صفحه 19 از 23 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط m.n نمایش پست ها
    آیا می شود کیفیت(مگاپیکسل) یک دوربین را تغییر داد؟
    با تشکر
    بله میزان کیفیت ضبط تصاویر بر اساس اندازه چاپ را می توان تغییر داد

البته اگر دوربین قابلیت رو داشته باشه که معمولا همه دوربین های دیجیتال این قابلیت رو دارند.

مثلا دوربین 50دی خودمن
    فرمت jpg سه حالت داره:
    L همون لارج یا سایز بزرگ تقریبا 15 مگا پیکسل ------------------- جهت چاپ A3 یا بزرگتر
    M همون مدیوم یا سایز متوسط تقریبا 8 مگا پیکسل --------------- جهت چاپ A3 یا A4
    S همون اسمال یا سایز کوچک تقریبا 3.7 مگا پیکسل ------------ جهت چاپ A4 یا کوچکتر
    در فرمت Raw هم سه حالت داره:
    Rawتقریبا 15 مگا پیکسل ---------------- جهت چاپ A3 یا بزرگتر
    SRaw1 تقریبا 7.1 مگا پیکسل ------------ جهت چاپ A3 یا A4
    SRaw2 تقریبا 3.8 مگا پیکسل ------------- جهت چاپ A4 یا کوچکتر

امیدوارم که این مطالب براتون مفید باشه
    hooshmand shokoohi و m.n تشکر می‌کنند.
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    258

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

با سلام خدمت دوستان
    من بعد از خوندن همه پستها بلاخره نتونستم بین 40d و 50d یکی را اتنخاب کنم .نظرات متنوع و با تفاوت و دلیلهای محکمه پسند خیلی کم ...
    حالا برای عکاسی نجومی و با در نظر گرفتن نویز و کیفت عکسها و همچنین برای عکاسی از طبیعت و پرتره کدومش مناسبتره؟؟؟؟
    اگر دوستان لطف کنن در مورد لنز یا لنزهای مورد نیاز هم کمک کنن ممنون میشم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    167

پیش فرض d90

سلام دوستان

ایا دوربین نیکون d90 برای عکاسی نجومی مناسبه؟و چه لنزی برای عکاسی نجومی مناسبه؟ایا لنز 18-200 مناسبه؟
    نویز این دوربین چطوره؟ نمونه عکس نجومی که توسط این دوربین گرفته شده اگه لطف کنید ممنون می شم
    منتظر راهنمایی دوستان عزیز هستم
    با تشکر

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

پیش فرض پاسخ : d90

نقل قول نوشته اصلی توسط sam123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

ایا دوربین نیکون d90 برای عکاسی نجومی مناسبه؟و چه لنزی برای عکاسی نجومی مناسبه؟ایا لنز 18-200 مناسبه؟
    نویز این دوربین چطوره؟ نمونه عکس نجومی که توسط این دوربین گرفته شده اگه لطف کنید ممنون می شم
    منتظر راهنمایی دوستان عزیز هستم
    با تشکر
    دوستانی که من می شناسم و کار نجوم می کنند تقریبا همشون کانن دارند چون عملکرد نویز بهتری کانن داره بیشتر هم از رده XXXD و قیمت پایین تری داره و چون در مدت زمان زیادی سنسور نور میبینه احتمال صدمه زیاد هست در نتیجه هزینه تعمییرش هم کمتره و بیشتر روی لنز سرمایه گذاری می کنند
    sam123 و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ : d90

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    دوستانی که من می شناسم و کار نجوم می کنند تقریبا همشون کانن دارند چون عملکرد نویز بهتری کانن داره بیشتر هم از رده XXXD و قیمت پایین تری داره و چون در مدت زمان زیادی سنسور نور میبینه احتمال صدمه زیاد هست در نتیجه هزینه تعمییرش هم کمتره و بیشتر روی لنز سرمایه گذاری می کنند
    احتمالا یه دلیل این امر میتونه این باشه که دوستان شما مدت‌ها پیش تصمیم به عکاسی نجومی گرفتند و تردیدی نیست که در اون زمان عملکرد نویز دوربین‌های کانن بهتر بوده.(زمانی‌ که نیکون D۸۰ و D۴۰ و D۶۰ رو داشت که همگی‌ دوربین‌های پر نویزی بودند). این اعتقاد که دوربینهای کانن نویز کمتری دارند، که ریشه در اون زمان‌ها داره.

اما با معرفی‌ دوربین‌های D۹۰ و D۵۰۰۰ وضعیت تغییر کرد و الان با معرفی‌ D۳۱۰۰ و احتمالا D۷۰۰۰, دیگه به این سادگی‌ نمی‌شه گفت که نویز در دوربین‌های کانن بهتره (البته برخی‌ دوستان کاننی گفته اند و شده اما خوب چندان علمی‌ نیست). در رده دوربین‌های حرفه‌ای هم که کانن در مقابل D۳s حرفی‌ برای گفتن نداره (البته در مورد نویز) اما نمیدونم که این رده از دوربین‌ها تا چه اندازه در کسی نجومی کاربرد دارند.
    sam123 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

معمولا عكاسان نجومي از دوربينهاي كانن استفاده مي كنند.به عنوان مثال من شخصي مي شناسم كه از مدلهاي 20دي 30دي 40دي و همينطور از 5دي استفاده ميكند و بسيار هم راضي است.من هم به شخصه كمتر عكسي ديدم كه با دوربينهايي غير از كانن گرفته شده باشند.من هم از 350دي بسيار در اين زمينه راضي هستم.يشنهاد ميكنم به سري هاي تك رقمي كانن استفاده كنيد مثل:7دي 5دي مارك 2 ميتوانند بهترين گزينه باشند...
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5119

سلام به دوستداران آسمان پر ستاره شب
    امروز نشستم تمام این نونزده صفحه رو خوندم تا چیزای ابتدایی از دوربین های مناسب برای عکاسی از آسمان رو پیدا کنم
    که البته بسیار لذت بردم ؛ دوستان اینقدر با حوصله جواب میدادند که هیچ چیزی رو جا نمینداختند
    اما این پستا برمیگرده به زمان های دور ( قدیمی بودن )
    که از اونجا که مشخصه تا الان مدل های مختلفی وارد بازار شده

به نظر شما با بودجه 700 تا 800 تومان الان چی خوبه
    آیا همونطور که در گذشته برخی از اساتید بیان میکردن ، نیکون هنوز به درد این کار نمیخوره ؟
    البته دوستان ، مبلغش زیاد بیشتر از این نشه
    موضوع دیگری که هست اینه که علاوه بر اون کاربرد نجومی ، برای عکاسی از طبیعت و نیز عکس های شخصی هم احتیاج دارم
    دوست دارم عزیزانی مثل آقایون قدیری و قبادی و مطهری هم نظرشون رو بگن :biggrin:

راستی آقای مطهری شما قبلا ( حدود چهار سال پیش ) مطلبی رو در مورد انواع نویز که در عکاسی نجومی آزاردهنده هستند مطرح کرده بودید ( صفحه 12 - پست 68 )
    تنها در مورد نوع اول ( اگر اشتباه نکرده باشم ) توضیح دادید
    و قول داده بودید ادامه داشته باشه
    اما تا الان . . . :confused:
    به هر حال مطلب مفیدی بود ؛ اگر امکانش هست ادامش بدید

با تشکر از زحمات همه دوستان
    NetNegar و moji773 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.i نمایش پست ها
    سلام به دوستداران آسمان پر ستاره شب
    امروز نشستم تمام این نونزده صفحه رو خوندم تا چیزای ابتدایی از دوربین های مناسب برای عکاسی از آسمان رو پیدا کنم
    که البته بسیار لذت بردم ؛ دوستان اینقدر با حوصله جواب میدادند که هیچ چیزی رو جا نمینداختند
    اما این پستا برمیگرده به زمان های دور ( قدیمی بودن )
    که از اونجا که مشخصه تا الان مدل های مختلفی وارد بازار شده

به نظر شما با بودجه 700 تا 800 تومان الان چی خوبه
    آیا همونطور که در گذشته برخی از اساتید بیان میکردن ، نیکون هنوز به درد این کار نمیخوره ؟
    البته دوستان ، مبلغش زیاد بیشتر از این نشه
    موضوع دیگری که هست اینه که علاوه بر اون کاربرد نجومی ، برای عکاسی از طبیعت و نیز عکس های شخصی هم احتیاج دارم
    دوست دارم عزیزانی مثل آقایون قدیری و قبادی و مطهری هم نظرشون رو بگن :biggrin:

راستی آقای مطهری شما قبلا ( حدود چهار سال پیش ) مطلبی رو در مورد انواع نویز که در عکاسی نجومی آزاردهنده هستند مطرح کرده بودید ( صفحه 12 - پست 68 )
    تنها در مورد نوع اول ( اگر اشتباه نکرده باشم ) توضیح دادید
    و قول داده بودید ادامه داشته باشه
    اما تا الان . . . :confused:
    به هر حال مطلب مفیدی بود ؛ اگر امکانش هست ادامش بدید

با تشکر از زحمات همه دوستان
    اگر همین الان قصد داشتم یک دوربین صرفا برای عکاسی نجومی انتخاب کنم یقینا و بی شک دوربین قدیمی خودم Canon 20Da نازنین ام را انتخاب می کردم.تنها دوربینی که بعد از اینکه حدود 30 هزار شات زد با قیمتی حدود 30% گران تر فروختم و خریدار هنوز هم از این خرید راضی است!

اما در این دوره و زمانه و اینکه با توجه به پیشرفت های جدید و استفاده های جانبی شما از این دوربین به نظرم خرید دوربینی مثل کانن 40دی دست دوم تمیز ( اگر یافت شود ) و یا کانن 450 دی نو ( باز هم اگر یافت شود ) و یا کانن 5D مارک 1 ( که بسیار گران تر است و دست دوم اش حدود 1200 قیمت دارد ) و در مراتب بعدی خرید 550 دی ( که همین حدود قیمت است ) و بعد تر 7D که حدود دو برابر بودجه شما است توصیه می شود.

سعی کنید به سراغ 50دی و 500دی نروید به خاطر یک سری مشکلات نویز و ....

و اینکه اگر رزلوشن بسیار بالا نیاز ندارید همان دوربین های 10 تا 12 مگاپیکسل برای کارهای صرفاً نجومی به شدت توصیه می شود هرچند که برای مصارف دیگر هم عالی و کافی است اما در این دوره زمانه شیرینی 18 مگاپیکسل ها را به راحتی نمی شود کنار گذاشت.اما با افزایش رزلوشن سایز فتودیود ها به مراتب کوچک تر شده و الگوریتم کاهش نویز پیچیده تر و تاثیر بر روی خروجی بیشتر خواهد شد.

اما دوربین های بین 10 تا 12 مگاپیکسل از این نظر بسیار خوب هستند.

اما در نهایت اینکه اگر یک 40 دی تمیز ( زیر 20 هزار شات ) و از نظر بدنه بی مشکل با قیمت 500 تا 550 هزار تومان پیدا کردید به هیچ وجه آن را از دست ندید که گوهری است برای کاربری شما و دیگر نیازهایتان.چون هم بدنه بسیار مقاوم تر و خوش ساخت تری دارد و هم از نظر کیفیت خروجی و رزلوشن و امکانات جانبی کلیه نیازهایتان را برطرف می کند و می توانید هزینه بیشتری برای لنز و ... داستان ها داشته باشید.
    rodentia، MehdiM، imsi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5119

از لطفتون سپاسگذارم

سوال :
    از کجا باید فهمید که دوربین چند شات انداخته ؟
    من تا الان دوربین نداشتم و بعضی چیزارو نمیدونم

به نظرتون 40 دی با اون شرایطی که گفتید میتونم پیدا کنم ؟

هزینه یه لنز خوب برای این دوربین چقدره ؟

ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

از کجا باید فهمید که دوربین چند شات انداخته ؟
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...t=10134&page=6
    m.a.i و NetNegar تشکر می‌کنند.

صفحه 19 از 23 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین