صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 32 , از مجموع 32
Like Tree60تشکر

موضوع: تست لرزش‌گیر

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    عکس بنده یک مغازه سنتی بهمراه استاد درودگر که در حال کار کردن هست از بازارچه های قدیمی همدان که با دوربین 3100 نیکون و لنز 18-105 با سه پایه مانفرتو 190 موقع شب گرفتم تنظیمات ایزو 800 شاتر 1/5 و دیاف 6.3 21 میلیمتر گرفتم هوا تاریک کامل بود البته فیلترUV کنان 60 تومنی رو جدا کردم که کیفیت نیاد پایین فقط خیلی کم صورت استاد و حرکت دست ثبت شده که در عکس های عکاسان بزرگ ایران این طور آثار حرکت در انسان دیدم عکس فقط نویز کمی داره نویزگیر هم عکس سافت میکنه و با نویز بهتره برای چاپ چون زیاد نشون نمیده موقع چاپ شدن ولی از شانس یادم رفت لرزشگیر رو خاموش کنم عکس روکه نگاه کردم دیدم هیچ اتفاقی نیافتاده بلکه خیلی بهتر بود نسبت به عکاسی با دست!
    .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    عکس بنده یک مغازه سنتی بهمراه استاد درودگر که در حال کار کردن هست از بازارچه های قدیمی همدان که با دوربین 3100 نیکون و لنز 18-105 با سه پایه مانفرتو 190 موقع شب گرفتم تنظیمات ایزو 800 شاتر 1/5 و دیاف 6.3 21 میلیمتر گرفتم هوا تاریک کامل بود البته فیلترUV کنان 60 تومنی رو جدا کردم که کیفیت نیاد پایین فقط خیلی کم صورت استاد و حرکت دست ثبت شده که در عکس های عکاسان بزرگ ایران این طور آثار حرکت در انسان دیدم عکس فقط نویز کمی داره نویزگیر هم عکس سافت میکنه و با نویز بهتره برای چاپ چون زیاد نشون نمیده موقع چاپ شدن ولی از شانس یادم رفت لرزشگیر رو خاموش کنم عکس روکه نگاه کردم دیدم هیچ اتفاقی نیافتاده بلکه خیلی بهتر بود نسبت به عکاسی با دست!

توجه کنید که لرزش مورد نظر در فواصل کانونی واید غالبا در نوردهی های طولانی اثر خود را نشان خواهد داد گرچه در لنزهای تله فاقد سیستم تشخیص سه پایه برای خامش کردن اتوماتیک لرزشگیر، تخریب بیشتری صورت میگیرد که به علت عدم بالانس صحیح بدنه و لنز و وزن نسبتا بالای لنز است که تکان های ریز سیستم لرزشگیر را راحتتر به بدنه انتقال میدهد و چندان ربطی به پایین یا خیلی پایین بودن سرعت شاتر ندارد. این موضوع برای من با لنز 17-85 در زمان نوردهی 15 ثانیه ای در فوکال 17 مم رخ داده و به وضوح از کیفیت عکسم کاسته به همین علت همیشه موقع بستن دوربین به سه پایه اول لرزشگیر رو خاموش میکنم
    mack1 تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4