صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree13تشکر

موضوع: با چه انگیزه ای این عكس رو گرفتی؟!!!

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض با چه انگیزه ای این عكس رو گرفتی؟!!!

با سلام به همه دو ستان عزیز:
    من احساس كردم جای یه همچین بحثی خالیه. هدف از ایجاد این تاپیك اینه كه هر كسی توضیح بده عكسی رو كه به دیگران نشون میده با چه انگیزه ای گرفته و هدفش چی بوده و چی رو میخواسته واسه دیگران به تصویر بكشه ......
    دیگران هم نظراتشون رو بگن چه مثبت چه منفی..... تا شخض مورد نظر بفهمه چقدر تونسته با هنر عكاسی و با ابزار آلات اون تو بیان انگیزش موفق باشه!
    هدف از ایجاد این بحث یاد دادن هنر نیست ( تو هیچ كتابی نمیتونید مفهوم مطلقی رو از هنر پیدا كنید. هر كسی اشاره به قسمتی از اون داره) هدایت كردن اون حسه كه در این قسمت مورد اشاره ما هنر عكاسی است

همون جور كه حافظ شعر گفتن رو از كسی یاد نگرفت ما هم نباید ذات هنر رو از كسی یاد بگیرم اما باید ابزار الات رو بشناسیم ...... واسه روشن شدن منظورم یه مثال میزنم تو زمینه عكاسی.......

فرض كنیم منِ نوعی دیدگاهی دارم نسبت به محیط پیرامونم. وقتی تصویری رو میبینم كه تجلی قسمتی از ابعاد روحیه خودمه. میام از او عكسی تهیه میكنم تا عین همون حس رو به دیگران انتقال بدم حتی ممكنه اون عكس در ظاهر كلی متفاوت باشه با اون چیزی كه من میخواستم بگم.............
    این عكس رو نگاه كنید:
    [IMG]http://i4.*******.com/71fkklk.jpg[/IMG]
    این صحنه منو بطور صریح یاد بی نظمی میندازه. اگه تونسته باشم اینكار رو بكنم موفقم اگه نه.......

اما ممكنه ایراداتی اساسی از قبیل تنظیم نور و غیره داشته باشه كه در صورت تصحیح به مراتب منظور عكاس رو بهتر میرسونه.

پس با این دید همدیگر رو نقد كنیم. از تحقیر پر هیز كنیم . نكات مثبت رو بگیم تا نقاط قوت خودمون رو بفهمیم
    در صورت امكان واسه عكساتون اسم بذارید یا با یه شعر یا متن مقصودتون رو از عكس بگید اینها كار هامون رو هدفمند میكنه

(بقول یكی از دوستان" داشتن یک خودنویس خوب ما را به یک نویسنده خوب بدل نمی کند"
    كه من كاملترش كنم باید بگم" بدون خود نویس هم میتوان نویسنده بود")

در آخر عرض كنم
    هنر عكاسی با شغل عكاسی الزاماَ یكی نیست یكی خلاقه یكی مجبوره خلق كنه!!!
    ابزار ما باید موضوعاتمون رو بهتر بیان كنه نه موضوعاتمون ابزار رو ؟!!!
    هنر به ذاتش زیباست نه به آموختن
    تكنولوژی در خدمت هنر است نه هنر در خدمت تكنولوژی

ارادتمندتان: QashQai
    Behnam_703، jahanpour و Amin Zarif تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

پیش فرض پاسخ: با چه انگیزه ای این عكس رو گرفتی؟!!!

پیشنهاد خیلی خوبیه دوست عزیز.
    اما توی تاپیک های دیگه هم میشه این کارو کرد و فکر می کنم بهتره توی تاپیک های دیگه مثل لطفا نظر بدهید و عکس طنز و ... این کار رو بکنیم. تاپیک مستقل فکر نمی کنم چندان جا بیفته.
    vahid_solar و farhad44 تشکر می‌کنند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط rtoraby نمایش پست ها
    پیشنهاد خیلی خوبیه دوست عزیز.
    اما توی تاپیک های دیگه هم میشه این کارو کرد و فکر می کنم بهتره توی تاپیک های دیگه مثل لطفا نظر بدهید و عکس طنز و ... این کار رو بکنیم. تاپیک مستقل فکر نمی کنم چندان جا بیفته.

اگه دقت كنید تو تاپیك های دیگه اینجوری بحث نمیشه .... درسته كه ممكنه نگیره اما كمییت مهم نیست كیفییت مهمه حتی اگه 2 الی 3 نفر هم دور هم جمع شیم ارزشش رو داره نه......؟

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

فرض كنیم منِ نوعی دیدگاهی دارم نسبت به محیط پیرامونم. وقتی تصویری رو میبینم كه تجلی قسمتی از ابعاد روحیه خودمه. میام از او عكسی تهیه میكنم تا عین همون حس رو به دیگران انتقال بدم حتی ممكنه اون عكس در ظاهر كلی متفاوت باشه با اون چیزی كه من میخواستم بگم.............

این صحنه منو بطور صریح یاد بی نظمی میندازه. اگه تونسته باشم اینكار رو بكنم موفقم اگه نه.......

ا QashQai
    دوست من

هر موقع که حس کردی باید با عکست برداشت یا نظرت رو به دیگران انتقال بدی بدون داری راه رو اشتباه میری ما ایرانی ها با تاثیر از دولتهایی که در صده های اخیر بر ما حکومت کرده اند و همیشه سعی داشته اند که فکر را از ما بگیرند و بجای آن افکار دست چندم خود را به ما تزریق کنند. این رفتارها را بصورت ناخودآگاه انجام می دهیم. فکر کنید که خدا که خود خالق همه چیز است و انصافا خیلی هم زیبا خلق کرده موقع عکاسی هی می آمد در گوش ما می گفت میبینی چه منظره ای خلق کردم از نظر من این منظره اسمش "غروب ...." هست و باید ازش این برداشت رو بکنی لطف کن برداشت دیگه ای نکن چون منظور من فقط همون "غروب ..." است و بس....
    البته صحبت من مخالفت با این تاپیک نیست صحبت من یک صحبت کلی است و حاکی نظر شخصی من است.

دوست من بیا کمی به افکار یکدیگر احترام بگذاریم و برداشت از عکسمان را هر چند متفاوت با نظرمان باشد به بیننده عکس واگذاریم. وظیفه یک هنرمند خلق یک اثر است. نه فهماندن اثر. امیدوارم بین این دو تفاوت قائل باشیم.

این جمله را از قرآن می خواندم بد نیست شما هم بخوانید : "ما درختان و میوه ها را آفریدیم تا شما و چهارپایانتان از آن بخورید و شکر خدای را بجای آورید. البته در آنها نشانه هایی قرار داده ایم برای خردمندان"

شک نکن خودتی . بله منظورش از خردمندان خود شمائید پس تردید نکنید. خلق کنید. فکر کردن را فراموش نکنید. موفق باشید.

از شما و دیگر دوستان متشکرم.
    reza_Bahman و mahyar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها
    دوست من

هر موقع که حس کردی باید با عکست برداشت یا نظرت رو به دیگران انتقال بدی بدون داری راه رو اشتباه میری ما ایرانی ها با تاثیر از دولتهایی که در صده های اخیر بر ما حکومت کرده اند و همیشه سعی داشته اند که فکر را از ما بگیرند و بجای آن افکار دست چندم خود را به ما تزریق کنند. این رفتارها را بصورت ناخودآگاه انجام می دهیم. فکر کنید که خدا که خود خالق همه چیز است و انصافا خیلی هم زیبا خلق کرده موقع عکاسی هی می آمد در گوش ما می گفت میبینی چه منظره ای خلق کردم از نظر من این منظره اسمش "غروب ...." هست و باید ازش این برداشت رو بکنی لطف کن برداشت دیگه ای نکن چون منظور من فقط همون "غروب ..." است و بس....
    البته صحبت من مخالفت با این تاپیک نیست صحبت من یک صحبت کلی است و حاکی نظر شخصی من است.

دوست من بیا کمی به افکار یکدیگر احترام بگذاریم و برداشت از عکسمان را هر چند متفاوت با نظرمان باشد به بیننده عکس واگذاریم. وظیفه یک هنرمند خلق یک اثر است. نه فهماندن اثر. امیدوارم بین این دو تفاوت قائل باشیم.

این جمله را از قرآن می خواندم بد نیست شما هم بخوانید : "ما درختان و میوه ها را آفریدیم تا شما و چهارپایانتان از آن بخورید و شکر خدای را بجای آورید. البته در آنها نشانه هایی قرار داده ایم برای خردمندان"

شک نکن خودتی . بله منظورش از خردمندان خود شمائید پس تردید نکنید. خلق کنید. فکر کردن را فراموش نکنید. موفق باشید.

از شما و دیگر دوستان متشکرم.
    =============================

فقط میتونم بگم كلا اشتباه برداشت كردی ............ هیچ هنر مندی رو پیدا نمیكنی كه آثارش نشات گرفته از محیط پیرامونش نباشه ........ گواه عرض بنده این همه سبك نقاشی و و و و

مورد اشاره قران بود باید عرض كنم مبنای همه آیات قران بر تعقل و تفكر است

....به غروب اشاره شد.... باید عرض كنم غروب شاید..... شاید .....بازم میگم شاید فقط غروب نباشه.... پس چرا واسه بعضی ها این همه دلگیره ؟

من یه بار محو یه golden time بودم عكس گرفتم بعدش كه به این عكس خوب نگاه میكردم این دست نوشته ها اومد تو ذهنم كه عكس و دست نوشته رو كه به این تاپیك هم بی ربط نیست میگذارم شاید منظورم رو از این تاپیك رسونده باشم .........البته این به اون معنی نیست كه فقط باید تو این زمینه ها بحث كرد.... عكسای خبری . عكسای پورتره و غیره..... اینجا اومدیم یاد بگیرم نقد بشیم از لحاظ تكنیكی خودمونو قوی كنیم . بعدش اگه جایی... گالری.... نمایشگاهی.... عكسامونو گذاشتیم فقط به یك اسم گذاشتن رو عكس كفایت میكنیم .......

================================================== ===
    [IMG]http://i4.*******.com/6o14849.jpg[/IMG]

اگه مردی نگاه کن و د لت نگیره!؛ این یه شاهکاره عکاسی نیست!
    این دقیقاً همون محلیه که من اونجا کار میکنم واقعاً این غروبا زیباست!
    میدونید؟ باید عظمت آفتابُ حس کنی تا مفهوم مرگِ اونُ بتونی بفهمی!
    سالها ست هر روز غروب زیبایی مرگِ این عظمت رو میبینمُ
    به حال هممون افسوس میخورم؟!! نه بخاطر ضعفِ آدما... بلکه بخاطرِ دیدن
    مرگِ این همه بزرگی!!
    منُ تو اگه بخوایم خودمونُ بکشیم؛ میتونیم؛
    اگه هم نخوایم یا نتونیم اینکارُ کنیم ، بالاخره یه روزی میمیرم!!
    به نظر من برنده اون کسیه که : زمان غروبِ اجباریِ عمرش !!
    آرامش داشته باشه.
    همچون آرامش مرگ هر آفتابِ در غروب!!
    آیا من و تو هم این آرامشُ داریم؟!!!!!! باور کنید که..........
    ================================================== ===

ایام به كام....
    ویرایش توسط QashQai : Monday 17 December 2007 در ساعت 00:43
    GITANE، kurosh_1349 و jahanpour تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1277

[.....
    ویرایش توسط M.vatandoost : Monday 17 December 2007 در ساعت 16:27

تشکر کرده
    1277

...
    ویرایش توسط M.vatandoost : Monday 17 December 2007 در ساعت 16:24

تشکر کرده
    5125

مجتبی من نمیگم داری اشتباه میكنی...... چون اصولا جایی این حرف كاربرد داره كه طرفین همدیگرو بشناسن....
    حرف من این بود ...داری از هدف ایجاد این تاپیك اشتباه برداشت میكنی. منم مثل تو و دیگران به این ایمان دارم كه بطور عموم تفسیر با هنر مند نیست..... اما هر كسی هنری رو خلق میكنه این هنر زاییده روحیات درونیه چه خوب چه بد!!!! هدف از ایجاد این تاپیك ممارست در پیدا كردن سوژه های هدف منده نه هدایت دیگران به راه راست یه بار یكی از دوستان یه عكس گرفته بود از قاشق چنگال من اگه ندونم با چه انگیزهای این عكس رو گرفته چه جور نقدش كنم عكسش خیلی باحال بود كنتراست عالی داشت خیلی هم شارپ بود نورشم حرف نداشت فقط رویه قاشق چنگال دو تا نور فیروزه ای دیده میشد كه با رنگ عكس همخونی نداشت. اومدم بگم چون منظوره عكس رو نمیدونستم بیخیال شدم اما اگر مگفت میخواستم یه عكس تكنیكال بگیرم باید بهش از 100 . 95 میدادی مخصوصا كه با دی 300 گرفته بود ای اف پوینت های دوربینش محشر كار كرده بود
    یعنی اینجوری بگم كه با شناخت كامل از دوربین و لنز تونسته بود خوب خلق كنه ....... وچیزایه دیگه..........

اینجا اگر دوست داشته باشیم تمرین میكنیم تا كارمون بهتر بشه ...... یادته یه بار 5 كیلومتر راه رفته بودی تا عكسی رو بگیری؟! قطعاً هدفی داشتی. كه اگر دوست داشته باشی اینجا عنوان كنی روی خلاقیته عكست بحث میشه. شاید تو بخاطره غمناك كردنه عكست كادرتو یه جوری بستی ....دیگه كسی نمیتونه همینجوری كلیشه ای بگه كادرت بده یا چیزایی تو این سبك............. اما شاید اگه هدف از عكس فهمیده بشه ......بتونیم بهتر روش بحث كنیم اگر كسی از طبیعت عكسی رو میگیره كه دوست داره حسه سرما یی رو كه اونجا داشته به عكسش منتقل كنه حالا اگر ندونیم حسش چی بوده چه جوری میتونیم بگیم رنگه عكسش خوبه یا بد؟ اینجا تو این تاپیك هدف اینه وگرنه جایی مثل گالری دیگه نیازی نیست به كسی توضیح بدیم من به این دلیل عكس گرفتم یا اون دلیل اونموقع " رنگه رخساره خبر میدهد از سره درون"

مجتبی من قبل از ویرایشت اون چیزایی رو كه نوشته بودی....................... خوندم نارحت نیستم از اون ...........
    امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم ...... بهر حال تشكر میكنم از اون چیزای كه تشخیص دادی ورشون داری ممنون از ویرایش.......................

من اینجا عكس میزارم اگه 2 یا 3 نفر هم بیان نظر بدن خیلی پر باره.............

خوش باشی
    ویرایش توسط QashQai : Monday 17 December 2007 در ساعت 15:40
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    مجتبی من نمیگم داری اشتباه میكنی...... چون اصولا جایی این حرف كاربرد داره كه طرفین همدیگرو بشناسن....

مجتبی من قبل از ویرایشت اون چیزایی رو كه نوشته بودی....................... خوندم نارحت نیستم از اون ...........
    امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم ...... بهر حال تشكر میكنم از اون چیزای كه تشخیص دادی ورشون داری ممنون از ویرایش.......................

من اینجا عكس میزارم اگه 2 یا 3 نفر هم بیان نظر بدن خیلی پر باره.............

خوش باشی
    ببین من معذرت می خوام. واقعا معذرت می خوام . بازم معذرت می خوام و بازم ..... تو واقعا منو شرمنده کردی.

درست موقعی که داشتم جواب بهت می دادم در شرایط خیلی بدی قرار گرفتم خودتم می دونی که من به تو و کارهات علاقه خاصی دارم و اون حرفحهایی که می گی خوندی رو از روی احساسات لحظه ای نوشتم. و بعد هم سریع پاکشون کردم. ببین اینجا جلوی همه دوستان بهت می گم که واقعا عذر می خوام . امیدوارم منو ببخشی.

در مورد ...... بگذریم. بار هم عذر خواهی می کنم.

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Question پاسخ: با چه انگیزه ای این عكس رو گرفتی؟!!!

سلام

و

[IMG]http://i5.*******.com/82dbuqp.jpg[/IMG]

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین