صفحه 234 از 285 نخستنخست ... 134 184 224 230 231 232 233 234 235 236 237 238 244 284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    ظاهرا منابع خیلی زیاد شد. امیدوارم سنگ بزرگ علامت نزدن نباشد. و البته شهر من آنقدر تاریک هست که پیدا کردن صور فلکی آسان نباشد. در حدی که کهکشان تا حدودی دیده میشود. اتفاقا علت مشتاق شدن من به یاد گیری استفاده از همین نرم افزار ها بود اما دیدم بین خیل ستاره ها گم میشوم.
    متشکر از شما
    درود
    اگر شبی به آسمان نگاه کردید و احساس کردید مثل تلوزیون های قدیمی همش برفک هست با لکه سفید آن وقت می توانید بگید آسمان تاریک!
    البته بنده محل سکونت شما را دقیق نمی دانم ولی در آسمان تاریک مکانهایی مثل کویر اصلا نیاز نیست دنبال کهکشان بگردید به راحتی با یک نگاه پیدا می شه!
    صورت های فلکی هم بدلی زیاد دیده شدن آسمان برای بار اول سخته پیدا کردنشون تو چنین آسمانی! یادمه بار اول که رفتم کویر کلا نمی تونستم جهت یابی کنم و 15 دقیقه طول کشید تا فهمیدم ستاره قطبی کجاست!
    در ضمن اگر واقعا آسمان شهرتون آنقدر تاریک هست که کهکشان را از شهر بتوانید ببینید بنظرم از همین الان به فکر رایزنی و صحبت با مسئولین باشید تا چراغ استاندارد روی تیرها و نور افکن ها نصب کنند! این فرهنگ سازی از همین الان اگر شروع بشه شاید 5 تا 10 سال دیگه شاهد تاریک تر شدن آسمان شهرتون هم باشید
    ارادتمند
    mSafdel و ShahramUae تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر شبی به آسمان نگاه کردید و احساس کردید مثل تلوزیون های قدیمی همش برفک هست با لکه سفید آن وقت می توانید بگید آسمان تاریک!
    البته بنده محل سکونت شما را دقیق نمی دانم ولی در آسمان تاریک مکانهایی مثل کویر اصلا نیاز نیست دنبال کهکشان بگردید به راحتی با یک نگاه پیدا می شه!
    صورت های فلکی هم بدلی زیاد دیده شدن آسمان برای بار اول سخته پیدا کردنشون تو چنین آسمانی! یادمه بار اول که رفتم کویر کلا نمی تونستم جهت یابی کنم و 15 دقیقه طول کشید تا فهمیدم ستاره قطبی کجاست!
    در ضمن اگر واقعا آسمان شهرتون آنقدر تاریک هست که کهکشان را از شهر بتوانید ببینید بنظرم از همین الان به فکر رایزنی و صحبت با مسئولین باشید تا چراغ استاندارد روی تیرها و نور افکن ها نصب کنند! این فرهنگ سازی از همین الان اگر شروع بشه شاید 5 تا 10 سال دیگه شاهد تاریک تر شدن آسمان شهرتون هم باشید
    ارادتمند
    سلام
    این هم یک نمونه عکاسی داخل شهر (خراسان شمالی-جاجرم):
    uploadfromtaptalk1433867108033.jpg
    هرچند در این تصویر آلودگی نوری مشخص است.
    البته با حدود نیم ساعت رانندگی به سمت کویر آسمان با جزئیات بسیار بیشتری نمایان است.
    هرچند بعید میدانم که امکان تعویض چراغ ها باشد، اما خوشحال میشوم اگر راجع به چراغ های استاندارد توضیح بیشتر یا لینکی برای مطالعه بدهید.
    با تشکر
    msh2200، Amateurism و farshad.s تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

سلام
    این هم یک نمونه عکاسی داخل شهر (خراسان شمالی-جاجرم):
    uploadfromtaptalk1433867108033.jpg
    هرچند در این تصویر آلودگی نوری مشخص است.
    البته با حدود نیم ساعت رانندگی به سمت کویر آسمان با جزئیات بسیار بیشتری نمایان است.
    هرچند بعید میدانم که امکان تعویض چراغ ها باشد، اما خوشحال میشوم اگر راجع به چراغ های استاندارد توضیح بیشتر یا لینکی برای مطالعه بدهید.
    با تشکر
    برای شهر آسمون فوق العاده ای محسوب میشه! قدر این نعمتو بدونین... ما برای دیدن همین آسمون باید زحمت 100 کیلومتر دور شدن از تهرانو به خودمون بدیم...
    Dariush Chegini، farshad.s، ShahramUae و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

درود
    سیستم نور چراغ های فعلی به دلایل متعدد به گونه ای هست که لامپ بیرون از محفظه چراغ و داخل شیشه محافظ قرار می گیره و در نتیجه با شکست نور در شیشه مقدار بسیار زیادی از نور بی مورد به سمت آسمان پراکنده می شه!
    این مسئله را می توانید در چراغ های بین شهری به وضوع ببینید! در جاده علاوه بر جاده فضایی حدود 100 متر اطراف هر طرف تحت الشعاع نور جاده است که بی مورد هست و منجر به اتلاف انرژی
    بنابراین اگر از کاسه چراغ هایی استفاده شود که چراغ را درون خودشان می گیرند، مقدار بسیار زیادی از این نور بصورت متمرکز به جاده و محیط 5 الی 10 متری اطراف تابیده می شه و در نتیجه با لامپ کمتر تراکم نور بیشتری در جاده ایجاد می شه!
    نمونه تصاویر بصورت گویا قابل فهم هستند!
    Light_Pollution_Diagram_680px.jpg

shielded-lights.jpg

برای کاهش اثر آلودگی نوری اصلا نیاز نیست نوع و سیستم لامپ عوض شود! فقط کافی کاسه چراغ اصلاح شود و برای توجیح اقتصادی هم کافیه به افراد مسئول این مسئله را بقبولانید که با تعویض و بهینه سازی کاسه چراغ در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد
    ارادتمند
    bf ، nsaba، MahBaz و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    برای شهر آسمون فوق العاده ای محسوب میشه! قدر این نعمتو بدونین... ما برای دیدن همین آسمون باید زحمت 100 کیلومتر دور شدن از تهرانو به خودمون بدیم...
    نکته دیگه ای که با دیدن عکستون و با توجه به میزان آلودگی نوری محیط الان به خاطرم رسید اینه که شما با استفاده از یک فیلتر آلودگی نوری مناسب (مثل Astronomik CLS که در داخل بدنه جلوی سنسور جا می افته) می توانید به احتمال زیاد کارهای جدی عکسبرداری نجومی رو حتی از داخل شهر هم انجام بدید.

ولی همونطور که آقا مصطفی اشاره کردند، فعلا باید اطلاعات نجومیتون رو بالا ببرید...
    msh2200 و mSafdel تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

درود
    سیستم نور چراغ های فعلی به دلایل متعدد به گونه ای هست که لامپ بیرون از محفظه چراغ و داخل شیشه محافظ قرار می گیره و در نتیجه با شکست نور در شیشه مقدار بسیار زیادی از نور بی مورد به سمت آسمان پراکنده می شه!
    این مسئله را می توانید در چراغ های بین شهری به وضوع ببینید! در جاده علاوه بر جاده فضایی حدود 100 متر اطراف هر طرف تحت الشعاع نور جاده است که بی مورد هست و منجر به اتلاف انرژی
    بنابراین اگر از کاسه چراغ هایی استفاده شود که چراغ را درون خودشان می گیرند، مقدار بسیار زیادی از این نور بصورت متمرکز به جاده و محیط 5 الی 10 متری اطراف تابیده می شه و در نتیجه با لامپ کمتر تراکم نور بیشتری در جاده ایجاد می شه!
    نمونه تصاویر بصورت گویا قابل فهم هستند!
    Light_Pollution_Diagram_680px.jpg

shielded-lights.jpg

برای کاهش اثر آلودگی نوری اصلا نیاز نیست نوع و سیستم لامپ عوض شود! فقط کافی کاسه چراغ اصلاح شود و برای توجیح اقتصادی هم کافیه به افراد مسئول این مسئله را بقبولانید که با تعویض و بهینه سازی کاسه چراغ در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد
    ارادتمند
    سلام
    خیلی جالب شد.
    حالا امکان تهیه این کاسه چراغ ها در ایران هست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    نکته دیگه ای که با دیدن عکستون و با توجه به میزان آلودگی نوری محیط الان به خاطرم رسید اینه که شما با استفاده از یک فیلتر آلودگی نوری مناسب (مثل Astronomik CLS که در داخل بدنه جلوی سنسور جا می افته) می توانید به احتمال زیاد کارهای جدی عکسبرداری نجومی رو حتی از داخل شهر هم انجام بدید.

ولی همونطور که آقا مصطفی اشاره کردند، فعلا باید اطلاعات نجومیتون رو بالا ببرید...
    سلام
    ظاهرا این فیلتر فقط برای بدنه های کانن ارائه شده وگرنه جالب میشد.
    حتی در مجتمع پایتخت از فروشگاهی درباره مدیفای کردن دوربین پرسیدم که گفت فقط برای نیکون و کانن فیلتر دارد.
    این هم از مشکلات خرید برند غیر از کانن و نیکون است دیگر
    msh2200 تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    4653

سلام
    خیلی جالب شد.
    حالا امکان تهیه این کاسه چراغ ها در ایران هست؟
    درود
    بصورت تهیه شخصی نه! البته برای جاده ها بهتره کاسه چراغ بهینه سازی شده تولید بشه به طوری که نور را در راستای جاده بیشتر از بیرون پخش کنه که در این صورت امکان کاهش هزینه نصب کاسه چراغ هم فراهم خواهد شد.
    سلام

ظاهرا این فیلتر فقط برای بدنه های کانن ارائه شده وگرنه جالب میشد.
    دقت داشته باشید فیلتر ها در کنار انجام عملی خاص بدلیل افزایش یک المان اضافی جلوی سنسور باعث افت کیفیت هم می شوند! بنابراین بنظر من رفتن به بیرون شهر خیلی بهتره از هزینه کردن برای یک فیلتر با قیمت حدود 500 هزار تومان خواهد بود!

حتی در مجتمع پایتخت از فروشگاهی درباره مدیفای کردن دوربین پرسیدم که گفت فقط برای نیکون و کانن فیلتر دارد.
    این هم از مشکلات خرید برند غیر از کانن و نیکون است دیگر
    مودیفای کردن دوربین هم مشکلات خاص خودش را بخصوص در استفاده عادی داره و برای عکاسی اعماق آسمان بیشتر کاربرد خواهد داشت!
    شما با داشتن دانش و هنر پردازش می توانید به نتایج خوبی در تولید تصاویر نجومی دست پیدا کنید.
    ارادتمند
    farshad.s، S_Mahdi، ShahramUae و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

درود
    کار سختی نیست!
    باید تنظیمات دوربین را انجام دهید و بعد با یک ریموت که قابلیت تایم دادن داره برنامه ریزی کنید مثلا 100 شات پیاپی به مدت 30 ثانیه بگیره تا هنگام طلوع سفیدی و یا تغییر روشنایی آسمان! بعد در هنگام افزایش نور، دو کار می شود کرد
    1- بصورت تجربی با افزایش میزان نور سرعت شاتر را افزایش داد تا به سمت طلوع نزدیک شوید و یا اصلا کاریش نداشته باشید که می شه مثل زمانی که ادم از جای با تاریکی مطلق وارد یک محیط با نور شدید می شه (کوری موقت) در این حالت هم شما بعد از گرفتن یک یا دو شات با همان شرایط که به قول خودمون Over Expose می شه با نورسنج اکسترنال و یا یک دوربین دیگه نورسنجی لازم را روی دوربین انجام می دهید برای این کار می شود بازه و یا تایمر معکوس بین هر شات را بین 5 تا 10 ثانیه در نظر گرفت و بجای دستکاری سرعت شاتر حساسیت ISO را کاهش داد!
    کلا بیشتر این قضیه وابسته به تجربه و کار و تمرینه!
    ارادتمند
    یکی از دوست لینکی رو به من دادند که بتونم باهاش رو دوربین نرم افزاری رو نصب کنم بنده هم این کار رو انجام دادم اما نتونستم و یا متوجه نشدم که چطور با دوربین با برنامه جدید کار کنم.

http://www.magiclantern.fm/
    ویرایش توسط ghz : Thursday 11 June 2015 در ساعت 10:41 دلیل: افزودن ادامه مطلب
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ghz نمایش پست ها
    یکی از دوست لینکی رو به من دادند که بتونم باهاش رو دوربین نرم افزاری رو نصب کنم بنده هم این کار رو انجام دادم اما نتونستم و یا متوجه نشدم که چطور با دوربین با برنامه جدید کار کنم.

Magic Lantern | Home
    درود
    این نرم افزار Magic latern هست که در واقع جای Framware دوربین عمل می کنه و امکانات نرم افزاری زیادی در اختیار شما قرار میده!
    متاسفانه بدلیل اینکه SDK های دروبین 30D هیچ وقت عرضه نشد این نرم افزار روی دوربین من جواب نمی ده و تستش نکردم!
    خاطرم هست جناب چگینی در این زمینه کارهایی انجام داده که می توانی از ایشان کمک بگیرید.
    ولی در مجموع ان نرم افزار باید روی رم دوربین کپی بشه و بعد خودش باید قانونا فعال بشه!
    ارادتمند
    ghz تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

darkhorse.jpg

سحابی "اسب تاریک" و اجرام همسایه
    msh2200، ghz، mSafdel و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی