صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree1تشکر

موضوع: پیشنهاد لنز برای Canon 10D

كاربر آشنا حسام آواتار ها
    تشکر کرده
    307

پیش فرض پیشنهاد لنز برای Canon 10D

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    با سقف قیمت 1 میلیون تومان چه لنز یا لنزهایی برای Canon 10D یا Canon 300D پیشنهاد می دین ؟
    در ضمن یه سوال دیگه ... اگه دو لنز زیر رو در نظر بگیریم:
    Canon EF 17-40mm f/4L USM
    Canon EF 70-200mm f/4L USM
    و بالفرض براي خريد انتخابشون كنيم ... اون به قول معروف چالهء بین 40 تا 70 میلیمتر چه جاهايی دردسر ساز میشه ؟ و با این دو لنز کجاها کم میاریم ؟

وَالسلام
    HeSSaM

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام...
    اول اينكه شما با دوربينتون ميخواييد چه كنيد؟
    ولي هر كاري هم بخواهيد بكنيد به گمانم اين فاصله چاله نيست و دره است! چون خيلي بزرگه و خيلي بد جايي ...
    من خيلي با سري لنز هاي كنون آشنا نيستم (چون از نيكون استفاده ميكنم) ولي اصولا پيشهادم به همه 28-200 هست در مرحله اول... بعد با توجه به كمبود ها و اشكالاتي كه 28-200 داره ميتونين لنز هاي خودتون رو تكميل كنيد...
    اشكالات 28-200 رو خلاصه ميگم...
    1- اينكه عموم SLR ها و اون دوتايي كه شما نام برديد حدود 1.5X برش دارن و گاهي نياز به لنز وايد احساس ميكنيد...
    2- F3.5-5.6 در بسياري اوقات شما رو دچار كشيدگي تصوير ميكنه و گاهي هم مشكل فوكوس خواهيد داشت.
    3- عكاسي با اين لنز مثل خوردن باقلوا ميمونه و اصولا موجب برجستگي شكم عكاس ميشه

ولي از نظر كيفيت من از 28-200 نيكونم خيلي راضيم...
    حالا براي كامل كردن لنزهام در اولين قدم ميخوام 12-24 سيگما بگيرم...
    بعد 80-400 نيكون كه لرزه گير هم داره و خيلي به كارم مياد ... قيمتش هم مناسبه...
    در آخرين مرحله هر وقت بانك زدم داشتن لنز 28-70 F2.8 ميتونه حلال خيلي از مشكلات باشه...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

به نظر من بهترين لنز براي اين كار 300-28 است .
    كاوه قرباني
    Canon EOS 40D + Canon Lens 17-85 mm + Canon EOS Digital Rebel (300D) + Canon Lens 18-55 + Canon Lens 100-300 mm
    Kaveh3727@gmail.com

تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

خوب من دوربين رو براي گرفتن عكس از مناظر ... حيات وحش ... بناها ... همچنين عكسهاي خانوادگي و فاميلي و عروسي و ...
    خودم فكر ميكنم براي مناظر و بناها از جمله بناهاي باستاني و مذهبي و ... احتياج به يك لنز وايد دارم ... لنز Canon EF 16-35mm f/2.8L USM و همچنين Canon EF 17-40mm f/4L USM فكر ميكنم مناسب باشن ... اما قيمتها بالاست مخصوصا اولي كه حدود 1500 دلار بايد باشه و دومي هم كه حدود 800 دلار
    براي حيات وحش هم يه تله زوم ميخوام يا بهتر بگم: سوپر تله زوم كه لنز
    Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM فكر ميكنم مناسب باشه ضمن اينكه لرزه گير هم داره ولي اين لنز خيلي سنگين بايد باشه ! قيمتش هم حدود 1200 دلار
    براي عكسهاي خانوادگي و غيره و به قول معروف Walkaround دو تا لنز رو ميپسندم يكي
    Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM كه لرزه گير داره و قيمتش مناسبه حدود 500-400 دلار كه خوب چون جزو لنزهاي پيشرفته و سري L نيست. مشخصه كه كيفيتش به پاي لنزهاي پيشرفته نميرسه اما بد هم نيست ...
    اون يكي لنز همونيه كه شما هم دوست داري و شايد اصلا منم ابتدا فقط همين رو بگيرم ... لنز Canon EF 24-70mm f/2.8L USM كه يه لنز حرفه اي با كيفيت عالي كه اكثرا تو سايتهاي اينترنت هم همين پيشنهاد ميشه ... اما مشكل اينه كه يه خورده گرون هستش حدود 1400-1300 دلار ... لنز Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM بخوبي با اين لنز مچ ميشه و اين هم همون خصوصيات قبلي رو داره به اضافه اينكه سنگين هستش اما اين هم همون حدود قيمت داره و اگه بخوام هر دو رو بگيرم شايد حدود 3 ميليون بايد براي لنز كنار بگذارم ...
    در ضمن كنون امثال يه لنز داده به بازار با اين مشخصات:
    Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 L IS USM
    كيفيتش عالي و داراي لرزه گير و محدوده فاصله كانوني خيلي خوب ... اما باز هم سنگين ! هم از نظر وزن هم از نظر قيمت ... حدود 2500 دلار :roll: ... قابل توجه آقا كاوه

والسلام
    HeSSaM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

با اين حساب از نظر قيمت بهتر نيست همان 300-28 را بگيريد و يا حتي براي حيات وحش يك دوبرابر كننده . f/11 مي شه با فاصله كانوني 600mm ولي براي حيات وحش تا غروب خوبه فكر نمي كنم قصد داشته باشيد شب اونجا بخوابيد!

راستي وزن 300-28 چقدره ؟
    كاوه قرباني
    Canon EOS 40D + Canon Lens 17-85 mm + Canon EOS Digital Rebel (300D) + Canon Lens 18-55 + Canon Lens 100-300 mm
    Kaveh3727@gmail.com

تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

یه چیزی رو یادم رفت بگم ... کنون لنز 200-28 میلیمتر هم داره ... اما به نظر کیفیتش جالب نیست ... تو یک جدول که به لنزهای کنون امتیاز داده شده بود این لنز کمترین کیفیت رو نشون میداد:
    Lens Performance Survey - Canon EOS
    در ضمن برای دیدن کارآیی و مقایسه کیفیت لنزهای دیگه هم به این صفحه برین ... خیلی جالب و کامل:
    Performance Surveys - Lenses

اما در مورد لنزهای 300-28
    من ترجیح میدم چنین لنزی رو نخرم ... درسته که با مقایسه قیمتها ممکنه این لنز قیمت نسبتا خوبی داشته (به نظر من چندان اینطور نیست!) اما از خیلی لحاظ به مشکل برمیخوریم.
    دیافراگم بازی برای مکانهای بسته و جاهای کم نور مثل درون جنگلهای پرپشت در اختیار نداریم. خیلی جاها یه دیافراگمهای 2.8 یا حتی پایین تر احتیاج پیدا میکنیم.
    تو مهمونی و گردش مثلا رفتن به کوه و پارک و غیره باید این لنز دکل رو همراه ببریم هم اندازه و هم وزنش واقعا مناسب همه جا نیست ... فرض کن تو مهمونی یا کوه باید 2 تا 3 کیلو (جمعا) اضافه همراه خودت ببری ... اینجاست که من ترجیح میدم 2 یا 3 تا لنز داشته باشم همراه با یه لنز ماکرو ...
    از وزنش پرسیدی ... خود سایت کنون وزن این لنز رو 3.6 lbs ذکر کرده ... هر lbs تقریبا معادل 0.45 کیلوگرم هستش ... در نتیجه وزن این لنز تقریبا 1.62 کیلو ميشه !

فكر ميكنم دومي از سمت راست باشه

والسلام
    HeSSaM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

كجا مي شه قيمت و وزن لنز ها رو پيدا كرد ؟

و به نظر من 1.5 كيلو براي همچين لنزي سنگين نيست .

و لطفا راجع به لنز 800-400 canon توضيح بديد .

متشكرم
    كاوه قرباني
    Kaveh3727@gmail.com

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض لنزهاي كانن

مشخصات فيزيكي و فني تمام لنزهاي سري كانن را مي توانيد در اين فايل ببينيد:
    http://digitalcamera.akkasee.com/files/spec.pdf

تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

مشخصات کامل هر لنزی رو تو خود سایت سازنده میشه دید. البته شاید قیمتش نباشه ... اما با جستجو تو سایتهای جستجوگر و یا مراجعه به سایتهای فروش آن لاین میشه میانگین قیمت هر وسیله ای رو پیدا کرد.
    من تا به حال تو اینترنت لنز 800-400 میلیمتر كنون رو ندیدم ... شناختی نسبت به این لنز ندارم. تو سایت کنون هم نیست ! تو سایت کنون حداکثر تله زومی که هست همون 400-100 هستش و لنزهای سوپرتله 400 و 500 و 600 و 1200 هستش.
    - من نتونستم فایل pdf رو بگیرم ...

والسلام
    HeSSaM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزیز ،

از مکاتبات بین شما و دوستان علاقه مند به این نتیجه رسیدم که شما لنزی لازم دارید که : اولا" آن لنز از یک واید خوب تا تله قابل قبول را شامل باشد. دوما" زیاد گران نباشد و سوما" از رتبه کیفیت خوبی نیز برخوردار باشد . با این حساب بنظر من لنز 28 /135 اولتراسونيك داراي لرزشگير مناسب حال شما باشد كه هم در ايران قابل تهيه است و هم قيمت بسيار گراني ندارد و اين را هم در نظر بگيريد كه براي عكاسي ديجيتال دامنه لنز زوم هر چه قدر بيشتر باشد كيفيت تصوير بدست آمده بدتر خواهد بود.
    در ضمن كانن در تهران فروشگاههاي زيادي دارد كه شما ميتوانيد با مراجعه به انها لنزها را از نزديك بررسي و حتي امتحان نماپيد چرا از اين سرويس عالي استفاده نمي كنيد.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین