صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 60
Like Tree141تشکر

موضوع: فیلتر ، بودن یا نبودن !

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshadazizi نمایش پست ها
    برای لنز 60م.م ماکرو نیکور فیلتر یو وی لازمه؟
    جلوترین عدسی اون 2-3 بند انگشت داخل لنز هست و احتمال ضربه وکثیف شدنش خیلی کمه؟!
    براش یو وی بگیرم یا لزومی نداره؟
    لزومی نداره
    فقط مراقب باشید همین
    mehrshadazizi تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بستگی به نظر خودتون داره.
    من کلن روی هیچ‌کدام از لنزهام یو‌وی نبستم.
    yaghoobi، M. Beyrami، mehrshadazizi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    اساتید با تجربه آیا برای عکاسی Landscape و در فضای باز آفتاب یا نیمه ابری با لنز 15-85 کانن فیلتری ( پلاریزه ؟ یا ) پیشنهاد میکنید ؟
    سلام بستگی به نیاز شما دارد اصولا خرید فیلتر (همه چیز !) باید با شناخت نیاز همراه باشد . اگر در اینده قصد خرید لنزی با دهنه بزرگتر را ندارید همان 72 مم را تهیه کنید . برای Landscape فیلتر های nd و gnd هم استفاده بسیار دارند که با شناخت نیاز خود میتوانید اقدام به خرید نمائید.
    Vahid، Walkman، djmehdi_67 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام خدمت همه برو بچه هاى عكاس، من يه لنز ٢٤-١٠٥ كانن دارم، به نظرتون چه فيلترى بايد بگيرم؟ اصلا لازم هست يا نه؟؟؟؟

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط amin.safaei1 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه برو بچه هاى عكاس، من يه لنز ٢٤-١٠٥ كانن دارم، به نظرتون چه فيلترى بايد بگيرم؟ اصلا لازم هست يا نه؟؟؟؟
    سلام

با توجه به ژانری که عکاسی میکنید ممکنه احتیاج به فیلتر داشته باشید یا نداشته باشید

مثلا فرض کنید در عکاسی طبیعت (تقریبا) همه جا باید از فیلتر استفاده کنید

اما در عکاسیی مثل ورزشی استفاده نمیشود

البته ناگفته نمونه اکثرا برای جلوگیری از خط و خش افتادن روی عدسی جلویی لنز از فیلتر UV برروی لنز استفاده میکنند.

شاد باشید....
    Behzad43 تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    بستگی به نظر خودتون داره.
    من کلن روی هیچ‌کدام از لنزهام یو‌وی نبستم.
    ممکنه به جای فیلتر uv یک فیلتر nd گذاشت؟طوری که همیشه روش باشه و نخواهیم حین عکاسی تعویضش کنیم.nd این قابلیت رو داره؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
    ممکنه به جای فیلتر uv یک فیلتر nd گذاشت؟طوری که همیشه روش باشه و نخواهیم حین عکاسی تعویضش کنیم.nd این قابلیت رو داره؟

سلام
    با توجه به اینکه باعث کاهش میزان نور ورودی می شه یا به عبارت دیگه مثل این هست که شما دیافراگم رو بیشتر بسته باشید باعث می شه مجبور بشید سرعت شاتر رو پایین بیارید! و در نتیجه امکان فلو شدن تصویر رو با توجه به امکان لرزیدن دست افزایش می ده در ضمن یک فیلتر ND لزوما UV بالایی نیست و حتی ممکنه اصلا UV نباشه!
    s.m.hosaini و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

همانند چالش های : دوربین فیلمی بهتره یا دیجیتال ؟ کانن بهتره یا نیکون ؟ و ..... ، استفاده و یا عدم استفاده از فیلتر بر روی لنز ها نیز همیشه مورد مباحثه قرار گرفته است!

برخی اعتقاد دارند هرگز نباید از فیلترهای محافظتی بر روی لنزها استفاده نمود ، چون بر این باور هستند که استفاده از یک قطعه شیشه ای دیگر در مقابل لنز باعث کاهش رزولوشن و مشکلات اپتیکی مانند ایجاد فلر و سایه در تصویر (ghosting / flare) می شود. در حالی که برخی دیگر بر این باورند که فیلترها به آسانی از المان جلویی لنز در مقابل آسیب های احتمالی محافظت می کنند و امکان تمیز کردن آنها راحت تر از شیشه خود لنز است.

منصورف برای کشف حقیقت ماجرا آزمایش هایی را انجام داده است که از آن بهره مند می شویم :

رفتار لنز با / بدون فیلتر با کیفیت :

با نگاه به نمودار بالا تقریبا رفتار یکسانی (در شرایط برابر) را شاهد هستیم . نتیجه این که استفاده از فیلتر مرغوب تاثیر منفی ای در کیفیت خروجی نخواهد داشت.

حال به سراغ سناریو دوم می رویم ، یعنی بستن فیلتر نامرغوب :

نتیجه جالب است ، استفاده از فیلتر ارزان تاثیر نامطلوبی (افت کیفیت در حدود 10 درصد) در خروجی تصویر ایجاد می کند. قطعا اگر با این فیلتر مستفیم در برابر خورشید عکاسی کنید ، عوارض ghosting و flare دامن شما را خواهد گرفت.

مطالعه این آزمایش ها به ما می گوید اگر از یک فیلتر مرغوب بر روی لنز خود استفاده کنید و آن را تمیز نگه دارید ، نباید نگران افت کیفیت بود. اگر از فیلترهایی با پوشش چند لایه استفاده شود اثری از عوارض ghosting و flare هم نخواهد بود.

و اینکه اگه پول کافی برای تهیه فیلترهای با کیفیت که گاهی قیمتی برابر لنزهای پرایم دارند را ندارید و می خواهید با حداقل بودجه از المان جلویی لنز خود محافظت کنید ، پس افت کیفیت تصویر نوش جان شما باد !
    ویرایش توسط Miri : Saturday 31 August 2013 در ساعت 20:44
    msh2200، yaghoobi، Amateur و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Miri نمایش پست ها
    سلام

برخی اعتقاد دارند هرگز نباید از فیلترهای محافظتی بر روی لنزها استفاده نمود ، چون بر این باور هستند که استفاده از یک قطعه شیشه ای دیگر در مقابل لنز باعث کاهش رزولوشن و مشکلات اپتیکی مانند ایجاد فلر و سایه در تصویر (ghosting / flare) می شود. در حالی که برخی دیگر بر این باورند که فیلترها به آسانی از المان جلویی لنز در مقابل آسیب های احتمالی محافظت می کنند و امکان تمیز کردن آنها راحت تر از شیشه خود لنز است....
    جناب میری عکسها نشون داده نمیشه... سپاس
    Miri و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه باعث کاهش میزان نور ورودی می شه یا به عبارت دیگه مثل این هست که شما دیافراگم رو بیشتر بسته باشید باعث می شه مجبور بشید سرعت شاتر رو پایین بیارید! و در نتیجه امکان فلو شدن تصویر رو با توجه به امکان لرزیدن دست افزایش می ده در ضمن یک فیلتر ND لزوما UV بالایی نیست و حتی ممکنه اصلا UV نباشه!
    من خودم با بررسی هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که بستن فیلتر خوبه اما به شرطی.

شرطش اینه که واقعا از فیلتر عالی که هم مانع رسیدن اشعه فرا بنفش به سنسور میشه و هم هیچ افت کیفیت تصویر رو نداره استفاده بشه و هم از المان جلویی لنز محافظت می کنه.

این حرف عکاسها که یک المان اپتیکی اضافه نباید جلوی لنز باشه رو من قبول نمی کنم چرا که اگه اون المان کوچکترین تاثیر منفی رو کیفیت تصویر نداشته باشه و وظیفه خودش رو هم که همون محافظت از لنز و سنسور هستش رو به خوبی انجام بده آیا کسی هست که باز هم با بستن فیلتر مخالف باشه؟
    AshegheDVB و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین