صفحه 2 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

پیش فرض پاسخ: راهنمایی کنید: یه دوربین خوب برای عکاسی نجومی

کاوه جان حرفهاتون در رابطه با انتخاب کنون برای عکاسی در شب کاملا بجاست.
    فقط در مورد سنسور مورد استفاده در نیکون یک چیزی را عرض کنم که در D2x و D2xs از CMOS استفاده شده.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

ورقا جان بله ، باید توضیح می دادم که منظور من دوربینهایی در رده ی پایین بود، از توضیح ممنون اصلاح شد.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد WarmWind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام ...
    آقا کاوه و آقا داريوش کاملاً حق با شماست.
    احتمالاً با دقت محتواي اون لينک رو نخونده بودم يا يادم رفته بوده. چون دوباره که بهش سر زدم، ديدم که D50 بين دوربين هاي نيکون (D70 و D200 مقايسه شده بودن) کارکرد بهتري تو astrophotography داشت. اما دوربين هايي مثل 350D و 20D کارکردشون از اون بهتره. تازه توي اين تحليل نويز حرارتي رو هم که با افزايش دما زياد ميشه رو در نظر نگرفته که به قول شما نويز حرارتي توي دوربين*هاي CMOS ، به علت مصرف کمتر و در نتيجه دماي کمتر سنسور، کمتر از دوربين*هاي CCD است.

Unity Gain ISO describes the high signal part of an image (the highlights) at high ISO, and read noise the performance corresponding to the low signal end of the photograph. But if a camera was delivering more photons to a pixel, then read noise alone does not give a complete story of the performance in the shadows. The "Low-Light Sensitivity Factor" describes the high iso shadow performance (Figure 7). It also describes the low light performance in shadows of exposures up to tens of seconds at high ISO. In astrophotography, a high Low-Light Sensitivity Factor would record the most faint stars, at least for exposures where thermal noise did not dominate.

و با توجه به سقف قيمت 700 تومن همون 350D (حداقل توي اين دوربين**هاي بالا) با قيمت 630-680 تومن بهترين انتخاب خواهد بود.

(پي نوشت: خوبه من يه Page خوندم ها!!! توي تاييد و رد هر مطلبي دارم ازش استفاده مي*کنم!!! )
    او را به چشم پاک توان ديد چون هلال / هر ديده جاي جلوه آن ماهپاره نيست

مختار ماپار

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

مختار جان همین لینک ها اطلاعات ما را بالا میبرد.اما بعضی موارد تجربی یا حتی سلیقه است و بعضی چیزها قطعی .

همیشه همه برای عکاسی با مدت زمان نوردهی بالا به سراغ Cmos میروند و این امری است تقریبا همیشگی چرا که هم از نظر ساختاری و طراحی و هم از نظر پروسس بهتر عمل میکند.( اما این قطعی نیست )

درباره ی لینک شما لینک بسیار معتبری است و اکثرا هم به آن استدلال میکنند...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد WarmWind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط WarmWind نمایش پست ها
    (پي نوشت: خوبه من يه Page خوندم ها!!! توي تاييد و رد هر مطلبي دارم ازش استفاده مي*کنم!!! )
    البته من منظورم اين بود که يه بار با اين لينک وجود خدا رو رد ميکنم و بار ديگه با همين لينک خدا رو اثبات ميکنم!! :biggrin: جلل خالق !!
    او را به چشم پاک توان ديد چون هلال / هر ديده جاي جلوه آن ماهپاره نيست

مختار ماپار

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

از همه ی شما که اینقدر خوب من را راهنمایی کردید ممنونم. با این تفاسیر فکر می کنم انتخاب من همان 350d یا 400d باشه. خوب حالا با توجه به نسبت هزینه به امکانات، آیا به صرفه هست که 400d را انتخاب کنم یا اگر هزینه ی بیشتری بدهم، نسبت به آن هزینه، امکانات فوق العاده ای دریافت نمی کنم؟
    یعنی اگر شما به جای من باشید و پول هم داشته باشید، کدام گزینه را انتخاب می کنید؟

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

من 350d را توصیه می کنم. قیمت بسیار مناسبی دارد. از طرفی 400d هم خیلی امکانات خاصی به آن افزوده نشده است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

کاوه جان نوردهی 8 ساعته ممتد با دیجیتال غیر ممکن هست....چه سیموس و چه.....مگر در روش عکاسی با فریمهای کوتاه و پشت سر هم....
    در نوردهی های ممتد با نویز ریداکشن روشن....من بیش از 90 دقیقه رو پیشنهاد نمیکنم....درضمن همین 90 دقیقه ....فقط در مکانهای سرد امکانپذیر است....ودر مکانهایی که دمای هوا بالاتر از 10 یا 20 درجه بالای صفر است....60 دقیقه بیشترین زمان مناسب خواهد بود.....اگر دمای محیط زیر صفر باشد (چیزی بین 3 تا 10 درجه)....بسیار عالی خواهد بود...
    نگران باطری هم نباشید...باطری های لیتیوم یون به گونه ای متفاوت نسبت به دیگر ساختارها طراحی شده اند و در سرمای زیاد انرژی زیاد از دست نمیدهند....من شخصا در دمای 7 درجه زیر صفر با یک باطری به مدت 1 ساعت نوردهی داشته ام.
    اما در مورد 400 دی باید عرض کنم که این دوربین هم به درد عکاسی شب نمیخوره و نویز قابل توجهی نسبت به 350 و 30 دی و 5 دی داره.....

در مورد D2x درسته که دارای سنسورCmos است....اما هر Cmos هم که به درد این کار نمیخوره....
    400 دی به علت فشردگی فتودیودها و نسبت سیگنال به نویز کمتر....نسبت به 350 دارای نویز بیشتر است...مخصوصا در نوردهی دراز مدت این تفاوت به وضوح دیده میشود.....
    دی تو ایکس هم که جای خود داره....
    در حقیقت این دوربین ذاتا نویز زیادی داره....حتی بیشتر از دی 200 و دی 70.....
    با چیدمان 12 میلیون پیکسل این دوربین در یک سنسور Aps-c ، این مسئله چندان عجیب به نظر نمیرسه....
    در حقیقت سنسورهای بزرگ هم با اضافه شدن تعداد پیکسلها و تغییر نکردن ابعاد سنسور .... شبیه به سنسور های دوربینهای کامپکت میشوند و نویز آنها افزایش پیدا میکند.
    به لینک زیر دقت کنید:

http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page21.asp

و در مجموع سراغ دوربینهایی به مگاپیکسل بالا در قطع APS-C اصلا نروید......
    به نظر من دوربین 1Ds MII هم به درد نوردهی دراز مدت نمیخوره.....
    بهترین دوربینهایی که میتوان برای این کار در نظر گرفت.....350 دی/20 دی (که البته دیگه تولید نمیشه)/30 دی / 1D mark II n / و 20Da هستند....والبته 20 دی آ هم دیگه تولید نمیشه .
    ویرایش توسط Ghadiri : Wednesday 19 December 2007 در ساعت 15:35
    m.a.i تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

amirsooki
    Guest

اما در مورد 400 دی باید عرض کنم که این دوربین هم به درد عکاسی شب نمیخوره و نویز قابل توجهی نسبت به 350 و 30 دی و 5 دی داره.....
    سلام.
    نویز قابل توجه ؟ موافق نیستم .
    در عکاسی های طولانی مدت کمی از 350 نویزی تر است .

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

اما در مورد 400 دی باید عرض کنم که این دوربین هم به درد عکاسی شب نمیخوره
    سلام
    كاملا با امير موافقم .
    ولي
    مسعود جون اصلا با اين حرفت موافق نيستم .
    نه به اين خاطر كه 400d دارم . واسه اينكه اين حرف كاملا اشتباه كه این دوربین به درد عکاسی شب نمیخوره و اين درصد نويزي هم كه ميگي نسبت به 350 بيشتر هست در هنگام مقايسه به چشم نمياد و نويز چشگيري نيست.

انا جداي اين بحثها اين سيستم dust reduction كه 400d داره يكي از بزرگترين مزيتهاي اين دوربين نسبت به همرده هاي خودشه و كاملا موثره و ارزش پول بيشتر رو داره . جداي بقيه مزيتهاش :d
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

صفحه 2 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین