صفحه 52 از 285 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

سلام....

یه سوال داشتم:
    با این دوربین های zenit که خیلی رایج بودند می شود با نوردهی طولانی مدت برای رد ستاره ها استفاده کرد یا نه ؟
    ( چون واقعا کار سختیست 50 تا عکس با نوردهی 15 ثانیه گرفت هم پروسس و هم خود شات زدن )

و آیا خروجی خوبی به ما می دهد یا که مایوس کننده ست ؟

If you see the action you missed it.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

یه سوال داشتم:
    با این دوربین های zenit که خیلی رایج بودند می شود با نوردهی طولانی مدت برای رد ستاره ها استفاده کرد یا نه ؟
    ( چون واقعا کار سختیست 50 تا عکس با نوردهی 15 ثانیه گرفت هم پروسس و هم خود شات زدن )

و آیا خروجی خوبی به ما می دهد یا که مایوس کننده ست ؟
    با دوربین های مکانیکی زنیت امکان عکاسی های خوبی وجود دارد. بخصوص که لنز های نرمال این دوربین های زاویه دید مناسبی برای عکاسی از پهنه ی آسمان دارد ، اما دوربین های جدید تر و سری 412 که برای باز بودن پرده ی شاتر نیاز به باطری دارند زیاد مناسب نیست ، تجریه ی بدی دارم وسط کار یکهو باطری تمام میشود و کار شما را نیمه....

برای عکاسی از آسمان به دوربین های کاملا مکانیکی مراجعه کنید، در ناصر خسرو با 20 یا 30 تومان دوربین های قدیمی خوبی گیر می ایند... کیفیت فیلیم هم بسیار بسیار بالا است ( نمی گویم بالا تر از دیجیتال که بحث راه بیافتد) اما از تصور شما بالا تر است.....از فیلم های 100 و 200 استفاده کنید تا زمان نوردهی را بالا ببرید...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    722

سلام...

ممنون جناب قبادی

یه سوال دیگه : روی دوربین های نیکون و سونی چقدر می توان مانور داد برای نور دهی های زیاد ؟
    و نتیجه چطوری ست؟ بر اثر گرمای بالا نویز چطور میشه؟ (قابل حذف؟)
    اینجا شاید جاش نباشه ولی اصلا از کنون خوشم نمیاد تازگیها نمیدونم چرا ولی در عوض با نیکون ....
    نمی توان نوردهی طولانی مدت کرد و من هم خیلی از این آسمون و ستاره هاش خوشم میاد موندم چه کار کنم ....

تشکر کرده
    14101

سلام...

یه سوال دیگه : روی دوربین های نیکون و سونی چقدر می توان مانور داد برای نور دهی های زیاد ؟
    و نتیجه چطوری ست؟ بر اثر گرمای بالا نویز چطور میشه؟ (قابل حذف؟)
    اینجا شاید جاش نباشه ولی اصلا از کنون خوشم نمیاد تازگیها نمیدونم چرا ولی در عوض با نیکون ....
    نمی توان نوردهی طولانی مدت کرد و من هم خیلی از این آسمون و ستاره هاش خوشم میاد موندم چه کار کنم
    روی دوربین های سونی و نیکون زیاد حساب باز نکنید......

نویز به شدت در نوردهی های طولانی بالامیرود....

میتوان تا حدودی نویز را رفع کرد اما سنسور های Cmos چیز دیگری است و نتیجه اصلا قابل مقایسه نیست.شاید بتوان هر از گاهی شات های تقریبا بلندی گرفت و ساعت ها پروسس کرد ، اما نتیجه در هر صورت از کنون پایین تر است....

اگر از کنون خوشتان نمیاید یا باید به همان دوربین های فیلمی قناعت کنید و یا کنون بخرید

البته آدم گاهب مجبور است تاوان خوش نیومدنش رو بده....

اگر خیلی نیکون مهم است به سراغ Nikon D2X بروید....البته اگر بودجه ی کافی دارید....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    722

سلام....

ممنون جناب قبادی بعدا" سر دوربین بحث خواهیم کرد ...... دوربین های فوجی هم هستند ولی اطلاع دقیقی از قیمت s2 , s3 ندارم شما دارید؟

دیروز یدونه زنیت 122 گرفتم با لنز خودش اگه نتایج راضی کننده بود یدونه واید هم میگیرم ....

(خوبه تکنولژی دوربین پیشرفت زیاد و سریعی داشته و خدا رحم کرده با یه همچین دوربین های عکاسی نمیکردیم و الا من که 20 سال از دست فکوس و نور سنجی و وزن زیاد پیر میشدم)

سر بحث اصلی :
    با دیاف 5 و 6 چقدر باید نوردهی کنیم با فیلم 100 ؟ برای رد ستاره ها 1 ساعت تا 75 دقیقه کافیه ؟

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

من پا برهنه بپریم وسط بحث...
    نور دهی یعنی چی؟؟؟
    1 ساعت قراره شاتر باز بمونه؟؟؟
    سام مقدم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    من پا برهنه بپریم وسط بحث...
    نور دهی یعنی چی؟؟؟
    1 ساعت قراره شاتر باز بمونه؟؟؟
    آره .. به سرعتهاي شاتر خيلي كم كه توي زمانهاي طولاني شاتر باز ميمونه به اصطلاح ميگن نوردهي.

با دیاف 5 و 6 چقدر باید نوردهی کنیم با فیلم 100 ؟ برای رد ستاره ها 1 ساعت تا 75 دقیقه کافیه ؟
    بستگي داره چقدر بخواي رد ستاره ها بيفته! ولي معمولا براي 60 تا 75 دقيقه فكر كنم حدود 60 تا 90 درجه از آسمون رو پوشش بده. البته اين وسط سرعت حركت بعضي ستاره ها (از ديد ما البته!) و همچنين برخي سيارات با بقيه فرق ميكنهو ممكنه چند تا ماهواره هم توي ديد دوربينتون بيفته كه اونها حركتشون فوق العاده سريعه! (مثلا در طي نيم ساعت كل عرض آسمون رو طي مي كنن!!)
    Canon S2 IS

تشکر کرده
    14101

سلام...

شما برای وضوح بهتر باید دیاف رو بیشتر ببندید ، دیاف باز برای عکاسی از آسمان پیشنهاد نمیشود ...

شما بهتر است از روش آزمون و خطا استفاده کنید ، حلقه های 12 و یا 24 تایی فیلم بخرید تا راحت تر باشید.

فیلم 100 مناسب است ... شما حداقل 45 دقیقه نوردهی کنید ، اما برای یک عکس با رد طولانی حداقل 1 ساعت نوردهی نیاز است...

بین هر یک شات شات بعدی را رد کنید ، یعنی هر یک شات در میان عکاسی کنید ، به کسی که ظهور ر انجام میدهد نیز یادآوری کنید که با نوردهی طولانی انجام شده است .

از مکان هایی استفاده کنید که مواد ظهور تازه استفاده میکنند .
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    722

سلام.....

این که فرمودین یکی در میان شات بزنم برای چه مقصود یست ؟

تشکر کرده
    14101

سلام....

بنا به تجربه عرض کردم ؛ دوربین های زنیت یک مقداری ساختار عایق بندی مناسبی ندارند ، هنگامی که نور دهی طولانی انجام میدادم در بعضی موارد در شات بعد کناره های تصویر هاله ای از نور روشن دیده میشد ؛بعد از بار ها آزمون و خطا متوجه شدم این هاله ی نور مربوط به شات قبلی است ، چون عایق مناسبی نداشته و هنگامی که کادر در مقابل دریچه ی نوردهی قرار میگیرد مقداری از نور به شات های قبل و بعد انتقال پیدا میکند..

این تجربه را با دوربین های دیگر ( حرفه ای تر مثل کنون ) نداشتم ، اما این مشکلی است که در زنیت ها دیده ام و نه تنها بنده بعضی دیگر از دوستان هم به این نتیجه رسیده بودند.

البته همان طور که عرض کردم آزمون و خطا بهترین کار است .
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 52 از 285 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 152 ... آخرینآخرین