صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23
Like Tree2تشکر

موضوع: دوربین مناسب

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوب ، به عقيده من با اين بودجه اي كه اين آقا داره بهترين پكيج ميتونه اين باشه :
    اگه دوستم درست گفته باشه و كيت F55 نيكون 155 هزار تومان باشه يه معجزه محسوب ميشه براي دوست شما آقا كاوه عزيز. اگه بتونه بدنه خالي اين دوربين رو (لنز كيتش رو نخواد يا به فروشنده بفروشه يا عوض كنه)به قيمت 100 هزار تومان بخره، يك لنز 28-105 f3.5-4.5 هم بخره كه يككم فقط از 200 تومان بيشتره . بعد به اين ها بياد يك لنز اولترا وايد سيگما اضافه كنه كه پارسال بين 450-550 بود (آرش خان حتما قيمت دقيقش رو ميدونه) دنيا و آخرتش جور ميشه. چون به نظر مياد كه ايشون دغدغه عكاسي جدي را دارند . پس بعد از مدتي كه بخواد سويچ كنه روي ديجيتال فقط يك بدنه ارزون رودستش ميمونه كه زياد روش پول نداده و دلش نميسوزه . ميمونه دوتا مسئله كه مهمترينش قيمت اين دوربينه و دوميش خلاص شدن از شر لنزش !

من اگه جاي اين دوست عزيزتون بودم به هيچ وجه بيش از 200 هزار تومان براي بدنه دوربين نگاتيوي خرج نميكردم چون شك نكنيد كه مدتي بعد ايشون روي ديجيتل سويچ خواهد كرد. يه تجربه بگم: 3 ماهه كه يك دوربين 7i امانت دستمه ، توي اين 3 ماهه 10 برابر اين 10 سالي كه ُSLR داشتم عكس گرفتم. ديگه چي بگم؟

اما راجع به مينولتا ، SLR هاي مينولتا به روشني منظره يابشون معروف هستند (البته مدلهاي اتو فوكوس) وحتي يكيشون Dynax 7 ركورد واضح ترين منظره ياب رو داره اما اگه آدم بخواد جوابي توي دوربين هاي مينولتا براي شما پيدا كنه:

تا پارسال ميشد يك بدنه خالي Dynax 5 رو با 200 تومان خريد (نو) و يك لنز بسيار عالي 105-24 f/3.5-4.5 رو هم به قيمت 340 هزار تومان خريد و اگه دوست داشتيد ميتونستيد يك فلاش 3600HS رو هم بخريد 150 تومان و از قابليت هاي منحصر به فرد wireless remote TTL اون لذت ببريد (هنوز تازه نيكون و كانون دوزاريشون توي اين داستان افتاده)
    البته اين ويژگي Remote TTL اينقدر جذابه كه اگه شما حوصله داشته باشيد كاري توي دنيا نيست كه نشه باهاش كرد فقط ذهن خلاقتون رو كار بيندازيد.

راستي يادم رفت بگم كه توي آمريكا سري SLR مينولتا رو ميگن Maxxum و توي باقي دنيا ميگن Dynax

اما همه اينا چه فايده؟ اگه شما لنز خاصي براش بخوايد پيدا نميشه و اصولا خريد و فروشش سخته ، مگه اينكه تموم اون چيزي رو كه ميخواهيد از ابتدا زير سر داشته باشيد و الا توي هچل ميفتيد.

ولي اگه قرار بود يك دوربين SLR فيلمي انتخاب كنم ، چيزي نبود جز Dynax 7 اينقدر اين دوربين شما رو سر ذوق مياره از امكاناتش براتون بنويسم:

- فابليت رفتن به هر فريم در حين عكاسي
    - كشيدن شكل گرافيكي اندازه عمق ميدان در LCD بزرگ پشت دوربين
    - رسم توزيع روشنايي سوژه به صورت لانه زنبوري در LCD دوربين (Zone System!)

اما با اين اوصاف هم مينولتا رو توصيه نميكنم ، البته خودم با داشتن دو لنز نسبتا خوب اتو فوكوس مينولتا ، براي خريد DYNAX 7D خيلي وسوسه شده ام!
    از ويژگي هاي اين دوربين پرسيده بوديد، علاوه بر لرزه گير استثنايي و منظره يابش كه بسيار روشنه، از لحاظ ارگونوميكي يك سر و گردن از دوربين هاي هم قيمتش بالاتره و قابل مقايسه با هيچ كدوم از دوربين هاي مشابه نيست.
    تنها ضعفش رو ميشه الگوريتم هاي برطرف كردن نويز در ايزو هاي بالا دونست كه در ايزو 1600 يك مقدار خيلي كم تصوير رو سافت ميكنه . البته شما اگه با نرم افزار هم به جون يك عكس ايزو 1600 كانون بيفتيد همين بلا سرش مياد. اما مسئله اينه كه بعضي ها دوست دارن خودشون راجع به عكسشون تصميم بگيرند نه دوربين!

البته اين عيب زيادي نيست. عيب اصلي پشتيباني ضعيف اين دوربين شايد باشه. مثلا همين اولش رو ببينيد، تا به ايران برسه ديگه 6 مگاپيكس يك كم قديمي به نظرتون مياد. فرض كنيد اين دوربين رو داشته باشيد بعد مينولتا يك لنز عالي و ارزون بيرون بده (معمولا هم ميده!) و نمايندگيش تا ابد وارد نكنه! چه حالي ميشيد؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 8 March 2005 در ساعت 21:54
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد mehrdad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    43

سلام دوستانمن برای خرید دوربین بین دو گزینه Nikon D3200 Kit 18-55 VR یــــــا Nikon D5100 Kit 18-55 VR موندم از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن بنده رو؟
    هدف از خرید دوربین ابتدا عکاسی خانوادگی/عکاسی طبیعت و سوژه بصورت تفریحی/ و عکاسی صنعتی
    بنظرتون برای شروع کار کدوم یکی رو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.s نمایش پست ها
    سلام دوستانمن برای خرید دوربین بین دو گزینه Nikon D3200 Kit 18-55 VR یــــــا Nikon D5100 Kit 18-55 VR موندم از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن بنده رو؟
    هدف از خرید دوربین ابتدا عکاسی خانوادگی/عکاسی طبیعت و سوژه بصورت تفریحی/ و عکاسی صنعتی
    بنظرتون برای شروع کار کدوم یکی رو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
    سلام
    دوربین D5100 در سطح بالاتری قرار داره که جدید اون D5200 هستش
    من D5100 پیشنهاد می کنم شاید دوستان با توجه به شاخه عکاسی صنعتی پیشنهاد دیگری داشته باشند.

ارادتمند
    Dariush Chegini و mehrdad.s تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3