صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
Like Tree60تشکر

موضوع: تست لرزش‌گیر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض تست لرزش‌گیر

این تست را در مجله Popular photography دیدم که لرزش‌گیر لنزها و سنسور‌ها را بررسی کرده است:

کد:
    http://aycu33.webshots.com/image/35912/2005048713894626041_rs.jpg
    Arash، Amir Mohebi، ME و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: تست لرزش‌گیر

جناب روشن ممنون از اطلاعات جالب. به نظر میرسد كه از میان لنزهای تست شده موثرترین لرزه گیر را 200-18 نیكون دارد كه البته از طرف استفاده كننده ها هم گفته شده بود. درحالیكه انتظار میرود لرزه گیر در لنزهای تله تر موثرتر باشد میبینیم كه لرزه گیر 400-80 نیكون چندان چنگی به دل نمیزند.
    نیكون 300-70 هم كه در رده متوسط بالاست كه با توجه به قیمت ان بد نیست. 85-17 كنون هم لرزه گیر خوبی دارد.
    85-17 كنون لنز بسیار جالبی با دامنه خوب به نظر میرسد كه چندان هم گرانتر از 70-17 سیگما نیست اما نمیدونم چرا از طرف كنون داران محترم خیلی مورد استقبال واقع نشده البته سیگما اف استاپ بهتری دارد.
    reza_Bahman و matthew تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

به دو دلیل یكی اینكه قیمت بیشتری داره دوم اینكه خیلی برای 70-17 تبلیغ شد و واقعا اون چیزی كه گفته میشد نبود

چند تا از دوستان بعد از اینكه لنزشون رو عوض كردند(70-17 رو) جملات زیبایی گفتند مثل : تازه فهمیدیم فكوس دقیق یعنی چی و ...

نكته بعد اینكه این لنز اف 2.8 رو در یك رنج محدود از واید در اختیار میگذاره

ولی باز هم نسبت به قیمتش لنز خیلی خوبیه ولی اگر 85-17 رو بصورت كیت و با قیمت ارزانتر بشه تهیه كرد دیگه نباید به 70-17 فكر كرد
    ویرایش توسط نادر : Saturday 22 December 2007 در ساعت 20:20
    Amir Mohebi و Behnam_703 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    85-17 كنون لنز بسیار جالبی با دامنه خوب به نظر میرسد كه چندان هم گرانتر از 70-17 سیگما نیست اما نمیدونم چرا از طرف كنون داران محترم خیلی مورد استقبال واقع نشده البته سیگما اف استاپ بهتری دارد.
    جناب پرشين ببخشيد من اسم کوچک شما رو نميدونم.
    دليل اولش و که خود شما گفتين که زياد در مورد 17- 70 تبليغ ميشه و دليله ديگش شايد تجربه بد من به شخصه در مورد لنزهاي کيت باشه که با ترس و لرز به دنبال خريد لنز کيت ميريم مثلا من عکسها و رويو لنز 28 -135 کنون رو دنبال ميکنم و متوجه شدم نسبت به قيمتش لنز فوق العاده خوبيه.
    مهرداد

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    جناب پرشين ببخشيد من اسم کوچک شما رو نميدونم
    خیلی عذر میخوام با امضای جدید فراموش كرده بودم اسمم را وارد كنم. تصحیح شد.

در مورد پست جناب روشن باید بگم برای من بسیار اموزنده بود چون خیلی وقتها ما فقط کلمه لرزه گیر را در نظر میگیریم بدوم انکه میزان موثر بودن ان در یک لنز خاص را بدانیم شاید دانستن این اطلاعات بتواند بر تصمیم گیری یک فرد برای خرید لنز اثر گذار باشد.

در مورد 85-17 باید بگم دو نفر از دوستان من این لنز را دارند و از ان خیلی راضی هستند. فکر میکنم به هیچ شکلی با 55-18 کیت لنز قابل مقایسه نباشد و از ان خیلی برتر است حتی جدای از وجود یا عدم وجود لرزه گیر.
    matthew تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

با وجودیكه ایرادات زیادی بعضی ها به این لنز وارد می آورند ولی من ازش خیلی راضی ام.

علاوه بر Is خیلی موثر می شه به خوش ساخت بودن اون ( با وجودیكه اكثرا معتقدند Efs ها خیلی خوش ساخت نیستند) و فوكوس خیلی سریع اون اشاره كرد.

به نظر من این لنز حتا به قیمت 550 تومنی كه به صورت جداگونه فروخته می شه هم می ارزه چه برسه به قیمتی كه به عنوان لنز كیت برای آدم درمیاد.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

بعضی لنزها هستند كه وقتی لرزه گیرشون رو امتحان میكنیم هیچ حالت فوق العاده ای بنظر ادم نمیرسه و بنظر خیلی عادی میاد مثل 105-24

با اینكه لرزه گیرش كاملا موثره و خود لنز هم بسیار بسیار عالیه ولی از لرزه گیر اون احساس خارق العاده ای به ادم دست نمیده

ولی این دولنز :

400-100 و 200-70 اف 4 ای اس

من واقعا بار اول متعجب شدم لرزه گیر هر دوشون بنظرم واقعا موثره بخصوص اون 200-70 كه كاملا روی هدف قفل میشه.

در مورد خوش ساخت بودن 85-17 هم وقتی با لنزهای ال مقایسه میشه كم میاره اگر نه به نظر من هم لنز خوش ساخت و خوشگلیه.

منم كه سابقم معلومه همیشه تنها كسی كه از این لنز دفاع میكرد من بودم یك تنه در مقابل لشگر 70-17
    ویرایش توسط نادر : Saturday 22 December 2007 در ساعت 20:54

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

و یك مورد را فراموش نكنیم.....

داشتن یك بدنه كه لرزه گیر موثری داشته باشد بهتر از خرید هر لنزی است!

مثلا در سونی آلفا 700 بنا به ادعای كمپانی 4 استاپ است و همین طور در شایعاتی كه پیرامون سونی آلفا 900 منتشر شده است این تاپیر گذاری را بین 4 تا 5 استاپ تخمین زده اند!!!

خرید یك بدنه كه لرزه گیر دارد یعنی اینكه شما با ارزان ترین لنز ها هم لرزه گیر را به همراه دارید...
    Amir Mohebi، Persian، Keivani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

فرمایشات جناب قبادی به شدت تایید میشود ولی !!!

ای كاش تست کونیکا مینولتا 5 دی هم اینجا بود! وقتی با 200-18 نیکور تست زدم شگفت زده شدم (در مقایسه با نتایج کونیکا مینولتا ) جدا که 200-18 نیکور موثرترین لرزه گیر را دارد, البته به عقیده بنده مشکلات کیفی ازجمله اعوجاج و ... با داشتن رنج 200-18 و محدوده قیمتی 000/700 تومان به راحتی قابل تحمل است( برای من با توجه به مورداستفاده ام مشکلی ایجاد نمی کند) .
    به قول استاد ارجمند جناب محبی شاید کونیکا مینولتا 5 دی به جای آنتی شیک .... ویبراتور داشته !!!! و شاید هم مطابق معمول که ما خیلی خوش شانس هستیم دوربین ما مشکل داشته !؟
    ویرایش توسط Keivani : Sunday 23 December 2007 در ساعت 11:20 دلیل: اصلاح نقل قول
    Arash تشکر می‌کند.

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

به نظر من هم بدنه لرزه گیر دار خیلی موثره و برام عجیبه كه چرا كنون و نیكون به این سمت نرفتند ؟ آیا از نظر فنی مشكلی ایجاد می كنه ؟
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین