صفحه 51 از 52 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 514
Like Tree999تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز Walk Around (تك لنز)

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    به نظر دوستان مناسب ترین لنز برای دوربین کنون کراپ برای استفاده در آمفی تئاتر (بدون در نظر گرفتن هزینه) چه لنزی هست؟ ممنون.
    لنز های زوم

24-70 و 70-200 اف 2.8 خیلی خوبه
    18-35 f 1.8 و 50-100 اف 1.8 سیگما هم خوبه

همه پرایم های دهانه باز هم برای اون کار کاربردی هستند.
    yaghoobi و mehran2190 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام.من برای فول فرم یک لنز با زوم 300 یا 400 میخوام(برای حیات وحش) و فاصله کانونی کمش هر 70 یا 50 و اگر وایدتر بشه هم خوبه.توی این برند های لنز چه نوعیش بهتر است؟ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

سلام. من d5300 با لنز 18-140 دارم. با این قیمت ها که نمیتونم دوربین فول فریم بخرم . میخواستم لنز رو عوض کنم. به نظرتون ۲۴-۱۲۰ f4 با توجه به قیمتش که ۵ تومن شده بگیرم؟ از مراسم ها بیشتر عکس میگیرم و فیلم برداری هم میکنم باهاش. به نظرتون کیفیتش اینقدری بیشتر هست که ۵ تومن بدم؟ ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.ir نمایش پست ها
    سلام. من d5300 با لنز 18-140 دارم. با این قیمت ها که نمیتونم دوربین فول فریم بخرم . میخواستم لنز رو عوض کنم. به نظرتون ۲۴-۱۲۰ f4 با توجه به قیمتش که ۵ تومن شده بگیرم؟ از مراسم ها بیشتر عکس میگیرم و فیلم برداری هم میکنم باهاش. به نظرتون کیفیتش اینقدری بیشتر هست که ۵ تومن بدم؟ ممنون
    به نظر من لنز ۸۵ بگیرید تفاوت خیلی بیشتری حس می‌کنید،‌چون همین لنز ۱۸-۱۴۰ روی دوربین شما خیلی خوب هست و خروجی مناسبی داره
    yaghoobi و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

لنز ۳۵ میلی متری برا فول فریم نیکون که قیمت مناسبی داشته باشه چیزی میشناسید معرفی کنید، گزینه مد نظر خودم ۳۵ f1.4 سیگما هست، ولی چون اخیرا زیاد هزینه برا لنز کردم و اون پاسخی که دنبال بودم نگرفتم نمی خوام حداقل الان زیاد هزینه کنم، اول با یه لنز ارزون تر یه مقدار کار کنم بعد تصمیم به خرید لنز بهتر بگیرم،

تنها چیزی که الان به ذهن خودم اومده ۳۵ f2 یانگنو هست که سفارشش حدود ۱.۵ هزینه بر میداره،ولی بیشتر به تخم مرغ شانسی میمونه برام.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود
    ازبین لنزهای سونی ۱۸-۱۰۵ اف۴ و ۲۴-۷۰ اف۴ که تاحدودی هم قیمت هستن، کسی ازدوستان تجربه ای داشته برای انتخاب؟
    ممنون
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    ازبین لنزهای سونی ۱۸-۱۰۵ اف۴ و ۲۴-۷۰ اف۴ که تاحدودی هم قیمت هستن، کسی ازدوستان تجربه ای داشته برای انتخاب؟
    ممنون
    درود

مطلبی که عرض می کنم،برداشت شخصی بنده از زمانی است که با این لنزها بر روی بدنه سونی کار کرده ام..بنابراین بقول اجنبی ها(!)کاملا Subjective خواهد بود..

لنز Sony 70-200 f4G طبیعتا وزن کمتری دارد..در عکاسی پرتره در محیط indoor متوجه شدم که باید ایزو را بالاتر ببرم تا عکس قابل قبول از نظر وضوح و شفافیت بدست آورم..برخلاف آن ،لنز f2.8G ضمن اینکه skin tone یا همان رنگ پوست بهتری نسبت به لنز قبلی در عکس های گرفته شده از خود نشان می داد،بوکه بهتری هم ارائه می کرد و نیازی به بالا کشیدن ایزو نبود ولی طبیعتا لنز سنگین تری را حمل می کنید..بنابراین برای محیط indoor اگر نتیجه فوق العاده رضایت بخشی می خواهید،انتخابتان مشخص است..در مورد محیط outdoor چه ابری و چه آفتابی،هردو لنز بسیار رضایت بخش عمل می کنند.هرچند لنز f/2.8 کنتراست نسبتا بهتری ارائه می دهد و طبیعتا نشانگر با کیفیت تر بودن لنز است.البته تجربه بنده با این لنز همانگونه که میبینید عکاسی خیابانی نبوده و برای پرتره بکارگرفته شده است.

بنده با لنز 18-105 اف4 بهیچ وجه کار نکرده ام و بنابراین دادن نظر دراین باره خطاست و طبیعتا دوستانی که با این لنز کار کرده اند نظر خواهند داد..

در مورد لنز 70-24 اف4 تنها نکته ای که از تجربه کوتاهم با این لنز داشته ام و می توانم بیان کنم آنکه بنظرم در بازه واید بهتر عمل می کند تا بازه میانی و تله آن.بنابراین برای عکاسی خیابانی لنز پرایمی که دارید یا همان 50اف1.8 به گمان بنده از کیفیت بهتری برخودار خواهد بود.

به گمان بنده سری سه گانه f/4 سونی برای بدنه های تا حداکثر 24 مگاپیکسلی عالی است و کمتر مشکلات لنز را درک خواهید کرد..در مورد بدنه ای که من با آن کار کرده ام یعنی A7R3 اشکالات بیشتری در این بازه به چشم می خورد و بنظرم آمد که اف استاپ 2.8 گزینه های مناسب تری هستند.

امیدوارم مفید فایده واقع گردد.

بدرود تا درودی دیگربار
    yaghoobi و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

مطلبی که عرض می کنم،برداشت شخصی بنده از زمانی است که با این لنزها بر روی بدنه سونی کار کرده ام..بنابراین بقول اجنبی ها(!)کاملا Subjective خواهد بود..

لنز Sony 70-200 f4G طبیعتا وزن کمتری دارد..در عکاسی پرتره در محیط indoor متوجه شدم که باید ایزو را بالاتر ببرم تا عکس قابل قبول از نظر وضوح و شفافیت بدست آورم..برخلاف آن ،لنز f2.8G ضمن اینکه skin tone یا همان رنگ پوست بهتری نسبت به لنز قبلی در عکس های گرفته شده از خود نشان می داد،بوکه بهتری هم ارائه می کرد و نیازی به بالا کشیدن ایزو نبود ولی طبیعتا لنز سنگین تری را حمل می کنید..بنابراین برای محیط indoor اگر نتیجه فوق العاده رضایت بخشی می خواهید،انتخابتان مشخص است..در مورد محیط outdoor چه ابری و چه آفتابی،هردو لنز بسیار رضایت بخش عمل می کنند.هرچند لنز f/2.8 کنتراست نسبتا بهتری ارائه می دهد و طبیعتا نشانگر با کیفیت تر بودن لنز است.البته تجربه بنده با این لنز همانگونه که میبینید عکاسی خیابانی نبوده و برای پرتره بکارگرفته شده است.

بنده با لنز 18-105 اف4 بهیچ وجه کار نکرده ام و بنابراین دادن نظر دراین باره خطاست و طبیعتا دوستانی که با این لنز کار کرده اند نظر خواهند داد..

در مورد لنز 70-24 اف4 تنها نکته ای که از تجربه کوتاهم با این لنز داشته ام و می توانم بیان کنم آنکه بنظرم در بازه واید بهتر عمل می کند تا بازه میانی و تله آن.بنابراین برای عکاسی خیابانی لنز پرایمی که دارید یا همان 50اف1.8 به گمان بنده از کیفیت بهتری برخودار خواهد بود.

به گمان بنده سری سه گانه f/4 سونی برای بدنه های تا حداکثر 24 مگاپیکسلی عالی است و کمتر مشکلات لنز را درک خواهید کرد..در مورد بدنه ای که من با آن کار کرده ام یعنی A7R3 اشکالات بیشتری در این بازه به چشم می خورد و بنظرم آمد که اف استاپ 2.8 گزینه های مناسب تری هستند.

امیدوارم مفید فایده واقع گردد.

بدرود تا درودی دیگربار
    بسیار ممنون از توجه وتوضیحاتتون.
    البته , ببخشید من اشتباه نوشتم و 18-105سونی برای apsc هست ونسخه ی 35میلیمتری ش 24-105 هستش. .

كاربر جديد 3adegh آواتار ها
    تشکر کرده
    30

با نام خدا و سلام
    دوستان میخواستم راهنماییم کنید برای خرید لنز
    اشتباه کردم لنز ۱۸-۱۴۰ ام رو فروختم و در حال حاضر یه لنز پرایم ۵۰ میلیمتری دارم که واقعا جوابگو نیست
    با توجه به تحقیقاتی که کردم لنز ۷۰-۲۰۰ با f2.8 را خیلیا توصیه کرده بودند (عکاسی صنعتی زیاد انجام میدم، نه حرفه ای ولی برای چند تا سایت فروشگاهی عکاسی می کنم). منتهی به فاصله کانونی پایین و واید نیز با توجه به علاقه به عکاسی خیابانی و معماری نیاز دارم و این چند وقتی که لنز ۱۸-۱۴- رو فروختم شدیدا کمبودش رو احساس میکنم :( .
    بودجه ام نیز اونقدر زیاد نیست که توانایی خرید دو تا لنز داشته باشم. از طرفی اینقدر از ۷۰-۲۰۰ تعریف شنیدم که شک دارم قید لنز واید رو بزنم یا نزنم!!

دوربینم D7200
    ویرایش توسط 3adegh : Friday 25 January 2019 در ساعت 09:33 دلیل: تکمیل

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط 3adegh نمایش پست ها
    با نام خدا و سلام
    دوستان میخواستم راهنماییم کنید برای خرید لنز
    اشتباه کردم لنز ۱۸-۱۴۰ ام رو فروختم و در حال حاضر یه لنز پرایم ۵۰ میلیمتری دارم که واقعا جوابگو نیست
    از طرفی اینقدر از ۷۰-۲۰۰ تعریف شنیدم که شک دارم قید لنز واید رو بزنم یا نزنم!!
    دوربینم D7200
    درود

بنده بخاطر دارم زمانی که درحال انجام پروژه های عکاسی صنعتی با همین دوربینی که شما دارید بودم،از لنز توکینای 20-14 استفاده می کردم..

نیاز به گفتن نیست که لنز های مشابه دیگری از توکینا در بازه 11 الی 20 میلیمتری هم هست که بایستی قیمت مناسب تری در بازار داشته باشد..هردو لنز هم فوق العاده باکیفیت هستند..

Tokina 11-16mm f/2.8 or 11-20mm f/2.8

اکنون که لنز بسیار مناسب ولی آهسته جدید نیکون برای بدنه های فوق به بازار امده،می توانید آن را بعنوان یک گزینه در نظر بگیرید:

Nikon 10-20mm f/4.5-5.6

از لنز سیگمای 35-18 هم غافل نشوید..با بازه واید و اف استاپ 1.8 گزینه بسیار مناسب دیگری است..

بنابراین دست شما برای بررسی و انتخاب بسیار باز است..بنده با تمامی لنزهای با کیفیت یاد شده عکاسی کرده ام،بجز لنز جدید نیکون که اتفاقا ارزان هم هست و گمان می کنم باید از کیفیت بسیار خوبی هم بهره مند باشد..در کنار این بررسی ها می توانید بر روی 200-70 هم سرمایه گذاری کنید،هرچند بنظرم اولویت کاری شما اکنون رفع کمبود بازه واید برای انجام پروژه های کاری است و سرمایه گذاری بر روی بازه تله زوم می تواند بعدها نیز انجام شود..لنز سابق شما که همان 140-18 بوده،بیشتر برای مسافرت و بعنوان یک لنز کیت عکاسی در نظر گرفته می شود و برای انجام کارهای پروژه های صنعتی می توانید یک قدم به جلو گذاشته و لنزهای بهتری تهیه کنید که ذکر آنها رفت.

بدرود تا درودی دیگربار
    3adegh تشکر می‌کند.

صفحه 51 از 52 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 آخرینآخرین