صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47
Like Tree106تشکر

موضوع: SIGMA AF 30mm f/1.4 EX DC HSM

كاربر آشنا FarshadPix آواتار ها
    تشکر کرده
    1936

پیش فرض پاسخ: Sigma 30mm, f:1.4

من سیگما 30م.م رو برای 40دی می خوام بگیرم.
    می خواستم نظرتون رو بپرسم که کیفیت اش چطوره؟‌ سرعت فوکوس و بقیه چیزها؟
    مخصوصاً اینکه مشکل بک فوکوس یا همچین چیزی نداره؟

کسی از دوستان عکاس تهرانی هست که این لنز رو داشته باشه و بتونیم در کنار هم به تست اش بپردازیم؟ چند تا تست شات می خوام.
    فکر کنم معادل کنونی اش فقط 35م.م ال بسیار گرون قیمت باشه که خوب به بودجه ام نمی خوره؟

-اگه این 30م.م مناسب نباشه نظرتون در مورد کنون 50 اف 1.4 چیه؟

ary
    ary آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط FarshadPix نمایش پست ها
    من سیگما 30م.م رو برای 40دی می خوام بگیرم.
    می خواستم نظرتون رو بپرسم که کیفیت اش چطوره؟‌ سرعت فوکوس و بقیه چیزها؟
    مخصوصاً اینکه مشکل بک فوکوس یا همچین چیزی نداره؟

کسی از دوستان عکاس تهرانی هست که این لنز رو داشته باشه و بتونیم در کنار هم به تست اش بپردازیم؟ چند تا تست شات می خوام.
    فکر کنم معادل کنونی اش فقط 35م.م ال بسیار گرون قیمت باشه که خوب به بودجه ام نمی خوره؟

-اگه این 30م.م مناسب نباشه نظرتون در مورد کنون 50 اف 1.4 چیه؟
    من امروز یک عکس در فلیکر دیدم که بنظرم خیلی کیفیت خوبی داشت و با 40d گرفته بود. بعد ازش سوال کردم لنزت چیه گفت sigma 30mm و خیلی هم راضی بود .تازه می فهمم که لنز چقدر اهمیت داره!
    کد:
    http://www.flickr.com/photos/charlottenarunsky/3465410498/
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام
    من قصد دارم این لنز رو بخرم .البته اول قصد داشتم 28mm کنون بخرم اما گویا نیست این لنز ! این شد که این لنز رو انتخاب کردم برای خرید به خاطر اف 1.4 این لنز که خیلی به کارم میاد-اما خب سوالم اینه که آیا میشه از این لنز به عنوان یه لنز استاندار استفاده کرد ؟چون اگر لنزم رو بفروشم و این لنز رو بخرم تا مدتی دیگه هیچ لنزی ندارم البته میخواستم 50mm بخرم که منصرف شدم به خاطر کم شدن واید و ... و درنهایت رسیدم به این لنز -ایا این لنز برای عکاسی به صورت استاندار مناسبه؟
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    سلام
    من قصد دارم این لنز رو بخرم .البته اول قصد داشتم 28mm کنون بخرم اما گویا نیست این لنز ! این شد که این لنز رو انتخاب کردم برای خرید به خاطر اف 1.4 این لنز که خیلی به کارم میاد-اما خب سوالم اینه که آیا میشه از این لنز به عنوان یه لنز استاندار استفاده کرد ؟چون اگر لنزم رو بفروشم و این لنز رو بخرم تا مدتی دیگه هیچ لنزی ندارم البته میخواستم 50mm بخرم که منصرف شدم به خاطر کم شدن واید و ... و درنهایت رسیدم به این لنز -ایا این لنز برای عکاسی به صورت استاندار مناسبه؟
    من هفته پیش دنبال خرید این لنز بودم اما جایی پیدا نکردم.

كاربر آشنا Commodore آواتار ها
    تشکر کرده
    32

من نسخه نیکونی این لنز رو دارم و لنز بسیار خوبیه اگه دوربینتون کنون نبود میدادم امتحانش کنید البته استفاده ازش به عنوان walkaround lens ایده جالبیه ولی باید به محدودیتهای نداشتن زوم تن در بدین.
    odesa و FarshadPix تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط commodore نمایش پست ها
    استفاده ازش به عنوان walkaround lens ایده جالبیه.

خوشحال میشم بدونم چرا میتونه استفاده از یه لنز فیکس 30مم به عنوان تک لنز ایده جالبی باشه؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

"The best camera is the one you have with you and which has a f/1.4 normal prime." -- Neven Mrgan

که در APS-C سی میلیمتر حکم همان نرمال را دارد. عکاسی با لنز نرمالی که دیافراگم 1.4 دارد، می‌تواند یک Challenge یا حتی یک جذابیت خاص باشد. از طرفی دقت و نیاز به پویش بیشتر در پیدا کردن کامپوزیسیونهای قابل قبول و از طرفی امکاناتی که دیافراگم جذابش در اختیارتان قرار می‌دهد، همگی می توانند نوعی عکاسی با تجربه‌های جدید برای‌تان بهمراه داشته باشد.
    yasin-m، yaghoobi، farsad و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

[
    اين لنز روي دوربين هاي كراپ دار برابر يك لنز نرمال ميشود و از اين نظر بسيار ايده ال براي دوربين هاي كراپ دار است

سلام.
    دوست عزیز این حرف رو نزنید.از نظر ابعاد کادر تقریبا برابر هستند.اما خواص و پرسپکتیو یکسان ندارند!پس از این به بعد با لنز 50 عکاسی کنیم و کادره کنیم طوری که هم کادر تله 200 بشه بعد بگیم عکس با تله 200 هست؟!هیچکودوم از این خواص به هم نمیخورند.
    nmroshan، yasin-m، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر آشنا Commodore آواتار ها
    تشکر کرده
    32

عمق میدان محدود این لنز امکان گرفتن عکسهایی رو مهیا میکنه که با هیچکدام از لنزهای زوم مقدور نیست. اگه با دوربینهای قدیمی rangefinder و یا کسانی که با Laica های قدیمی عکس میگیرن آشنا باشین متوجه میشید که یک لنز Fixed Focal سریع پتانسیل بالایی برای عکسهای متفاوت به شما میده.
    yaghoobi و azari kei تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319
    سلام.
    دوست عزیز این حرف رو نزنید.از نظر ابعاد کادر تقریبا برابر هستند.اما خواص و پرسپکتیو یکسان ندارند!پس از این به بعد با لنز 50 عکاسی کنیم و کادره کنیم طوری که هم کادر تله 200 بشه بعد بگیم عکس با تله 200 هست؟!هیچکودوم از این خواص به هم نمیخورند.
    بله ظريفترين نكته همينجاست. بارها تصميم گرفتم كه يك لنز پرايم 28 تا 35 با f/1.4 يا حتا 1.8 بگيرم و ياد و خاطره ي دوران عكاسي فيلمي با لنز نرمال را زنده كنم ولي به همين دليل تفاوت پرسپكتيو ( كه اولين بار آرش عاشوري نياي عزيز توجه مرا به آن جلب كرد) پشيمان شدم.

البته در عكاسي با لنزهاي پرايم با دهانه ي ديافراگم باز لذتي نهفته است كه در عكاسي با لنزهاي زوم تجربه نمي شوند مثلا من با 85 ميليمتر f/1.8 خودم واقعا تجربيات لذتبخشي داشته ام.

البته اين را هم بگويم كه توصيه نمي كنم لنز خودتان را براي خريد آن بفروشيد و بهتر است كمي صبر كنيد تا بتوانيد اين لنز رو هم در كنار لنز زومتان داشته باشيد.
    nmroshan، yaghoobi، aphrodite و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین