صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45
Like Tree25تشکر

موضوع: چاپ روی Cd و Dvd با چاپگر های جوهر افشان

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

پیش فرض پاسخ: چاپ روی Cd و Dvd با چاپگر های جوهر افشان

معمولا سي دي ها رو ميشه از مراكز عرضه كلي سي دي تهيه كرد. تهران ميدون ولي عصر ديدم و مشهد هم خيابون سعدي دونه اي 160 تومن خريدم.
    از اسپري اطلاعي ندارم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed67 نمایش پست ها
    سلام
    من پرینتر اپسون مدل r295 خریدم.یک جایی داره که سی دی یا دی وی دی رو میزاری روش تا روی اونها چاپ کنه ، من طریقه ی نصب این سینی رو نمیدونم چه جوری ؟اگه راهنمایی کنید با عکس طریقه ی جا زدنش رو ممنون میشم.؟؟؟؟
    يه صفحه پلاستيكي داره كه يه علامت مثلث روش حك شده واون مثلث روبروي مثلثي شبيه خودش داخل پرينتر قرار مي گيره بعد كه با نرم افزار دستور رو صادر كرديد سي دي پرينتيبل رو داخلش قرار بديد بعد خودش داخل مي كشه و پرينت مي كنه

كاربر جديد Amin.M.1986 آواتار ها
    تشکر کرده
    8

سلام
    من یک سوال دارم و اونم اینه که اگه سی دی printable نباشه آیا میشه روش چاب زد یا نه؟ جایی خوندم که اگه سی دی printable باشه دیگه احتیاج به uv زدن پشت اون نیست... یکی لطف میکنه یه توضیحی بده.. آخه من میخوام پشت دی وی دی چاپ بزنم در حد هفته ای 50 تا

تشکر کرده
    8725

اگه سی دی printable نباشه آیا میشه روش چاب زد یا نه؟ جایی خوندم که اگه سی دی printable باشه دیگه احتیاج به uv زدن پشت اون نیست
    تا جايي که ميدونم ... خير (با پرينتر جوهر افشان نميشه روي سي دي هاي معمولي چاپ کرد)
    و سي دي پرينتيبل رو وقتي چاپ کرديد بايد UV بخوره چون در صورت رسيدن رطوبت جوهرش پخش ميشه.
    اگه سي دي پرينتيبل ببينيد متوجه ميشيد فرقش با سي دي معمولي چيه... سي دي هاي پرينتيبل انگار يه لايه شبيه گچ! کشيده باشن روش... اونجوريه و براق نيست مثل بقيه سي دي ها.
    با چه پرينتري مي خواهيد چاپ کنيد؟
    من با R290 حدود 150 تا در يه روز چاپ کردم ولي حوصله ام سر رفت چون بايد هي سي دي رو بذاري تو قالب مخصوصش و بذاري تو دستگاه ... و دوباره و دوباره ...
    من پرينت روي کاغذهاي برچسب دار مخصوص رو ترجيح ميدم.
    و اگه تعداد ليبل زياد باشه مي دم چاپخونه تا افست چاپ بشه و دايکات هم بخوره.
    موفق باشيد
    Amin.M.1986 و Shadow1 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight4u نمایش پست ها
    تا جايي که ميدونم ... خير (با پرينتر جوهر افشان نميشه روي سي دي هاي معمولي چاپ کرد)
    و سي دي پرينتيبل رو وقتي چاپ کرديد بايد UV بخوره چون در صورت رسيدن رطوبت جوهرش پخش ميشه.
    اگه سي دي پرينتيبل ببينيد متوجه ميشيد فرقش با سي دي معمولي چيه... سي دي هاي پرينتيبل انگار يه لايه شبيه گچ! کشيده باشن روش... اونجوريه و براق نيست مثل بقيه سي دي ها.
    با چه پرينتري مي خواهيد چاپ کنيد؟
    من با R290 حدود 150 تا در يه روز چاپ کردم ولي حوصله ام سر رفت چون بايد هي سي دي رو بذاري تو قالب مخصوصش و بذاري تو دستگاه ... و دوباره و دوباره ...
    من پرينت روي کاغذهاي برچسب دار مخصوص رو ترجيح ميدم.
    و اگه تعداد ليبل زياد باشه مي دم چاپخونه تا افست چاپ بشه و دايکات هم بخوره.
    موفق باشيد
    به به .. چه جواب خوبی... آقا ممنون من پرینتر رو نخریدم و میخوام بخرم اما هنوز نمیدونم چی بخرم.. اچ پی یا اپسون یا ..... . پرینتر های توی بازار روی لیبل هاییی که برش خورده باشن پرینت میزنن؟؟ چون حوصله برش زدن تو خونه رو ندارم .. میتونم لیبل برش خورده بخرم و سپس رو همون پرینت کنم و بعد همونو بچسبونم روی دی وی دی؟؟؟

تشکر کرده
    8725

در مورد مارک پرينتر نمي تونم نظر بدم چون با مدلهاي جديد کار نکردم اما در مورد مدلهاي قديمي بايد بگم HP رو ترجيح ميدم به دليل طول عمر بيشتر و از يه طرف Epson رو ترجيح مي دم به دليل تجهيز به کارتريج حجيم که هزينه چاپ رو خيلي مياره پايين با توجه به اينکه زودتر هم ممکنه خراب بشه.
    اما اگه هدفتون چاپ روي سي ديه بايد پرينتري بخريد که اين قابليت رو داشته باشه مثل R290 و امثالهم. اما اگه مي خواهيد روي ليبل چاپ کنيد مي تونيد محدوده ي وسيعتري براي انتخاب داشته باشيد.
    در مورد ليبل هاي برش خوده و آماده براي چاپ من يه نمونه قبلاً خريدم ولي فقط يه چاپ با جوهر افشان روش گرفتم چون نتيجه اش اصلاً قابل قبول نبود ... انگار پشت کاغذ گلاسه چاپ گرفته باشيد. ولي در چاپ ليزري نتيجه رضايت بخش بود.
    و در مورد کاغذ هاي پشت چسبدار آ4 که توي سفيد اون 2 نوع داره(عموماً، وگرنه انواع بيشتر از 2 تا هستند) کاغذ هاي پشت چسبدار مات و براق. من خودم کاغذ مات رو بيشتر ترجيح مي دم چون رنگها رو بهتر نشون ميده.

اما پيشنهاد:
    به نظر من بياييد و هدفتون رو مشخص کنيد و هزينه ها رو هم بسنجيد. اگه ليبل هايي که مي خواهيد چاپ کنيد همه مثل هم هستند مي تونيد با هزينه کم 1000 تا چاپ کنيد و فقط عنوان هر سي دي رو روش بنويسيد. کاري که اکثر فروشگاههاي اينترنتي نرم افزار انجام ميدن و حتماً نمونه هاش رو ديديد.
    به هر حال اگه هدف رو مشخص کنيد بهتر ميشه راهنمايي کرد.
    موفق باشيد
    Amin.M.1986 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    8

در مورد مارک پرينتر نمي تونم نظر بدم چون با مدلهاي جديد کار نکردم اما در مورد مدلهاي قديمي بايد بگم HP رو ترجيح ميدم به دليل طول عمر بيشتر و از يه طرف Epson رو ترجيح مي دم به دليل تجهيز به کارتريج حجيم که هزينه چاپ رو خيلي مياره پايين با توجه به اينکه زودتر هم ممکنه خراب بشه.
    اما اگه هدفتون چاپ روي سي ديه بايد پرينتري بخريد که اين قابليت رو داشته باشه مثل R290 و امثالهم. اما اگه مي خواهيد روي ليبل چاپ کنيد مي تونيد محدوده ي وسيعتري براي انتخاب داشته باشيد.
    در مورد ليبل هاي برش خوده و آماده براي چاپ من يه نمونه قبلاً خريدم ولي فقط يه چاپ با جوهر افشان روش گرفتم چون نتيجه اش اصلاً قابل قبول نبود ... انگار پشت کاغذ گلاسه چاپ گرفته باشيد. ولي در چاپ ليزري نتيجه رضايت بخش بود.
    و در مورد کاغذ هاي پشت چسبدار آ4 که توي سفيد اون 2 نوع داره(عموماً، وگرنه انواع بيشتر از 2 تا هستند) کاغذ هاي پشت چسبدار مات و براق. من خودم کاغذ مات رو بيشتر ترجيح مي دم چون رنگها رو بهتر نشون ميده.

اما پيشنهاد:
    به نظر من بياييد و هدفتون رو مشخص کنيد و هزينه ها رو هم بسنجيد. اگه ليبل هايي که مي خواهيد چاپ کنيد همه مثل هم هستند مي تونيد با هزينه کم 1000 تا چاپ کنيد و فقط عنوان هر سي دي رو روش بنويسيد. کاري که اکثر فروشگاههاي اينترنتي نرم افزار انجام ميدن و حتماً نمونه هاش رو ديديد.
    به هر حال اگه هدف رو مشخص کنيد بهتر ميشه راهنمايي کرد.
    موفق باشيد
    لیزری رنگی چه قیمتی هست؟ منظورم پرینتر بود

تشکر کرده
    8725

پرينترهاي رنگي ليزري از 300-400 هزار تومن تا 30-40 ميليون قيمت دارن.
    البته براي کاربري خانگي اصلاً پرينتر ليزري رو توصيه نمي کنم چون هزينه بالايي داره و در بيشتر موارد کيفيتش به پاي جوهر افشان نميرسه.
    (انگار علاقه نداريد هدفتون رو از چاپ سي دي مشخص کنيد.! :biggrin: )

نکته جالب:
    يه جا خوندم پرينترهايي هست که روي سي دي هاي معمولي هم مي تونه چاپ کنه! قيمتش هم 100 تومنه!

روش چاپش WAX THERMAL و تک رنگ عمل ميکنه و ريبون مخصوص مي خوره ولي از جزئياتش چيزي پيدا نکردم.

اگه دوست داريد لينک هاي زير رو بخونيد.

کد HTML:
    http://www.kpz-comp.com/site.aspx?partree=045
    کد HTML:
    http://www.rayaneh.com/product-3368.aspx
    Amin.M.1986 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    8

پرينترهاي رنگي ليزري از 300-400 هزار تومن تا 30-40 ميليون قيمت دارن.
    البته براي کاربري خانگي اصلاً پرينتر ليزري رو توصيه نمي کنم چون هزينه بالايي داره و در بيشتر موارد کيفيتش به پاي جوهر افشان نميرسه.
    (انگار علاقه نداريد هدفتون رو از چاپ سي دي مشخص کنيد.! :biggrin: )

نکته جالب:
    يه جا خوندم پرينترهايي هست که روي سي دي هاي معمولي هم مي تونه چاپ کنه! قيمتش هم 100 تومنه!

روش چاپش WAX THERMAL و تک رنگ عمل ميکنه و ريبون مخصوص مي خوره ولي از جزئياتش چيزي پيدا نکردم.

اگه دوست داريد لينک هاي زير رو بخونيد.

کد HTML:
    http://www.kpz-comp.com/site.aspx?partree=045
    کد HTML:
    http://www.rayaneh.com/product-3368.aspx
    من ميخوام يه سري دي وي دي مالتي مديا و آموزشي رو به صورت محدود براي چند موسسه آماده كنم رو همين حساب هم واسه حفظ كلاس كار خودم نميتونم سي دي و دي وي دي رو همينجوري بدم دست اونا.. ميبايست يه چاپ يا ليبل بخوره روش... شما چه راه حلي واسم داري.. راستي همه جاپ ها مثل هم نيست كه بدم بيرون واسم تعداد بزنه و بسته به نوع كار بايد ليبل يا چاپ مخصوص بزنم.. شما چه پيشنهادي ميكني؟؟؟ تعداد زياد هم نيست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ببین دوست من بهترین راه استفاده از تجربه دیگران هست!!!! 99% کسایی که با پرینتر رو سی دی چاپ میزنند از اپسون استفاده میکنند! البته با مخزن
    الان میتونی از T50 استفاده کنی اپسون
    در غیر اینصورت مطمئن باش هر چی بخری دوباره برمیگردی سراغ اپسون
    البته این دلیل فنی داره همینجوری نیست
    شما کنون بخری حتی اگه از کارتریج اوژینالش هم استفاده کنی هدش گارانتی نداره میتونی از شرکتاشون بپرسی
    من میگم شماره یه شرکت رو بگیر باهاشون مشورت کن تا دلت بخواد رو نت هست
    از بس این هد کنون پیزوری هست گارانتیش نکردند میگن جز مواد مصرفی هستش اما تو اپسون اینجوری نیست گارانتی داره
    حتی میتونی از کارتریج قابل شارژ استفاده کنی که مناسب تر برات بیفته
    خلاصه این بهترین راهه
    Amin.M.1986 تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین