صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28
Like Tree33تشکر

موضوع: مقايسه دقيق بين دوربين ها

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: مقايسه دقيق بين دوربين ها

سلام
    اولا تو امضا تون یه چیزی نوشتید كه من خیلی خوشم اومد یعنی حال كردم همینه
    دوما من مصمم هستم و حرفهای شما نه تنها من رو نا امید نكرد بلكه خیلی امیدوار شدم چون كسی رو پیداكردم كه جدی محك میزنه و خوشحالم كه اطلاعات خوبی دارین و این میتونه خیلی كمك كنه و البته حالا كه پست دادین بایستی ادامه بدین و پیشنهاد و انتقاد بكنین تا كار سرانجام بگیره باز هم خوشحالم كه فقط انتقاد نكردین یه راه حلهایی هم گفتین كه این هم یعنی شما امیدوارین و از همه مهمتر خیلی ممنونم كه این همه وقت گذاشتید و خوندید و نوشتید

در مورد پاراگراف اول من اگر گفتم منظورم این بوده كه به نتایج اونها كه میتونه مغرضانه باشه نبایستی اعتماد كرد ولی نتایج آزمایشگاهی اونها كه علمی هستند می توان اعتماد كرد چون در این موارد كه عدد هستن و بر اساس آزمایشهای مشخص ثبت شده راهی برای فریب نیست ولی وقتی میگن اپتیك فلان دوربین 6 هست خیلی جای شك داره( البته ما چند سایت رو كه اعتبار دارن و نسبتا به نتایج آزمایشگاهیشون اعتماد داریم گلچین میكنیم )

در مورد ایزو و رنگ وارگونومی و raw حق با شماست ( و چقدرم قشنگ گفتيد ) با شما موافقم حرف حساب كه جواب نداره ولي ( به اين كار ميگن از رو نرفتن:cool:) ببينيد در محاسبات يك پروژه براي انتخاب يك طرح از بين چند طرح اوليه تمامي مسئولين كارخونه مي شينن دور هم و يك ليست مثل ليست ما درست ميكنن بنا به توانايي اطلاعاتي آزمايشگاهي و علمي كه دارن يا ندارن نظراتشون رو در فرمهاي وزن دهي ثبت مي كنن و در نهايت يك پروژه از بين چند طرح اوليه انتخاب ميشه. اين مطلب كه به شما گفتم تو شركتهاي خيلي كار درست انجام ميشه و براي پروژه هاي چند ميلياردي ( حالا خالي ببنديم كي به كيه) اين روش مد نظر اين حقير هست
    درسته كه من بر اساس محاسبات دقيق و نمودارهاي رنگ اين كار رو نكردم ( لابد حاليم نيست حالا تو بايد ما رو خراب كني؟) اما شما كه اطلاعلت خوبي دارين مسلما نظرتون رو بر اساس محاسبات دقيق و همون چارتها ميدين و قاعدتا وزن شخص من مثلا نيم هست و وزن شما 3 ( حالا راضي شدي؟)(( يعني اشخاص هم بايد وزن دهي بشن در همون كارخونه هم همينطوريه مثلا مدير عامل 10 سرپرست جز هم 1 ) در نهايت فرمها كه جمع آوري شد بر اساس يك نقطه مرگ ( مثلا يك ماهه) نهايي ميشه.

در نهايت نظر من اينه كه جمع اشخاص خيلي خطاي كمي داره و اين لپ كلامه حالا شما ميگيد اين نظرات شخصي و تبديل كيفي به كمي امكان پذير نيست يا اگر هم هست خيلي سخته ولي بنده ميگم با نظر جمعي ميشه اين مشكل را حل كرد.

در مورد اون حرفتون
    من فکر میکنم هنوز هم مهمترین فاکتور اینه که آدم بدونه به چه چیزی نیاز داره . بعد از اینکه نیازهای خودش رو فهمید بین دوربین های مورد نیاز بررسی کنه
    بايد بگم خيلي موافق نيستم( البته اين كه نياز رو بفهمه كه مهمترين مطلب همينه قبول دارم) من ميگم نياز ها رو مشخص كنيم بازم ميگم مگه ما چند مدل، نياز داريم حداكثر 5-6 تاست( اگه بيشتره خيلي ما رو تابلو نكني ها از بي سواديه ) براي هر كدوم يك انتخاب استاد قرار ميديم حالا واسه اين كه چراغ مار رو روشن كرده باشي ( يا اينكه بنده رو خراب كني ) بگو چند مدل نياز داريم
    اين حرف آخرت هم خيلي با حال بود الان داشنم با خودم فكر ميكردم فيل اسكي كيه داش سيا رو بچسب:::big grin:::

در مورد فايل جديد خب نظر بدين تا يه تغيير درست حسابي بشه داد ما در خدمتيم.
    ویرایش توسط journalist : Thursday 10 January 2008 در ساعت 16:28 دلیل: ويرايش!!!
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

تشکر کرده
    298

بچه ها كسی پست اول من رو ندیده :::big grin:::

آهان پیداش كردم با عرض پوزش
    سياوش

تشکر کرده
    298

سلام دوستان

من از تمام كساني كه مي خوان تو امتياز دهي براي دوربينها شركت كنن دعوت ميكنم كه تو اين كار خير شركت كنن و به محضي كه تعداد به 10 نفر رسيد يك فايل رديف رو كه در واقع يك فرم هست به دوستان ميدم و بعد از 1 ماه نتيجه نهايي رو اعلام ميكنم.

اگه خواستين شركت كنين پست بدين فقط بنويسيد 1 يا هرچي كه نشون بده هستين و براي جمع شدن 10 نفر 10روز از فردا 24/10 فرصت ميگذارم اگه به تعداد نرسيد تاپيك رو تعطيل ميكنم

هيچ كي منو دوست نداره من رنگ خدام...:cool:

موفق باشيد
    Kaveh Ghobadi، amirsooki و sam_moghadam تشکر می‌کنند.
    سياوش

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از تمام كساني كه مي خوان تو امتياز دهي براي دوربينها شركت كنن دعوت ميكنم كه تو اين كار خير شركت كنن و به محضي كه تعداد به 10 نفر رسيد يك فايل رديف رو كه در واقع يك فرم هست به دوستان ميدم و بعد از 1 ماه نتيجه نهايي رو اعلام ميكنم.

اگه خواستين شركت كنين پست بدين فقط بنويسيد 1 يا هرچي كه نشون بده هستين و براي جمع شدن 10 نفر 10روز از فردا 24/10 فرصت ميگذارم اگه به تعداد نرسيد تاپيك رو تعطيل ميكنم

هيچ كي منو دوست نداره من رنگ خدام...:cool:

موفق باشيد
    البته یك نكته را نذكر بدهم...

این امتیاز بندی نمی تواند بدرسی منبع باشد.

چرا كه كسانی در آن رای میدهند كه ممكن است حتی آن دوربی را یك بار هم در دست نگرفته باشند...

این آرا با آرای سایت هایی كه صاحب نظران در آنها نظر می دهند قدری نا هماهنگی دارد.شاید بوشد محبوبیت یك دوربین را از این لیست پیدا كرد...

اما در كل كار خوب و جالبی است...با نظر دوستان آشنا می شویم....
    journalist تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: این كار خوبه اما یكی دو مورد هست كه باید روش بحث بشه. من اگه جایه مدیریت سایت بودم از همین نظر شما استقبال میكردم منتها با اندكی تفاوت. اینكه بجای فایل اكسل سعی میكردم تاپیكی درست كنم با عكس های گرفته شده واقعی با دوربین های متفاوت به نوعی یه دیتا بیس درست میكردم كه یه ریفرنس باشه واسه اون منظوری كه شما مد نظرتونه.... اینكار نیاز به هیچ هزینه ای نداره. آساتیدی اینجا دارن مخلصانه اطلاعات میدن كه اگه از اونا خواهش بشه دوربینشون رو واسه تست چند عكس( به دفتر یا اتاق یا منظره ای) در اختیار سایت بزارن قطعا اینكارو میكنند . تمام هزینه این تست تجربه حرفه ای های این سایته كه با عكس گرفتنه دوربین های من و شمای نوعی همه چیز رو میزارن واسه مقایسه ... معیار مقایسه میتونه استفاده از تجربیات سایت های متفاوت باشه و مواردی دیگه كه فعلا ازش صرفه نظر میكنم.... خوب بدیهیه كه دوربین هایی كه تست میشن باید شرایط یكسانی داشته باشن تو عكاسی مثال : حتی المقدور نور یكسان. دما یكسان . ارتفاع محل عكس یكسان. رطوبت یكسان. لنز های نصب شده رو دوربین جهت یه سری تست ها یكسان ( گیر ندید.... یه چیزی گفتم) اگه هم كنار تست اینا قید شه كه بهتر. كامپتیبل بودن لنز های متفاوت با دوربین های متفاوت فعلا وارده این بحث نمیشیم.... خلاصه ممكنه اولش با یكی دو دوربین شروع بشه ولی ارزندست و اطمینان دارم بعد از مدتی این دیتا بیس كامل میشه.
    (البته اگه دیدید كه s3is تست شده تو این سایت با iso 8000........... نویزش از 1ds كانون یا d300 نیكون تو iso های 200 كمتره شك نكنید s3is تست شده واسه دلباز بوده:::big grin::: (منباب مزاح عرض كردم ) دلباز دلخور نشی شوخی دوستانه بود. مهارت تو در یك سری موارد..... بر كسی پوشیده نیست.)
    Delbaz و journalist تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    298

سلام

كسی نبود؟ مهلت داره تموم میشه ها...

مثل اینكه كسی استقبال نكرد به هر حال بنده سر قول خودم هستم

جناب قبادی از تایید جناب عالی ممنونم - همیشه از بیانات صادقانه و بیرنگ و زیبای شما لذت بردم هر وقت می بینم پستی از شما میرسه بدو میا ببینم امروز كاوه خان چی گفتن باز هم ممنون

جناب قشقایی خیلی عالیه ولی فكر میكنم وقتی یه فرم میخوایم بدیم 10 نفرجمع نمیشه اون پیشنهاد شما خیلی مشكله كه انجام بشه ولی خداییش پیشنهاد عالیی هستش
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    سياوش

تشکر کرده
    298

سلام

به هر حال من تلاش خودمو كردم الان باید اعلام آف تاپیك كنم چون كسی اعلام آمادگی برای همكاری نكرد به هر حال من فایل رو میگذارم شاید كسی پیدا شد و رای خودش رو گذاشت به هر حال می تونه كار جالبی باشه.

ضمنا اگه كسی بود و خواست فایل رو اصلاح كنه یا نظر اصلاحی داشت شدیدا استقبال میكنیم
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    Delbaz تشکر می‌کند.
    سياوش

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

سیاوش جان
    خیلی ممنون بابت زحمتی که کشیدی
    و معلومه خیلی هم مطالعه کردی
    این فایل جدید با اون قبلیه زمین تا آسمان فرق کرده و از نظر مشخصه های فیزیکی خیلی خوب شده

راستش من خیلی دوست داشتم کمک کنم در این زمینه
    اما من نه دوربین اس ال آر دارم نه شرایط یکسان برای آزمایش و نه تجهیزات و نه دانش و نه ...

اما به هر حال تلاش شما قابل تقدیره
    journalist و minaei تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3