صفحه 270 از 285 نخستنخست ... 170 220 260 266 267 268 269 270 271 272 273 274 280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,691 تا 2,700 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ghz نمایش پست ها
    ببخشید اشتباه تایپی بوده
    اشتباه تایپی بسیار خوبی بود
    باعث شد یه نگاهی هم به روش شما داشته باشم و هم با روشهای دیگه تجربه ای در این زمینه کسب کنم
    ارادتمند
    ghz و farshad.s تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

پیش فرض ناتوانی در عکاسی نجومی (درخواست راهنمایی)

با عرض سلام و خسته نباشید

قبل از هرچی دوربین و لنز رو معرفی کنم
    D3300 و لنز کیت AFP 18-55

حقیقتش اینه که بنده از هفته ی گذشته شروع کردم به مطالعه و تحقیق درمورد عکاسی نجومی و خوندن مطالب و آموزش ها در یوتیوب و منابع خارجی... اینجور که گفته شده بود عکاسی نجومی ساده تر از چیزی هست که به نظر میرسه و فلانو بهمان و ماهم به این سبک علاقه مند شدیم و دنبالش کردیم

اما متاسفانه هرکاری که میکنم دوربینم دقیقا چیزی که چشم های خودم میبینه رو ثبت میکنه، یعنی همون چند تا ستاره که خودم میبینم

تنظیمات مختلفی رو هم که فروم های خارجی پیشنهاد داده بودن تست کردم، اپرچر بازترین حد ممکن، زوم روی 18، ایزو 1600 تا 3200 ، با شاتراسپیدم بازی کردم از 5 ثانیه تا 30 ثانیه اما هیچ تفاوتی انجام نشد

حتی قسمت های متفاوتی از شهرو تست کردم، داخل شهر، خارج شهر، خارج از محدوده هایی که چراغ شهرداری دارن و غیره و غیره

وقتی دیدم اینجوریه به این فکر افتادم که شاید با این لنز و این دوربینی که دارم چون مبتدیه امکان عکسبرداری وجود نداشته باشه، که با کمی پرسوجو در فروم های خارجی گفتن که نه، با d3300 و لنز کیت هم میشه خیلی خوب عکاسی نجومی کرد و عکس های ثبت شده خوبی هم دیدم
    اما خودم هرگز نتونستم ثبت کنم

خلاصه که قبل از زدن این موضوع نهایت سعی خودمو کردم که اول هرچی زور دارم زده باشم بعد از دوستان راهنمایی بخوام

اینو هم اضافه کنم که بنده هنوز با فوکس بی نهایت دارم کلنجار میرم و نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم و چجوریه (البته روی این لنز) ... فوکس رو به صورت دستی تا آخرین حد ممکن میچرخونم به راست و گمون میکنم که اون بی نهایت باشه، اما باز هم آسمون و ستاره هارو اصلا شفاف نمیگیره

و یه سوال خارج از گود هم اینجا بپرسم، توی ویدیویی در یوتیوب دیدم که هرگز نباید فوکس رو چرخوند مگه اینکه فوکس اتوماتیک لنزو از تنظیمات غیرفعال کنی وگرنه autofocus صدمه میبینه، این حقیقت داره ؟ اگه اینجوری باشه که لنزمو تا الان خراب کردم تقریبا! چون خیلی پیش میومد ک فوکس رو تغییر بدم و فوکس اتوماتیکم همیشه روشن بود

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

کی همچین حرفی زده که نمیشه ؟
    18-55 قدیمی و 3200 که از دوربین شما یه مدل قدیمی تره تازه پانوراما هم گرفتم اینو!
    74810d7841be9154d2dbd1e25d50a7c0_large.jpg
    برای بی نهایت فوکوسیکم قبل از پیچ آخر بینهایت میشه نه تا انتها ولی بهترین راه اینه که رو یه نقطه روشن مثل یه چراغ تو دوردست فوکوس کنید
    گرچه لایو ویو که هست رو یه ستاره پرنور با بزرگنمایی فوکوس کنید
    کار سختی نیست تو ادیت باید به نتیجه دلخواه برسید
    msh2200 و toraj1358 تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    کی همچین حرفی زده که نمیشه ؟
    18-55 قدیمی و 3200 که از دوربین شما یه مدل قدیمی تره تازه پانوراما هم گرفتم اینو!

برای بی نهایت فوکوسیکم قبل از پیچ آخر بینهایت میشه نه تا انتها ولی بهترین راه اینه که رو یه نقطه روشن مثل یه چراغ تو دوردست فوکوس کنید
    گرچه لایو ویو که هست رو یه ستاره پرنور با بزرگنمایی فوکوس کنید
    کار سختی نیست تو ادیت باید به نتیجه دلخواه برسید
    بله این عکستون رو قبلا هم دیدم و واقعا هم خوشم اومد خارق العادست

اخه روی پاناروما که همه چی اتوماتیکه دقیقا انگار روی تنظیمات Auto عکسبرداری کنی

که در این صورت باز هم دوربین دقیقا همون چیزی که چشم خودمون میبینه رو عکس میگیره

من هنوز واقعا نتونستم عکاسی نجومی رو درک کنم، چیکار میکنن که دوربین ستاره هارو میگیره وقتی چشم ما نمیتونه ستاره هارو ببینه

مشکل من هنوز اینه که دوربین چیزیو ثبت میکنه که خودمم دارم میبینم ، چیزی که دوربین گوشیم هم همونو ثبت میکنه

تشکر کرده
    3572

مواردی که باید بهش دقت کنید :
    1.حالت ماه تو آسمون
    مثلا الان چون ماه نداریم و هنوز مونده کامل شه این چند شب خیلی مناسبه یه آسمون تاریک و پر از ستاره هرچقدر هم از شهر و آلودگی نوری دورتر باشید ( مثل ارتفاعات ) ستاره ها بیشتر دیده میشن
    2.لنز
    دیاف باز تر نور بیشتر ثبت میکنه و بهترین دیاف که شما دارید روی 18 3.5 هست ه باز بد نیست میشه باهاش تمرین کرد و اگر دیدید واقعا علاقه دارید لنز مناسبی مثل 11-16 یا 11-20 توکینا با دیاف 2.8 تهیه کنید که برای ثبت ستاره ها خیلی خوب هستن
    3.سنسور
    فول فریم چون نویز کمتری داره برای آسمون شب مناسبه ولی این دلیل نمیشه که من و شما با این دوربینا عکاسی نکنیم تمرین کنید مطمعن باشید به نتیجه خوبی میرسید
    4.به نظر من مهمترین قسمت تو عکاسی نجومی آشنایی با ادیت هست تو تاپیک ادیت پیشنهادی شما آقا مصطفی عکس چنتا از بچه های فروم رو ادیت کردن مقایسه کنید با عکس اصلی ببینید شات یکسان بوده ولی خروجی متفاوت
    شما هرچقدر تو ادیت پیشرفت کنید خروجی قابل قبول تری به دست میارید
    5.
    تمرین
    تمرین
    تمرین
    ----
    اون قسمت آخر رو من متوجه نشدم
    یه سری لنزا مثل 35 نیکون فول تایم منوال فوکوس هستن یعنی حتی رو اتو فوکوس میشه دستی تغییرشون داد یه سری مثل 18-55 اینطور نیستن و خب طبیعیه که نباید اینکارو انجام داد
    حالا خراب نشه دوفردای دیگه شاید به مشکل برخورد کنید
    Aier تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه rez4 آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها

من هنوز واقعا نتونستم عکاسی نجومی رو درک کنم، چیکار میکنن که دوربین ستاره هارو میگیره وقتی چشم ما نمیتونه ستاره هارو ببینه

مشکل من هنوز اینه که دوربین چیزیو ثبت میکنه که خودمم دارم میبینم ، چیزی که دوربین گوشیم هم همونو ثبت میکنه
    شما این شب ها اگه یک جای تاریک و بدون آلودگی نوری برید کهکشان راه شیری به چشم میتونید ببینید
    و میتونید دوربین به سمتش بگیرید و از تنظیماتی که گفته شد انجام بدید و ببینید دوربین شما چی چیزی میتونه ثبت کنه
    msh2200، amir.komeily و Aier تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

به گمانم مشکل شما آلودگی نوری و همچنین آلودگی هوا باشد. این روزها از داخل شهر به زحمت بتوانید به اندازه انگشتان دست ستاره ببینید. از شهر دور شوید. در یک نقطه تاریک. با بازترین آپرچر. ایزوی 1600 . سرعت 30 ثانیه (البته برای لنز شما 25 ثانیه در فوکال 18 مناسبتر است). اقدام به عکاسی کنید. (آلودگی نوری شهر های بزرگ بعضا از فاصله 100 کیلومتری نیز در افق قابل مشاهده است)
    برای فکوس بینهایت هم همانطور که اشاره شد، روی نقطه ای در دوردست فکوس کنید و سپس فکوس را از حالت اتو خارج کرده و عکس بگیرید. همچنین میتوانید دوربین را روی لایو ویو گذاشته و به سمت جایی که دید دارید نشانه روید و با فکوس دستی خیلی آرام فکوس کنید تا تصویر بهترین حالت را داشته باشد.
    به دوربین های نیکون آشنایی ندارم اما دوربین های کنون یک زوم دیجیتال دارند که میتوانید در لایو ویو، تصویر را 5 یا 10 برابر بزرگتر کنید و به راحتی و با دقت زیاد روی یک سوژه فکوس کرده و عکاسی کنید.

فکر میکنم بهتر است یکی دو نمونه از عکس هایتان را آپلود کنید تا دوستان راهنمایی کنند
    msh2200، amir.komeily، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    به دوربین های نیکون آشنایی ندارم اما دوربین های کنون یک زوم دیجیتال دارند که میتوانید در لایو ویو، تصویر را 5 یا 10 برابر بزرگتر کنید و به راحتی و با دقت زیاد روی یک سوژه فکوس کرده و عکاسی کنید.
    سلام آقا محمد
    نیکون هم این مورد رو داره رو لایو ویو بزرگنمایی میشه انجام داد و فوکوس کرد کافیه وقتی رو مد لایو ویو هستیم از دکمه + سمت چپ مانیتور ( تو سری 5000 به خاطر چرخش ال سی دی این دکمه ها سمت راست هستن ) به بزرگنمایی برسیم و فوکوس دقیق رو انجام بدیم
    msh2200، MohammadH، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

...
    من متوجه منظورتون از همه چیز اتوماتیکه نشدم؟!
    اصولا در عکاسی نجومی مود اتوماتیک معنی نداره!
    عکس پانوراما هم بعد از پردازش تکمیل می شه!!!

همانطور که دوستان گفتن فاصله گرفتن از شهر مهمترین عاملشه
    بعد پردازش هست که نتایج جالبی را ایجاد می کنه
    ولی تمام اینها زمانی ارزش داره که بدونی کجای اسمان را باید عکس بگیری!!
    اگر قرار باشه بی هدف تو آسمان بچرخی شاید چیز دندان گیری گیرت نیاد.
    اگر ماه هم تو آسمان باشه کلا تصاویرتون مرخص خواهد شد.
    بنظرم بهتره نمونه عکسی که مد نظر شماست به همراه یک نمونه عکس از خودتون آپ کنید تا بشه بهتر کمکتون کرد.
    بادی و لنز هرچی هم که باشه بالاخره با این پیشرفت تکنولوژی می شه کارهایی باهاش کرد.

مگه قراره دوربین چیزی ثبت کنه که وجود نداره؟
    بالاخره جرم باید باشه که بشه ثبتش کرد. اینکه نورش در حالت طبیعی کمتره بحث دیگه ای خواهد بود.
    مثلا شما در شهر به ندرت بتوانید راه شیری را ببینید.
    خارج از شهر به راحتی
    تصویری که در شهر از راه شیری ثبت شود با پردازش و مکافات راه شیری را نشان خواهد داد در حالی که تصویر خارج شهر به راحتی و حتی بدون پردازش.

برای فوکوس بینهایت هم بهترین راه پیدا کردن یک منبع نوری شهری یا مصنوعی در دور دست و سپس فوکوس کردن روی اون هست.
    بنده شخصا استفاده از مانیتور برای فوکوس را پیشنهاد نمی دم چون باعث حساسیت چشم به نور خروجی LCD شده و در نهایت موجب خستگی زودرس چشم خواهد شد.
    فایندر یا ویزور خود بادی شما به اندازه کافی شفاف هست که بشه حتی ستاره های پر نور را داخلش دید!
    با این حال اگر احیانا دسترسی به لیزر های سبز رنگ هم دارید با انداختن اون در فاصله حدود 500 متری می شود فوکوس بی نهایت مناسبی از دوربین گرفت.
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، :hamid:، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    من متوجه منظورتون از همه چیز اتوماتیکه نشدم؟!
    اصولا در عکاسی نجومی مود اتوماتیک معنی نداره!
    عکس پانوراما هم بعد از پردازش تکمیل می شه!!!
    درود بر مصطفی عزیز
    فکر کنم منظورشون مد پانورامای داخلی دوربینشون باشه که احتمالا با انتخابش دوربین خودش دست به کار میشه و عکس میگیره
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.