صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
Like Tree33تشکر

موضوع: مقايسه دقيق بين دوربين ها

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض مقايسه دقيق بين دوربين ها

با سلام
    من مدتي كه دارم سايت عكاسي رو مطالعه ميكنم خوب به عكاسي علاقه مند شدم و يه تحقيق نسبتا گسترده رو در مورد دوربينها شروع كردم ولي هر چي رفتم به يه نتيجه قطعي نرسيدم نتايجي كه بدست آوردم به شرح زير هست:
    1- تمامي سايتهاي عكاسي در مورد دوربينها يك سري تست دارن كه تستهاي بسيار جالبيه ولي دقت ها متفاوت هستش و گاها نظر و قصد خاصي روي تستهاي اونها تاثير ميگذاره.
    2- اكثر سايتها داراي نتيجه گيري و امتياز دهي هستن كه كلا از نتايج آزمايشات ناشي نشده و اگر خودتون رو بكشيد نمي تونيد يك نظر قطعي از اونها در بياريد.
    3-نظرات سايتها عكاسي هم فقط نظر خودشونه و به احتمال زياد به درد كاري كه شما داري نمي خوره ( چرا؟ چون شما ممكنه ايزو براتون خيلي مهم باشه ولي تو اون سايته زياد تحويلش نگرفته و مثلا روي ال سي دي بيشتر امتياز داده)
    4- عدد هايي كه براي دوربينها انتخاب شده هم علمي نيست مثلا در سايت DPREVIEW گفته امتياز OPTIC 9 و ارگونومي 8 و PERFOMANCE 7 بعد همه رو جمع ميكنه و تقسيم بر تعداد ميكنه ميگه دوربين مثلا 8 ارزشش هست.
    در حالي كه ممكن ارزش OPTIC شش برابر ارگونومي باشه :cool:

اين شماره چهار رو فك كنم جو گرفتم قات زدم ديگه :::big grin:::

حالا يكي نيست بگه خب كه چي؟؟؟

به جان خودم اينا الكي نيست بابا كلي رفتم فايل درست كردم با اكسل كه ارزش نهايي دوربين رو بتونيم مطابق نظر اساتيد در بياريم بگيم قطعا اين بهتره و البته همون فايل رو به دوستان هم ميدم كه مطابق نظر خودشون به ارزشهاي خودشون امتياز بدن و دوربين دلخواهشون رو پيدا كنند.
    من چون خودم تو براورد پروژه ها كار كردم از اين كارا قبلا هم كردم
    آقا اين ديگه مي تونه دعواي نيكون كنون رو حل كنه ( عمرا)
    اين فايل رو تقديم ميكنم به كاوه قبادي و امير سوكي كه هر دو شون رو خيلي ميخوام يعني مي خوامتون
    Kaveh Ghobadi، amirsooki و gaygeel تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: مقايسه دقيق بين دوربين ها

آقا حس كردم يه جورايي جو گير شدم ها فايل رو يادم رفت

آقا اين فايل اكسل هست و 36 كيلو بايت حجم داره چطوري اتچ كنم؟ ( لابد ميگيد اين بابا ديگه چقد گاگوله يه فايل نميتونه اتچ كنه خودم گفتم ديگه شما نگيد باشه؟!

تشکر کرده
    298

...
    ویرایش توسط journalist : Monday 7 January 2008 در ساعت 22:35

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

در این سایت آپلود كنید و لینك را در اینجا قرار دهید....

کد:
    http://new.iranupload.net/
    journalist تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    298

اينم فايل
    1.zip
    اين فايل دقيق نيست فقط در مورد 350 دي و دي 40 درسته كه بازم نظر شخصي است اساتيد مثل كاوه خان بايد تا فيل شود فايلي
    آقاي قبادي من از طرفدارايه پرو پا قرص يا شايدم غرس شما هستم خيلي لطف كردين تشريف آوردين هميشه از بيانات صادقانه شما استفاده كردم
    Kaveh Ghobadi و amirsooki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    298

سلام
    آقا اينقدر پست ندين بابا اين تاپيك ظرفيتشو نداره !!!

بابا مااين فايل رو داديم خير سرمون چند نفر جمع بشن و با هم يه مرجع دقيق براي امتياز دهي به دوربينها پيدا كنيم آآآآآآآآآآآآآآها ها ها ي ي ي ي ي اساتيد كجاييد يه نيم نگاهي به فايل ما بندازين حالا ما تعداد پستا مون كمه ولي يكسالي هست مطالب شما رو مي خونم شما به بزرگي خودتون ببخشيد.

خواهشن نظر بدين و اشكالات اين فايلرو بگين و اگه امكان داره اعداد ارزشها رو چك كنيد و اصلاح كنيد منتظر نظرات شما اساتيد هستم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

دوست عزیز من که اساتید!! یا استاد نیستم. ولی چون خودم هم توی این زمینه ها کار کردم، یک سوال برام پیش اومد:
    این "ارزش مشخصه" منظورتون همون وزن هر فاکتور است؟ و اگر اینطور است چرا وزن یک فاکتور برای محصولات مختلف تفاوت میکند؟
    اگر منظور وزن فاکتور است، در حققیت باید برابر باشد با میزان ارزش آن فاکتور برای شخص تصمیم گیرنده و این ارزش برای محصول A یا B دیگر تفاوتی نمیکند.

یک سوال دیگه هم داشتم، این امتیازهای "کیفی" (مثل خیلی خوب و عالی) رو چطور به کمی تبدیل کردید؟

ممنون
    journalist تشکر می‌کند.

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

سلام
    من خیلی سواد این جور چیزها را ندارم. ولی چند نکته به نظرم رسید شاید به درد بخورد:
    1. ارزش مشخصه را فعلا حذف کنید. باید برای سنجش آن با توجه به اهمیتی که هر فرد برای آن قائل است الگوریتمی طراحی شود. (مثلا یک نفر لیست اولویت هایش را می دهد و هر مشخصه بر اساس اولویت امتیاز می گیرد. نکته دیگر اینکه ارزش داینامیک رنج هیچگاه قابل قیاس با اندازه lcd نیست) پس باید برای هم وزن کردن این مشخصه ها و همسان سازی با سلایق متفاوت الگوریتمی جدا طراحی شود.
    2. متغیرها را تا جایی که ممکن است کمی تعریف کنید و به کیفی تبدیل نکنید. مثلا به جای سرعت فوکوس خوب خود سرعت را قرار دهید. البته نمی دونم امکانش هست یا نه یعنی جای معتبری برای استخراج سرعت فوکوس به روش استاندارد وجود دارد؟!!!
    3. پارامترها را تا جایی که می توانید ترکیب نکنید. پارامترهاي كنترل خصوصيات عكس را جدا کنید. و به صورت کمی قرار دهید.
    4. اطلاعاتی که در ریویو ها نیست را هم اضافه کنید. مثل گارانتی معتبر در ایران. دسترسی به لنزها در ایران. خلاصه ایرانیش هم بکنید.
    journalist تشکر می‌کند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

دوست عزیز برنامه ای با نام Expert Choice براي روش تصميم گيري با نام Ahp وجود دارد كه با الگوريتم دقيق ميتونه كار مقايسه و گريد بندي رو بين تصميمات مختلف بگيره واسه اينكار بهتر از اون استفاده كنيد
    darya_s و journalist تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    298

جناب darya-s
    سلام و ممنون كه توجه كرديد :

1- حق كاملا با شماست من قاطي نوشتم كه حتما بهترش مي كنم ولي اگه دقت كنيد در بالاي جدول سمت راست بالا نوشته ارزش زير اون ارزشي رو كه شما ميگيد براي مشخصه بايد ثابت باشه رو نوشتم مثلا رزولوشن ارزش مشخصه اون 2 هستش -- ولي در هر دوربين ارزش اون مشخصه از 0 - 10 داده شده مثلا من رزولوشن 10 رو دادم 10 براي دوربين 400دي و ارزش افزوده به دوربين 400 دي بواسطه مشخصه رزولوشن مي شود ضرب اينها كه 2 ضربدر 10 مي شود 20 --- اين 20 در اكسل با يه فرمول لحاظ شده كه در جمع كل ارزش محاسبه ميشه -----ولي حق با شماست بد نوشتم حتما اصلاحش مي كنم ولي اجازه بدين چند نفري نظر بدن ببينيم چي ميشه.

2- خوب راستش اين يكي ايرادتون هم كاملا درست و بجاست من براساس آمار و اطلاعات چند سايت ( image resource و dpreview , ... يك برداشت كلي داشتم و خلاصه نظر شخصي است ولي اگه دقت كنيد چند تايي هستن كه كاملا نظر شخصي هستن مثل خوشدستي و رنگ تصوير ولي اكثر حساب كتاب داره

3- مي دونم اصلا قانع نشدي :::big grin::: خب خودم هم سوالم اينه كه اصلا اين عدد ارزش رو چطوري بدست آوردي ؟ راستش :cool: اين فايل در 2 فرمت قابل استفاده است يكي اين كه كساني كه با دوربينهاي اس ال آر كار كردن و به تمامی مشخصه ها مسلطن( همان اساتید كه كم لطفی میكنن) بیان و با اجماع چند نفره نظرهاشون رو در مورد مشخصه ها اعلام كنند بعد یه میانگینی چیزی بگیریم و برای هر دوربین هم نظر عددی خودشون رو در مورد هر مشخصه بدن تا بشه یك فایل مرجع ----- روش دوم استفاده اینه كه هر كسی نظرات خودش رو در این فایل اعمال كنه و نتیجه مطلوب خودش رو كه فقط مربوط به خودشه بگیره ---- منم دنبال اولیم

حالا شما می تونید نظرتون رو در مواردی كه اعداد با نظر شما موافق نیست اعلام كنید و چراغ ما رو روشن كنید.
    مخلصیم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین