صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
Like Tree48تشکر

موضوع: فون کروماکی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: فون کروماکی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Shaterian نمایش پست ها
    سلام

ناصر خسرو پاساژ ایران پگاه سری بزنید.
    راستش جناب شاطریان عزیز من رفتم همونجا ولی هر کدومشون میگن مال ما بهتره یا حرفهای جور وا جور تحویلم میدن.
    میتونین بهم بگین کی این وسط مطمئن تره از نظر شما با تجربه ها؟
    راستش چند وقت پیش در خیابان شریعتی جایی رو معرفی کردن که میگفتن بهترینه! ولی از نظر من کارش افتضاح بود (واقعا بی ادبی منو ببخشین) البته 75000 تومان هم از ما گرفت که در نهایت آه از نهاد ما بلند شد(البته سبز نبود و نمونه چاپی هم براش برده بودم)

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بذارین.

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar_dalvandi نمایش پست ها
    راستش جناب شاطریان عزیز من رفتم همونجا ولی هر کدومشون میگن مال ما بهتره یا حرفهای جور وا جور تحویلم میدن.
    میتونین بهم بگین کی این وسط مطمئن تره از نظر شما با تجربه ها؟
    راستش چند وقت پیش در خیابان شریعتی جایی رو معرفی کردن که میگفتن بهترینه! ولی از نظر من کارش افتضاح بود (واقعا بی ادبی منو ببخشین) البته 75000 تومان هم از ما گرفت که در نهایت آه از نهاد ما بلند شد(البته سبز نبود و نمونه چاپی هم براش برده بودم)

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بذارین.
    من نمی دانم می خواهید چه کار کنید! اگر قصدتان فیلمبردای است باید به عرض برسانم زیاد در بند کیفیت پارچه و متریال آن نباشید. نور پردازی شما مهم است که بتوانید نور سبز یک دست از فون در بک بگیرید تا به راحتی و با حداقل خطا کلیپ تصویری خود را آماده کنید و اگر قصد شما عکسبرداری است که نرم افزار Viveza به راحتی نور بک شما را یکنواخت می کند. فقط باید پارچه شما سبز باشد و یا آبی . (البته رنگهای دیگر هم می شود ولی من از سبز برای فیلم استفاده می کنم.)

فون های موجود در بازار همگی بعد از 10 تا 20 بار استفاده فرسوده می شوند که باید آنها را عوض کرد.
    maziar_dalvandi، mreza1001، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

با سلام.
    دوست عزیز درست است که کیفیت این فون ها هم اهمیت دارد.اما برای شروع خیلی نگران این قضیه نباشید و هزینه بی مورد نکنید. چیزی که بسیار با اهمیت تر از جنس فون میباشد ( البته با در نظر گرفتن حداقل ها مثل براق نبودن پارچه و ...) نوع کار و تکنیک شماست.
    پیشنهاد میکنم برای شروع از پارچه های سبز متداول و که دارای رنگ شارپ هستند استفاده کنید.مسئله مهم این است که این پارچه بایر در پشت سوژه کاملا صاف و تخت و کشیده باشد و هیچ چین و چروکی نداشته باشد.برای اینکار یا میتوانید پارچه را از اطراف به وسیله میخ و چسب کاملا مهار کنید و یا اینکه از پشت یک لایه چسب چوب رقیق شده روی پارچه بزنید که کار آهار را انجام بدهد.
    مرحله بعدی نورپردازی است که باید بسیار دقیق و حساب شده باشد.به صورتی که هیچ گونه انعکاسی روی سوژه نداشته باشد و در عین حال به اندازه کافی روشن شده باشد (هر چه پرده روشن تر باشد کار جداسازی به خصوص در لبه ها بهتر انجام میکیرد.اما مراقب باشید که over نشود)

در آخر همه اینها من به شخصه روش عکاسی کروماکی را چندان منطقی و قابل قبول نمیدانم.اگر سعی کنید که شرایطی را فراهم کنید که بتوانید به صورت طبیعی عکاسی کنید مطمئنا عکسی زیبا تر و کاری باارزش تر خواهید داشت.

موفق باشید.
    mreza1001 و tanhatanha تشکر می‌کنند.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    51

سلام
    اگر قصد شما عکسبرداری است که نرم افزار Viveza به راحتی نور بک شما را یکنواخت می کند.
    جناب شاطریان لطفا درباره روش انجام این کار توضیح بفرمایید
    ممنون
    comando2705 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام

اینجا را ببینید.

:)
    mreza1001، aphrodite، tanhatanha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-aslani نمایش پست ها
    سلام

جناب شاطریان لطفا درباره روش انجام این کار توضیح بفرمایید
    ممنون
    سلام

اصولا دور بر کردن عکس را من نمی پسندم و صرف به پاسخ شما گفتم. ببینید همانطوری که می دانید عکسبرداری و یا فیلمبرداری کروماکی برای جداسازی سوژه انجام می شود و در این مراحل هر چه زمینه (مثلا سبز رنگ) دارای رنگی یکنواخت تر باشد کار تمیز تر انجام می شود و لبه ها طبیعی تر جدا می شوند. حال این امر به نورپردازی صحیح ما بستگی دارد که بک گراند کاملا با یک تیف نوری یکنواخت ثبت شود و بازتابی بر روی بدن سوژه نداشته باشد.

از آنجایی که داشتن منابع نوری متعدد در کار کروماکی توصیه می شود ولی باز هم ممکن است بخش هایی از پرده سبز پشت سر دارای سایه ها و روشنی هایی باشد. خب در کار ویدئو توسط After effect می توان با ماسک گذاری و تغییراتی در نور بک این نقص را تا حدودی جبران کرد ولی در عکسبرداری با انتخاب نواحی توسط Control Point در نرم افزار Viveza و تغییراتی در سچوریشن و روشنایی آن مناطق می توان به یک بک گراند یک دست سبز یکنواخت رسید که کوروش جان زحمت لینک آموزش آنرا کشیدند.
    Kourosh Kahal، vbigdeli، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فون کروماکی

سلام

فون کروماکی مرغوب از کجا میشه تهیه کرد؟ می‌دانم در ناصرخسرو و باب همایون پیدا می‌شود اما نمی‌دانم معیار مرغوبیتش غیر از چروک نداشتن و محکم بودن چیست؟ سبزی‌اش چقدر باید باشد؟ و مواردی از این دست.

خرید آماده‌اش را توصیه می‌کنید یا اینکه پارچه جدا خریداری شود و رنگ شود؟ اگر قرار به رنگ کردن باشد، از کجا می‌توان رنگ سبز کروماکی را تهیه کرد و روی چه جنس پارچه‌ای؟

و احیاناً اگر کسی اطلاع دارد، سیستمی که در مطلب زیر آمده، از کجا و با چه قیمتی می‌توان خرید؟

کرومات : در این سیستم از پارچه ای که مخصوص کروماکی ساخته شده استفاده می شود. در حالت عادی این پارچه خاکستری رنگ است. پارچه را پشت سوژه نصب می کنید . حالا یک حلقه مخصوص نوری را که با LED کار می کند دور لنز می بندید . وقتی حلقه را روشن مب کنید ، نور آبی یا سبز چراغ های کوچک LED از حلقه به پارچه تابانده می شود. داخل پارچه میلیون ها کریستال کوچک است. این کریستال ها نور آبی یا سبز را دوباره به لنز منعکس می کنند. در نتیجه دوربین پارچه را یکدست آبی یا سبز می بیند. دیگر هیچ نیازی به دنگ و فنگ های پرده های عادی نیست.
    تاپیک‌ها و پست‌های مرتبط را خوانده‌ام، اما دربارۀ اینکه مواد و متریال را عملاً از کجا و با چه معیاری می‌توان خرید، چیزی نیافتم.

مثلاً رنگ زیر را از کجا می‌توان تهیه کرد؟ (یا اصلاً خرید آماده‌اش بهتر است؟)
    رنگ کروماکی : یک لیتری اش می شود 20 هزار تومان. یک نوع رنگ پلاستیک است و برای کروماکی تعریف شده . می توانید تا 3 متر مربع را با یک قوطی رنگ کنید. ROSCO که یک کارخانه سازنده فیلتر های نوری است ، رنگ مخصوص کروماکی را تولید می کند که از بقیه بهتر است.
    سپاس!
    .

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

پیش فرض نورپردازی در کروماکی

سلام

چگونه در پرده کروماکی نور پردازی کنیم که در زیر پای سوژه سایه ای نداشته باشیم.

ممنون.....
    مجید صادقی

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط Kourosh Kahal نمایش پست ها
    سلام

اینجا را ببینید.

:)
    سلام.
    رفته بودم تو اعماق فروم که به این برخوردم. فایل حذف شده ، کسی ویدئو رو داره یا حداقل چیزی مشابهش؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2