نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree7تشکر
  • 6 Post By mreza1001
  • 1 Post By Kaveh Ghobadi

موضوع: دوستان واساتيد لطفاٌ راهنمايي كنيد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Red face دوستان واساتيد لطفاٌ راهنمايي كنيد

سلام
    من يه دوربين pentax p30T دارم با سه عدد لنز 80-28 و 210-70 و يه لنز 17 وايد. مال دوران دانشجويي و عكاسي براي خودم و دلم؟!
    با توجه به شرايط ميخوام يه دوربين ديجيتال بخرم آيا در دوربينهاي جديد ديجيتال pentax مي تونم از لنزهاي قديمي استفاده كنم؟ با مبدل ؟البته اگه پيشنهاد بهتري داشته باشيد ممنون ميشم.
    متشكرم

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط sbahrololoomi
    سلام
    من يه دوربين pentax p30T دارم با سه عدد لنز 80-28 و 210-70 و يه لنز 17 وايد. مال دوران دانشجويي و عكاسي براي خودم و دلم؟!
    با توجه به شرايط ميخوام يه دوربين ديجيتال بخرم آيا در دوربينهاي جديد ديجيتال pentax مي تونم از لنزهاي قديمي استفاده كنم؟ با مبدل ؟البته اگه پيشنهاد بهتري داشته باشيد ممنون ميشم.
    متشكرم
    معمولا لنزهای دوربین های فیلمی به دوربین های دیجیتال SLR هم می خورند، البته با یک ضریب برش خاص که برای بیشتر SLR های دیجیتال - به غیر از دو سه دوربین که فول فریم هستند- عددی در حدود 1.3 تا 1.6 است. یعنی فاصله کانونی لنزتان در این اعداد ضرب می شود و مثلا لنز واید 17 م.م. شما با ضریب 1.6 تبدیل به یک لنز تقریبا 28 م.م. می شود. البته پنتاکس لنزهای مخصوص دیجیتال هم دارد که معمولا این لنزها سبکتر و کوچکتر هستند که سری DA لنزهای پنتاکس است.
    اطلاعات لنزهای پنتاکس:

http://www.pentaximaging.com/product...35mm/index.jsp

دوربینهای SLR دیجیتال پنتاکس که دو تا بیشتر نیست:
    http://www.pentaximaging.com/product..._slr/index.jsp

من فکر می کنم برای انتخاب پنتاکس دیجیتال هم با محدودیت انتخاب و هم با قیمت بالا مواجه باشید و شاید فکر کردن به یک مارک دیگر (کانن - فوجی یا نیکون) معقول باشد.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

شرکت آرش ویژن نمایندگی پنتاکس رو داره ولی اصولا قیمت هاش رقابتی نیست چون اینجا بازار خاص و وارد کننده خاصی برای محصولات پنتاکس وجود نداره...(چون روی تبلیغتش هم کار نشده....)
    در هر صورت! در صورت خرید دوربین دیجیتال Slr پنتاکس اصولا ضرر میکنید....
    1- دوربین رو گران تر از مشابه مونت نیکون یا کنون میخرید.
    2- بسیار ارزان تر و سخت تر از قیمت واقعی دوربین خواهد فروخت...
    اگر بیشتر علاقه مند بودید قیمت مناسب هم پیدا کردید ما رو هم در جریان بگذارید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: دوستان واساتيد لطفاٌ راهنمايي كنيد

سلام

امروز اومدم دیدم اینجا سر و سامانی پیدا کرده و بالاخره پنتاکس هم دارای کتگوری مجزا شده.ضمن تشکر از مدیران جهت جلوگیری از اشتباه دوستانی که احتمالا به صورت تازه از راه رسیده به این تاپیک مراجعه می فرمایند عرض می کنم که به چند نکته توجه کنند:

1 تاریخ پست های ابتدایی مال سال 2005 است.

2 در حال حاضر نماینده انحصاری و رسمی محصولات عکاسی پنتاکس "شرکت سیگل دوربین " است.

3 در حال حاضر (سال1388) یکی از دلایلی که برخی در ایران دنبال خرید پنتاکس می روند قیمت رقابتیش است.

4 تمام لنز های قدیمی پنتاکس روی دوربین های جدید بدون نیاز به مبدل و با حد اکثر کارایی قابل استفاده است.

موفق باشید.
    tanhatanha، xman_a، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

بنده لنز آنالوگ رو که رو دوربین آنالوگ k1000 سوار بود رو که مدل لنز smc pentax-m 1:2 50mm asahi optical رو امروز اومدم روی دوربین pentax k5 بستم .خیلی عالی روش سوار شد ولی هر چی دگمه شاتر رو میزدم دوربین شاتر نمیزد همه جوره رو مانول -اتومات تست کردم جواب نداد .دیاف لنرز رو هم تغییر دادم بازم جواب نداد از چی میتونه باشه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط samad_nooran نمایش پست ها
    بنده لنز آنالوگ رو که رو دوربین آنالوگ k1000 سوار بود رو که مدل لنز smc pentax-m 1:2 50mm asahi optical رو امروز اومدم روی دوربین pentax k5 بستم .خیلی عالی روش سوار شد ولی هر چی دگمه شاتر رو میزدم دوربین شاتر نمیزد همه جوره رو مانول -اتومات تست کردم جواب نداد .دیاف لنرز رو هم تغییر دادم بازم جواب نداد از چی میتونه باشه؟
    یکی نیست جواب مارو بده؟!!

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من با دوربين شما کار نکردم اما احتمال داره به خاطر اينه که فکوس کار نميکنه
    فکوس رو هم روی حالت دستی بزاريد و تست کنيد

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

جایی در تنظیمات دوربین ( منو ) باید به دنبال گزینه ای بگردید که قابلیت عکاسی در زمانی که لنز به دوربین متصل نیست را فعال و یا غیر فعال می کند.احتملا کنار گزینه دیگری که عکاسی در زمانی که کارت درون دوربین نیست را فعال و یا غیر فعال می کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    من با دوربين شما کار نکردم اما احتمال داره به خاطر اينه که فکوس کار نميکنه
    فکوس رو هم روی حالت دستی بزاريد و تست کنيد
    سلام ممنوه از پاسخگویی ولی اینارو تست کردم در نوشتم هم زدم.هم رو af گذاشتم هم رو m جواب نداد شات نمیزد. لنز هم کاملا سالم و تمیزه حیفم میاد این لنز و استفاده نکنم لنز خیلی شارپیه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام ممنوه از پاسخگویی ولی اینارو تست کردم در نوشتم هم زدم.هم رو af گذاشتم هم رو m جواب نداد شات نمیزد. لنز هم کاملا سالم و تمیزه حیفم میاد این لنز و استفاده نکنم لنز خیلی شارپیه
    منظور بنده مد AF و M نیست.در تنظیمات دوربین !

این آموزش کامل و جامع برای استفاده از لنز های قدیمی و مانوآل فوکوس بر روی دوربین های دیجیتال پنتاکس.

http://www.robertsdonovan.com/?p=1181

منظور بنده در تنظیمات دوربین ( منو ) و انتخاب و یا عدم انتخاب گزینه Prohibited است.

به کمک آموزش تصویری فوق می توانید از لنز های قدیمی بر روی بدنه های جدید استفاده کنید.
    sarlak تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson