صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

مهدی عزیز البته بنده کلی عرض کردم و امیدوارم شما به خودتان نگرفته باشید .

یقینا شما از علاقمندان نجوم هستید ( همان طور که بدنبال یک تلسکوپ مناسب بودید ) و یقینا سختی کار را طاقت خواهید آورد.

امیدوارم اگر خدای نکرده جسارتی بوده عفو بفرمایید.

اما یک توصیه دیگر....!

داشتن یک دوربین فیلمی برای عکاسی از پشت تلسکوپ را بیشتر توصیه می کنم.

این سنسور های دوربین های دیجیتال وقتی پشت تلسکوپ بسته می شوند بشدت مستعد گرد و غبار و حتی گل و شل هستند!گاهی آنقدر اعصاب شما را خراب می کنند که عطایش را به لقایش می بخشید.

و یک توصیه دیگر.استفاده از بک های سنسور است...

و اما در مورد قیمت.

مهدی جان اینجا ایران است و شما می خواهید از ایران خرید کنید.

اینجا قیمت ها بسیار با قیمت های جهانی متفاوت است.انتظار نداشته باشید قیمت اجناس با قیمت جهانی آن برابر باشد.هیچ چیز اینطور نیست چه برسد به دوربین...
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Wednesday 21 May 2008 در ساعت 03:28
    supernova_6086 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط supernova_6086 نمایش پست ها
    پویان عزیز ممنون از راهنماییتون.

منظورتون از پایه منسب پایه موتور داره دیگه؟ در این صورت چه پیشنهادی دارین؟

من متوجه نشدم یعنی در حال حاضر بدنه بدون لنز هم در بازار موجوده؟چون من هر جا دیدم با لنز بوده. قیمت 10-20 سیگما رو هم اگر بفرمایید ممنون میشم.
    فكر مي كنم با توجه به بودجه اي كه داريد حالا حالاها بايد فكر يك سه پايه موتوردار مناسبو نكنيد. چون بايد به اندازه بودجتون پول يك سه پايه رو بديد. اما يك سه پايه معمولي ولي با كيفيت هم كار شما رو راه مي‌ندازه.

در مورد لنز 10-20 سيگما هم قبل از عيد تا اواخر فروردين حول و حوش 490 بود ولي بعد از آن 5% رفت روي قيمتش. الان بايد بين 510-520 باشد.

اما درنهايت پيشنهاد من با توجه به بودجه شما 350d+10-20 سيگماست.
    براي ساير استفاده ها (كه قطعا خواهيد داشت) هم مي‌تونيد به 18-55 IS و 55-250 IS كنون فكر كنيد كه سرجمع با 400 تومن كيفيت و رنج مطلوبي (نسبت به قيمت) خوايد داشت.
    ویرایش توسط Pooyan : Wednesday 21 May 2008 در ساعت 07:46
    Kaveh Ghobadi و supernova_6086 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اما مزدک جان در ایران و بخصوص در این سایت و در بین قشر عکاس کمتر عکاسی از اجرام سماوی مد نظر است و بیشتر منظور از عکاسی نجومی Trace Star است.

بنده هم با شما موافقم که عکاسی نجومی به هیچ وجه فقط Trace Star نیست.اما این را هم در نظر داشته باشید که اکثر قشر عام عکاس حوصله کار کردن با تلسکوپ و آشنایی با آسمان و ... را ندارد ( این را چون تجربه دارم عرض می کنم و حداقل 5 یا 6 سال است با عکاسان در ارتباطم و شاید 10 تا 15 سال است که عکاسی نجومی می کنم )

نهایت قضیه برای عکاسان نجومی ( به معنی عام ) این است که در کویر راه شیری را ثبت کنند.

کمتر اتفاق می افتد که برای ثبت دقیق و علمی اجرام سماوی تلاش کنند ، حتی حاضر نیستند از بارش های شهابی عکاسی کنند ( شاید زیادی تنبل هستند )

خلاصه اینکه این موضوع در این بین مقداری متفاوت است.

و اما یک نکته در مورد Nikon D300 با شما هم نظر نیستم و اگر با این دوربین چند شاتی لانگ اکسپوژ بزنید کاملا متوجه خواهید شد که هم از نظر سنسور و هم از نظر الگوریتم نویز ریداکشن کاملا بهبود یافته و تغییر کرده است
    بله کاوه جان حق با شماست
    متاسفانه عکاسی نجومی در ایران اشتباه تعریف شده
    علتش هم خیلی سادست
    عکاسی نجومی یکی از سخت ترین گرایشهای عکاسیه از جنبه تکنیکی
    متاسفانه عکاسی نجومی در ایران یعنی عکاسی از رد ستارگان با زمینه درخت یا بناهای تاریخی یا ...
    که اگر این نوع عکاسی مد نظر است با هر SLR ای میتوان این نوع عکاسی را انجام داد.
    اما در مورد نیکون دی 300
    بله از دیدگاه نویز این دوربین نسبت به نوادگانش خیلی پیشرفت کرده ولی همونطور که توی چند پست قبل گفتم
    بازم عیب نجومی بزرگ سریهای قبل در اون تکرار شده
    در دوربینهای نیکون تصاویر raw واقعا خام خام نیست
    یعنی حتی اگر نویز ریداکشن رو خاموش کنید یک فیلتر نرمافزاری روی فایلهای خام اعمال میشه که
    ستاره ها ره به جای نویز حذف میکنه.
    البته یه راه داره
    بعد از اینکه عکس گرفته شد میشه سریع دوربینو خاموش کرد در این حالت فایل ذخیره میشه اما فیلتر اعمال نمیشه
    ولی طبیعتا کار منطقی نیست
    Kaveh Ghobadi، AslanAslan و m.a.i تشکر می‌کنند.
    مزدک مطهری

تشکر کرده
    409

نقل قول نوشته اصلی توسط supernova_6086 نمایش پست ها
    راستش من منظورم از عکاسی نجومی همون عکاسی از اجرام سماویه که در این مورد هم به نتایج خوبی رسیدم. به اینکه اکثر عکاسها چه میکنند و تنبلند و غیره هم اهمیتی نمیدم. من کاری رو که بهش علاقه دارم انجام میدم، میخاد ثبت هزار باره راه شیری در کویر باشه یا عکاسی از یه دنباله دار یا هر چیز دیگه ای. این کاملآ شخصیه، منظورم اینه که قصدم از این کار رضایت خودمه نه دیگران.

اما اصل مطلب، الان قیمت 450Dرو درDpreview دیدم. بدنه تنها رو زده 799$ که با قیمتی که دوستان میگن در ایران هست متفاوته. کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟

مزدک مطهری عزیز در نهایت شما با توجه به همه جوانب از بین 350D,450D,40D,30D,400Dکدوم رو پیشنهاد میکنید؟ در مورد لنز چطور؟
    جواب نهایی من
    اگه میتونی 450دی یا 40دی بخری یکی از این دو تا رو بگیر
    در غیر این صورت 350دی
    supernova_6086 تشکر می‌کند.
    مزدک مطهری

كاربر جديد supernova_6086 آواتار ها
    تشکر کرده
    32

Post پاسخ: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

کاوه عزیز از راهنمایی های شما سپاسگذارم. من به هیچ وجه از فرمایش شما دلگیر نشدم. اتفاقآ در حالت کلی کاملآ با شما موافقم. فقط خواستم قصدم از عکاسی برای دوستان روشن باشه تا بر همین اساس راهنمایی کنند. اما دوربین فیلمی فکر میکنم در حال حاضر نایاب یا حد اقل کمیاب باشه و از طرفی نمیشه روی عکسها پردازش خاصی انجام داد( مگر اینکه عکس رو اسکن کنم که باز افت کیفیت یه مشکل جدیده) بنابراین غبار سنسور رو به جان میخرم!:::big grin:::

و یک توصیه دیگر.استفاده از بک های سنسور است...

منظورتون رو متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدید؟
    ویرایش توسط supernova_6086 : Wednesday 21 May 2008 در ساعت 12:41
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    مهدی صلح دوست

تشکر کرده
    14101

منظور بنده این وسیله است.

DEEP SKY IMAGER III™

این وسیله یک سنسور دیجیتال است که یک خروجی 16 بیت به شما می دهد.رزلوشن آن حدود 1.2 مگاپیکسل است و از نظر کیفیت بسیار عالی است.

این وسیله به صورت اختصاصی برای عکاسی از پشت تلسکوپ طراحی شده و دارای سیستم های نویز ریداکشن و حذف جریانان مزاحم و خنک کننده است.

استفاده از آن بسیار راحت تر از دوربین عکاسی است و از نظر گرد و غبار هم مشکلات دوربین عکاسی را ندارد.

دارای تنظیمات تخضضی بسیار بهتر و بیشتری است و از طریق کامپیوتر و لب تاپ به راحتی می توایند آن را کنترل کنید.

http://www.meade.com/dsi_3/index.html

http://www.meade.com/dsi_3/gallery.html

http://www.meade.com/dsi_3/specifications.html

http://www.opticsplanet.net/meade-de...o-ii-mono.html
    Jesmi، supernova_6086 و m.a.i تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

آقای قبادی در پست های قبلی دوستان به خروجی 14 بیت 40دی (اگه اشتباه نکرده باشم) اشاره کردند خواستم بدوتم خروجی X بیتی در Jpeg & Raw تفاوتی داره؟ و اینکه خروجی 350دی چند بیتی است؟
    با تشکر
    Canon EOS 30D

تشکر کرده
    409

منظور بنده این وسیله است.

DEEP SKY IMAGER III™

این وسیله یک سنسور دیجیتال است که یک خروجی 16 بیت به شما می دهد.رزلوشن آن حدود 1.2 مگاپیکسل است و از نظر کیفیت بسیار عالی است.

این وسیله به صورت اختصاصی برای عکاسی از پشت تلسکوپ طراحی شده و دارای سیستم های نویز ریداکشن و حذف جریانان مزاحم و خنک کننده است.

استفاده از آن بسیار راحت تر از دوربین عکاسی است و از نظر گرد و غبار هم مشکلات دوربین عکاسی را ندارد.

دارای تنظیمات تخضضی بسیار بهتر و بیشتری است و از طریق کامپیوتر و لب تاپ به راحتی می توایند آن را کنترل کنید.

http://www.meade.com/dsi_3/index.html

http://www.meade.com/dsi_3/gallery.html

http://www.meade.com/dsi_3/specifications.html

http://www.opticsplanet.net/meade-de...o-ii-mono.html
    کاوه جان من با نسل اول و دوم این دوربین سی سی دی کار کرده ام
    ولی کار با این دوربینهای اختصاصی نجومی واقعا سخته و به هیچ وچه برای یه تازه کار توصیه نمی شود
    ضمنا مشکل غبار هم به شدت وجود داره
    و از معایب این دوربین برای تازه کارها میدان دید بسیار بسیار کم این دوربین هست.
    بردن لپ تاپ به خارج از شهر و پیدا کردن برق و.... را هم اضافه کنید
    این دوربینها دوربینهای نجومیه واقعیند و به واسطه نویز کم و 16 بیتی بودن خروجی میتوان با انها کارهای سطح بالایی
    مثل نورسنجی ستاره ها رو انجام داد.
    Kaveh Ghobadi، supernova_6086 و m.a.i تشکر می‌کنند.
    مزدک مطهری

تشکر کرده
    14101

ممنون مزدک جان.

اتفاقا نسل اول را داشتم و شب های زیبایی را با آنها گذراندم.

اما نظرم بر این است که اگر کسی دوست دارد تخصصی از پشت تلسکوپ عکاسی کند بهتر است به یک وسیله تخصصی رجوع کند.

این وسیله هم مثل وسایل دیگر ایراداتی دارد اما محاسنی هم دارد که شما فرمودید.

کارکرد با این وسیله مقداری زیادی با دوربین های عکاسی متفاوت است.

اما برای کسی که تحمل حمل و نقل تلسکوپ را می کند یقینا حمل لب تاپ هم کار زیاد مشکلی نیست ( کلا قشر منجم آماتور آدم های سختی کشیده ای هستند و بسیار با طاقت و با حوصله هستند )

بله خواستم به دوست عزیزمان مهدی یک پیشنهاد دیگر هم داده باشیم تا شاید خواستم بسیار تخصصی تر کار کنند.

بنده نسل سوم را ندیده ام ( متاسفانه ) شنیده ام که یک فن درون آن کار گذاشته شده است!آیا واقعیت دارد؟
    mazdak، supernova_6086 و m.a.i تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    409

ممنون مزدک جان.

اتفاقا نسل اول را داشتم و شب های زیبایی را با آنها گذراندم.

اما نظرم بر این است که اگر کسی دوست دارد تخصصی از پشت تلسکوپ عکاسی کند بهتر است به یک وسیله تخصصی رجوع کند.

این وسیله هم مثل وسایل دیگر ایراداتی دارد اما محاسنی هم دارد که شما فرمودید.

کارکرد با این وسیله مقداری زیادی با دوربین های عکاسی متفاوت است.

اما برای کسی که تحمل حمل و نقل تلسکوپ را می کند یقینا حمل لب تاپ هم کار زیاد مشکلی نیست ( کلا قشر منجم آماتور آدم های سختی کشیده ای هستند و بسیار با طاقت و با حوصله هستند )

بله خواستم به دوست عزیزمان مهدی یک پیشنهاد دیگر هم داده باشیم تا شاید خواستم بسیار تخصصی تر کار کنند.

بنده نسل سوم را ندیده ام ( متاسفانه ) شنیده ام که یک فن درون آن کار گذاشته شده است!آیا واقعیت دارد؟
    ممنون کاوه جان
    در مورد فن باید بگم حتی این مدل هم peltier cooler برای سرد کردن و کاهش thermal noise ندارد
    خود مید ادعا میکند که با روش DARK FRAME SUBTRACTION می توان نویز را برطرف کرد
    البته نویز حرارتی را و نه shot noise را
    قطعا هیچ عکاس نجومی نمی تواند تا اخر عمر با دوربینهای DSLR کار کند.ولی فطعا باید با انها شروع کند
    Kaveh Ghobadi، AslanAslan و m.a.i تشکر می‌کنند.
    مزدک مطهری

صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین