود مهيار بياد و مشاهداتش رو بگه ممنون ميشم
    bfarahanchi، amirsooki، Mastermehdi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

پیش فرض پاسخ: توجيه رفتار لنز400-200 نيکون با تله کانورتور2x

سلام

بابک عزیز همه چیز رو گفت . تا قبل از این بنا بر شنیده ها و گاهی خوانده ها گفته می شد که فقط سری 1 کانن قابلیت فکوس تا دیافراگم 8 را دارد و بقیه دوربینهای دیجیتال تا دیافراگم 5.6 بیشتر قابلیت اتو فکوس ندارد البته این سئوال که پس چطور بعضی از لنزهای سیگما با دیافراگم 6.3 اتو فکوس دارد با این جواب مواجه شدیم که به نوعی (با همین لحن ) سر دوربین را کلاه می گذارند
    ولی حدود 1 ماه پیش من وقتی کانورتور 1.7 نیکون را روی لنز بستم با کمال ناباوری خیلی راحت فکوس کرد و سرعت قابل قبولی هم داشت بعد که کانورتور 2 نیکون را بستم باز هم اتو فکوس فعال بود ولی با افت سرعت محسوسی
    بعد گفتم شاید به خاطر D300Nikon است بعد از چند وقت روی Nikon D80 تست کردم باز هم اتو فکوس فعال بود تا اینکه دو روز پیش روی Nikon D70s یکی از دوستان عزیز تست کردم و باز هم اتو فکوس فعال بود
    مطرح کردن این موضوع به این خاطر بود که بعضی از دوستان از جمله خود من موقع انتخاب لنز شاید این موضوع برایشان مسئله باشد به طور مثال یک لنز Nikon 500mm f4 با بستن یک کانورتور 1.7 تبدیل به 850mm f6.3 می شود و خریدار را از خرید 600mm f4 بی نیاز کند و البته حدود 3000 دلار صرفه جویی کند
    و مسئله بعدی روشن شدن این مسئله است که چرا تا بحال یک همچین فرضی با این قطعیت از سوی همه دوستان از جمله خود من مطرح می شد
    در هر صورت امیدوارم به یک جواب قانع کننده برسیم و ببینیم در بقیه برندها هم چنین مسئله ای صادق است
    bfarahanchi، babakdin543، yaghoobi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

مهيار جان،خيلي خيلي مبارك باشد.

اما راجع به فكوس و ديافراگم، يك چيزي اين وسط به نظر غير منطقي مي رسد. چون ديافراگم لنز، فقط پس از چكاندن شاتر عمل مي كند و در هنگام كادربندي و تنظيم، ديافراگم به طور كامل باز است. با اين وصف تعيين هر وضعيتي براي ديافراگم هيچ اثري در هنگام فكوس كردن نخواهد گذاشت چون هنوز ديافراگم وارد عمل نشده.

بنابراين اين وضعيت به نظر من نبايد ربطي به ديافراگم داشته باشد.

راستي، همين قضيه را با لنز 200-70 امتحان كردي؟ رفتار اين لنز چطوره؟
    bfarahanchi، babakdin543، mahyar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

مهیار عزیز سلام: لنز خوبی دارید مبارک باشد. قطعا عکسهای خوبی را خواهید گرفت.....

در مورد این بحثی که اشاره کردید کانورتر ها لنزهای کانن این توصیه را از کارخانه دارد. با توجه به مشخصات لنزهایش با توجه به دیاف مورد نظر. اما در مورد نیکون من اطلاعی ندارم.......

قاعدتا با توجه به بحث هایی که تو همین فاروم دیدم فکرکنم بیشتر بحث کانن بوده که بالای 5.6 اتوفکوس از کار خواهد افتاد و تنها سری 1 در دیاف بالای 5.6 کار خواهد کرد(دیاف 8 ) آنهم فقط با نقطه فکوس مرکزی!

جدول های مربوط به کانن در این تاپیک است با رفتار لنزهای مربوطه که در پایین جدولها قید شده

کد HTML:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6629

(در مواردی دیگر که بحث روی نیکون هم شده باشد بنده اطلاعی ندارم)

حالا یک سوال شما تمام نفاط فکوس برایتان فعال است با بستن کانورتر 2 ؟

ویزور نسبت به استفاده بدون کانورتر تاریک تر نمیشود؟ با توجه به اینکه شما قادر به اتو فکوس هستید آیا کانورتر ها را بصورت ترکیبی هم استفاده کردید؟ افت کیفیت چگونه است؟

در مورد اینکه چرا فکوس میکند من نظری ندارم چون فی الواقع بحثی را نشنیده ام که نباید فکوس کند؟ در جدول کانورترهای خود نیکون آیا این مورد قید شده؟

در آخر آنکه در حالت استفاده از کانورتر اگر اتوفکوس کار میکند دوربین نورسنجی میکند یا خیر؟

در مورد دیاف بابک قبادی عزیز درست میگوید.... ولی دوربین ابتدای دیاف لنز مورد نظر را با کانورتر پیدا میکند درسته؟
    حال اگر بنا به هر دلیل( تست نورسنجی دوربین منطبق با استانداردها مربوطه و غیر) کارخانه در نرم افزار دوربین تشخیص کانورتر را با دیاف مورد نظر بدهد( که منطقی هم هست) و اتوفکوس را از کار بیاندازد...............

با استفاده از کانورتر و لنز مربوطه که دیاف بالای 5.6 خواهد بود تمامی آپشنهای دوربین کار میکند از نورسنجی و غیر؟

ارادتمندتان
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 14 June 2008 در ساعت 19:54 دلیل: ويراش پرانتز بعد از 8 !
    bfarahanchi، babakdin543، mahyar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مهیارجان این وضعیت رابطه مستقیم به وضعیت نوری صحنه داره و در مرحله بعدی وضعیت خود لنز.

اینکه ۲۰۰-۴۰۰ با کانورتر ۱.۷ فوکوس کنه که هیچ شکی در موردش وجود نداشت و نداره.
    چون خیلی لنزها مخصوصا در برند سیگما به دیافراگم ۶.۵ یا ۶.۸ صعود می‌کنند.

اما تفاوتی که میگی در تفاوت سرعت فوکوس هنگام استفاده از کانورتر ۲ و ۱.۷ بوجود میاد شاهد نزدیک شدن به محدوده بی دقتی فوکوس است. کافیست این مورد رو قاطی کنید با محدودیت نور! و فوکوس از دست خواهد رفت. نکته جالب در اینجا این خواهد بود که یقینا هنگام استفاده از تله بلند لامپ کمکی فوکوس و احیانا رگبار فلاش کانن هم راه به جایی نخواهد برد!
    برای همین اصولا فوکوس در دیافراگم ۸ به کسی توصیه نمی‌شه! و می‌بینید لنزی در این دیافراگم تولید نمیشه.

اما یک مورد دیگه هم این وسط وجود داره... اونهم کیفیت لنز هست.
    لنز ۲۰۰-۴۰۰ شما کیفیت بسیار بالایی دارد. و تله‌های بلند فیکس هم همینطور... در این لنزها می‌توان از فوکوس دوربین انتظار داشت در نور کم کنتراستها رو تشخصی بده و فوکوس کنه... اما لنزهایی مثل ۷۰-۳۰۰ و یا ۸۰-۴۰۰ و یا ۵۰-۵۰۰ که زوم بالایی دارند و کیفیتشان با لنزهای پرایم تفاوت محسوس دارد؟ این امکان رو به دوربین نمی‌دهند. و اصلا به همین خاطر از طرف کمپانی به شکلی امکان نصب کانورتر گرفته می‌شه(احتمالا به لنز سیگما می‌شه کانورتر نصب کرد چون عکسهایی زیادی از این لنز در ۱۰۰۰ ممم دیدم! ولی لنزهای نیکون رو بعید می‌دونم.)

نکته آخر اینکه شنیده‌ام بعضی در برند کانن با چسب و اینها کارهایی می‌کنند که بتوانند از کانورتر در دیافراگمهای بالا استفاده کنند و دوربین رو گول بزنند برای فوکوس. پس شدنیست ولی از طرف کمپانی چنین توصیه‌ای نمی‌شود
    bfarahanchi، FarhadBahramii، infinity و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 4 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین