صفحه 102 از 285 نخستنخست ... 2 52 92 98 99 100 101 102 103 104 105 106 112 152 202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

چرا ایزو 100 برایتان قابل انتخاب نبود
    نمي دونم آيا واقعا منظور دوست عزيزمون اين بوده يا چيز ديگه. ولي به طور كلي: ماه و ... به خاطر حركتشون در آسمان اگه از سرعت بالا براي ثبتشون (البته بدون موتور ردياب) استفاده نشه خيلي سريع محو ميشه. مثلا با 2000 ميلي (با f/10) كه بدون موتور (مونده با سن ماه) با ايزو 800 يا حتي 1600 و با سرعت بالاي 1/500 عكاسي بايد بايد بشه تا ماه فريز بشه. 500 ميليمتر با اين كه 2000 نيست ولي بازم فوكال بزرگي هست و با ايزو 100 و f/6.3 بايد 1/100 تقريبا سرعت عكاسي مي بوده كه براي محو شدن ماه كافي هست. حركت ماه هم غير از چرخش زمين به چيز هاي ديگه مثل جريان هوا داخل و خارج لنز و دما و ... هم مربوط ميشه.

پ.ن: ببخشين... من صبح قبل از خروج از خانه جوابم رو نوشتم و ارسال رو زدم و اومدم بيرون ولي گويا خيلي دير ارسال شده (يا هنگ كامپيوتر يا مشكل ADSL)
    A. Mohammadi، Saeed.gh.sh و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

350D - Ef100-400 @ 400mm - F7.1 - S 1/250 - Iso 100
    QashQai، Kasra.H، Pooyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    فکوس اتومات بود
    سرعت جابجایی ماه هم به قدری بود که وقتی عکس میگرفتم(همین 7 تا عکس رو)عکس اولی رو که خواستم بگیرم
    دوربین رو روی ماه فیکس کردم و وقتی که عکس اول رو گرفتم تا عکس آخر دیگه نگاه نکردم که ماه توی فوکوس هست یا نه و فقط سرعت رو تغییر میدادم و عکس میگرفتم.عکس آخر رو که گرفتم و نگاه کردم دیدم ماه گوشه به سمت راست و پایین کارد حرکت کرده و از فکوس خارج شده تو همین مدت کم!مجبور شدم دوباره عکس بگیرم و دوربین رو روی سه پایه با دست سمت ماه نگه دارم!

من معمولا ازماه به همون ترتیب که شما گفتید عکس میگیرم،یعنی روی لایو ویو و با فوکوس دستی(البته دوربین من روی لایو ویو فقط فکوس دستی داره) و سلف تایمر!
    فقط دیشب برای اینکه مطمئن بشم ماه از نقطه فکوس خارج نمیشه به همون ترتیب که گفتم عکس گرفتم!

تو اون حالت وقتی 10× روی تصیور لایو ویو زوم میکنم علاوه بر اون حرکت ماه،یه لرزش شدید هم تو تصویر دیده میشه که نمیدونم از چی هستش!!!
    در مورد اندازه متفاوت هم به خاطر همون کراپ عجله ای هستش!

اما در مورد ایزو نمیدونم چرا،فقط auto ,200,400,800,1600 برام قابل انتخاب هستن!!!؟
    تمام تنظیمات دوربین رو هم ریست کردم،باز همون بود و فررقی نکرد!
    سلام:

این لرزش میتواند دلایل متعددی داشته باشد. اگر لرزشگیر روشن باشد یکی از دلایل این لرزش است معمولا لرزشگیر لنزها دو دسته هستند عده ای از آنها که اتفاقا گران هم تشریف دارند علاوه برروی دست روی 3 پایه هم کاراهستنذ ولی عده ای دیگر میبایست حتما روی 3 پایه در وضعیت خاموش باشد در غیر اینصورت تاثیری مثل یک لرزش روی ثبت خواهد داشت.

اما منشا دیگر این لرزش با دقت به این فوکال لنت میتواند باد باشد یا عدم تعادل 3 پایه در وضعیت مناسب در وضعیت که فوکال لنت 800 است یا کلا برای لنزهای سوپر تله کنترل لرزش برای خود داستانیست حتی ضربه آینه هم میتواند کل مجموعه از دوربین تا 3 پایه را بلرزش در بیاورد ( آینه یک تنش درون دوربین ایجاد میکند ک میتواند باعث محوی ثبت در محدوده ای از سرعت شاتر بشود .... ) و هم میتواند این تنش را به 3 پایه منتقل کند بسیار خفیف ولی روی لنزهای سوپرتله میتواند محسوس باشد. بل کل در نظر داشته باشید برای ثبت تصاویر با وضوح بالا روی لنزهای سوپر تله ( جدای از تاثیر ابتدای دیافراگم و.... ) میبایست مواردی چون موارد بالا یا حتی بیشتر... مد نظرتان باشد

این دور از ذهن نخواهد بود حتی برای یک فکوس دستی هم زمانی که دستتان به دوربین میخورد لرزش روی LCD دیده خواهد شد. یک راهکار دیگر میتواند برای بدست آوردن بهترین تنظیمات ( با توجه به تجربه شخصی هر فرد ) مد نظر باشد استفاده از کامپیوتر و دوربین !

من ممکن بود اگر جای شما بودم (برای یک تست و بررسی رفتار لنز نسبت به تنظیمات دوربین برای وضوح بالا روی ما با نورسنجی درست با در نظر گرفتن فوکال لنت 800 ) اگر بصورتی که قبلا گفته شد نتیجه نمیگرفتم و با لرزش هایی ضمن ثبت روبرو بودم حتما از لپ تاپ برای فکوس و جلوگیری از لرزش استفاده میکردم بالاخره یکی از خاصیت های لایو ویو همین خواهد بود :)
    M.Mobin تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    نمي دونم آيا واقعا منظور دوست عزيزمون اين بوده يا چيز ديگه. ولي به طور كلي: ماه و ... به خاطر حركتشون در آسمان اگه از سرعت بالا براي ثبتشون (البته بدون موتور ردياب) استفاده نشه خيلي سريع محو ميشه. مثلا با 2000 ميلي (با f/10) كه بدون موتور (مونده با سن ماه) با ايزو 800 يا حتي 1600 و با سرعت بالاي 1/500 عكاسي بايد بايد بشه تا ماه فريز بشه. 500 ميليمتر با اين كه 2000 نيست ولي بازم فوكال بزرگي هست و با ايزو 100 و f/6.3 بايد 1/100 تقريبا سرعت عكاسي مي بوده كه براي محو شدن ماه كافي هست. حركت ماه هم غير از چرخش زمين به چيز هاي ديگه مثل جريان هوا داخل و خارج لنز و دما و ... هم مربوط ميشه.

پ.ن: ببخشين... من صبح قبل از خروج از خانه جوابم رو نوشتم و ارسال رو زدم و اومدم بيرون ولي گويا خيلي دير ارسال شده (يا هنگ كامپيوتر يا مشكل ADSL)
    سلام:

دیافراگم 10 روی فوکال لنت 2000 یک دیافراگم ثابت خواهد بود درسته؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

سلام:

دیافراگم 10 روی فوکال لنت 2000 یک دیافراگم ثابت خواهد بود درسته؟
    در تلسكوپ ها بله. ولي اي كاش قابل كنترل بود. (مخصوصا براي اونايي كه ديافراگم باز تري دارن)
    اين رو هم اضافه كنم كه اين عدد ها رو بيشتر تجربي بدست آوردم. شايد يه نفر ديگه نظر ديگه اي داشته باشه.
    A. Mohammadi و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    5125

فرمایش شما درست است. بخاطر همین هم دیافراگم فیکس و فوکال لنت بالا ضرورت استفاده از ایزو هایی بالا را ایجاب میکند . اما برای لنزهای سوپر تله شاید بتوان از اول سراغ ایزو نرفت. آن اعدادی که پیشتر ارایه شد یک پایلوت هستند میتوان فرضا با در نظر گرفتن ابتدای دیافراگم روی فوکال لنت بالا ( روی لنزهایی 5.6 خواهد بود ) حتی برای رسیدن به کیفیت بهتر بسته به رفتار لنز یک استپ دیافراگم را بست..... اما نهایت چیزی که نیاز خواهد بود همانگونه که شما هم اشاره فرمودید فریز کردن ماه ضمن نورسنجی درست آن خواهد بود. حتی در صورت اشنایی کامل به رفتار یک لنز و دوربین هم میتوان برای رسیدن به بهترین ثبت از داینامیک رنج دوربین هم کمک گرفت ( در محدوده ای که عکس لطمه نبیند و اینکه از اول سراغ این مورد نباید رفت ) فرضا اگر لنزی روی دیافراگم بسته تری به کیفیت مطلوب میرسد و جهت فریز کردم ماه سرعت شاتر بالاتری نیاز خواهد بود با در نظر گرفتن حداقل ایزو ممکن ( جهت کاهش نویز ) میتوان با فرمت خام عکس را به حد معقولی رساند. منتهی این اولین گزینه نخواهد بود بهتر است از اول شرایط متعارف را برای این موضوع لحاظ کرد.

در کل این موضوع میتواند تجربی باشد و شاید با دقت به حداکثر چندین ثبت بتوان بهترین تنظیمات را بدست آورد منتها با هر تنظیماتی و هر ابزاری انتهای کار ماه میبایست از وضوح مناسبی برخوردار باشد نویز کمترین تاثیر و نورسنجی ماه هم درست در نظر گرفته شده باشد. نسبت به توانایی ابزار مورد استفاده.
    AslanAslan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5125

آقای محمدی برایتان مقدور هست بفرمایید چقدر آن عکس را کراپ کرده اید . یا به بیانی دیگر با کراپ به چه رزولوشنی رسیده اید؟

ممنون
    A. Mohammadi تشکر می‌کند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    آقای محمدی برایتان مقدور هست بفرمایید چقدر آن عکس را کراپ کرده اید . یا به بیانی دیگر با کراپ به چه رزولوشنی رسیده اید؟

ممنون
    سلام جناب قشقایی

کراپ 100 % (اندازه واقعی)

قبلا یکی از دوستان عکس اصلی رو بدون برش می خواستند برای سنجش کیفیت لنز 400-100 در 400 میلیمتر .

دقیقا خاطرم نیست ولی به احتمال زیاد همون عکسه یا در همون محدوده زمانی گرفته شده است. عکس بدون ویرایش است :

کد:
    http://www.meshkin.org/files/400mm.jpg
    حجم : حدود 1.1 مگ
    ویرایش توسط A. Mohammadi : Saturday 6 June 2009 در ساعت 17:20 دلیل: غلط املایی
    QashQai و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

ماه امشب
    آدم از دیدن ماه سیر نمیشه.
    کاش یه 5 برابر دیگه زوم اپتیکال داشتم.
    البته با 2 تا وایت بالانس گرفتم.

ehsan_ro، A. Mohammadi و unforgiven تشکر می‌کنند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    .
    .
    .

اما در مورد ایزو نمیدونم چرا،فقط auto ,200,400,800,1600 برام قابل انتخاب هستن!!!؟
    تمام تنظیمات دوربین رو هم ریست کردم،باز همون بود و فررقی نکرد!
    سلام:

عذرخواهی از بابت اینکه این مورد را لابلای جملات شما ندیدم..

دقیقا نمیدانم چرا اینگونه است اما یک بررسی کنید ببینید Highlight tone priority فعال هست یا خیر؟ اگر فعال است آنرا غیر فعال کنید ببینید ایزو 100 برایتان نمایش داده میشود

موفق باشید
    Saeed.gh.sh، AslanAslan و M.Mobin تشکر می‌کنند.