صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30
Like Tree14تشکر

موضوع: nikon d40

كاربر آشنا blae65 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: nikon d40

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

چطور ف ی ل ت ر بود؟

اگر شما همین الان میتوانید فروم را ببینید پس قطعا و یقینا لینك را هم میتوانید ببینید.لینك از همین فروم است..

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5138
    اره,حالا شد.......

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: nikon d40

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    خواهش مي كنم جناب دهدشتي هاي عزيز،

1. منظره هم مانند موارد ديگر است. بنده AF Lock را سريعتر و راحتتر از تغيير نقطه فوكوس مي دانم. در تاپيكي هم كه كاوه عزيز معرفي كردند مي بينيد كه بسياري از دوستان حرفه اي بيشتر از همان نقطه وسط استفاده مي كنند.

.
    با سلام
    در اين مورد الان يه نكته به ذهنم رسيد درسته كه براي منظره بيشتر از همون نقطه وسط استفاده مي شه ولي براي پرتره نفطه وسط اكثرا روي لباس سوژه قرار مي گيره كه خوب نيست بلكه بهتره باز هم از تك نقطه ولي از نقطه كناري استفاده بشه كه درست ميتونه روي صورت باشه و احتياج به قفل فوكوس و سپس كادر بندي مجدد كمتر خواهد شد. و اين نكته در عمل خيلي كار كردن رو راحت تر مي كنه. لطفا اگه دوستان اين مورد رو تجربه دارند بگند يا اگه طور ديگه اي عمل مي كنند كه مفيتر است.
    با تشكر
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up استفاده از نقطه كناري در فوكوس نقطه اي

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام
    در اين مورد الان يه نكته به ذهنم رسيد درسته كه براي منظره بيشتر از همون نقطه وسط استفاده مي شه ولي براي پرتره نفطه وسط اكثرا روي لباس سوژه قرار مي گيره كه خوب نيست بلكه بهتره باز هم از تك نقطه ولي از نقطه كناري استفاده بشه كه درست ميتونه روي صورت باشه و احتياج به قفل فوكوس و سپس كادر بندي مجدد كمتر خواهد شد. و اين نكته در عمل خيلي كار كردن رو راحت تر مي كنه. لطفا اگه دوستان اين مورد رو تجربه دارند بگند يا اگه طور ديگه اي عمل مي كنند كه مفيتر است.
    با تشكر
    با سلام
    من سوال خودم رو مجددا تكرار مي كنم : كسي تجربه استفاده از فوكوس نقطه اي ولي با استفاده از نقطه كناري براي عكاسي پرتره رو نداره (حالا حتما لازم نيست با دي 40 باشه)؟
    با تشكر
    آذري

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh
    كسي تجربه استفاده از فوكوس نقطه اي ولي با استفاده از نقطه كناري براي عكاسي پرتره رو نداره
    بعضی وقتها بخصوص در D40/D40X/D60 که با سه نقطه فوکوس میکنن فوکوس روی کادری که شما میخواید انجام نمیشه. نمیدونم که آیا میشه کادر خاصی رو برای فوکوس انتخاب کرد یا نه (منظورتون همینه؟)

من در بعضی مواقع با کادر وسط فوکوس میکنم و بعد تغییر جهت میدم که البته این کار برای دوربینی که روی سه پایه نصبه کمی مشکله.

ولی در بیشتر موارد مربوط به فوکوس کناری ، سوژه در حال جابجایی ، فوکوس سریع روی اجسام کوچک مانند حبابی در هوا از فوکوس دستی استفاده میکنم. تاحالا هم که از نتیجه راضی بودم. :)
    تورج فارسی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Tooraj نمایش پست ها
    سلام

بعضی وقتها بخصوص در D40/D40X/D60 که با سه نقطه فوکوس میکنن فوکوس روی کادری که شما میخواید انجام نمیشه. نمیدونم که آیا میشه کادر خاصی رو برای فوکوس انتخاب کرد یا نه (منظورتون همینه؟)

من در بعضی مواقع با کادر وسط فوکوس میکنم و بعد تغییر جهت میدم که البته این کار برای دوربینی که روی سه پایه نصبه کمی مشکله.

ولی در بیشتر موارد مربوط به فوکوس کناری ، سوژه در حال جابجایی ، فوکوس سریع روی اجسام کوچک مانند حبابی در هوا از فوکوس دستی استفاده میکنم. تاحالا هم که از نتیجه راضی بودم. :)
    من با دی70 که فوکوس 5 نقطه ای دارد در اکثر مواقع از فوکوس تک نقطه مرکزی استفاده میکنم و مشکلی هم ندارم. فکر میکنم این مسئله یک مقدار به مسلط شدن روی دوربین و امدن قلق ان به دستتان ارتباط دارد.
    AF-Lock هم چیز مفیدی است که من زیاد استفاده میکنم.
    Amir Mohebi و A_Maddah تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    من با دی70 که فوکوس 5 نقطه ای دارد در اکثر مواقع از فوکوس تک نقطه مرکزی استفاده میکنم و مشکلی هم ندارم.
    درست میگید

ولی اگه بخوایم از فوکوس تک نقطه ای استفاده کنیم پس دیگه چه فرقی بین D60 سه نقطه ای و D300 پنجاه و یک نقطه ای هست ؟

فکر کنم دوستمون منظورش این بود که بدون اینکه فوکوس رو تک نقطه ای کنیم به دوربین حالی کنیم که کادر سمت راست رو فوکوس کنه ( کادر سمت راست قرمز بشه )

azarigh تشکر می‌کند.
    تورج فارسی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Tooraj نمایش پست ها
    درست میگید

ولی اگه بخوایم از فوکوس تک نقطه ای استفاده کنیم پس دیگه چه فرقی بین D60 سه نقطه ای و D300 پنجاه و یک نقطه ای هست ؟

فکر کنم دوستمون منظورش این بود که بدون اینکه فوکوس رو تک نقطه ای کنیم به دوربین حالی کنیم که کادر سمت راست رو فوکوس کنه ( کادر سمت راست قرمز بشه )
    سلام

اين استدلال دقيقا درسته :biggrin:

حرف عليرضا در 90 درصد مواردي كه دوربين روي دسته درسته و نقطه ي وسط به علاوه ي قفل فوكوس چاره سازه ولي همان طور كه دوست ديگرمون گفتند وقتي دوربين روي سه پايه است و به خصوص در مكرو گرافي يكي از زمانهاييست كه من 9 نقطه ي 40D برام كم مي شه و آرزوي D300 مي كنم :biggrin:

همينطور كه مثلا در اين عكس مي بينيد فوكوس روي نقطه ي وسط اينجا كاملا پرت خواهد بود :

در مورد دوم حتما دوربينتون دكمه اي داره كه فوكوس رو از نقطه ي وسط روي يكي ديگه از نقاط بندازه.

مثلا روي 40D و تمام EOS هاي ديگر ( حتا از زمان فيلمي ها) اينكار رو با اين دكمه مي شه كرد :

Tooraj تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

با سلام
    مثل اينكه من سوالم رو كامل نگفتم كه دوستان كاملا روشن كردند.
    هنگام فوكوس تك نقطه اي بطور ديفالت دوربين روي نقطه وسط است و براي انتخاب نقطه كناري (همون كه گفتند حاليش كنيم روي نقطه كناري فوكوس كنه!) در دي 40 كافي است دگمه حركت به سمت راست يا سمت چپ رو بزنيم (همون دگمه هاي حركات چهار طرفه) خوب حالا بعد از قرار گرفت روي نقطه سمت راست وقتي بخواهيم پرتره عمودي بگيريم اين نقطه درست روي صورت مي افتد و عكاسي چهره خيلي كم دردسر تر مي شود و ديگه نمي خواد اول فوكوس كنيم بعد قفل فوكوس و بعد كادر بندي رو انجام بديم. حالا سوالو رو دوباره مي گم:
    كسي از دوستان روي اين حالت چهره مي گيره يا نه و اصولا اين كار درسته انجام بشه يا نه؟ (خوبه!)
    با تشكر
    Tooraj تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    خوب کار من 90%عکاسی پرتره است .با دی 80
    من از نقاط فکوس دوربین به این شکل که از نقاط A1 و A2 برای کادر عمودی استفاده می کنم و از نقطه فکوس وسط اصلا برای پرتره استفاده نمی کنم .
    از نقاط B و E و F برای عکس هایی با کادر افقی ( عکس دسته جمعی )متناسب با نقطه مورد تاکیدم یکی از این سه نقطه را استفاده می کنم .
    تقریبا نقطه فوکوس وسط پیش من بیکار ترین نقطه است .به نظر م برای عکس هایی که سوژه مورد تاکید در مرکز کادر قرار دارد نقطه فو کوس وسط مناسب برای استفاده است ..البته به نظر می رسد که شارپنس لنز ها در نقاط فوکوس مختلف کم و زیاد می شود (جدا از شارپنسی که بسته به باز یا بسته بودن دیاف متغییر است )

خوب من بعد از ارسال این پست , پست اقای اذری را دیدم .
    دوست عزیز من بر خلاف نظر شما با اینکه همیشه از این نقاط (A1 , A2 ) فو کوس استفاده می کنم اما همیشه پس از قفل فو کوس کادر بندی می کنم البته واضح است که در این شیوه (کادر عمودی )انچنان تغییر در کادر بندی اولیه ایجاد نمی شود
    ویرایش توسط A_Maddah : Tuesday 13 May 2008 در ساعت 14:51
    Persian، Behnam_703، azarigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

با تشكر از آقاي مداح
    البته در دي 40 ما فقط سه نقطه فوكوس بيشتر نداريم وسط و راست و چپ كه براي پرتره مطابق نظر آقاي مداح وقتي از نقطه سمت راستي استفاده مي شود بعد از فوكوس لزوم تغيير كادر بسيار كمتر است و صد البته نسبت به ديفالت خود دوربين كه حالت اتوماتيك استفاده از هر سه نقطه است براي پرتزه مناسب تر است.
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    آذري

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3