صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 60
Like Tree141تشکر

موضوع: فیلتر ، بودن یا نبودن !

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    من در کل خودم از فیلتر استفاده نمیکنم . و فکر میکنم برای محافظت از لنز همون هود کافیه چون فیلتر باعث افت کیفیت تصاویر میشه مگر فیلتر هایی که خیلی قیمتشون بالاست که نسبت به قیمت لنز ارزشش رو نداره . تنها مشکل من کثیف شدن عدسی بود که فکر نمیکنم با تمیز کردنش اسیبی ببینه
    اگر فیلتر 5% هزینه لنز باشد به نظر شما گران است؟
    فیلتر کاربری خاص دارد زمانی که شما احساس میکنید محیط کار آلوده است و نسبت هزینه لنز و فیلتر اندک باشد خرید فیلتر ارزشمند خواهد بود ولی وقتی هزینه لنز با فیلتر برابری میکند خیر نیازی به فیلتر نیست
    وقتی کسی 15 روز یکبار هم نیازی به تمیزکردن عدسی ندارد معلوم است فیلتر کاربردی نیست (البته اگر لنز گران باشد باز هم ارزش دارد)ولی کسی که روزی 10 بار عدسی را تمیز میکند میداند فیلتر چقدر ارزشمند است
    ضمنا زمانی که فرضا یک حرفه ای برای ارسال لنز به تعمیرگاه صرف میکند با ارزش تر از یک فیلتر است

اینها تنها مزایای حفاظتی بود و مزایای دیگر را نیز میتوان اضافه کرد

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    اگر فیلتر 5% هزینه لنز باشد به نظر شما گران است؟
    فیلتر کاربری خاص دارد زمانی که شما احساس میکنید محیط کار آلوده است و نسبت هزینه لنز و فیلتر اندک باشد خرید فیلتر ارزشمند خواهد بود ولی وقتی هزینه لنز با فیلتر برابری میکند خیر نیازی به فیلتر نیست
    وقتی کسی 15 روز یکبار هم نیازی به تمیزکردن عدسی ندارد معلوم است فیلتر کاربردی نیست ولی کسی که روزی 10 بار عدسی را تمیز میکند میداند فیلتر چقدر ارزشمند است
    بله فکر میکنم من هم منظورم همین بود . شما یه لنز میخری 800 تومن اونوقت فیلتر خوبش 250 هزار تومن ! این به نظر من غیر منطقی هست ( مگر به قول شما جاهای الوده یا مشکلات دیگه ) ولی صرفا برای محافظت خیر . به نظرم بیمه برای این مورد کافی هست

اگر فیلتری 5 درصد قیمت لنز باشه و 20 درصد از کیفیت اون رو کم کنه قطعا گران است !!
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آيا براي پرتره گرافي با لنز پرايم (چه پرتره محيطي و چه استوديويي) از فيلتر هم استفاده ميكنيد؟ اگه پاسخ مثبته چه نوع فيلتري؟
    با توجه به اينكه تازه قصد شروع كار در ژانر پرتره رو دارم ممنون ميشم در اين مورد توضيح بدين.
    هر فیلتری کاربری خاص دارد اگر نیاز باشد بله استفاده میشود
    داشتن فیلتر برای عکاس حرفه ای ضروری است

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    اگر فیلتری 5 درصد قیمت لنز باشه و 20 درصد از کیفیت اون رو کم کنه قطعا گران است !!
    ما هرگز شیشه و طلق بی کیفیت را فیلتر درنظر نمیگیرم
    فیلتر زمانی برای عکاسی مورد استفاده قرارمیگیرد که مزایای آن نسبت به معایب چیره شود

در مورد حفاظت هم صلاح خویش چی ...
    ولی مزایای فیلتر صرفا حفاظت نیست
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    چرا که نه بسیاری از فیلتر ها چندین برابر یک عدسی که هیچ ،هزینه تولید بسیار بیشتری از بک لنز کیت شامل چندین عدسی....دارند ارزش هم ریال تعیین میکنه نه من!
    بنظرم جمله منو با دقت مطالعه نفرمودید هزینه تعویض عدسی بیرونی لنزی با قیمت 1 میلیون که استفاده عمومی دارند 18.135 18.105 حتی لنز با ارزشی مثل 50 اف1.4 زمانیکه دلار 1100 تومان بود 68 هزار تومان اقای قاسمی (راجع به قیمت عدسی جلو (1SET LENS GROUP UNIT)هزینه جهت اعضا محترم سایت 680000ریال وتحویل48ساعت است) اعلام کردند که همون 200 تومان الان میشه.

این پست در سال 2011 یعنی سال 1390 که دلار 2000 تومن نوشته شده هست.

repair 18-105 VR lens?: Nikon SLR Lens Talk Forum: Digital Photography Review
    عدسی بیرونی لنز 105-18 نیاز به تعویض داشته و خود نمایندگی نیکون اعلام کرده که هزینه تعویض برابر 130$ که میشد 260 هزار تومن در سال 2011.

با احتساب دلار 3100 تومنی در حال حاضر، هزینه تعویض عدسی بیرونی این لنز در کشورمان صرف نظر از انواع و اقسام هزینه هایی که منجر به افزایش قیمت خواهند شد حداقل 403 هزار تومن اون هم اگه قیمت جهانیش افزایش نداشته باشه.

پس میبینید که در خوش بینانه ترین حالت قیمت عدسی بیرونی لنز 105-18 حدود دو برابر یک فیلتر 200 تومنی حال حاضر هست.

تکنولوژی ساخت عدسی ها اصلا قابل قیاس با فیلترها نیست و بسیار بسیار پیچیده تر از این حرفهاست به همین دلیل هم قیمتهای اونها غیر قابل مقایسه هست.
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

عدسی بیرونی لنز 105-18 نیاز به تعویض داشته و خود نمایندگی نیکون اعلام کرده که هزینه تعویض برابر 130$ که میشد 260 هزار تومن در سال 2011.

با احتساب دلار 3100 تومنی در حال حاضر، هزینه تعویض عدسی بیرونی این لنز در کشورمان صرف نظر از انواع و اقسام هزینه هایی که منجر به افزایش قیمت خواهند شد حداقل 403 هزار تومن اون هم اگه قیمت جهانیش افزایش نداشته باشه.

پس میبینید که در خوش بینانه ترین حالت قیمت عدسی بیرونی لنز 105-18 حدود دو برابر یک فیلتر 200 تومنی حال حاضر هست.

تکنولوژی ساخت عدسی ها اصلا قابل قیاس با فیلترها نیست و بسیار بسیار پیچیده تر از این حرفهاست به همین دلیل هم قیمتهای اونها غیر قابل مقایسه هست.
    من 1 نکته هم اضافه می کنم
    فیلتر هرچند گران است ولی سالها باقی می ماند پس نه تنها هزینه اضافی نیست بلکه برای لنزهای دیگر هم کاربرد دارد یعنی شما میتوانید برای چند لنز از یک فیلتر استفاده کنید
    که کاملا مقرون بصرفه است شما هیچ زمانی نمی دانید در چه شرایطی ممکن است عکاسی کنید
    از نظر هزینه من ترجیح میدهم فیلتر تعویض کنم تا عدسی :D
    زمانی که فیلتر صدمه دید شما فیلتر را بر می دارید و به عکاسی ادامه می دهید ولی اگر عدسی صدمه ببیند به فنا رفته اید نه تنها چند روز لنز ندارید ممکن است مشتری از دست برود
    به هر شکل اگر فکر میکنید نیازی نیست خوب مشخص است نیاز نیست و هر کس نیاز خود را بهتر میداند برای خیلی ها عکاسی آنچنان مهم نیست و چند روز میتوانند برای تعمیر صبر کنند
    mohammad-q و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    من 1 نکته هم اضافه می کنم
    فیلتر هرچند گران است ولی سالها باقی می ماند پس نه تنها هزینه اضافی نیست بلکه برای لنزهای دیگر هم کاربرد دارد یعنی شما میتوانید برای چند لنز از یک فیلتر استفاده کنید
    که کاملا مقرون بصرفه است شما هیچ زمانی نمی دانید در چه شرایطی ممکن است عکاسی کنید
    از نظر هزینه من ترجیح میدهم فیلتر تعویض کنم تا عدسی :D
    زمانی که فیلتر صدمه دید شما فیلتر را بر می دارید و به عکاسی ادامه می دهید ولی اگر عدسی صدمه ببیند به فنا رفته اید
    به هر شکل اگر فکر میکنید نیازی نیست خوب مشخص است نیاز نیست و هر کس نیاز خود را بهتر میداند
    در تکمیل فرمایش شما، تمامی فیلترهای شرکت B+W حداقل قابل استفاده تا 50 سال هستند. یعنی اگه الان یه فیلتر از این شرکت بخرید 50 سال بعد هم همون فیلتر رو بدون هیچ گونه تغییری در عملکرد و شکل ظاهری میبینید.

همیشه بحث بر سر بستن و نبستن فیلتر هست و خواهد بود و این وسط هر کس نیاز خودشو بهتر میشناسه.

نکته ای هم اضافه کنم که باز شدن لنز مشکلات مخصوص به خودشو داره. لنزها در محیط وکیوم کارخانه اسمبل میشوند تا داخل لنز از وجود هر گونه گرد و خاکی در امان باشه. حال حساب کنید که اگه این لنز در محیط یه تعمیرگاه باز بشه اون هم در ایران، چه خطراتی محیط داخلی لنز و عدسی ها رو تهدید می کنه.
    S_Mahdi، behnamb و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

هزینه سرویس تعمیر در خارج بسیار متفاوت است برای تعویض قطعه ای 50 دلاری ممکنه 100دلار دست مزد بگیرند مثال ساده : تمیرگاه مرکزی برای تمیز کردن سنسور معمولا اجرتی نمیگیرند شما ببینید نیکون و کنون 30تا 150 دلار یعنی 100 تا 500 هزار تومان!!برای تمیز کردن سنسور اجرت می گیرند
    فناوری ساخت فیلترها کاملا قابل مقایسه با عدسی هاست و مثل عدسی ها در اختیار چند کمپانی به تعداد کمتر از انگشتان دو دست هست در مورد قیمت هم شما از Rodenstock ...بپرسید چرا قیمت فیلتر uv ساخت شما از یک لنز18.55 شامل چندین عدسی موتور لرزشگیر ...گرانتر هست
    yaghoobi، m.daneshpayeh و Hossein Arabi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

شرايط كار در پرتره گرافي استوديويي كه كاملا مشخصه (حالا شايد براي پرتره محيطي بشه گفت بستگي به شرايط داره). لااقل بفرمائيد در پرتره گرافي استوديويي با لنز پرايم بهتر است از فيلتر استفاده كنيم يا خير؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آيا براي پرتره گرافي با لنز پرايم (چه پرتره محيطي و چه استوديويي) از فيلتر هم استفاده ميكنيد؟ اگه پاسخ مثبته چه نوع فيلتري؟
    با توجه به اينكه تازه قصد شروع كار در ژانر پرتره رو دارم ممنون ميشم در اين مورد توضيح بدين.
    درود
    زمانی برای عکاسی از پرتره از فیلترهایی مثل دیفیوزر برای سافت کردن پوست و فیلتر های خاص مثل dot برای محو کردن بیشتر اطراف سوژه استفاده می شده! ولی در حال حاضر می توان تمام این اثر ها را با استفاده از پردازش به راحتی بدست آورد.
    در خصوص فیلتر UV هم اگر هدف استفاده بعنوان محافظ باشه ممکنه بد نباشه اگرچه شخصاً ترجیح می دهم استفاده نکنم حتی در فضای باز!
    ارادتمند
    ata_m3، Ali M.Rezaei و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    زمانی برای عکاسی از پرتره از فیلترهایی مثل دیفیوزر برای سافت کردن پوست و فیلتر های خاص مثل dot برای محو کردن بیشتر اطراف سوژه استفاده می شده! ولی در حال حاضر می توان تمام این اثر ها را با استفاده از پردازش به راحتی بدست آورد.
    در خصوص فیلتر UV هم اگر هدف استفاده بعنوان محافظ باشه ممکنه بد نباشه اگرچه شخصاً ترجیح می دهم استفاده نکنم حتی در فضای باز!
    ارادتمند
    البته استفاده از فيلتر UV اين مزيت رو هم داره كه در صورت كثيف شدن، فيلتر بايستي تميز بشه و تماسي متوجه لنز نيست. در صورتي كه بدون فيلتر، ممكنه سايش هاي مكرر (حالا با هر تميزكننده اي) به منظور
    تميز كردن شيشه لنز، به مرور اثرات منفي خودش رو نشون بده. آيا اين تفسير صحيحه؟ اگه درسته كه بهترين كار ميشه استفاده از يه فيلتر UV مرغوب.
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین