صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 50
Like Tree122تشکر

موضوع: لنزهای Pentax

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

سلام

از دوستانی که با دوربینهای پنتکس کار میکنند خواهش میکنم راهنمایی کنند:

من چند روزیه توی قسمت راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ، در حال گرفتن مشورت از دوستان برای خرید هستم. یکی از گزینه هام از ابتدا K-5 بود. دلیل روی آوردن به پنتکس (و سونی) این بود که سیستم لرزشگیر روی دوربینه که ظاهرا منجر به کاهش قیمت لنز میشه. سوالم اینه که آیا لنزهایی مثل اینایی که لیست کردم، کارایی مناسبی دارند؟ با چنین فرضی، من هدفم خرید یک دوربین Entry Level + دو یا سه لنزه که تا 900 دلار بشه (مثل K-r یا K-x) یا یک دوربین Pro + دو یا سه لنز که تا 1600 دلار بشه (مثل K-5).

تو سایر برندها، با این بودجه چنین خریدی عملی نیست. در واقع پیشنهاد اکثر دوستان خرید یک Entry-Level کنون یا نیکونه که تقریبا 1600 دلار هزینه داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    ازتون دو تا سوال دارم:
    الان من اینجا میبینم لنز Canon EF 55 – 200 mm f/4.5 – 5.6 II USM قیمت مناسبی داره. اگه بشه واقعا از این لنزهای بدون لرزشگیر هم استفاده کرد که خوب قضیه فرق میکنه. فکر کنم باید سری به قسمت لنزهای فروم بزنم. واقعیتش من تا حالا فکر میکردم با لنز بدون لرزشگیر عکسها خوب در نمیاد (بدون سه پایه).

سوال دوم (که احتمالا باید تو بخش پنتکس بپرسم) اینه که لنزهای ارزونتر پنتکس، تامرون و سیگما (برای پنتکس)، تا چه اندازه کارا هستند. اینکه Pentax 300MM F4 ED(IF) SDM قیمت زیادی داره که میشه شبیه لنزهای کنون و نیکون. من بیشتر امیدوار بودم (و هستم) که میشه مثلا:
    با 330 دلار Pentax SMC P DA Zoom lens - 55 mm - 300 mm - F/4.0-5.8 ،
    با 160 دلار Sigma Telephoto zoom lens - 70 mm - 300 mm - F/4.0-5.6 - Pentax K،
    و یا با 240 دلار Sigma 70-300mm F4-5.6 APO Macro Super Lens for Pentax-AF Camera رو بخرم. اگه اینها لنزهای مناسبی نباشند، کفه ترازو میره به سمت کنون و نیکون.
    خوشحال میشم نظرتون رو درباره این لنزها (یا سایر لنزهایی که به پنتکس بخورن و به نسبت کیفیت قیمت زیادی نداشته باشند) بدونم (از 18 تا 300 میلیمتر).
    ضمنا من دانشجو هستم و خارج از ایران زندگی میکنم (البته الان ایرانم) و احتمالا حدود 5 سال دیگه کلا برمیگردم ایران.
    mreza1001 و M.R.Mir تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام

از دوستانی که با دوربینهای پنتکس کار میکنند خواهش میکنم راهنمایی کنند:

من چند روزیه توی قسمت راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ، در حال گرفتن مشورت از دوستان برای خرید هستم. یکی از گزینه هام از ابتدا K-5 بود. دلیل روی آوردن به پنتکس (و سونی) این بود که سیستم لرزشگیر روی دوربینه که ظاهرا منجر به کاهش قیمت لنز میشه. سوالم اینه که آیا لنزهایی مثل اینایی که لیست کردم، کارایی مناسبی دارند؟ با چنین فرضی، من هدفم خرید یک دوربین Entry Level + دو یا سه لنزه که تا 900 دلار بشه (مثل K-r یا K-x) یا یک دوربین Pro + دو یا سه لنز که تا 1600 دلار بشه (مثل K-5).

تو سایر برندها، با این بودجه چنین خریدی عملی نیست. در واقع پیشنهاد اکثر دوستان خرید یک Entry-Level کنون یا نیکونه که تقریبا 1600 دلار هزینه داره.

خوشحال میشم نظرتون رو درباره این لنزها (یا سایر لنزهایی که به پنتکس بخورن و به نسبت کیفیت قیمت زیادی نداشته باشند) بدونم (از 18 تا 300 میلیمتر).
    ضمنا من دانشجو هستم و خارج از ایران زندگی میکنم (البته الان ایرانم) و احتمالا حدود 5 سال دیگه کلا برمیگردم ایران.
    سلام

من پنتاکس ندارم , اما :
    - فکر خرید این کیتهای به درد نخور را از سرتان بیرون کنید , منظورم کیتهایی است که شامل مموری و دستمال و پوآر و ... است
    - اگر دنبال کیفیت هستید , فکر خرید چند لنز ارزان و معمولی را هم از سرتان بیرون کنید , یک لنز با دامنه مناسب و کیفیت خوب خیلی بهتر از داشتن لنزهایی مثل 300-55 است.
    - به عنوان تک لنز در برند پنتاکس , توصیه میکنم در مورد لنزهای 50-16 و 70-17 و 45-16 و 135-18 تحقیق کنید.
    yaghoobi، mreza1001، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بنده اگر بخواهم خرید کنم یک بدنه+ لنز کیت می خرم. بعد کم کم لنز های مناسبم را پیدا و خریداری می کنم.در این سیستمی که شما گفتید لنز های معمولی را به خاطر قیمت کم خواهید خرید. اگر هدف این است من می تونم یک لنز مثلاً 300-100 را با قیمت 120$ به شما پیشنهاد بدم. لنز هایی که وحید گفت 50-16 اف2.8 که حدود 1300 قیمت داره و فکر نکنم الان بخواهید این قدر هزینه کنید بقیه هم لنز های خوبی هستند که چندان ارزان نیستند. از طرفی هم لزومی ندارد همه لنز های بالای 1000$ بخرند با همین لنز های معمولی هم می شود از عکاسی لذت برد. و اینکه کلاً لنز های معمولی پنتاکس یک سر و گردن از لنز های معمولی سایر برند ها بالاتر است. از همان 55-18 گرفته تا بقیه . . .
    yaghoobi، M.R.Mir، siavash_f و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    بنده اگر بخواهم خرید کنم یک بدنه+ لنز کیت می خرم. بعد کم کم لنز های مناسبم را پیدا و خریداری می کنم.در این سیستمی که شما گفتید لنز های معمولی را به خاطر قیمت کم خواهید خرید. اگر هدف این است من می تونم یک لنز مثلاً 300-100 را با قیمت 120$ به شما پیشنهاد بدم. لنز هایی که وحید گفت 50-16 اف2.8 که حدود 1300 قیمت داره و فکر نکنم الان بخواهید این قدر هزینه کنید بقیه هم لنز های خوبی هستند که چندان ارزان نیستند. از طرفی هم لزومی ندارد همه لنز های بالای 1000$ بخرند با همین لنز های معمولی هم می شود از عکاسی لذت برد. و اینکه کلاً لنز های معمولی پنتاکس یک سر و گردن از لنز های معمولی سایر برند ها بالاتر است. از همان 55-18 گرفته تا بقیه . . .
    ممنونم از شما. درسته من الان نمیخوام اونقدر هزینه کنم.
    اگر لطف کنید قیمت حدودی چند تا از همین لنزهایی که میفرمایید معمولی هستند (که فکر میکنم کار من رو راه میندازه) رو بگید ممنون میشم. هم 55-18 و هم لنز تا 250 یا 300 میلیمتر. نام دقیقش هم که اگه باشه خیلی بهتره (از لحاظ گشتن میگم).

بازهم ممنون

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

تعدادي لنز جديد از پنتاكس براي نمايشگاه +cp

- لنز سوپر تله SMC Pentax-DA 560mm F5.6 (ED [IF] is likely to be added to the name*)

- لنز SMC Pentax-DA 50mm F1.8

- لنز Pentax Pentax-D FA 645 90mm F2.8 براي پنتاكس 645D

yaghoobi، mreza1001، M.karami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

با توجه به اینکه در برند پنتاکس بدنه فول فریم نداریم میشود گفت همه لنزهای پنتاکس از نوع کراپ هستند ؟ (به استثناء لنزهای 645D )
    حمید رضا خاقانی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

لنز های سری جدیدی برای کراپ 1.3 طراحی شده. لنز های قبل از دیجیتال (مk,hل و اتو فوکوس) فول فریم هستند
    yaghoobi و hkhaghani تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

ببینید چه گافی پنتاکس استرالیا داده!!!
    https://www.crkennedy.com.au/pentax/...php?q=node/103
    این لنز اصلا ضد آب نیست که ورداشته آخرش زده WR!!!!!
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    ببینید چه گافی پنتاکس استرالیا داده!!!
    https://www.crkennedy.com.au/pentax/...php?q=node/103
    این لنز اصلا ضد آب نیست که ورداشته آخرش زده WR!!!!!
    سلام
    تا جایی که من میدونم پنتکس سه تا لنز 18-55 داره که یکیش ضدآبه.

اولی نسخه قدیمیتره که حدود 100 دلاره. دومی و سومی شبیه به هم هستند و یه نوار سبزرنگ دورشون هست. قیمتشون هم 200 دلاره.
    yaghoobi، mreza1001، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اطلاعی از کدهای پنتاکس ندارم ولی اگر اشاره به وضعیت سیلینگ داره اصولن منظور باید Weather-resistant باشه.
    yaghoobi، mreza1001، ssobhdel و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین