صفحه 4 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمایی کنید: یه دوربین خوب برای عکاسی نجومی

سلام....

زیاد نگران لنز ها نباشید و بیشتر بر روی سنسور تمرکز کنید.با تجربه ای که از بستن دوربین به تلسکوپ داشتم بسیار از این مسئله پرهیز میکنم ، شاید مسعود با من موافق باشد ، به خصوص که در شب رطوبت زیاد است و غبار هم در حال فرو نشستن است و باعث چسبندگی بسیار زیاد به سطح سنسور میشود و چون تلسکوپ ها دهامه ی بازی دارند ( به غیر شکستی ها ) این گرد غبار به علت الکتریسته و رطوبت بسیار راحت به سنسور میچسبد.مسعود جان موافقی؟

بعد درباره ی تسکوپ ممنون.کدام داشنگاه هستید بیایم زیارت آن 16 اینچی عزیز؟

انشالله شما یک مید Lx 90 بخر برای عکاسی گزینه ی شایسته ایست .

دوربین هم که به 350 رسیدیم ، نه ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

من هم موافق هستم...
    اما حالا با این صحبتها چرا 350 شد؟
    400 که مشکل کمتری داره کاوه جان(در مقابل گرد و خاک)...؟
    مسعود قدیری

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها

اگر مشکل مالی ندارید و سالی یک بار عکس شب میگیرید....400 دی.
    اما اگر اینطور نیست و امکان عکاسی شب برایتان فراهم است....قطعا 350.
    سلام

من دقیقا متوجه نشدم. یعنی اگر دفعات عکاسی ام زیاد هست، 350 دی بهتره؟
    ببینید من به گزینه ای فکر می کنم که کمی اینده نگرانه باشه. مثلا ممکنه در حال حاضر نتونم زیاد عکاسی انجام بدم. اما ممکنه تا چند ماه دیگه شرایط متفاوت باشه و بتونم به دفعات و به تعداد نسبتا زیادی عکاسی داشته باشم.
    خوب شاید بعضی از دوستان کارشون عکاسی باشه و چند دوربین و لنز و تجهیزات جانبی داشته باشند. اما برای من این طور نیست و میشه گفت برای من یک تفریح مرتبط با رشته ی دانشگاهی ام هست. من شاید شرایطی نداشته باشم که دوربین ام رو تعویض کنم و ارتقا بدم و ممکنه این دوربین چند سال برای من کار کنه. خوب من فکر می کنم نیاز هام برای خودم روشن باشه. شاید بد نباشه این نیازها و خواسته هایی که از دوربین دارم را برای شما لیست کنم:
    1- یک DSlr برای عکاسی نجومی و اتصال به تلسکوپ
    2- نوردهی با زمان های معمول در حد زیر یک دقیقه و در موارد خاص نوردهی های چند دقیقه ای و چند ده دقیقه ای (یعنی 90% عکس ها با تایم های زیر یک دقیقه گرفته میشه و فقط در موارد خاص از نوردهی بالا استفاده میشه)
    3- هدف اصلی من چاپ عکس ها نیست و بیشتر روی هارد نگهداری خواهند شد. در موارد چاپ هم بعید می بینم که از A4 بزرگ تر پرینت بگیرم.(مثلا با این قید فکر می کنم تفاوت 2 مگ خیلی اهمیت نداشته باشه)
    4- این دوربین حداقل برای 2 سال برای من کارایی مطلوب داشته باشه
    5- برای استفاده های عکاسی روزمره نتیجه ی مناسبی داشته باشه (در نظر بگیرید که خیلی وقت ها عکس های دوربین موبایل من که 1.3 هست تحسین خیلی ها رو برمی انگیزه. پس نیازی به یک کیفیت حرفه ای نیست، فقط یک عکس با رنگ های طبیعی و شفاف)
    6- در صورت امکان به بودجه ای در حد 700 هزار تومان محدود باشه و در غیر این صورت از یک میلیون بالاتر نشه. (قیمت لوازم جانبی مثل دکلانشور و ملزومات اولیه رو هم اضافه کنید)

از همه ی دوستان که وقت می گذارند و من را راهنمایی می کنند ممنونم. ببخشید خیلی سوال می کنم. اگر سوال در زمینه ی کاری خودم داشتید قول میدم جبران کنم.;)

amirsooki
    Guest

سلام
    بی برو برگرد 350 دی . هزینه اضافی نکنید.
    موفق باشید .

تشکر کرده
    14101

سلام....

من هم موافق هستم...
    اما حالا با این صحبتها چرا 350 شد؟
    400 که مشکل کمتری داره کاوه جان(در مقابل گرد و خاک)...؟
    مسعود رمزی حرف میزنی ؟ جدیدا یک کلمه از حرفای شما برایم مفهوم نیست ( گیرایی من که پایین آمده ، امان از سونی) اما منظورت این است(بنا به تجربه ی تو ) که آنتی داست 400 دی جواب میدهد ؟ مسعود جان گمان نکنم .به نظرم شاید تا حدودی اما ( میدانی که) این غبار کجا آن غبار کجا . بعضی وقت ها آینه ی تلسکوپ اینقدر کثیف میشود که نگو (خودت که بهتر میدونی) حالا این الکتریسیته هم دارد و ذرات را جذب میکند.به نظرم آنتی داست عملی نیست( تا نظر تو چه باشد) بعد یهو چرا 350 عزیز را در میکنی ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

سلام....

دوست عزیز همان 350 بهترین انتخاب است برای شما ، بعد اینکه اصلا عکس های موبایل را با دوربین مقایسه نگنید، دوربین 5 مگاپیکسل از موبایل 50 مگاپیکسل عکس بهتری دارد.

دکلانشور ( ریموت ) هم قیمت دست مسعود است ، اما ساده بخواهید خودتان هم میتوانید درست کنید ، اما باید 20 تا 30 باشد.یک مدل تایمر دار که واقعا برای کارهای نجومی خوب است وجود دارد که فکر کنم 50 تا 80 باشد( نمیدانم)
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    ببخشيد آقا كاوه و ديگر اعضا محترم اگر امكانش است يك كمي درباره ساخت دکلانشور به صورت دستي توضيح دهيد.
    ویرایش توسط AliMohammadi : Saturday 13 January 2007 در ساعت 02:42
    علی محمدی

تشکر کرده
    14101

سلام...

اول اینکه دوربین شما چیست؟
    بعد به این تاپیک مراجعه کنید و بقیه بحث را ادامه دهید(البته اگر در این زمینه مشکل شما حل نشد )

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3229

اما یک روش ساده ی ساده ی ساده استفاده از کش عینک شنا است ......

اما برای ساخت دکلانشور به تاپیک مراجعه کنید و بنده و دوستان در خدمت شما هستیم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام اول از پاسخ سريع شما كمال تشكر را دارم .من هنوز دوربين Dslr ندارم ولي برايم جالب بود كه بدانم .
    از اين كه سوالم را اين جا مطرح كردم شرمنده ام من تاپيكي را كه معرفي كرده ايد را نديده بودم .
    باز هم ببخشيد...
    علی محمدی

تشکر کرده
    14101

سلام....

سلام اول از پاسخ سريع شما كمال تشكر را دارم .من هنوز دوربين Dslr ندارم ولي برايم جالب بود كه بدانم .
    از اين كه سوالم را اين جا مطرح كردم شرمنده ام من تاپيكي را كه معرفي كرده ايد را نديده بودم .
    باز هم ببخشيد...
    خواهش میکنم ، اگر سوالی بود ، بنده و دوستان در خدمت شماییم ، برای آگاهی لینک ارسالی بنده در همان تاپیک را ببینید ، با اصول کار آشنا میشوید.این فروم واقعا مرجع غنی است از مسائل مربوط به عکاسی.

سلام اول از پاسخ سريع شما كمال تشكر را دارم
    بنده شیفت شب فروم هستم و مراقب هستم کسی در فروم عملیات انتحاری انجام ندهد یا بمب گذاری یا اینکه فروم را بدزد........
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 4 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین