صفحه 11 از 285 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Cool خورشید خانم!

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    سلام
    راستی چرا کسی از خورشید عکس نمی گیره؟؟؟
    نکنه ازش می ترسید؟؟؟:d
    من یه دونه با دیافراگم 8 و سرعت 1/2000 گرفتم...البته با curve هم یه کم نورشو کم کردم..ایناهاش:::

آقایون اساتید لطف کنن راهنمایی کنن، من دوربینم هیچ فیلتری نداره ولی شاتر تا سرعت 1/10000 ( یک ده هزار) قابلیت داره. به نظرتون اگه با این سرعت بدون فیلتر از خورشید عکس بگیرم برای سنسور خطرناکه؟

با تشکر و احترام.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار
    آقایون اساتید لطف کنن راهنمایی کنن، من دوربینم هیچ فیلتری نداره ولی شاتر تا سرعت 1/10000 ( یک ده هزار) قابلیت داره. به نظرتون اگه با این سرعت بدون فیلتر از خورشید عکس بگیرم برای سنسور خطرناکه؟

با تشکر و احترام.
    سنوسر رو نگاتيو اينقدرام مهم نيست. چشم رو چيكار بايد كرد؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online
    سنوسر رو نگاتيو اينقدرام مهم نيست. چشم رو چيكار بايد كرد؟
    معمولا توصیه میشه با 2 تا عینک آفتابی تیره روی هم به خورشید نگاه کنید. البته، این موردی که شما اشاره کردید شاید تنها برتری دوربین های اس ال آر لایک نسبت به اس ال آر باشه، چون دوربین من رو میشه مستقیم رو به خورشید نشونه رفت و با خیال راحت توی EVE نگاه کرد بدون اینکه منتظر نور قوی خورشید بود. هیچ ال سی دی ائی نداریم که به اندازه خورشید نور تولید کنه!

Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

اول در مورد چشم! نگاه خیره به خورشید تنها مشکلش نور شدید نیست.. مشکل عمده اشعه ماورا بنفش آنست که بدون اینکه قابل حس کردن باشد ضرر بزرگی به چشم میزند.
    یک مشکل بزرگ هم این عینک های 2000 تومانی هستند.. از آنجا شیشه اینها قابلیت جذب اشعه Uv را ندارد، آنرا عبور میدهد.. ولی نکته در اینجاست که به دلیل تیره بودن شیشه آنها مردمک چشم گشاد میشود تا نور بیشتری را از خود عبور دهد، غافل از اینکه باعث عبور بیشتر اشعه Uv نیز میشود و ضرر بیشتری به چشم وارد میکند..
    بنابراین، 1- حتما از عینک های ضد اشعه Uv استفاده کنید و 2- سعی کنید مستقیما به خورشید نگاه نکنید.. مثلا به تصویر تشکیل شده آن بر روی یک کاغذ که با استفاده از یک عدسی و یک فیلتر تاریک کننده تشکیل شده اکتفا کنید. و اینکه 3- چند لایه فیلم سیاه یا مثلا دیسک نرم فلاپی بسیار مفید خواهد بود.

و اما در مورد دوربین.. اشعه خورشید پس از گذشتن از لنز دوربین تصویری را روی سنسور به وجود میآورد که شما آنرا روی Lcd پشت دوربین میبینید. من فکر میکنم که تمرکز گرمای خورشید روی سنسور دوربین اثر بدی به جا خواهد گذاشت.. (دقیقا یک نکته منفی دوربینهای غیر Slr، چون چیزی سد راه تمرکز اشعه های خورشید روی سنسور نخواهد بود)
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار

با تشکر و احترام.
    دیافراگم رو کوچک کنید و سرعت رو هم بالا ببرید.. فکر کنم با دیافراگم 22 و شاتر 1/2000 تا 1/4000 مشکلی برای سنسور پیش نیاد..
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کسوف قبلی که کامل هم بود.... عکسهای خیلی قشنگی تونستم بگیرم...
    حدود 5 سال پیش بود نه؟
    با همون دوربین F1 canon نگاتیوی پدرم.... بدون اینکه تجربه خاصی در این مورد داشته باشم و یا کلا عکاسی....
    ولی این دفعه کمی ناامیدم!
    یعنی حوصله ندارم! کا هم دارم! و چند ساعت مونده به کسوف فکر میکنم چیز خاصی ازش در نمیاد...
    اصولا باید میرفتم سمت اصفهان... که نرفتم ... چون امروز باید عکاسی کنم....
    و دلایلی که میگم چیز خاصی در نمیاد؟ اینه که عکاسی از کسوف به فرض تشکیل بهترین عکس روی سنسور و یا نگاتیو جذاب نیست....
    عکس باید حس زیبایی خودش رو با ترکیبی از ابرها و یا آبجکت های روی زمین تشکیل بده که کسوف سر ظهر تو هوای کاملا آفتابی همه این امکانات رو از آدم میگیره...
    حالا عکس بگیرین ببینم شما چه میکنید..
    اگر عکس گرفتم میگذارم...
    حوصله کردم عکسهای کسوف قبلی رو هم پیدا کنم اسکن میکنم میگذارم اینجا....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته به هر حال نقطه متمرکز شده نور خورشید ، حاوی گرمای زیادی است که در صورتی که دوربین را بطور مستقیم به سمت خورشید نشانه روید (در دوربینهای غیر SLR بخصوص SLR-likeها که هنگام روشن بودن دوربین نور مستقیما به سنسور می تابد) می تواند برای سنسور بسیار زیانبار باشد و باعت از بین رفتن سلولهای واقع در آن ناحیه شود البته این حساسیت آنقدر نیست که نشود عکس گرفت. ولی باید این کار به سرعت انجام شود و به مجرد گرفتن عکس، درب لنز را ببندید تا نور به سنسور نخورد.
    من حتی در عکاسی از ماه هم این کار ار می کنم.
    در دوربینهایی که منظره یاب اپتیکی دارند، عکاسی از خورشید راحتتر است و می توانند تنظیمات لازم و نشانه روی را با درب بسته لنز انجام دهند و برای عکس گرفتن درب لنز را برداشته، سریع عکس را بگیرند و در لنز را ببندند.
    ولی در دوربنیهایی که تصویر را در LCD یا منظره یاب الکترونیکی می بینید، باید مراقب سنسور باشید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

عكسي از كسوف امروز با 12X optical zoomدر فرهنگسراي بهمن بكمك فيلتري كه در اونجا جهت نگاه كردن استفاده ميشد البته دير شد و آخراش بود كه رسيدم و عجله اي شد و احتمالا بايستي با دياف بسته ميگرفتم.
    f-number=2.8
    exposure time=0.001 sec
    iso 80

ویرایش توسط fz20 : Wednesday 10 May 2006 در ساعت 02:40
    بهنام عزيزيان
    Lumix DMC-FZ20

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

آقا بهنام، عالی شده. خوش بحالتان، من که سرکار بودم و نتوانستم کاری کنم.
    در سایت Parssky نیز یک تعداد از عکسهایی را که البته با تلسکوپ گرفته اند گذارده اند. ولی چیزی بیشتر از عکس آقا بهنام ندارند.
    دست شما درد نکند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

خواهش مي كنم جناب شهبازي
    البته در اونجا من با تلسكوپ هم ديدم و خيلي دوست داشتم از پشت تلسكوپ عكسي بگيرم ولي چون تلسكوپ رو به محوطه آورده بودند تجهيزاتي كه براي عكسبرداري از پشت تلسكوپ بود موجود نبود و از چشمي كوچكي ميشد كسوف را ديد.
    ضمنا لازم مي دونم ذكر كنم كه اين فرهنگسراي بهمن ظاهرا باشگاه نجوم و رصد خانه داره و روزهاي يكشنبه از ساعت 4 تا 7 پذيراي علاقمندان است
    بهنام عزيزيان
    Lumix DMC-FZ20

صفحه 11 از 285 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 ... آخرینآخرین