صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 105
Like Tree224تشکر

موضوع: اين عکس به چه صورت گرفته شده است؟

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

سلام
    از اساتید و دوستانی که در زمینه عکاسی نجومی و ستارگان تجربه دارند خواهشمندم بفرمایید که عکس زیر به چه روش و با چه ابزاری امکان پذیر است؟ اصلا آیا با ابزار این کار صورت گرفته یا در نرم افزار و با ادیت به این عکس رسیده اند؟
    با تشکر

Camera
    NIKON D800E

Focal Length
    15mm

Aperture
    f/3.5

Exposure
    26s

ISO
    1000

Camera
    NIKON D800E
    کد:
    http://www.digitalcameraworld.com/2013/12/01/9-creative-photo-ideas-to-try-in-december-2013/

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام
    من خودم شاگرد این رشته ام و درس پس می دم. تا رسیدن اساتید فن و حرفه ای های این هنر نظ خودمو عرض می کنم:
    فکر می کنم در این تصویر از تکنیک کم کردن سرعت شاتر برای ایجاد دنباله دار کردن تصاویر ستارگان استفاده شده!
    یا علی مدد

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام
    از اساتید و دوستانی که در زمینه عکاسی نجومی و ستارگان تجربه دارند خواهشمندم بفرمایید که عکس زیر به چه روش و با چه ابزاری امکان پذیر است؟ اصلا آیا با ابزار این کار صورت گرفته یا در نرم افزار و با ادیت به این عکس رسیده اند؟
    با تشکر

Camera
    NIKON D800E

Focal Length
    15mm

Aperture
    f/3.5

Exposure
    26s

ISO
    1000

Camera
    NIKON D800E
    کد:
    http://www.digitalcameraworld.com/2013/12/01/9-creative-photo-ideas-to-try-in-december-2013/
    احمد جان با یک وسیله خاص یا یک ایده خاص! در طول مدت نوردهی، فاصله کانونی رو خیلی آروم تغییر داده. ( با تشکر از جناب میری یا پیام حمزه ای عزیز، اگه اشتباه نکنم یکی از این دو عزیز این مطلب بهم یاد دادن )

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    سلام
    من خودم شاگرد این رشته ام و درس پس می دم. تا رسیدن اساتید فن و حرفه ای های این هنر نظ خودمو عرض می کنم:
    فکر می کنم در این تصویر از تکنیک کم کردن سرعت شاتر برای ایجاد دنباله دار کردن تصاویر ستارگان استفاده شده!
    یا علی مدد
    سپاس از شما به خاطر توجهتان
    در روشی که شما فرمودید خطوط ایجاد شده به صورت دایره های متحدالمرکز شکل میگیرند نه به صورت عکس ذکر شده. مثل کارهای زیبای دوستان خوبم آقایان مبین، میری، حمزه ای و...

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    احمد جان با یک وسیله خاص یا یک ایده خاص! در طول مدت نوردهی، فاصله کانونی رو خیلی آروم تغییر داده. ( با تشکر از جناب میری یا پیام حمزه ای عزیز، اگه اشتباه نکنم یکی از این دو عزیز این مطلب بهم یاد دادن )
    ممنونم امیرجان بابت توجهت
    حدس اولیه خودم هم همین بود. اما چند نکته هنوز برایم مبهم است:

1- چرا با وجود تغییر فاصله کانونی بقیه اشیاء ثابت هستند؟
    2- اگر مدت زمان نوردهی طولانی باشد حرکت دایره ای ستاره ها هم باید ثبت شود که نتیجه میشود حرکتی مارپیچ گونه، نه به این صورت که خطوطی صاف ایجاد شود.
    3- اگر مدت زمان نوردهی به اندازه ای کوتاه باشد که حرکت دایره ای ثبت نشود، میزان نور ثبت شده از ستاره ها خیلی کم خواهد بود حتی با افزایش ایزو. چون مکان ستاره در کادر ثابت نیست که نور در یک نقطه انباشته شود.
    4- چرا خطوط حاصله به صورت دنباله و با ضخامت متغیر ثبت شده اند؟ (در مورد ثبت رد ستارگان معمولی قبلا کار زیبایی از جناب پیام حمزه ای عزیز در اینجا مشاهده کرده ام که خب توضیحات مربوطه اش را خودشان فرموده اند که در مرحله ترکیب عکسهای متوالی این کار صورت گرفته است)
    Digital Lover تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام
    با تشکر

Camera
    NIKON D800E

Focal Length
    15mm

Aperture
    f/3.5

Exposure
    26s

ISO
    1000

Camera
    NIKON D800E

کد:
    ht
    کد:
    tp://www.digitalcameraworld.com/2013/12/01/9-creative-photo-ideas-to-try-in-december-2013/

Photoshop was used to put this image together, but the effect was produced in-camera by simply zooming the lens while for the sky. We say simply, but there’s a trick to producing superior results, which we’ll come to shortly.
    “The sky is made up of four or five zoomed shots, aimed at different parts of the sky (to get more trails than a single shot), and these are combined using Lighten layer blending mode in Photoshop

لینک زیر:
    9 creative photo ideas to try in December | Digital Camera World
    Niaz، Silence، K_NMT و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    Photoshop was used to put this image together, but the effect was produced in-camera by simply zooming the lens while for the sky. We say simply, but there’s a trick to producing superior results, which we’ll come to shortly.
    “The sky is made up of four or five zoomed shots, aimed at different parts of the sky (to get more trails than a single shot), and these are combined using Lighten layer blending mode in Photoshop

لینک زیر:
    9 creative photo ideas to try in December | Digital Camera World
    تشکر از شما جناب مومنی مقدم
    بنده هم همان لینک را قرار داده بودم. اما چون خیلی زبانم قوی نیست خیلی وقت برای ترجمه نگذاشتم. اما با ترجمه دست و پا شکسته پاراگراف فوق باز هم نکاتی که در پست قبلی اشاره کردم هنوز برایم مبهم است.
    1- چرا با وجود تغییر فاصله کانونی بقیه اشیاء ثابت هستند؟
    2- اگر مدت زمان نوردهی طولانی باشد حرکت دایره ای ستاره ها هم باید ثبت شود که نتیجه میشود حرکتی مارپیچ گونه، نه به این صورت که خطوطی صاف ایجاد شود.
    3- اگر مدت زمان نوردهی به اندازه ای کوتاه باشد که حرکت دایره ای ثبت نشود، میزان نور ثبت شده از ستاره ها خیلی کم خواهد بود حتی با افزایش ایزو. چون مکان ستاره در کادر ثابت نیست که نور در یک نقطه انباشته شود.
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

تشکر از شما جناب مومنی مقدم
    بنده هم همان لینک را قرار داده بودم. اما چون خیلی زبانم قوی نیست خیلی وقت برای ترجمه نگذاشتم. اما با ترجمه دست و پا شکسته پاراگراف فوق باز هم نکاتی که در پست قبلی اشاره کردم هنوز برایم مبهم است.
    به نظرم با توجه به دوربین ایشون ( d800e ) تا حدودی جواب سوال های دو و سه توجیه منطقی داره. مدت زمان نوردهی هم تا جایی که یادمه خیلی زیاد نبود. چیزی در حد 15 تا 20 ثانیه که ستاره ها خطی نمیفتن ( بستگی به دوربین و لنز مورد استفاده )
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

Harrison documents the majestic night sky by using long exposures combined with a creative zoom technique, and then layering two images together in post-production.

عکس از چند لایه مختلف تشکیل شده، و این لایه ها با هم ترکیب شدن. مثلا یک لایه برای تکنیک زومی که استفاده شده (zoom burst) و ستاره ها به صورت ستاره دنباله دار ثبت شدن و لایه بعدی برای ثبت آسمان شب و کهکشان با نوردهی طولانی تر (بدون ثبت تریل)
    Madjidm، morteza khademy، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    قبلا در مورد این عکس صحبت شده بود. توضیحات که در همان لینک هست و دوستان هم موارد را فرمودند. به غیر از تغییر فاصله کانونی، فوکوس هم تغییر داده شده است. دلیل تغییر ضخامت خط ستارگان و بزرگ شدنش در انتها(یا ابتدای) زومینگ، همین است. در ابتدا کمی خارج از فوکوس بوده، به همین دلیل بزرگتر به نظر می رسد و در انتها فوکوس به بینهایت می رسد. از همان ابزاری که برای تهیه تایم لپس و تغییر فاصله کانونی و فوکوس استفاده می شود، اینجا هم می تواند کاربرد داشته باشد خصوصا اینکه در تغییر فاصله کانونی و فوکوس همزمان با دست، خطر تکان خوردن دوربین زیاد است.
    Digital Lover، Madjidm، Ahmad.Najari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    به نظرم با توجه به دوربین ایشون ( d800e ) تا حدودی جواب سوال های دو و سه توجیه منطقی داره. مدت زمان نوردهی هم تا جایی که یادمه خیلی زیاد نبود. چیزی در حد 15 تا 20 ثانیه که ستاره ها خطی نمیفتن ( بستگی به دوربین و لنز مورد استفاده )
    ربطش به نوع بدنه رو متوجه نشدم.
    M.smaelnedjad تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین