نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree4تشکر
  • 2 Post By Behrooz_S
  • 2 Post By Kaveh Ghobadi

موضوع: ایا لنزهای قدیمی نیكون به دیجیتال میخورد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض ایا لنزهای قدیمی نیكون به دیجیتال میخورد

سلام من كاملا اماتور هستم یه دوربین نیكون اف جی 20 با یه لنز زوم 80-200دارم سئوال من اینست

اگر من یه دوربین دیجیتال نیكون بگیرم ایا این لنز قدیمی به ان میخورد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

پیش فرض پاسخ: ایا لنزهای قدیمی نیكون به دیجیتال میخورد

با سلام
    این موضوع بستگی به نوع لنز شما و مدل بدنه دیجیتالی كه انتخاب می كنید دارد. البته خیلی پیچیده نیست و فقط احتیاج دارد كه شما اطلاعاتی در مورد لنزهای نیكون و بدنه ای كه می خواهید انتخاب كنید داشته باشید.
    در مورد لنزهای نیكون سیر صعودی زیر وجود دارد:
    در سال 1932 نیكون اولین لنز خود را با نام Aero-Nikkor تولید کرد.
    در سال 1948 نیکون لنز های خود را با فرمت جدید S mount تولید کرد.
    از سال 1959 به بعد استاندارد دهانه لنزهای نیکون به نام F mount ارائه شد. این مانت دارای قطر داخلی برابر 44 میلیمتر است و تمامی لنزهای نیکون که از این سال به بعد تولید شده اند این استاندارد را رعایت می کنند و مسلما دوربینهای SLR نیکون نیز بر این اساس ساخته می شوند. اولین لنز با این دهانه لنز Nikkor F 85-250 f/4.-4.5 بوده است.
    در سال 1983 نیکون اولین لنز اتوفکوس خود را با نماد AF تولید کرد که این لنز نیز Nikkor AF 80mm f/2.8 بود.
    پس از آن در قرن 21 میلادی نیکون لنزهای سری AF-S را معرفی کرد که دارای موتور فکوس داخلی هستند.
    لنزهای F به تقریبا تمامی بدنه های موجود نیکون سازگار هستند اما فکوس و تنظیم دیافراگم آنها دستی انجام می شود.
    لنز های AF در تمامی دوربینهایی که دارای موتور فکوس هستند کار می کند (مانند D80) اما در دوربینهایی که موتور فکوس ندارند مثل D40 فقط می توان به صورت دستی از آنها استفاده کرد نه اتوماتیک.
    لنزهای AF-S در تمامی بدنه های جدید نیکون کار می کنند و قابلیت اتوفکوس هم دارند. از آنجایی که بیشتر لنزهای جدید نیکون و اکثر لنزهایی که مخصوص دوربینهای دیجیتال طراحی شده اند از نوع AF-S هستند از نظر کار این لنزها با بدنه های دیجیتال مشکلی نیست.
    و اما لنز شما: روی لنز مشخصات آنرا نوشته است. با دیدن مشخصات لنز و انتخاب بدنه دیجیتال می توانید بفهمید که لنز شما با بدنه مورد نظر کار میکند یا خیر. البته احتمالا لنز شما Nikkor AF 80-200 mm f/2.8 D ED است که لنز خوبی است و حدود 900 هزار تومان هم قیمت دارد.
    در ضمن برای این که بیشتر در مورد لنزهای نیکون بدانید و همچنین در مورد تطابق لنزها و بدنه های SLR می توانید به لینکهای زیر هم رجوع کنید:

http://www.digihouse.ir/Farsi/Traini....aspx?P=B&C=40

http://www.nikonusa.com/template.php?cat=1&grp=5

http://support.nikontech.com/cgi-bin...wers.search_nl
    yasin-m و Babak Borhani تشکر می‌کنند.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

ما چند نوع ۸۰-۲۰۰ داریم ببین کدومشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

از دو دوست بزرگواري كه پاسخ دادند بي نهايت سپاسگزارم متاسفانه لنز من اخرين لنز در تصوير مي باشد

از بالا به پايين . من بي نهايت به عكاسي از چهره فقط چهره علاقمندم وعكسهاي خوبي هم گرفته ام و شايد كار ديگري از دوربين ديجيتالي كه مي خواهم بگيرم،نمي خواهم و واقعآ نمي خواهم پول بيشتري بابت آپشنهاي حرفه اي ديگر بدهم و متاسفانه در انتخاب دوربين ديجيتال خود مانده ام يكي از دوستان المپيوس 550 را پيشنهاد ميداد نمي دانم

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

دوست عزیز
    بهترین دوربینها برای پرتره با توجه به توانایی های آنها در ثبت تونالیته و رنگهای پوست اول فوجی است بعد نیكون كه خوش بختانه هر دو مونت نیكون هستند
    البته این بدان معنا نیست كه با برندهای دیگر نتوان پرتره عالی گرفت

اگر مقدوره مشخصات كامل لنزتون رو بنویسید(تو عكس چیزی پیدا نیست و من تا حالا همچین لنز نیكونی از نزدیك ندیدم)
    من فكر میكنم احتمالا اتوفوكوس رو از دست بدید و دیاف رو هم مجبورید دستی تنظیم كنید
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط narges2 نمایش پست ها
    از دو دوست بزرگواري كه پاسخ دادند بي نهايت سپاسگزارم متاسفانه لنز من اخرين لنز در تصوير مي باشد

از بالا به پايين . من بي نهايت به عكاسي از چهره فقط چهره علاقمندم وعكسهاي خوبي هم گرفته ام و شايد كار ديگري از دوربين ديجيتالي كه مي خواهم بگيرم،نمي خواهم و واقعآ نمي خواهم پول بيشتري بابت آپشنهاي حرفه اي ديگر بدهم و متاسفانه در انتخاب دوربين ديجيتال خود مانده ام يكي از دوستان المپيوس 550 را پيشنهاد ميداد نمي دانم
    با سلام
    شما هر بدنه دیجیتالی كه تهیه كنید( مانت نیكون) می توانید از لنز خودتان استفاده كنید اما با توجه به شكل لنز شما ظاهرا باید تنظیم دیافراگم و فاصله كانونی و فكوس را بصورت دستی انجام دهید. بنابر این اگر اصرار به خرید دوربین دیجیتال دارید و حتما می خواهید از لنز خودتان استفاده كنید و نمی خواهید زیاد خرج كنید من پیشنهاد می كنم یكD40 یا D50 یا یک بدنه دست دوم تمیز بخرید. اگر اصراری به استفاده از لنز خودتان ندارید و نمی خواهید زیاد خرج کنید و ضمنا اولین تجربه شما با دوربین دیجیتال است بهتر است یک دوربین کامپکت بخرید که در این صورت انتخابهای بیشتری خواهید داشت.
    در هر حال در بخش راهنمای خرید همین فروم به کفایت در مورد انواع دوربینها و رنج قیمت آنها بحث شده است.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط narges2 نمایش پست ها

اگر اون اخریست پیشنهاد میکنم یک لنز 55-200 معمولی بگیرید بجای این ابوطیاره

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    اگر اون اخریست پیشنهاد میکنم یک لنز 55-200 معمولی بگیرید بجای این ابوطیاره
    رضا جان به جان كاوه همچین ابوطیاره هم نیست ها....اصلا نیكون لنز ابوطیاره نداره....:::big grin:::

فقط یكمی قدیمی تر از ورژن های دیجیتالیه....

برای آشنایی با همه ی این لنز ها به این لینك مراجعه كنید....

کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/80200.htm
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/80200f4ais.htm
    اتفاقا لنز مورد نظر از لنز های خوب نیكون بود و یا هست...

Nikon 80-200 f/4 كه دیاف خوب و ثابتی در همه رنج داره و شاید كمی قدیمی باشه ولی لنز بدی نیست...
    rezakh و light_darkness تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با سلام به همه دوستان

من جواب خود را گرفتم وممنونم از دوستان روي بدنه لنز نوشته 8-200 و 1:4.5

اصلآ منظورم استفاده صرف از این لنز نیست ومیخواهم دوربین دیجیتال مورد نظرم

حتمآ بتواند مانند این لنز تصویر بزرگی از چهره وچشمها بدهد