صفحه 1 از 20 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 199
Like Tree377تشکر

موضوع: Gps و عکاسی دیجیتال

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض Gps و عکاسی دیجیتال

خب گفتنی‌های من درباره‌ی GPS بیشتر شده و قیمت GPS های دستی نیز هر روز کمتر می‌شود. چنانچه نگاهی اصولی به مدیریت عکسهای دیجیتال داشته باشیم، می‌توان و باید GPS‌ را بعنوان وسیله‌ی جانبی عکاسی دیجیتال بحساب آورد. بنابراین تاپیکی جدا در بخش تجهیزات جانبی باز کردم تا تمام مطالب را در اینجا مطرح کرده و موشکافی کنیم.
    سابقه‌ی GPS‌ در این فروم به دو پست زیر باز می‌گردد:

http://akkasee.com/forum/showpost.ph...&postcount=103

http://akkasee.com/forum/showpost.ph...&postcount=142

در پست اول من تازه متوجه‌ی کاربرد GPS در عکاسی دیجیتال شده‌ام و بدلیل گران بودن GPS های دستی موجود در ایران بدنبال همان GPS که سام جوانروح استفاده می‌کند. این GPS بدون LCD است و فقط نقاط را ثبت می‌کند و از دقت و حساسیتش بی‌خبرم (آیا در اتومبیل با شیشه‌های بسته کار می‌کند؟ آیا در لابه‌لای انبوه درختان کار می‌کند؟)
    مسئله‌یی که هست این است که آن GPS‌ یعنی Globalsat DG-100 در ایران یافت می‌نشود (و البته در ادامه خواهید دید که دیگه این موضوع اهمیتی نداره!)

قیمت جی پی اس‌های Garmin (تقریبا بهترین سازنده‌ی GPS) در ایران به حد معقولی رسیده است.

قبل از اینکه وارد بحث شوم (اگر تا الان نشده باشم!) لازم است نکته‌یی بسیار مهم را تاکید کنم:

هرگز این وسیله برای عکاسی ضروری نیست.
    فقط یک گزینه است که با توجه به کاربردهایش در صورت احساس نیاز می‌توان تهیه کرد.

ارزان‌ترین جی پی اس دستی Garmin با قیمت حدود 130،000 تومان:

توضیحات:
    کد:
    https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=144&pID=6403#
    با دو باتری قلمی حدود 22 ساعت کار می‌کند و 10،000 نقطه را ثبت خواهد کرد. کابل انتقال نقاط به کامپیوتر همراهش نیست و یا باید به قیمت حدود 7،000 تومان بخرید یا خودتان درست کنید.

کاربرد GPS در مدیریت عکسهای دیجیتال:
    تاریخ و ساعت GPS و دوربین را تنظیم می‌کنید.
    پس از انتقال عکسها و نقاط به کامپیوتر، متادیتای عکسها بر اساس تطبیق تاریخ و ساعت تکمیل شده و مختصات گرفته شده از GPS به آنها اضافه می‌شود.
    نتیجه:
    10 سال دیگر که یادتان نیست این عکس را در کجا گرفته‌اید، براحتی روی نقشه خواهید دید که کجا بوده‌اید!
    در غیر اینصورت یا باید به حافظه‌ی خود اتکا کنید و یا باید اطلاعات موقعیت مکانی را در نرم افزار DAM خود بصورت دستی وارد کنید.

به کمک این GPS تا 500 مکان با ارزش یا جالب توجه از هر نظر (رستوران، سرویس بهداشتی بین راه، جایی با پتانسیل بالا برای عکاسی، محلی مناسب جهت برپایی چادر و ...) را می‌توان برای معرفی به دوستان یا مراجعات بعدی علامت گذاری کنید.

بهترین GPS دستی موجود در ایران تا این تاریخ و به نظر بنده همان است که رضا جان در دومین لینک که در ابتدای تاپیک گذاشته‌ام، معرفی کرده است با قیمتی در حدود 520،000 تومان.

خوشبختانه تمام جی پی اس های Garmin از ارزانترین تا گرانترین ضدآب هستند با سطح مقاومت IPX-7 به این معنی که در برابر سقوط تصادفی در آب به عمق یک متر و بمدت سی دقیقه مقاوم هستند.

ـ آیا ضرورت دارد GPS های گرانتر را بخریم؟
    میزان نیاز و کاربرد شما میزان ضرورت موضوع را تعریف می‌کند. ارزانترین جی پی اس دستی که معرفی کردم نقشه‌های از پیش آماده شده را قبول نمی‌کند. دقت بالایی ندارد. حساسیت کمی دارد. قطب نمای الکترونیک و ارتفاع سنج بارومتریک ندارد. در سفرهای داخلی یا خارجی امکان دیدن نقشه‌ی محل و جستجو بر اساس نام مکان یا خیابان، دریافت پیشنهاد کوتاهترین مسیر و مانند آن را ندارید.
    بعد از اینکه خودم تهیه کردم جزئیات موضوع و کار با نرم افزارهای مربوطه برای تکمیل متا دیتای عکسها یا انتقال نقشه به GPS را شرح می‌دهم.
    ویرایش توسط infinity : Monday 3 December 2007 در ساعت 09:25
    nmroshan، Arash، ME و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

پیش فرض پاسخ: Gps و عکاسی دیجیتال

نظرتون در مورد GPS-CS1KA سونی چیه؟ آیا كسی تجربه كار با اون رو داره؟
    قیمتش 105 دلاره.

این جی پی اس هر 15 ثانیه اطلاعات رو ذخیره كرده و 360 ساعت ظرفیت داره.
    ویرایش توسط farsad : Monday 3 December 2007 در ساعت 13:44
    Kourosh Kahal، kurosh_1349 و ghz تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

تشکر کرده
    4379

پیشنهاد می‌کنم دوستانی که GPS دارند یا خواهند داشت در صورت تمایل، فایل مسیرهایی را که در سفرهای گروهی یا خصوصی یا انفرادی می‌روند برای استفاده‌ی سایر دوستان در اینجا قرار دهند.
    برای نمونه می‌توانید چند مسیر از جمله "توچال از دربند" و "خلنو از لالون" را از اینجا دریافت کنید:
    کد:
    http://www.kooheghaf.com/persiaView.aspx?id=276
    rezakh، smn، kurosh_1349 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

وقتی داخل هواپیما هستیم ایا جی پی اس كار میكنه ؟

خیلی دوست دارم مسیر پرواز هواپیما رو ببینم
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    نظرتون در مورد GPS-CS1KA سونی چیه؟ آیا كسی تجربه كار با اون رو داره؟
    قیمتش 105 دلاره.
    من Garmin eTrex را به دلیل حرفه‌ای بودن در ساخت جی پی اس داشتن LCD ، ضد آب بودن و بسیاری امکانات بیشتر با ختلاف قیمتی در حدود 10،000 تومان بیشتر ترجیح می‌دهم.

پ.ن: آخرین باری که SONY را از مرکز کامپیوتر پایتخت قیمت گرفتم (و موجود نداشتند) 120،000 تومان بود و این مدل گارمین 130،000 است.
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    وقتی داخل هواپیما هستیم ایا جی پی اس كار میكنه ؟

خیلی دوست دارم مسیر پرواز هواپیما رو ببینم
    در حالت کلی GPS مشکلی با پرواز ندارد. به شرطی که از آن میزان حساسیت برای برقراری ارتباط با 4 ماهواره برخوردار باشد مسیر و سرعت و ارتفاع را خواهید دید.
    لااقل در مورد Garmin eTrex Vista Cx به قیمت تقریبی 350،000 تومان و در کنار پنچره‌ی هواپیما گفته شده که بخوبی کار می‌کند. احتمالا رضا خلیلی عزیز تجربه‌ی استفاده از آن در هواپیما را داشته باشد.
    به من گفته شده (تا شخصا تست نکنم اطمینان ندارم) مدلی که نام بردم در اتومبیل با شیشه‌های بسته و در حال حرکت هیچ مشکلی ندارد.
    نادر، smn، kurosh_1349 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نیکن هایی که قابلیت نصب GPSرو دارند
    D2x/D1h/D2h/D200/D300/D3/

و کنن : ؟

این هم مطلبی درباره دوربین های سال ۲۰۰۸ که gps دارا میباشند

کد:
    http://www.cnet.com.au/digitalcameras/cameras/0,239036184,339284210,00.htm
    ghz تشکر می‌کند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    در حالت کلی GPS مشکلی با پرواز ندارد. به شرطی که از آن میزان حساسیت برای برقراری ارتباط با 4 ماهواره برخوردار باشد مسیر و سرعت و ارتفاع را خواهید دید.
    لااقل در مورد Garmin eTrex Vista Cx به قیمت تقریبی 350،000 تومان و در کنار پنچره‌ی هواپیما گفته شده که بخوبی کار می‌کند. احتمالا رضا خلیلی عزیز تجربه‌ی استفاده از آن در هواپیما را داشته باشد.
    به من گفته شده (تا شخصا تست نکنم اطمینان ندارم) مدلی که نام بردم در اتومبیل با شیشه‌های بسته و در حال حرکت هیچ مشکلی ندارد.
    اتفاقا بسیار هیجان انگیز است .
    مثلا از اون بالا تارودخانه ای دریاچه ای چیزی که نظرم رو جلب کند پیدا میکنم خیلی سریع اون منطقه رو مارک میکنم .البته ارتفاع رو خلبان معمولا به پا میگوید که ما میتوانیم به متر ببینم توی جی پی اس
    در ضمن زمان رسییدن رو خیلی دقیقتر از خلبان که برای عموم گزارش میدهد میبینیم

اقای هژیر آذر آیا امکان هک کردن map source وجود دارد ؟
    smn و ghz تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    اقای هژیر آذر آیا امکان هک کردن map source وجود دارد ؟
    بـــــله! چه جورم! اکثر نرم‌افزارهای مربوطه و اکثر نقشه‌های آنلاک شده را گرفته‌ام یا به آنها دسترسی دارم. بزودی در همین جا معرفی می‌کنم.
    rezakh، Doncorleone و ghz تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4379

رضاجان تو هواپیما ردیف وسط بودی یا بغل پنجره؟
    بعبارتی من هیچ تصویر درستی از میزان گیرندگی این دستگاه‌ها ندارم. هر چند دستگاه شما که تقریبا قوی‌ترین در مدل‌های غیر نظامی است، ملاک نیست
    تا من نخریده‌ام (در شرف خرید هستم) اگر زحمتی نیست با چهل - پنجاه تا مثال بفرمایید که کجاها سیگنال را گرفته و کجاها نگرفته؟ وسواس و نگرانی خاصی روی این موضوع دارم، چون همانطور که می‌دانید آدم همیشه زیر طاق آسمون نیست.

با سپاس
    هادی هژیرآذر

صفحه 1 از 20 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین