صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 48
Like Tree93تشکر

موضوع: کدام را پیشنهاد میکنید؟ چرا؟

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

پیش فرض پاسخ: کدام را پیشنهاد میکنید؟ چرا؟

canon EOS 400D
    canon EF 70-200 f2.8 usm داریوش خان
    sigma 17-70
    2150000
    بعد مدتی با 180 تومان میتونید گریپ هم بخرید
    البته اگه این پول رو من داشتم برای خودم این خرید رو انجام میدادم
    200-70 با هر بدنه ای ترکیب شاهکاری به حساب میاد به نظر من
    علاوه بر نیازتان به سطح درامد هم توجه کینید
    اگر مثل نیستید و درامد خوبی دارید و میتوانید لنز ها را بعداً تهیه کنید 40D
    اما اگر مثل من درامد آنچنان ندارید که 400D با این لنز ها فکر کنم به مراتب کارایی بهتری داشته باشد تا 40Dبدون این لنز ها!
    ===================================
    پست من با جناب گلابی عزیز هم زمان شد
    امیر خان جسارت من رو ببخشید
    Mastermehdi و amirgolabi تشکر می‌کنند.
    سام مقدم

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

امیر جان ، من کاملاّ در جریان دوربین شما بودم و تاپیک مربوطه رو دنبال میکردم. اگه پول داشتم احتمالاّ خودم پا پیش میذاشتم!

راستی شما 30D کامیار رو خریدین؟

یه مورد دیگه: من شاید به اشتباه از گریپها اسم بردم! منظور من از گریپ 40d گریپ خودش بود که همونجوری خوش دسته و منظورم از گریپ 400d , گریپی بود که روش اضافه میشد! شرمنده من به اشتبه همۀ اینها رو مثل هم گفتم.

از طرفی هنوز جناب سوکی رو زیارت نکردم و همچنین الان قصد خرید ندارم. این هم کارو یخورده سخت میکنه.

قرار بود برم پیش یکی از دوستان که 400d با گریپ داره و دوربینشو از نزدیک ببینم. دلیل اصرار من بر روی گریپ نه تنها استفاده راحتتر در حالت پرتره هست بلکه دوستان به شدت معتقد بودن که با این گریپ حتی در حالت landscape هم وضعیت بسیار بهتر میشه.

و اما سام عزیز، راستیتش وضعیت درآمدی من تقریباّ صفره!!!! مخصوصاّ اینکه تا چند ماه دیگه عازم فریضۀ خدمت مقدس هستم! و این از پولیست که تا به حال کار کرده ام و مونده.

در ضمن من هر چه کمتر پول بدم واقعاّ خوشحالترم! فکر نمیکنم سراغ اون ترکیبی که شما گفتید برم چون گرون تموم میشه.

از همگی متشکرم
    و...............
    sam_moghadam و amirgolabi تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

تشکر کرده
    925

قطعاّ مشکل از منه! وگرنه اینهمه آدم تو دنیا آین 400d رو خریدنو مصرف میکنن من هنوز نخریده از گریپش مینالم!
    من هنوز مطمئن نیستم که چیکار کنم!!
    از طرفی بحث 70-200 تا حد زیادی مالیده (در پست 1 گفتم). اگه بخوام برم سراغ رنج تا 200 میرم سراغ 18-200. البته گفتم که از رنج بالاش خیلی استفاده نمیکنم مگر اینکه بخوام دنبال پروانه ای زنبوری چیزی تو این مایه ها بکنم! از طرفی فکر کنم که تو رنج پایین رفتار مناسبی داشته باشه.

فکر کنم دوباره برم 400d رو تو دست بگیرم شاید نظرم قطعی شد.

هنوز منتظر نظرات شما هستم
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

سلام.
    باز هم می گم 200_18 سیگما زیاد جالب نیست....(شاهین خان كمك...)
    با توجه به :
    البته گفتم که از رنج بالاش خیلی استفاده نمیکنم مگر اینکه بخوام دنبال پروانه ای زنبوری چیزی تو این مایه ها بکنم! از طرفی فکر کنم که تو رنج پایین رفتار مناسبی داشته باشه
    اگه رنج بالا زیاد استفاده نمی کنید:
    Canon EOS 400D:700
    Sigma 20_10:450
    Canon 85_17 is:550
    Grip:180
    کلامی شه:1.880
    انشاالله بعدا که پولدار شدی یه 200_70 هم می خری....

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

مهدی جان با این اوصافی که گفتی من بازم فکر می کنم 400d گزینه خیلی مناسبیه ، به 3 دلیل
    1- شما وقتی گریپ اضافی رو روی اون میبندی بینهایت خوش دست میشه طوریکه حتی یه جورایی از 30d و 40d (با عرض معذرت ازهمه 40d دارای عزیز :::big grin:::) خوش دست تر میشه.
    2- شما خیلی راحت با اختلاف قیمت بین 400d و 40d می تونید یه لنز عالی مثل 200-70 بخریید (البته یک کم باید بذارید روش)
    3- و نکته مهم تر از همه که ماها یک کم بهش بی توجهیم تجهیزات جانبیه که از نون شب برای عکاسی واجب تره مثلاًً :
    شما می تونید با اختلاف قیمت بین 40d و 400d اگه فرض کنیم 550 تومن باشه تجهیزات مهم زیر رو بخرید
    الف : یه فیلتر پولاریزه با تبدیل 72-77 حدود 70-60 تومن
    ب: یه سه پایه و هد خوب مانفرتو 160 تومن
    ج: یه فلاش سیگما یا کنون مناسب حدود 300-200 تومن
    اینا که نوشتم خیلی خیلی لازمه وقتی دوربین بخری می فهمی مخصوصاً "ب" و "ج" .
    اما بازم فکراتو بکن و از نزدیک هم دوربین ها رو بررسی کن.
    ضمناً لنز 200-18 درسته که لنز خیلی خوبی نیست اما اگر می خوای یه تک لنز داشته باشی گزینه بدی نیست فقط فکر کنم که صاحب اول و آخرش خودت باشی و بعداً نتونی به راحتی بفروشیش.
    بازم ببخشید که زیاد فضولی کردم.
    ضمناً کسی که من دوربینمو ازش خریدم تهدیدم کرده اگه به کسی بگم فتیله پیچم کنه چون زورش سه چهار برابر منه منم تهدیدیش رو جدی گرفتم و جرات نمی کنم بگم از کی خریدم
    kamyar، Mastermehdi و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من فقط یه چیزی بگم.

منم اگه یادتون باشه همش می گفتم 400 و 350 زیادی برای دستای من كوچكند و دوربین خوش دست تری می خوام و ....

بهتون بگم وقتی 7-8 تا شات پشت سر هم با 40 دی می زنم احساس می كنم دستام احتیاج به استراحت دارند. دیشب مهمون بودیم 2-3 تا عكس با دوربین همسرم گرفتم و احساس كردم زندگی چه زیباست. كوچكی و سبكی دوربین اصلا چیز بدی نیست .
    A_Maddah، Mastermehdi، sam_moghadam و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

یه فلاش سیگما یا کنون مناسب حدود 300-200 تومن
    آخ آخ عجب چیزی....
    این 500 DG سوپر رو جدیدا زده بود 220
    ضمناً کسی که من دوربینمو ازش خریدم تهدیدم کرده اگه به کسی بگم فتیله پیچم کنه چون زورش سه چهار برابر منه منم تهدیدیش رو جدی گرفتم و جرات نمی کنم بگم از کی خریدم
    ای بابا.......
    شما که خودتون رو لو میدین

تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgolabi نمایش پست ها
    مهدی جان با این اوصافی که گفتی من بازم فکر می کنم 400d گزینه خیلی مناسبیه ، به 3 دلیل
    1- شما وقتی گریپ اضافی رو روی اون میبندی بینهایت خوش دست میشه طوریکه حتی یه جورایی از 30d و 40d (با عرض معذرت ازهمه 40d دارای عزیز :::big grin:::) خوش دست تر میشه.
    2- شما خیلی راحت با اختلاف قیمت بین 400d و 40d می تونید یه لنز عالی مثل 200-70 بخریید (البته یک کم باید بذارید روش)
    3- و نکته مهم تر از همه که ماها یک کم بهش بی توجهیم تجهیزات جانبیه که از نون شب برای عکاسی واجب تره مثلاًً :
    شما می تونید با اختلاف قیمت بین 40d و 400d اگه فرض کنیم 550 تومن باشه تجهیزات مهم زیر رو بخرید
    الف : یه فیلتر پولاریزه با تبدیل 72-77 حدود 70-60 تومن
    ب: یه سه پایه و هد خوب مانفرتو 160 تومن
    ج: یه فلاش سیگما یا کنون مناسب حدود 300-200 تومن
    اینا که نوشتم خیلی خیلی لازمه وقتی دوربین بخری می فهمی مخصوصاً "ب" و "ج" .
    اما بازم فکراتو بکن و از نزدیک هم دوربین ها رو بررسی کن.
    ضمناً لنز 200-18 درسته که لنز خیلی خوبی نیست اما اگر می خوای یه تک لنز داشته باشی گزینه بدی نیست فقط فکر کنم که صاحب اول و آخرش خودت باشی و بعداً نتونی به راحتی بفروشیش.
    بازم ببخشید که زیاد فضولی کردم.
    من مخلص شما، اونی که ازش خریدی و تمام بچه های گل این فرومم. باز اگه با یه فیتیله پیچ حل شه که مشکلی نیست! رو پل نریم خوبه!
    البته حرف شما متین ولی من یک slik pro400dx دارم که خیلی هم ازش راضیم. نمیدونم با دوربین آینده ام و یک 70-200 چجوری بشه ولی فعلا باهاش مشکلی ندارم. فلاش متاسفانه برنامه ای برای خریدش ندارم ولی واقعاّ لازمم میشه! کیف هم دارم. فیلتر هم تعدادی دارم حتی علاوه بر اونایی که تو امضام هستش ولی مخصوصاّ پولارایز 77 ندارم. مخصوصاّ اگه multi coated هم که باشه دیگه هیچی. ولی بجز فلاش این یکیها قیمتی نمیوفته. یک سوالی داشتم . شما که چند ماهی بیش نیست 400d خریده بودید، چرا عوض کردید و 30d گرفتید؟ موقعیتش پیش اومد این کارو کردید یا تو ذهنتون بود؟ چه کمبودهایی باعث شد که این کارو بکنید؟
    بسیار متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    سلام.
    باز هم می گم 200_18 سیگما زیاد جالب نیست....(شاهین خان كمك...)
    با توجه به :

اگه رنج بالا زیاد استفاده نمی کنید:
    Canon EOS 400D:700
    Sigma 20_10:450
    Canon 85_17 is:550
    Grip:180
    کلامی شه:1.880
    انشاالله بعدا که پولدار شدی یه 200_70 هم می خری....
    من هم دارم روی این ترکیب فکر میکنم. اصولاّ من آدم پول دوستیم! اگرچه که آخرسر پولمو خرج میکنم ولی جونم درمیره برای پول خرج کردن. از طرفی چون علاقهّ خاصی به 10-20 دارم نمیخوام از خریدش منصرف بشم.
    ولی اگه رنج بالاتر از 70 یا 80 رو نداشته باشم با این پروانه ها چکار کنم؟!
    بسیار از توجهت سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من فقط یه چیزی بگم.

منم اگه یادتون باشه همش می گفتم 400 و 350 زیادی برای دستای من كوچكند و دوربین خوش دست تری می خوام و ....

بهتون بگم وقتی 7-8 تا شات پشت سر هم با 40 دی می زنم احساس می كنم دستام احتیاج به استراحت دارند. دیشب مهمون بودیم 2-3 تا عكس با دوربین همسرم گرفتم و احساس كردم زندگی چه زیباست. كوچكی و سبكی دوربین اصلا چیز بدی نیست .
    راستیتش فرهاد خان من از طرفداران پروپا قرص پستهای شما هستم. جالبیش برام این بود که حتی قبل از خرید دوربینتون واقعاّ نظراتتون جالب، دقیق و بسیار مفید بود. چه در تاپیک "خیاط..." چه "خرید دوربین..." ومخصوصاّ یکجا توصیه کرده بودید که فرد مورد نظر بره و دوربینو تو دست بگیره و......و اونجا گفته بودید که رفتید و .... ایکاش این d80 یخورده لانگ اکسپوز درستو حسابی میداد!!!!!
    من خودم چند روز پیش 5d یکی از دوستانمو دست گرفتم و مطمئن شدم که هیچ وقت سراغش نمیرم! واقعاّ مچمو خسته کرد. حرف شما کاملاّ درسته. دلیل نالیدن من فقط خوشدست نبودنشونه نه سبکیشون.
    متشکرم
    farhad44، Behnam_703 و amirgolabi تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastermehdi نمایش پست ها
    راستیتش فرهاد خان من از طرفداران پروپا قرص پستهای شما هستم. جالبیش برام این بود که حتی قبل از خرید دوربینتون واقعاّ نظراتتون جالب، دقیق و بسیار مفید بود. چه در تاپیک "خیاط..." چه "خرید دوربین..." ومخصوصاّ یکجا توصیه کرده بودید که فرد مورد نظر بره و دوربینو تو دست بگیره و......و اونجا گفته بودید که رفتید و .... ایکاش این d80 یخورده لانگ اکسپوز درستو حسابی میداد!!!!!
    من خودم چند روز پیش 5d یکی از دوستانمو دست گرفتم و مطمئن شدم که هیچ وقت سراغش نمیرم! واقعاّ مچمو خسته کرد. حرف شما کاملاّ درسته. دلیل نالیدن من فقط خوشدست نبودنشونه نه سبکیشون.
    متشکرم
    نظر لطف شماست. اتفاقا در سفر اخیر كه داریوش عزیز 5D رو آورده بود اكثرا نظرشون این بود كه 5D و 40D توی دست خیلی شبیه همند.
    A_Maddah و Mastermehdi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastermehdi نمایش پست ها
    من هم دارم روی این ترکیب فکر میکنم. اصولاّ من آدم پول دوستیم! اگرچه که آخرسر پولمو خرج میکنم ولی جونم درمیره برای پول خرج کردن. از طرفی چون علاقهّ خاصی به 10-20 دارم نمیخوام از خریدش منصرف بشم.
    ولی اگه رنج بالاتر از 70 یا 80 رو نداشته باشم با این پروانه ها چکار کنم؟!
    بسیار از توجهت سپاسگذارم
    به نظر من فعلا قید این پروانه ها رو بزن.....:biggrin:
    اندكی صبر كن....:confused: بعدا یه 200_70 خوشكل می خری...
    یه بار دیگه هم پیشنهاد های من رو بخون... مخصوصا اولیه...
    موفق باشی

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین