صفحه 1 از 23 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

سلام

من قصد دارم یک دوربین دیجیتال بخرم. اما می خواستم ببینم چه دوربینی مناسب عکاسی نجومی هستند.
    لطفا دوربین های مناسب رو ذکر نید تا من متناسب با بودجه ام یکی رو انتخاب کنم.
    سوال دیگه ای هم دارم در مورد حالت "b" در دورین های دیجیتال:
    آیا دوربین های دیجیتال در حالت "b" باطری مصرف می کنند؟ اگر این طور باشه دو سه تا عکس با نوردهی بالا بگیری باتریش می خوابه. ایا راهی برای حل این مساله وجود داره؟
    مرسی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمایی کنید: یه دوربین خوب برای عکاسی نجومی

سلام..

دوست عزیز اول اینکه بودجه ی شما چقدر است ؟

بعد اینکه شما یک کامپک میخواهید یا یک Dslr ؟

درباره ی سرعت B هم بعد از توضیح شما جواب خواهم داد.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

سلام...

مدیران محترم ( بخصوص هادی جان) لطفا این تاپیک را به قسمت چه دوربینی بخرم انتقال دهید....

دوستمان جای مناسبی برای ایجاد این تاپیک انتخاب نکرده اند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

اولا به خاطر این که تاپیک رو در بخش مناسبی باز نکردم معذرت می خوام. بالاخره یه تازه وارد باید فرقی با قدیمی تر ها داشته باشه.
    اما در مورد سوال ها:
    بودجه من حدود 700 تومان هست. البته اگر واقعا کیس مناسبی باشه حاضرم بیشتر خرج کنم.
    مطمئنا نمی خوام کامپک باشه چون باید لنز دوربین باز بشه تا امکان بسته شدن دوربین به طور مستقیم به تلسکوپ وجود داشته باشه.

مرسی از این که راهنمایی می کنید.

كاربر جديد WarmWind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    من با توجه به مطلب گفته شده و مقايسه*ي علمي سايت کلارک ويژن و با توجه به حدود قيمتي گفته شده فکر مي*کنم که Nikon D50 انتخاب مناسبي باشه. البته همين آقا کاوه هم تا اونجايي که من مي*دونم تو کار نجوم هم هست و خيلي بهتر و با detail مي*تونه راهنمايت کنه.
    او را به چشم پاک توان ديد چون هلال / هر ديده جاي جلوه آن ماهپاره نيست

مختار ماپار

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

در مورد عکاسی نجومی به طور کامل نیکون را فراموش کنید. متاسفانه سنسور های سونی که در دوربین های نیکون به کار می رود، توانایی نور دهی به مدت بالا را ندارند و یک هاله بنفش رنگ و نویز شدید در تصویر ایجاد می شود.

به نطر بنده در حال حاضر تخصصی ترین دوربین نجومی Canon 20Da است. با اینجال شما با Canon 350D هم مانند سایر دوستان می توانید عکس های خیره کننده ای بگیرید.
    shabab تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

سلام....

اول اینکه مختار جان یک توصیه هیچگاه برای کارهای نجومی و کلا عکاسی با مدت زمان طولانی برند نیکون را پیشنهاد ندهید ، چرا حالا عرض میکنم.

در عکاسی نجومی به دلیل مدت زمان های بسیار طولانی ( کم کم از 3 دقیقه تا 8 ساعت ) نویز به شدت بالا است و سنسور هم دمای بسیار بالایی دارد و همین طور مصرف انرژی بسیار زیاد.

ما تنها یم راه داریم و آن استفاده از دوربینی با سنسور Cmos به جای دوربین های دارای CCD .
    اکثر دوربین های نیکون دارای سنسورهای CCD هسنتد

بنده عکاس شبی را ندیده ام که به غیر از مارک و برند کنون دوربین دیگری داشته باشد.چرا چون دوربین های کنون از Cmos استفاده میکنند .

پس اول اینکه هر دوربینی غیر از کنون را فراموش کنید ، چرا که نه به کار شما میاید و نه مناسب است.

درباره ی فرق Cmos با CCD باید عرض کنم که Cmos هم انرزی کمتری مصرف میکند ( در نتیجه گرمای کمتری دارد ) و هم اینکه به نسبه دارای نویز کمتری است.

در عکاسی نجومی نویز مبحث بسیار دردسر ساز و پیچیده ای است و همیشه مشکل ساز است . پس باید به سراغ دوربین های کم نویز تر برویم ، دوربیین های کنون ( به معنای عام ) از دوربین های نیکون ( بازهم به معنای عام )کم نویز تر هستند( در عکاسی با مدت زمان طولانی )

پس تا اینجا شما برند دوربین را یافتید.

حال شما چند انتخاب بیشتر ندارید.

1 - دوربین واقعا غول Canon 20Da

2- Canon 20D

3- Canon 30D

4- Canon 350D

اگر بتوانید Canon 20D[COLOR="Red"]a[/COLOR گیر بیاورید که یک نسخه از Canon 20D است که انحصارا برای عکاسی نجومی تهیه شده است که باید بگویم بهترین انتخاب است ، این دوربین از پروسس های خاصی استفاده میکندکه نویز را به شدت کاهش میدهد و بهترین انتخاب عکاسان آسمان شب است.

اما این دوربین دیگر در بازار به سختی گیر میاد

بعد به سراغ Canon 30D بروید ، این دوربین هم در رده ای بالاتر از Canon 20Da قرار دارد ( به نظر بنده) و هم پروسس خوبی دارد و هم دوربین جدید است.اما قیمت آن با نیاز شما همخوانی ندارد.اما انتخاب معرکه ایست.

بعد خود Canon 20D که بازهم شایسته است اما مشکل قیمت دارید.

پس تنها راه حل کوچولوی دوست داشتنی و حساب پس داده ی Canon 350D است.دوربین که برای عکاسی نجومی بهتریناست ( به نظر من) وبا قیمتی در حدود 650 هزار تومان بسیار مناسب است و توصیه ی بنده هم این دوربین است.

اما شما اگر بودجه ی بیشتری دارید به سراغ برادر جوان ترش یعنی Canon 400D بروید.این دوربین تمامی امکانات و برتری های Canon 350D را دارد با این فرق که مقداری پیشرفته تر و با امکانات بیشتر است و قیمتش هم 200 هزار تومان بالاتر است

اما همان Canon 350D نیاز شما را بر آورده میکند.

پی نوشت : دوست عزیز بسیاری با دوربین های کامپک هم که به تلسکوپ متصل میشوند در حال عکاسی هستند اما آنها کارایی یک Dslr را ندارند.

آپدیت : بنده همیشه لحظه ای بعد از داریوش جان( استادم )پست میزنم و همه ی حرف های بنده را در چند خط فرمودند.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Tuesday 9 January 2007 در ساعت 03:53
    Marefat تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

سلام...

آیا دوربین های دیجیتال در حالت "b" باطری مصرف می کنند؟ اگر این طور باشه دو سه تا عکس با نوردهی بالا بگیری باتریش می خوابه. ایا راهی برای حل این مساله وجود داره؟
    درباره ی قسمت دوم سوال شما باید عرض کنم که اصولا دوربین های دیجیتال بر پایه ی مصرف برق کار میکنند و بدون برق آصلا روشن نمیشوند.

به نظرم شما از دنیای آنالوگ به این دنیا وارد شده اید.

اگر یادتان باشد در دوربین های مکانیکی ما از برق و باطری استفاده نمی کردیم و تنها در بعضی از نیمه اتوماتیک ها برای بالا ماندن آینه از یک باطری استفاده میشد که همیشه به همه توصیه میکردندکهاز یک دوربین تمام مکانیکی استفاده کنند.

اما در دیجیتال همه چیز بر پایه ی باطری است.

اما شما مثلا چند شات می توانید در یک شب بگیرید شاید 10 شات ( ماکزیمم) یا حتی یک شات 8 ساعته .

اما باطری این دوربین برای شما کافی خواهد بود و برای چند شات طولانی ( 30 دقیقه ای ) کافی است .

اما اگر باز هم به نظرتان کم بود از یک گریپ استفاده میکنید و در آن صورت شما آنقدر شاب بزنید تا خوابتان ببرد.اما بدون گریپ هم کاملا راضی خواهید شد و نیازتان برطرف میشود.اما یک گریپ شما را کاملا بی نیاز میکند .قیمت گریپ هم به نظرم 120 تومان است با باطری میشود 160 هزار تومان.اما باطری فول شارژ کنون کفایت میکند.نیاز به یک ریموت( دکلانشورهم دارید ) که به نظرم 30 تومان بود، اما بازهم امکان ساخت آن در خانه را دارید و اصلا چیز پیچیده ای نیست.
    Marefat تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    بنده همیشه لحظه ای بعد از داریوش جان( استادم )پست میزنم و همه ی حرف های بنده را در چند خط فرمودند.
    کاوه جان، توضیحات شما همیشه خیلی بهتر و کاملتر است البته!!

تشکر کرده
    14101

سلام...

کاوه جان، توضیحات شما همیشه خیلی بهتر و کاملتر است البته!!
    داریوش جان به نظرم دوستان باید بیایندو شما را ترور کنند، چرا ؟ چون بنده را مجبور میکنید بیایم و از خودم دفاع کنم و هی آف تاپیک بزنم .عزیز این چه حرفی است ، شما استاد بنده هستید ( چه دلتان بخواهد چه دلتان نخواهد) بنده هر آنچه از شما یاد گرفته ام را بازگو میکنم .

کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 1 از 23 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین