نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نقد کامل وسوال وجواب در مورد Lumix FZ50

رأی دهندگان
11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • توضیح کامل در مورد panasonic,fz50

4 36.36%
  • در مورد لوازم جانبی و لنز های تبدیلی اضافه

2 18.18%
  • در مورد مشکلات استفاده وایرادات فنی

8 72.73%
  • به نظر شما در کلاس slr-like در چه رده ای قرار دارد و چرا با دلیل

7 63.64%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 65
Like Tree28تشکر

موضوع: Panasonic FZ50

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

پیش فرض پاسخ: Panasonic FZ50

توضیح کامل در مورد panasonic,fz50 : عکسهای بدنه دوربین از زوایای مختلف:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

آقا بهرنگ تلاش شما در جمع آوری اطلاعات مربوط به دوربین Fz50 ستودنی است ، به نظر من هم این دوربین توی شبه اس ال ار ها یه بی رقیبه، کیفیت لنز و لرزه گیر موثشر توی رقیب هاش وجود نداره ، امکان فیلم برداری Hd با امکان زوم و فوکوس همزمان هم یکی دیگر از مزایای اونه. تنها نکته ضعفی که از نظر من و خیلی از هواداران لومیکس داره مشکل نویزشه ،یعنی حالت کاهش نویز روی دوربین باعث از بین رفتن جزییات میشه و گزینه غیر فعال کردن کاهش نویز هم روی دوربین وجود نداره تا نویز عکسها با استفاده از نرم افزار های حرفه ای کاهش پیدا کنه.
    شاید اگه شما بتونین در مورد روشهای کنترل نویز و حالتهای بهینه عکاسی توی این دوربین بنویسین خیلی مفید واقع بشه.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    آقا بهرنگ تلاش شما در جمع آوری اطلاعات مربوط به دوربین Fz50 ستودنی است ، به نظر من هم این دوربین توی شبه اس ال ار ها یه بی رقیبه، کیفیت لنز و لرزه گیر موثشر توی رقیب هاش وجود نداره ، امکان فیلم برداری Hd با امکان زوم و فوکوس همزمان هم یکی دیگر از مزایای اونه. تنها نکته ضعفی که از نظر من و خیلی از هواداران لومیکس داره مشکل نویزشه ،یعنی حالت کاهش نویز روی دوربین باعث از بین رفتن جزییات میشه و گزینه غیر فعال کردن کاهش نویز هم روی دوربین وجود نداره تا نویز عکسها با استفاده از نرم افزار های حرفه ای کاهش پیدا کنه.
    شاید اگه شما بتونین در مورد روشهای کنترل نویز و حالتهای بهینه عکاسی توی این دوربین بنویسین خیلی مفید واقع بشه.
    با سلام خدمت شما دوست عزیر اقای شادی.در جواب سوال شما حرفتون رو کاملا قبول دارم این ایراد در سنسور های ماتسوشیتا بوده وهست در سال 2006 ماتوشیتا بجای طراحی سنسوری جدید اقدام به گذاشتن پردازنده جدید دو مرحله ای کاهش نویز خود به نام Venus Engine III processor کرد وخواست این مشکل را دور بزند که به گفته خودشان که کمی دور از واقعیت بود نتایج خروجی خوبی بدست اوردند.وبا این پردازنده و لرزه گیر بهینه سازی شده "MEGA OIS2 دو دوربین تقریبا عالی با کیفیت 10.1 مگا پیکسلی برای اولین بار در دو سری به بازار عرضه کردنند .که فروش بسیار خوبی حتی با قیمت بیشتر از همردهای خود داشتند بخصوص در امریکا وکانادا وبخش اسکاندیناوی اروپا دو دوربین LX2 ,FZ50,ولی بنظر من این فروش رو بیشتر باید مدیون ادغام دوربینهایشون با کیفیت بی نظیر لنزهای LEICA باشند. ولی کم کم صدای استفاده کنندگان در اومد .که بنظر من یکم بی انصافی است در این رده.چون دوربینهای سوپر زوم به گفته خودشان همینطور که در سایت لومیکس میتونید مشاهده کنید بیشتر برای عکاسی کم هزینه از دنیای وحش وپرندگان وحشرات طراحی شدند واین کار بیشتر در نور روز انجام میگیرد که متاسفانه در کشور ما که من بسیار به اون علاقه مندم حتی باغ وحش هم درست حسابی نداریم چه برسه به پارک ملی دم دست.در نتیجه ما نمیتونیم از این خاصیت دوربینها استفاده کنیم واتتظار پرتره های زیبا در زیر نور مصنوعی وعکاسی کم نویز در شب داریم که این دوربینها دقیقا در این موارد کم میارند.حالا راه حل ها:1 . شرکت ماتسوشیتا سال 2007 دو روش رو بکار برده 1 طراحی سنسور های با مگاپیکسل بیشتر نسبت به مگا پیکسل موثر دوربین نتیجه بهتر شده ولی راضی کننده امسال من نیست. 2.استفاده از تکنولوژی مشترک : LiveMOS sensor است .که ماتسوشیتا تصمیم گرفته روی دوربین های گران قیمت DSLRخود استفاده کند .نمونه L1,L10 که چون هزینه سنگینی دارند ما رو وسوسه به تغییر برند در اون محدوده قیمت میکنند مثلا NIKON یاCANON که بیشتر محدوده کارشون DSLR است .البته من در پستهای زیادی در سایتهای مختلف شایعه استفاده از سنسورLiveMOS 12MP روی دوربین اینده ماتسوشیتا بنام FZ60 با 18 زوم نوری که در سال 2008 عرضه خواهد شد خوندم ولی در حد یک شایعه است اگر هم درست باشه قیمتش زیاد خواهد بود .
    خوب حالا راهه حل برای مشکل خودم 1.استفاده از عکاسی با فرمت RAW البته در 10 مگا پیکسل که بنظر من با حالت از بین بردن نویز LOW در حالت JPEG در نور روز چندان فرقی نمیکند.ولی در نور کم بعد از ظهرعکسها بسیار با جزییات زیاد ثبت میشوند.2.استفاده از حالتهای عکاسی عکاسان خارجی حرفه ای تر ومطالعه دقیق مشخصات عکاسی اونها که خیلی در بهتر شدن نتایج به من کمک کرده.3.استفاده از فریمور های جدیدی که قراره بعد از اخرین که در اوایل 2007 ورژن 1.9 اون عرضه شده وباز ایراداتی داره مثلا حالت RAW فقط در 10 MP در دسترسه و قراره اگه فریمور جدیدی عرضه بشه این مشکلات تا حدودی حل بشه.در مورد شماره 2 خدمتتون عرض کردم من از نمونه عکسهای شب یک عکاس انگلیسی استفاده می کنم .نمونه رو براتون میزارم نتایج واقعا خوبی گرفته .امیدوارم مفید بوده باشم.عکس پلی در مرکز شهر نیوکاسل.
    ویرایش توسط بهرنگ : Saturday 15 December 2007 در ساعت 16:48 دلیل: راهنمایی مفید اقای جهانپور در مورد سایز سنسورها

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

با عرض سلام به همه دوستان
    میخاستم بدانم رزلوشن Panasonic FZ50 چند DPI هست؟ 72 یا 300 ؟

با تشکر

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Panasonic FZ50

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_jigar نمایش پست ها
    با عرض سلام به همه دوستان
    میخاستم بدانم رزلوشن Panasonic FZ50 چند DPI هست؟ 72 یا 300 ؟

با تشکر

سلام

رزولوشن دوربین بر حسب مگا پیكسل است نه dpi ,
    dpi یا نقطه در اینچ مربع برای چاپ به كار میرود و ربطی به دوربین ندارد.
    بهرنگ تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

رزولوشن دوربین بر حسب مگا پیكسل است نه dpi ,
    dpi یا نقطه در اینچ مربع برای چاپ به كار میرود و ربطی به دوربین ندارد.
    دوست عزیز دقیقا با اقا وحید موافقم.
    lordofpersia تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

دوستان عزیز من هم اینایی که گفتید میدونم ولی میخام بدونم وقتی عکسمون رو تو فتوشاپ باز می کنیم چند Dpi هست؟ 72 یا 300
    یا بطور واضحتر بگم با Dpi 300 نهایتا چه سایزی چاپ میده؟

با تشکر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان عزیز من هم اینایی که گفتید میدونم ولی میخام بدونم وقتی عکسمون رو تو فتوشاپ باز می کنیم چند Dpi هست؟ 72 یا 300
    یا بطور واضحتر بگم با Dpi 300 نهایتا چه سایزی چاپ میده؟
    به این لینك ها مراجعه كنید...
    کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/archives/007068.php
    کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/archives/007228.php
    کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/archives/007220.php
    فهرست مقالات سایت را مرور كنید پاسخ بسیاری از سوالات شما یقینا در آنجا خواهد بود....

کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/paperslist.php
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشکر از کاوه عزیز
    در آدرس زیر، دقیقا همین سوال پاسخ داده شده است:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5399
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    606

Thumbs up پاسخ: Panasonic FZ50

توضیح کامل در مورد panasonic,fz50
    با سلام نمودار دیافراگم FZ50 در سه رنج مختلف 35 و 300 و 420mm
    نقاط ابی تا اونجایی که سواد من قد میده محدوده پوشش لرزهگیر در حالت دوم یعنی هم عمودی وهم افقی بیشترین اثر لرزهگیر در عکسها گستره دیافراگم با فوجی ها هم مقایسه شده.

بهرنگ پاشایی

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین