صفحه 54 از 285 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 104 154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 531 تا 540 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

پیش فرض پاسخ: عکاسی از ماه و ستارگان

سلام...
    ولی فکر کنم تا 30 دقیقه بشه با نیکون نوردهی کرد ... من که اینجوری خوندم....
    خيلي ممنون آقا احسان... ببينيد من با دوربين يكي از آشنايان تا 1 دقيقه با ايزو 200 نوردهي كردم مشكلي نبود...حالا فكر كنم پشت سر هم تا يك ساعت بشه اين كار را بدون مشكل انجام داد.( يعني 1 دقيقه 1 دقيقه پشت سر هم)......البته من سوالم دقيقا همين جاست كه آيا بازم سنسور داغ ميشه؟
    چون تا يك دقيقه بدون NR (البته با ايزو 200) هيچ گونه موجود! دوست داشتني! به اسم نويز نديدم....

جناب محمدی شما هم نیکون دوست هستید؟ :rolleyes:
    دقيقا....هم نيكون دوست دارم هم عكاسي شب. بهتر بگم، هم.....ميخوام هم.....:biggrin:
    در مورد رنگ اوون عکس ماه 2-3 صفحه قبل هم امشب برنامه ی آسمان شب توضیح داد........
    اي خدا...100 سال ميشينم اين برنامه رو ميبينم دقيقا شب هايي كه موضوع عكاسي شب است، وقت نمييشه ببينم...:(

شما میتوانید هر 2 دقیقه یک شات بزنید....بعد 2 دقیقه وقفه و بعد شات بعدی ، این کار را در حدود 2 ساعت تکرار کنید و بعد شات ها را با هم ادغلم کنید
    خيلي ممنون جناب قبادي...اين كه فرموديد بين شات*ها وقفه ايجاد كنيم دليل خاصي داره؟...تو DSLR*ها بهتر نيست NR را خاموش كنيم تا وقفه ايجاد نشود؟...چون توي اين زمان نوردهي( حدود 2 دقيقه)فكر نكنم نويزي ايجاد شود.
    علی محمدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام.... دوست عزیز عباس آباد آلوده گی نوری دارد ، بسیار هم شدید....دوست عزیز در دامنه ی کوه ها آوده گی نوری شدید تر است ....کویر هم غبار زیادی دارد...بهترین مکان دشت ها هستند به خصوص دشت های استپ و با پوشش گیاهی بونه ، پوشش کیاهی زیاد هم باعث وجود رطوبت در هوا میشود ، کوه باعث انعکاس نور شهر ، غبار هم که دیگر هیچ ، مکان های مرطوب آشفتگی جوی ایجاد میکند....

درباره فیلم میتوانید از فیلم 200 استفاده کنید.فیلم های کونیکا مینولتا پیشنها میشود ( البته با تاریخ مصرفی که کمتر از یک سوم آن گذشته باشد )

منظور هر شات 30 دقیقه ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

سلام....

30 دقیقه پشت سر هم و بدون وقفه ؟ به هیج وجه درست نیست.....

شما با نوردهی طولانی قصد صبت رد ستاره ها را دارید ، هنگاهی که 2 دقیقه نوردهی میکنید یکرد بیضی مانند ثبت میشود ، با 1 دقیقه وقفه شما به زمین اجازه داده اید از مکان قبل حرکت کرده و به جای جدیدی برسد ، این وقفه باعث میشود رد بعدی در در نقطه ی دیگری ثبت شود...

در مورد قبلی 1 دقیقه درست است نه 2 دقیقه ( پوزش )

بنده در اکثر مواقع نویز ریداکشن را روشن میگذارم ، گاهی خوب است و گاهی بد ، بسته به شرایط....

اما حتما از فرمت Raw استفاده کنید ....تا بهتر پروسس انجام شود....

نویز در 1/60 تانیه هم ایجادمیشود....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1567

شما با نوردهی طولانی قصد صبت رد ستاره ها را دارید ، هنگاهی که 2 دقیقه نوردهی میکنید یکرد بیضی مانند ثبت میشود ، با 1 دقیقه وقفه شما به زمین اجازه داده اید از مکان قبل حرکت کرده و به جای جدیدی برسد ، این وقفه باعث میشود رد بعدی در در نقطه ی دیگری ثبت شود...
    صد در صد شما درست ميفرماييد و من هم متن بالا را قبول دارم.
    ببينيد تمام صحبت*هاي من با دوربين نيكون است...با كنون كه 1 ساعت نوردهي در يك فريم مشكلي نداره...من براي اينكه نويز را كم كنم ميخوام به جاي 1 فريم 1 ساعته، 60 فريم 1 دقيقه*اي پشت سر هم بگيرم...حالا چرا پشت سر هم؟ چون ميخوام رد ستارگان به هم چسبيده باشند....و من ني*خوام بين ردها فاصله ايجاد شه....
    Nr خاموش هم دقيقا براي همين گفتم كه بتونيم بدون وقفه عكاسي كنيم.
    البته دوستان اطلاع دارند كه من دوربين ندارم.....

در مورد قبلی 1 دقیقه درست است نه 2 دقیقه ( پوزش )

بنده در اکثر مواقع نویز ریداکشن را روشن میگذارم ، گاهی خوب است و گاهی بد ، بسته به شرایط....
    آقا اميدوارم منو ببخشيد كه اينقدر سوال ميكنم.
    مگه 2 دقيقه نوردهي با Nr روشن نياز به 2 دقيقه كار Nr ندارد؟...اگر در پست قبلي منظور شما 2 دقيقه نوردهي با Nr روشن بود كه شما درست فرموديد دو دقيقه بايد بينش فاصله بيافته* (من اشتباه كردم، پوزش) اما اگر با Nr خاموش بود بازم مشكلي نداره (شايد يكي دلش بخواد بين ردهاش فاصله زياد باشه).

ممنون.
    علی محمدی

تشکر کرده
    14101

سلام...

با کنون هم نمیشه 1 ساعت پشت سر هم نوردهی کرد.....

ريم 1 ساعته، 60 فريم 1 دقيقه*اي پشت سر هم بگيرم...حالا چرا پشت سر هم؟ چون ميخوام رد ستارگان به هم چسبيده باشند....و من ني*خوام بين ردها فاصله ايجاد شه
    خوب شما هم درست میگین ، ردی که بینش فاصله باشه که دیگه رد نیست ، رد باید یک فاصله ی بهم پیوسته و بهم چسبیده باشه.....

شما میتونید در هر ساعت مثلا 20 فریم 2 دقیقه ای بگیرید و در فتوشاپ ادغام کنید و یک رد خطی و بهم پیوسته داشته باشید ، مهم مرحله پروسس است ، بعد اینکه بدون نویز ریداکشن هم میشود عکاسی کرد ولی اگر فعال باشد تقریبا همان مدت زمان نوردهی باید منتظر پروسس بود ،

من دوستانی دیدم که ساعت ها شات های چند دقیقه ای را با نیکون ثبت کرده اند ، مقداری حوصله نیاز دارد....

حسن بگیر این دوربین رو از دست این ... مرد دوربین ..... ( شوخی ) :biggrin:
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    1567

سلام...
    جناب آقاي قبادي خيلي ممنون از راهنمايي و لطف شما.

ببخشيد به عنوان آخرين سوال !!: (باور كنيد!! )
    كسي از دوستان نمونه عكس از عكاسي ستارگان با دوربين*هاي نيكون ندارد؟ يا سايتي كه نمونه عكس داشته باشد؟....

پ.ن:
    .
    .
    .
    حسن بگیر این دوربین رو از دست این ... مرد دوربین ..... ( شوخی ):biggrin:
    من...
    تازه شما خبر نداريد، پدر اين دوربين را در اورده....از تو چشمي گرد و خاك ديده با دستمال افتاده به جون آينه... يك سري ديگه هم اگر من نبودم باور كنيد ميخواست سنسورم همين جوري تميز كنه....فرداشم كه دوربينو برد تعميرگاه...اونا هم گفتن هزينه تعمير با شماست...
    ویرایش توسط AliMohammadi : Tuesday 29 May 2007 در ساعت 03:11
    علی محمدی

تشکر کرده
    14101

سلام....

الان چیزی ندارم ، اما به دوستان میسپارم اگر چیزی داشتند حتما تقدیم کنم ،

این حسن خیلی گله ، ایشالله شفر بعدی شما رو ببینیم....

حسن پدر دوربین رو در نیاری ها......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    یافتم .... یافتم ....
    بلاخره فهمیدم چطور اون عکاس اون عکس را درست کرده .
    قضیه اینست که شما یه عکس می گیرید .و اون وقت آن را وارد یه نرم افزار خاص می کنید .
    این نرم افزار کارش اینست که به طور مجازی زاویه دوربین را عوض می کند.بدین ترتیب چند تا عکس درست می کند و سپس با عکس اصلی ترکیبشان می کند و اون عکس کزایی بدست می آید.
    حالا این که چرا رنگی می شود رو باید از سازنده نزم افزار پرسید.
    لازم به ذکر است که این عکس ها در فضا نوردی و آپولو هوا کردن کاربرد زیادی دارند!
    مثلا اگر جایی از ماه در عکس بدست آمده آبی باشد نشاندهنده وجود اکسید تیتانیوم در آن منطقه است.که می توان آن را به عنوان سوخت فضا پیما ها استفاده کرد!
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام....
    ما این 2-3 روزه بیش از پیش به جناب قبادی زحمت دادیم..... انشاالله جبران کنیم......

جناب قبادی مگر شما عباس آباد هم رفته اید؟

توی مقاله ی جناب قدیری نوردهی برای کنون 45 دقیقه و نیکون 30 دقیقه پیشنهاد شده بود ...... اگر شات های پشت سر هم سنسور رو دچار گرمای بیش از حد نکنه پس میشه سه تا شات 30 دقیقه ای پی در پی گرفت ؟

اگر هم 30 دقیقه نمیشه نوردهی کرد .... طولانی ترین زمان ممکن چقدر است ؟( که سنسور داغ نکند )

If you see the action you missed it.

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام...
    این عکاس با d50 عکاسی میکنه :http://www.flitemedia.com/photography/night-sky.php

با تلسکوپ هم کار می کنه :http://www.flitemedia.com/photography/astro.php
    ویرایش توسط EHSAN2 : Tuesday 29 May 2007 در ساعت 12:18

If you see the action you missed it.

صفحه 54 از 285 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 104 154 ... آخرینآخرین