صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree106تشکر

موضوع: SIGMA AF 30mm f/1.4 EX DC HSM

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

پیش فرض پاسخ: Sigma 30mm, f:1.4

سلام
    کاش تولید کنندگان لنزهای دوربینهای کراپدار لنزهای با رنج پایین مثلا 17 با دیافراگم های باز مثل 1.4 میساختن تا لذت بوکه وعمق میدان بینظیر لنزهای فول فریمی همچون 24 با دیافراگم 1.4 برای عکاسان نیمه حرفه ای واماتورهای پیشرفته دست یافتنی میشد.:(:(:(
    ویرایش توسط Kourosh Kahal : Monday 24 August 2009 در ساعت 21:36
    yaghoobi، partow، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

مرسی بابت راهنمایی دوستان
    من چند روزیه لنز 50 میلی متری کنون دوستم رو قرض گرفتم که اف این لنز 1.8 میباشد و همه مطمئنا با این لنز اشنا هستند .از وقتی که دارم با این لنز عکاسی میکنم نسبت به لنز کنونی و 18-55 که باهاش عکس میگرفتم بسیار بدبین شدم مثل اینکه تازه متولد شده باشم !!! واقعا احساس میکنم که عکاسی با این لنز خیلی لذت بخشه و تا حالا که از این لنز استفاده نکرده بودم به یقین عمرم بر فنا بوده!!!
    اصلا سبک ادم عوض میشه با همچین لنزهایی! فقط تنها مشکلی که بهش برخوردم واید کم لنز بود !
    حالا با توجه به علاقه شدیدی که به لنزهای ایتنچنینی پیدا کردم مشکلات دیگری که ممکنه با خریدن این لنز بهش بر بخورم چی میتونه باشه به غیر از واید؟؟

ضمنا من منظور از تفاوت پرسپكتيو را متوجه نشدم ،میشه کمی توضیح بدید؟
    yaghoobi و Omid Araki تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

رویوی lenstip

کد:
    http://lenstip.com/190.1-Lens_review-Sigma_30_mm_f_1.4_EX_DC_HSM_Introduction.html
    * لنزهای ماونت سونی و پنتاکس که HSM نیستند و آن فاصله سنج distance scale را ندارند, شبیه لنز سمت چپی و سایر ماونتها مثل لنز سمت راست هستند.

نقاط قوت:

* very sturdy, short and compact body,
    * very good or even great image quality at the center of the frame,
    * good anti-reflection coatings make working against bright light excellent,
    * fast and noiseless autofocus in HSM version,
    * abounding equipment,
    * 3-year warranty (for some extra charge possible to extend on another 2 years),
    * good parameters and quality/price ratio.

نقاط ضعف:

* poor image quality at the edge of the frame,
    * random accuracy of focus mechanism,
    * chromatic aberration should be slightly smaller,
    * too high distortion for these lens parameters,
    * very large astigmatism,
    * noticeable coma
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    yaghoobi، mreza1001، odesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    مرسی بابت راهنمایی دوستان
    من چند روزیه لنز 50 میلی متری کنون دوستم رو قرض گرفتم که اف این لنز 1.8 میباشد و همه مطمئنا با این لنز اشنا هستند .از وقتی که دارم با این لنز عکاسی میکنم نسبت به لنز کنونی و 18-55 که باهاش عکس میگرفتم بسیار بدبین شدم مثل اینکه تازه متولد شده باشم !!! واقعا احساس میکنم که عکاسی با این لنز خیلی لذت بخشه و تا حالا که از این لنز استفاده نکرده بودم به یقین عمرم بر فنا بوده!!!
    اصلا سبک ادم عوض میشه با همچین لنزهایی! فقط تنها مشکلی که بهش برخوردم واید کم لنز بود !
    ...
    سلام
    دوست عزیز لنز 50 F1.8 و 30 F1.4 لنزهای فیکسی هستند با فوکال مشخص؛ روی کراپدار 50 1.8 حکم 80 و 30 با کمی اغماض حکم 50 (لنز نرمال) را دارند. اینکه می‌فرمایید "واید کم" برای این لنزها مفهومی ندارد، چون ادعایی برای واید بودن ندارند، و با این همه برای لنزهای زوم این مسئله مطرح است که واید و تله‌اش چقدر است، نه لنزهای فیکس...

حالا با توجه به علاقه شدیدی که به لنزهای ایتنچنینی پیدا کردم مشکلات دیگری که ممکنه با خریدن این لنز بهش بر بخورم چی میتونه باشه به غیر از واید؟؟
    موارد استفاده لنزهای فیکس مشخص است؛ هر کسی با توجه به نوع و عادت عکاسی خود لنزی را انتخاب می‌کند و در کل کسی نمی‌تواند به شما پاسخ مشخصی برای سوال‌تان بدهد؛ ممکن است برای کسی وزن لنز مسئله باشد، برای دیگری نوع فلر مشکل ساز باشد و...
    odesa تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM Review

کد:
    http://www.bythom.com/Sigma%2030mm-HSM-lensreview.htm
    I'm ambivalent about this lens. There are some that will feel the f/1.4 aspect is worth it. I believe the Nikkor 35mm f/1.8G DX is a better choice in terms of sharpness
    Persian، Kaveh Ghobadi، yaghoobi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Sigma 30mm, f:1.4

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM Review

کد:
    http://www.bythom.com/Sigma%2030mm-HSM-lensreview.htm
    Note: my image samples come from a slightly different set of testing than many other sites and are presented with no processing and sharpening. With wide angle and even "normal" lenses you can't test them at distances where the "chart fills the frame" (which would often put you close to minimum focus distance). You need to test them at far longer distances, which means that the chart itself starts to become an issue. In my testing of wider lenses, I use two different charts, one of which I position at the extreme corner. But the images I show won't look the images that you see from others testing this lens. If they're using the standard test charts, they may be testing as close a 36" to the chart. Put another way, that's testing the close focus ability of the lens, and the normal and long distance abilities of the lens may be better or worse. Yet you're less likely to use your lens at close focus distances. I've tried to pick a chart sample that shows what happens at more normal usage distances. These particular samples were taken at 12 feet from the charts.

سایت های دیگر شارپنس بهترب را نشان می دهند. شاید این نسخه از این لنز مشکل ساخت داشته است. یا شاید همین توضیحات بالا! (که من بعید می دونم).
    http://www.the-digital-picture.com/R...p=0&Camera=402
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    6705

کسی قیمت این لنز را تو ایران می دونه؟ شرکت فروشش سیگله؟ از کجا باید قیمت گرفت؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سایت های دیگر شارپنس بهترب را نشان می دهند. شاید این نسخه از این لنز مشکل ساخت داشته است. یا شاید همین توضیحات بالا! (که من بعید می دونم).
    شاید هم هیچ کدام :) شاید هم همه موارد درست باشد :)

دقت بفرمایید معمولا هر سایت یا فردی که لنز را بررسی میکند با دقت به استانداری این کار را انجام میدهد و شاید نتوان به راحتی نتایج را با با یکدیگر مقایسه کرد بی انکه بدانیم معیار ارزیابی هایشان چیست؟! ولی میتوان با دیدن تست هایشان یا نمونه عکسها و حتی فهمیدن نوع ارزیابی آنها به ایده هایی رسید.

فرضا سایت The-Digital-Picture معمولا از چند نسخه استفاده میکند. ( هر چند من دقیقا نفهمیدم شما این لنز را با کدام لنز مقایسه کردید که شارپنس آن از دید شما قابل قبول بود ) با چارت های خاص خود و ...

یا آن لینک که من مطالب آنرا گذاشتم شیوه بررسی خاص خود را خواهد داشت.

اینگونه بگویم بی آنکه بدانیم معیار ارزیابی های آنها چیست مقایسه مستقیم و رو در روی سایت ها یا رویوو نویسان شاید خیلی منطقی نباشد. این موضوع مربوط به آنها نیست حتی چارت های MTF هم بطور مستقیم قابل قیاس نیستند. میدانم کانن از استاندارد خاص خود پیروی میکند و ممکن است چند کارخانه سازنده لنز هم معیار رسیدن به چارت های MTF خودشان را بر مبنای استاندار کانن قرار دهند در حالیکه ممکن است شرکت نیکون اینگونه نباشد و مواردی که از حوصله این تاپیک خارج است.

تمامی این موارد میتواند باشد. ولی اگر لینکی میگذاریم به معنای خواندن و ... نهایتا بررسی آن و رسیدن به ایده ای، با خوانندگان است و دیدن نظرات و کارشناسان این امر، البته آنها هم میتوانند اشتباه کنند یا روش خاص خود را داشته باشند.

تمامی این موارد به کنار.... اما بسیار دیده ام که لنزهای سیگما یک خط در میان هستند و ممکن است رزولوشن و شارپنس 2 لنز با مشخصات یکسان از کارخانه سیگما تفاوتی بیشتر از حد معقول داشته باشد. یا حتی خروجی یکسانی روی این لنزها دیده نشود ( البته میباید خیلی روی این موضوع دقیق بود بعضی از مواقع هم کلا تفاوت به وضوح ممکن است دیده شود ) یا بقولی سمت چپ و راست تصویر از خروجی یکسانی برخوردار نباشند.

یا حتی بسیار دیده ام که هیچ تضمینی نیست لنزی از سیگما اگر روی دروبینی که دارید و کار میکند با دوربین های بعدی که خریداری میکنید سازگار باشد مواردی بوده، اتوفوکوس از کار افتاده یا ایراداتی از این قبیل...

به هر شکل هیچکدام از این بررسی ها 100% حقیقیت نیست بلکه میتواند به حقیقت نزدیک باشد اگر که سلیقه شما با هر کدام از این سایت ها نزدیک تر بود انتخاب شما درست است.

ناگفته پیداست صحبت من مربوط به آن مقدار تفاوت کم است در حالیکه پاره ای موارد تفاوت آنقدر آشکار است که هیچ شکی این میان نیست

موفق باشید
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6705

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    کلا زمینه این لنز تو بازار کمه، با گارانتی سیگل حدود 480 هزار تومن چند ماه پیش قیمت گرفتم.
    من مانت نیکن این لنز رو دارم و با اینکه تغییر برند دادم ولی هنوز این لنز رو با دی50 و یه 105 ماکرو سیگما نگه داشتم و از عکاسی باهاش خیلی لذت میبرم، دلیلش این نکاته که میگم: فاصله کانونی خیلی مناسب برای یه پرایم (که معادل یه لنز نرماله)، دیاف باز و امکانات شگرف این جور لنزا، بدنه فلزی با ساختار حرفه ای، موتور هایپر سونیک و فوکوس بسیار سریع، شارپنس نسبتا خوب حتی در باز ترین دیافراگم ( کلا به نسبت سیگما ها اپتیک خوبی داره). یکی از نکات عالی این لنز استفاده از اون در شب و نور کمه که شما رو از استفاده از فلاش معاف میکنه و این کم چیزی نیست!
    yaghoobi، Omid Araki، Nima Sadigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین